Bourjois, Eclat Mineral (Mineral Radiance) (Prasowany puder mineralny)

Bourjois, Eclat Mineral (Mineral Radiance) (Prasowany puder mineralny)

Bourjois proponuje nowy puder w kamieniu z koncentratem czystych minerałów. Marka obiecuje transparentny i delikatny efekt. Mineral radiance dzięki oryginalnej recepturze łączy mat i blask, a zastosowana technologia wypieku pudru w kamieniu sprawia, że jest on ultra delikatny i zachowuje lekką strukturę. Mineralny kwarc nadaje cerze blasku, oczyszczone pigmenty mineralne sublimują kolory przydając im świetlistości, natomiast rozdrobnione pudry mineralne matują i dbają o naturalne wykończenie makijażu. Mineral radiance pielęgnuje i pozwala skórze swobodnie oddychać. Pochodna witaminy E dba o cerę wrażliwą. Dostępny w 7 kolorach.

Dla burżuja?

Kiedyś kosmetyki Bourjois były dla mnie szczytem burżujstwa, teraz tak już nie jest. ;)

Oceniam odcień 02 Vanille:
- ładny, jasny, delikatnie beżowy kolor, naturalny i twarzowy
- daje dosyć dobre krycie
- jest bardzo mocno napigmentowany
- ma bardzo miękką i aksamitną konsystencję
- ładnie wygląda na twarzy
- daje satynowe wykończenie
- bardzo intensywnie, pudrowo pachnie
- miła dla oka i wygodna dla dłoni puderniczka
- posiada lusterko i gąbeczkę
- wydajny.

Tak, tak, tak!

Zdecydowanie mój KWC. Uwielbiam w nim wszystko - wydajność, trwałość, kolor, zapach i opakowanie. Piękne odcienie i dają cudny efekt lekiego rozświetlenia, nie wyobrażam sobie mojego makijażu bez niego. Duża gama kolorów, dla każdego typu urody. Nie polubiłam się jedynie z załączonym do opakowania "pędzelkiem", szybko się go pozbyłam, używam do nakładania produktu Hakuro H24.

Ten zapach!

Bardzo lubie produkty bourjois ale ten puder mi nie podpasowal:
-przede wszystkim zapach! Jest mega intensywny, aż głowa boli, nie wiem jak można pisać ze ładnie delikatnie pachnie, ja go czuje godziny po nałożeniu a naprawde nie jestem nadwrazliwa na zapachy. Gdzieś na wizazu przeczytałam określenie ze smierdzi pudrem starej baby i te slowa pasuja tutaj jak ulał! Za kazdym razem kiedy go użyje czyje sie przez to jak stara pudernica.
-mam odcień vanille, niestety ciemnieje, pomaranczowieje na twarzy, nie jestem blada a jest za ciemny, ciekawe jak poradzą sobie posiadaczki porcelanowej cery
- tworzy efekt maski, czuć go na twarzy

+po jakimś czasie ładnie stapia sie z cera
-w miarę dobrze kryje

Nie dla mnie

Jeden z tych kosmetyków, które reklamują się jako mineralne a takimi nie są.
Wykończyłam dziś ten puder po 2 chyba latach, nie nie był tak wydajny ale dałam mu przerwę. Niestety nie spełnił moich oczekiwań.

Minusy:
-kolor, najjaśniejszy jest zbyt żółty dla mnie
-tworzy efekt maski
-czuję go na twarzy w ciągu dnia

Plusy:
+Miło się go nakłada z powodu zapachu
+fajne opakowanie

Nie ocenię matowania bo nie mam z nim problemu w żadnym pudrze.

Używam tego produktu od: 2 lata

Przyjemny

Puder kupiłam na jednej z promocji -50% w Rossmanie. Chciałam sobie sprawić coś z Bourjois, dodatkowo skusiło mnie pudełko. Mam odcień 02, jedyny jaki się jeszcze ostał. Bałam się trochę, że będzie za ciemny (jestem raczej "białasem") ale przy aktualnej pogodzie i nasłonecznieniu jest w sam raz. Ogólnie robi na twarzy ładną robotę, nie podkreśla suchych skórek. Dobrze współpracuje z moją cerą - nie powoduje żadnych wyprysków ani innych niemiłych niespodzianek. Ma specyficzny, jednak miły zapach. Z trwałością jest nie najgorzej. Polecam :)

mam do niego może i nieuzasadnioną słabość

Nie jest to ósmy cud świata, ani nawet cudeńko wśród pudrów, ale i tak bardzo go lubię. Tutaj aż wstyd się przyznać, ale złapano mnie na coś, co nie powinno wpływać na moją ocenę. Otóż bardzo podoba mi się puzderko oraz zapach - uwielbiam wwąchać się w ten puder...

Mam jaśniejszy odcień tzn. waniliowy - dla mnie idealny na zimę i wiosnę. Ładnie wtapia się w odcień skóry, nie "odstaje" i nie ciemnieje, ale ożywia. Gąbeczka miękka, dobrze się pierze. Puder nakładany nią daje delikatniejszy efekt niż gdy aplikuję go pędzlem (płasko ściętym). Preferuję efekt po nałożeniu pędzlem gdyż używam tego pudru samodzielnie, a dokładnie na krem.
Puder ujednolica, daje sympatyczny mat, oczywiście wymaga poprawek (mam cerę mieszaną), ale w sensownym czasie. Nie znika nagle i nieestetycznie, poprawiać muszę tylko newralgiczne parie twarzy. Nie wysusza, nie wpływa na kondycję skóry.

