Dermacol, Make Up Cover (Kryjący podkład do twarzy)

Dermacol, Make Up Cover (Kryjący podkład do twarzy)

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Średnia ocena: 3.68/5

Średnia ocena: 4.60/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.78/5

Kategoria

Dermacol opracowano na bazie formuły umożliwiającej połączenie korektora z fluidem. Umożliwia to kamuflaż wielu zmian skórnych. Podkład utrzymuje się na twarzy przez cały dzień bez konieczności dokonywania poprawek. Wystarczy bardzo niewielka ilość, aby zakryć wszystkie niedoskonałości. Dermacol zawiera składniki, dzięki którym chroni skórę przed działaniem wilgoci i wody morskiej - jest bardzo trwały i wydajny.

Nowa wersja podkładu Dermacol to:
- zwiększona pojemność do 30g,
- zmiana barw nasycenia odcieni, ułatwiająca dopasowanie koloru do własnej karnacji,
- wprowadzenie filtra SPF30, którego zadaniem jest chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV,
- jeszcze większa trwałość i wodoodporność
- lżejsza konsystencja, dzięki której pory skóry nie są zatkane i skóra może swobodnie oddychać.

Dermacol jest zalecany dla każdego rodzaju skóry, także bardzo wrażliwej. Produkt jest hypoalergiczny, a więc nie podrażnia nawet bardzo delikatnej i wrażliwej skóry. Doskonale sprawdza się przy cerze: naczynkowej, gdy policzki są różowe od popękanych naczynek, z przebarwieniach, trądzikowej, ze skłonnościami do alergii, z piegami.

Krycie
mocne
w tubce
fluidy
wrażliwa
ochronne, kryjące
wodoodporna, hipoalergiczna

To nie to

Jednym z głównych problemów, z którymi się spotkałam, jest jego bardzo gęsta i ciężka konsystencja. Podkład ten sprawia wrażenie, jakby był nałożony na mojej twarzy centymetrową warstwą farby, co powoduje uczucie dyskomfortu i obciążenia skóry.

Ponadto, mimo że ma być kryjący, niestety nie ukrywał on moich niedoskonałości w sposób zadowalający. Zamiast tego, podkreślał wszelkie suche plamki i linie na mojej skórze, co sprawiało, że wyglądałam jakby moja twarz była pokryta maską.

Trudno było również dobrać odpowiedni kolor, ponieważ odcienie wydają się być bardzo intensywne i często nie pasują do mojego naturalnego odcienia skóry. Efekt końcowy był bardzo nieestetyczny, a ja czułam się niekomfortowo nosząc ten podkład.

Ogólnie rzecz biorąc, Dermacol, Make Up Cover (Kryjący podkład do twarzy) był dla mnie ogromnym rozczarowaniem. Jego gęsta konsystencja, brak skuteczności w kryciu niedoskonałości i trudności w doborze odpowiedniego odcienia sprawiły, że nie mogę polecić tego produktu innym osobom poszukującym podkładu.

Krycie 100%

Podkład poznałam będąc jeszcze nastolatka. Krycie ma rewelacyjne i potrzeba naprawdę niewiele by przykryć niedoskonałości. Gdy użyjemy go w dużej ilości tworzy na skórze maskę.

Zakryje nawet skórę bardzo wymagającą

Podkład zamknięty jest w metalowej tubce. Opakowanie nie pęka. Bardzo wygodnie się go wyciska a zużycie jest do końca. Bardzo dobrze kryje i nie pozostawia śladów maski. Jest wygodny w nakładaniu palcami, gąbką czy pędzlem. Zapach ma jak zwykły podkład a nawet delikatniejszy.
Uwielbiam go stosować kiedy chce wyglądać jak po photoshopie bo właśnie taki efekt można nim uzyskać.
Nadaje się do każdego rodzaju cery, przy mojej mieszanej bardzo dobrze się prezentuje i nie mam po nim zapchanych porów czy wysuszeń.

