Maybelline New York, Dream Satin Liquid (Podkład satynowy)

Maybelline New York, Dream Satin Liquid (Podkład satynowy)

Podkład w płynie, dający wyjątkowe wykończenie makijażu. Formuła z pęcherzykami powietrza: lekkość musu w płynnym podkładzie. Zawarte w formule elastomery wyrównują i wygładzają powierzchnie skóry, niewidoczne pory, wyrównany koloryt skóry, efekt porównywalny do techniki "air brush". Zapewnia satynowe wykończenie: niewidoczne pory, efekt niewiarygodnie gładkiej, subtelnie rozświetlonej skóry. Polecany do skóry suchej, normalnej i mieszanej.

i tak i nie

Podkład kupiłam 2 tygodnie temu, jak czytam opinie innych- ja również dałam się "złapać" na reklamę.
Spodziewałam się czegoś w rodzaju dream matt mouse tylko w płynie, niestety ani trochę nie jest do niego podobny.
Podkład nie jest zły, ale za tą cenę bywają lepsze.
+ładnie się rozprowadza
+wyrównuje koloryt
+przyjemna konsystencja, wygodne opakowanie

- nie kryje, konieczne użycie korektora przy cerze z problemami
-mam cerę normalną i o dziwo po użyciu tego podkładu bardzo szybko moja twarz błyszczy się-jakby była przetłuszczona,
-szybko "znika" z twarzy.
Ogólnie daję 3 bo jak wspomniałam, zły nie jest ale mógłby być lepszy.
Pozdrawiam:)

Używam tego produktu od:2 tyg

Sprawdza się

Szukałam podkładu o satynowym wykończeniu oraz takim, który będzie lekki, nie wytrze się szybko i równie szybko też się nie wyświeci. Oczywiście nie ustaję w poszukiwaniach, a w trakcie zakupiłam sobie Maybelline w odcieniu 10 Ivory.
Podczas takich poszukiwań ważna jest też dla mnie cena, bo wiadomo, każdych złotówek żal, gdyby się nie sprawdził, ale tych o mniejszej wartości żal mniej :D
Tak więc podkład kosztował mnie całe 17,99 zł i uważam, że to nie był wcale drogi zakup. No co ja tu będę gadać, podkład jakoś tam się sprawdza. Może jakaś rewelacja to nie jest, ale w dobie non stop noszonych maseczek daje radę. Ja już nawet tak bardzo się nie staram z nakładaniem podkładu tam, gdzie noszę maseczkę (a w pracy noszę całe 8 godz.), więc dla mnie jest ok. Podkład tradycyjnie 30 ml w buteeczce z pompką. Dobrałam sobie odcień pasujący do kolorytu cery, taki, który nie ciemnieje, ładnie się rozprowadza gąbką, mimo dość gęstej konsystencji. Kosmetyk wilgotny po aplikacji, wymaga ostrożnego przypudrowania dla nałożenia pozostałych kosmetyków. Nie warzy się, nie ciastkuje, ładnie wygląda na twarzy. Daje taką idealną satynkę, którą lubię, nie tworzy maski (tapety, szpachli, jak kto woli) przy dokładaniu doodatkowej warstwy. Fakt, ja poprzestaję na jednej, bo wolę bardzo naturalny efekt. Fanki mocnego krycia mogłyby czuć się więc zawiedzione.
Wracając do efektów po 8 godz. pracy: no, trochę jednak się ściera, trochę jednak jest nietrwały. Wybaczam, bo w sumie to nie jest podkład na wielkie wyjścia. Aha, u mnie w zmarszczki mimiczne nie wchodzi, suchych skórek nie podkreśla.
Jedyna wada, jaką widzę, a przede mną pisały o tym inne Panie, to pompka, która bardzo lubi robić psikusy, u mnie już po tygodniu padła całkowicie, a że nie jest odkręcana, to strasznie się namęczyłam, by jakoś buteleczkę otworzyć i przełożyć podkład do innej ze sprawną pompką.
Poza tą wadą, podkład jest dla mnie bardzo poprawny, chociaż nie sądzę, bym ponownie go kupiła ze względu na wspomniane powyżej problemy z pompką, nie lubię się denerwować z byle powodu :D

Średni, trochę mnie rozczarował

Podkład znajduję się w wygodnym opakowaniu szklanym z aplikatorem za pomocą pompki - na pewno jest to wygodny sposób aplikacji. Konsystencja jest płynna bardziej niż gęsta - przez co opakowanie ciągle się brudzi. Produkt w miarę dobrze rozprowadza się po twarzy i jest dość wydajny. Jeśli chodzi o gamę kolorystyczną odcieni to również jest dość średnia. Podkład jest dość lekki i nie jest mega kryjący - jeśli ktoś potrzebuje dobrego krycia to niestety trzeba szukać czegoś innego. Dużą zaletą zastosowania podkładu jest efekt rozświetlenia - ja lubię gdy cera ma promienny wygląd. Natomiast trwałość podkładu jest dość kiepska, szybko schodzi z twarzy.