Jestem z niego zadowolona, cena w porządku zwłaszcza, że jest wydajniejszy w porówaniu do innych pudrów o zbliżonej gramaturze.

Używam tego produktu od: kilku miesięcy (zamiennie)
Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania, bardzo wydajny

Gdyby tylko był jaśniejszy odcień...

Pierwszym problemem, który napotykamy chcąc kupić ów puder jest wybór koloru. Jednego z dwóch. Mając zaufanie do kolorystyki podkładów tej firmy wzięłam najjaśniejszy odcień, który niestety okazał się dla mnie za ciemny i zbyt pomarańczowy. A szkoda, gdyż daje naprawdę ładne, naturalne wykończenie (nieco transparentny efekt), a zmatowienie utrzymuje się do wieczora. Nie podkreśla suchych skórek i strupków, nie wysusza skóry, nie podrażnia ranek. Ponadto powiem szczerze, uwielbiam to estetyczne opakowanie z lusterkiem i piękny, różany zapach.
Jest niesamowicie wydajny.
Niestety używając go, zmuszona jestem unikać rejonu nad ustami - tworzy tam nieciekawą, pomarańczową plamę.

Używam tego produktu od: 5 miesięcy.

Kocham ten zapach...i puder też :)

Dziś rano zobaczyłam dno mojego ukochanego pudru więc postanowiłam go ocenić. Mam odcień 02 vanille, który bardzo mi pasuje. Mam średnią karnację i nie jest ani odrobinę za ciemny. Puder świetnie się rozprowadza (ja używam pędzla), ładnie stapia się z podkładem i daje satynowe wykończenie. No i ten zapach...BOSKI!!! Pamiętam swój pierwszy puder Bourjois jeszcze ten z odkręcanym wieczkiem. Cały dzień odkręcałam i wąchałam :) Puderniczka ładna i poręczna, w sam raz do torebki. Jedynie lusterko i gąbeczka mało przydatne ale to szczególik. Jestem bardzo zadowolona :) Zawsze będę do niego wracać!

Używam tego produktu od: 2 lata

Ładne wykończenie

Kiedyś zobaczyłam go u koleżanki, wycyganiłam "na chwilkę" i się zakochałam. Długo nie byłam w stanie wydać 60zł na puder dlatego przez rok dzielnie czekałam na okazję. Kupiłam go przy -40%. Można powiedzieć, ze moje kosmetyczne marzenie się spełniło. Wybrałam odcień 02Vanille (reszta pułki pusta po szaleństwie innych przecenianek) i niestety wg mnie jest lekko za ciemny, chociaż inni mówią, że wygląda dobrze.

Plusy:
-satynowe wykończenie (dziewczyny, nie dajcie się chamskiemu matowi... postawcie na satynę!:) ),
-śliczny ukochany typowo "burżujski" zapach,
-solidne opakowanie z lusterkiem,
-wydajny,
-nie wchodzi w suche skórki,
-rozpromienia twarz :),
-super przyjemnie się go używa.

Minusy:
-cena straszy!
-nigdy nie ma najjaśniejszego odcienia...

Będę polowała na jaśniejszy, a ten z czystym sercem polecam! :) Oczywiście na promocji.

dziwna gama odcieni

Mam dosyć jasną cerę, ale też nie jakoś bardzo dlatego kupiłam odcień 02. Masakra, puder w zimę jest dla mnie zdecydowanie za ciemny, odcina się okropnie od szyi, a w lato za jasny! Strasznie żałuje bo okropnie podoba mi się jego zapach i to, że jest delikatny, nie podkreśla suchych skórek. Na razie leży lekko zużyty, używam go czasem tylko na powieki. Myślę, że skuszę się na kupno jaśniejszego.

Fajny kosmetyk.

Uważam , że ten puder spełnia wszystkie kryteria jakie powinien spełniać. Doskonale matuje, pięknie utrzymuje się na skórze , jest bardzo wydajny, ładnie przykrywa podkład, super się rozprowadza, żadnego efektu maski.
Jest wszystko okej. Uważam , ze to taki lepszy z przeciętnych produktów.
Mogłabym się przyczepić tego , ze trudno dopasować go do skóry. Bo jak się na nie patrzy to te pudry są takie różowawe jak róż, kiedy to puder, wiec trudno trafić.
Ja za 1 razem jak go kupowałam to kupiłam prawie najjaśniejszy teraz już nie pamiętam jaki to jest bym musiała iść do łazienki zobaczyć;P Tak czy inaczej byłam najpierw zachwycona więc kupiłam 2 raz. No i teraz sądzę że zmienili coś w recepturze bo nie ma fajerwerków :D Aczkolwiek nadal jest dobrym produktem.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

bardzo dobry ale za drogi

Uważam, że jest to puder jeden z lepszych, ponieważ:

- dobrze dopasowuje się do mojego kolorytu
- nie powoduje maski
- długo pozostawia moją skórę zmatowaną

Jedynym minusem tego pudru jest to, że jest drogi.