Podkład niczym szpachla, zakryje wszystko

W okresie, gdy moja twarz była tłusta i pełna trądziku sięgnęłam właśnie po Dermacol. Przeczytałam wtedy wiele dobrego na jego temat w internecie.
Podkład zamknięty w złotej 30 g tubce z zakrętką. Wolę podkłady z pompką, nie lubię takich wyciskanych. Tymbardziej, że akurat tubka z Dermacol łamała się tu i ówdzie i podczas wyciskania podkład wychodził też tymi wyjściami. Było to bardzo denerwujące.
Tubka dodatkowo zapakowana jest w czarny kartonik.
Podkład ekstremalnie zakrywa wszystko, krosty, zaczerwienienia, trądzik...wszystko.
Jest duży wybór kolorów, ale trzeba dobrze dobrać do swojej karnacji. Jaśniejsze są bardzo jasne i twarz wygląda strasznie blado, z kolei ciemniejsze dodatkowo ciemnieją na twarzy i to też wygląda kiepsko.
Trzeba też uważać z ilością podkładu. Jedna cienka warstwa w zupełności wystarczy. Im więcej, tym bardziej robi się nienaturalny efekt maski.
Jest dość wydajny przy racjonalnym użytkowaniu. Nadaje się do każdego typu cery. Na tłustej I mieszanej nie świeci się, nie ściera.
Nie zatyka porów, mimo takiego krycia skóra oddycha.
Dla mnie to był doskonały produkt przy ,,wysypie" na twarzy. Teraz rzadko po niego sięgam, wolę lżejsze podkłady.
Polecam osobom z cerą problematyczną i trądzikową. Doda pewności siebie i zakryje to czego nie chcemy, by inni zobaczyli na naszej twarzy.

Mogę polecić

Bardzo rzadko nakładałam makijaż ponieważ po większości produktów do makijażu miałam czerwone plamy i skóra twarzy musiała odchorowywać kilka dni. Również kosmetyki innych marek zatykały pory. Jakież było moje zdziwienie i zachwyt, że w końcu znalazłam produkt idealny- nie podrażnia skóry, bardzo wydajny, idealnie kryjący a przede wszystkim trwały. Polecam

Ciężki, ale dobry

Kupiłam go ze względu na to, że bardzo cieżko jest mi dobrać podkład, ponieważ mam bardzo jasną karnację. Pod względem koloru Dermacol spełnia swoje zadanie, jednak mam do niego kilka uwag. Najbardziej przeszkadzało mi to, że pozostawia uczucie ciężkości, nie zgadzam się z tym, że wygląda jak maska, ale to uczcie nie należy do przyjemnych. Ponadto po kilku godzinach noszenia zaczyna się wyświecać i jest trudno dostępny. Jednak nie mogę zarzucić mu tego, że jest bardzo kryjący i trwały.
Pomimo kilku wad jest to jeden z lepszych podkładów jakie testowałam i może kiedyś do niego wrócę.

Mocne krycie

Podkład mimo że ciężki genialnie kryje i pięknie wygląda na skórze. Niska cena zachęca do sprawdzenia. Napewno zakupię go po raz kolejny. Nie ciastkuje się po przypudrowaniu. Jest długotrwały.
ZALETY:
Cena
Długotrwały
Pełne krycie

WADY:
Brak

To nie podkład

Dostałam go od koleżanki, która używała go do zakrycia tatuażu i mocnego makijażu. Zachwalała że świetnie kryje.

Zdecydowanie kryje, dosłownie jak maska. Może dla kogoś kto ma bardzo poważne problemy ze skóra jest to jakieś rozwiązanie, ale na pewno punktowo i w połączeniu z innym lżejszym kosmetykiem.

Użyłam go klika razy i trafił do kosza. Nie kupiłabym ponownie.

Dla mnie porażka

Może faktycznie jako punktowy korektor sprawdza się lepiej. Ja liczyłam na mocno kryjący podkład, którego odrobina zakryje wszystkie moje zaczerwienienia na policzkach przy trądziku różowatym. Niestety Dermacol zupełnie nie nadaje się do rozprowadzania na większej powierzchni twarzy - jest tłusty, okropnie podkreśla wszelkie pory i linie mimiczne, brzydko się osadza i warzy po kilku godzinach, niezależnie od rodzaju pudru. Próbowałam dawać go odrobinkę, próbowałam mieszać z lżejszym podkładem czy kremem. Nie znalazłam sposobu na ogranie go.