Całkiem OK

Swojego czasu bardzo często kupowałam ten podkład. Podobał mi efekt jaki dawał. Taki lekki i bardzo nawilżający. Trzeba przyznać że krycie jego to jest raczej takie średnie ale jak dla mnie wystarczające, nie robi efektu maski. Podkład nie wchodzi w zmarszczki nie podkreśla suchych skórek. Stosując go z kremem na dzień uzyskujemy totalne nawilżenie i na skórze to połączenie prezentuje się wprost bosko. Duży plus za opakowanie z pompką, bardzo lubię ten rodzaj opakowania.

Rozczarowanie

Ten podkład to była dla mnie nadzieja na coś lekkiego, świeżego i przede wszystkim nawilżającego. Mając suchą skórę szukam w podkładu, który da mi własnie taki efekt.
Nie powiem ma bardzo ładny efekt rozświetlenia dzięki satynowemu wykończeniu.
Niestety jak dla mnie to tylko taka zaleta dosyc ze kolor drugi z kolei okazał sie za ciemny a nie należę do bladych twarzy to jeszcze okropnie wchodzi w zmarszczki i załamania.
Dlatego czuje sie rozczarowana bo zapowiadał sie naprawde obiecująco.

Fajny nawilżający podkład

Fajny, lekki podkład. Konsystencja rzeczywiście lekko napompowana powietrzem jak dla mnie idealna, nakłada się bardzo dobrze, nie podkreśla suchych skórek, rzeczywiście nie jest mocno kryjący ale akurat to w codziennym makijażu mi pasuje wyjątkowo. Rzeczywiście ma coś z satynowego wykończenia, skóra nie jest totalnie zmatowiona i przesuszona i mi się to podoba w tym podkładzie. Podkład fajnie współgra z kremem na dzień i ogólnie z cerą ładnie się do niej dostosowując. Szklane opakowanie z pompką- super.

Nie polecam

Gesty, jednak mam wrażenie, ze po pewnym czasie znowu zgęstniał?? Średnie krycie, widać i czuć go na twarzy, tak jakby na niej siedział, przez co podkreśla strukturę skory, nie zastyga, migruje, szybko się wyświęca, potrafi podkreślić suche skórki, trochę oksyduje. Ogólnie nie polecam, nie mam pojęcia komu sprawdziła by się ta konsystencja...

Delikatny podkład

Miałam go i polecam najbardziej dla osób które nie borykają się z wieloma niedoskonałościami na skórze. Podkład jest bardzo lekki. Daje delikatne krycie. Raczej nie wybudujemy nim krycia. Nie za kryje dużych niedoskonałości. Polecam osobom z idealną cerą :)

Delikatne krycie

Stosuję od kilku miesięcy . Jest lekki nie obciąża twarzy, delikatna konsystencja, wydajny,równo kryje. Fajnie się rozprowadza. Polecam osobą które maja gładką cere bez zaskórników. Nie wysusza skóry twarzy. Daje delikatne krycie wiec nadaje się do delikatnego makijażu (lekkiego) jeżeli musisz coś zatuszować to nie jest dla Ciebie .

Całkiem niezły

Podkład o dosyć lekkiej konsystencji i średnim kryciu, moim zdaniem bardziej nadający się na co dzień niż na większe wyjścia. Na pewno potrzebuje pomocy korektora przy wiekszych niedoskonałościach, jednak ja wole go dołożyć niż mieć efekt maski :) Z pewnością przebija swojego brata w musie, który jest dla mnie stanowczo za ciężki. Wielki plus za pompeczkę, uwielbiam opakowania w takiej formie :)

Sredni

Nie dla mnie. Po tym podkładzie pojawiło sie wiele niespodzianek na mojej twarzy. Jest dość gesty i jak dla mnie ciężki. Na mojej twarzy tworzył maskę. Niestety nie polecam

Nie polubiliśmy się

Podkład jest dosyć rzadki i raczej słabo kryje, przez co trzeba użyć korektora żeby zakryć wypryski czy inne niedoskonałości. Poza tym nawilża, zatem nadaje się do skóry suchej oraz jest całkiem trwały. Jednakże efekt jaki daje jest jak dla mnie dosyć nienaturalny więc raczej więcej go nie kupię.

Wykorzystała: kilka próbek

Nie do końca doskonały

Podkład jest lekki i świetny na codzień ale nie ma zbyt mocnego krycia. Z moją cerą jest to niezbędne. Cena nie jest zła jak na taką jakość. Konsystencja jest według mnie zbyt płynna.