Wspaniały ponadczasowy produkt, ale trzeba wiedzieć jak z niego korzystać

Mam 43 lata, ale z produktu korzystam już około 20 lat. Dawniej kosztował grosze i można było go dostać w małych drogeriach. Wtedy był bardzo niedoceniany, kto to słyszał o korektorach....

Mam cerę mieszaną, z niedoskonałościami, przebarwieniami i tendencją do błyszczenia w połowie dnia.

Dawniej próbowałam używać produktu jak klasycznego podkładu i byłam bardzo niezadowolona. Ciężki, zapychał, podkreślał linie mimiczne - ogólnie porażka, dlatego odstawiłam go na jakiś czas. Potem zaczęłam oglądać zagraniczne filmy instruktażowe (polskich wtedy nie było, początki wątków makijażowych w Polsce). Wróciłam za jakiś czas do niego, ale zmieniłam sposób korzystania z niego. Po nałożeniu bazy nakładam dosłownie odrobinę pędzelkiem co kilka centymetrów - 2/3 punkty na czoło, po 2 na policzki, 1 na nos, 1 na brodę i to naprawdę w zupełności wystarczy. Następnie dokładam krem BB albo podkład. Rozprowadzam pędzlem i blenduję gąbeczką. Ten sposób sprawdza się najlepiej. Potem przyprószyć pudrem i voila. Podkład idealny, cera matowa, zaczerwienienia zakryte, pory wypełnione. Gładka, piękna cera. W tej wersji po prostu Dermacol jest mistrzowski. Ewentualnie punktowo jako korektor, ale nie polecam pod oczy - bardzo wysusza skórę, która jest w tej okolicy niezwykle delikatna.

Wydajność przeogromna - ta niepozorna metalowa tubeczka starcza nawet na 2 lata używania, naprawdę mała kropka produktu po rozblendowaniu jest w stanie pokryć cały jeden obszar twarzy np brodę, zaś dwie-trzy kropki czoło

Podsumowując - tak, polecam, ale do umiejętnego korzystania.
Odrobina Dermacolu zmieni każdy krem BB czy niezbyt lubiany podkład w cudownie kryjący mix produktów.
Na całość twarzy nie polecam tworzy efekt maski, podkreśla suche skórki i wysusza, przynajmniej moją mieszaną cerę.

Dobry punktowo

To nie jest podkład, który nadaje się do nałożenia na co dzień, na całą twarz. Ale odpowiednio użyty, bywa zbawienny.

Nic tak dobrze nie kryje niedoskonałości jak dermacol. Nakładam go małym pędzelkiem na wybrane fragmenty twarzy. Zaczerwienienia mają to do siebie, że prędzej czy później prześwitują przez podkład, ale Dermacol to taka tapeta, która nie zejdzie ot tak ;) Ma formułę pasty, bardzo gęstej i moim zdaniem nieźle trzyma się na twarzy przez długi czas.

Fakt faktem, że skład nie jest zbyt ciekawy, nałożony na całą twarz szybko ją zniszczy i stworzy efekt "maski". Ale użyty z głową nada się "na ratunek" kiedy trzeba zakryć coś niespodziewanego :P

Do minusów zaliczę metalowe opakowanie, z którego po pierwsze po dłuższym czasie warstwami schodzi nalepka, a po drugie, jeśli używam go tylko odrobinkę, tuż przy nakrętce metal zabarwia fluid na szaro.

Najgorszy fluid ever!

Zachęcona komentarzami jakie świetne krycie ma ten podkład, kupiłam i…. zawiodłam się! Podkład wyglada nieświeżo, podkreśla pory i mało tego bardziej podkreśla niedoskonałości. Podkład wyglada nieświeżo, mocno „obciąża” twarz. Nie jest trwały a po jego nałożeniu mam wrażenie że moja twarz wyglada jeszcze gorzej niż przed. Może nadaje się do zakrycia tatuaży, ale na pewno nie do niedoskonałości. Ponadto zauważyłam że przy cerze suchej nawet przy użyciu nawilżającej bazy, robią się suche płaty, które wręcz odchodzą od buzi. Nie polecam!