Nuxe, Aroma-Perfection, Gel Nettoyant Purifiant (Żel oczyszczający do cery tłustej)

Oczyszcza pory, redukuje wydzielanie sebum. Żel o zwartej konsystencji, który w kontakcie z wodą zamienia się w delikatną piankę. Jego formuła bez mydła i alkoholu, z roślinnymi surfaktantami, zapewnia delikatny demakijaż.

oczyszczanie twarzy
tłusta
nawilżające, oczyszczające, odświeżające
z pompką, w butelce
żel

Całkiem dobry

To był jeden z pierwszych droższych kosmetyków, w jakie postanowiłam zainwestować. Sprawdził się częściowo. Gdy zaczynałam go stosować, miałam spore problemy z rozszerzonymi porami i przyznaję, że częściowo się zmniejszyły podczas stosowania tego żelu (używałam go razem z tonikiem z tej samej serii),. Jednak poprawę widziałam przez pierwsze trzy miesiące, potem wszystko jakby stanęło w miejscu. Przyznam szczerze, że za taką cenę spodziewałam się czegoś lepszego.
Zalety:
-uczucie oczyszczonej, świeżej skóry
-częściowo zmniejszone pory
-uspokoił mi skórę na twarzy, stała się ładniejsza,

Wady:
-pory tylko częściowo zmniejszone
-wysoka cena

Przyzwoity

Na wstępie zaznaczę,że oceniam kosmetyk przy skórze typowo mieszanej, z dużą skłonnością do podrażnień,ale do rzeczy:

Żel ma kremową konsystencję na pograniczu żelu i mleczka, bardzo słabo się pieni,ale przyjemnie pachnie i ma fajny, dosyć naturalny skład.
W zasadzie jego główne,ale wg mnie największe zalety, to fakt,że nie podrażnił, ani nie wysuszył mi skóry, co zdarza mi się często przy tego rodzaju kosmetykach.

Zwykle albo myłam nim twarz dwa razy pod rząd, albo raz,ale wymagał wtedy domycia micelem, bo średnio radził sobie z wstępnie usuniętym makijażem (lekkim, niewodoodpornym). Muszę zaznaczyć, że skórę bez makijażu oczyszczał bardzo ładnie. Nie zauważyłam poprawy wyglądu porów, ani zmniejszenia ilości wydzielanego sebum po użyciu tego żelu.
Ponadto, kosmetyk jest średnio wydajny, jedna buteleczka starczyła mi średnio na około 3 miesiące. Zużyłam dwie butelki, bo był jedynym żelem, który ładnie odświeżał skórę, bez przesuszania,a to wydaje mi się być nieocenione i przez to uważam,że jest to całkiem dobry specyfik.

Na razie nie planuję do niego wrócić, bo znalazłam coś co mi bardziej odpowiada.

Niby ok , ale jednak nie

Żel słabo się pienie, ale dobrze oczyszcza. Skóra jest napięta - sprężysta wręcz ściągnięta.
Średnio wydajny - zastyga w końcówce dozownika.
Nie zauważyłam niczego spektakularnego- zwykły żel.
O wiele lepszy jest La Roche Posay Effaclar.

Używam tego produktu od: paru miesięcy

taki sobie

nie przypadł mi do gustu, miałam wrażenie że nie robił nic a może spodziewałam się czegoś więcej i dlatego jestem rozczarowana, zdecydowanie lepszy jest dla mnie La Roche Posay Effaclar, więc cieszyłam się że się kończy, w sumie to nie skończył się bo resztka zaległa na dnie opakowania, nie da się jej wypompować

Wart uwagi.

Mój pierwszy kontakt z firmą Nuxe. Postanowiłam przetestować żel oczyszczający.

Zalety:
- konsystencja żelu, który podczas kontaktu z wodą zamienia się w delikatną pianę,
- dobrze oczyszcza skórę,
- nie wysusza jej,
- posiada pompkę, która dozuje odpowiednią ilość preparatu,
- nie podrażnia oczu,
- usuwa nadmiar sebum,
- subtelny zapach,
- sprawdza się w demakijażu.

Wady - brak.

Cena: ok. 50 zł/200 ml.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1 opakowanie 200 ml.

dobry

-bardzo wydajny, bogata konsystencja żelu
-nie szczypie w oczy!!!(nie powoduje tego ze oko i skóra robią się czerwone od chemii-dla mnie to OLBRZYMI PLUS)
-nadaje się do wrażliwej skóry, nie ściąga skóry i nie wysusza-wręcz odwrotnie, skóra jest sprężysta
-zmywa każdy makijaż, czuję że skóra jest świeża po jego użyciu a rano obudzona i rozświetlona
-dobrze oczyszcza pomimo tego że nie pieni się specjalnie
-pompka jest ok, dozuje wystarczającą ilość specyfiku
-nie wiem jak działa na krosty itp. ale jeśli chodzi o mat to jest dobry-robi mat ale nie wysusza (mam raczej mieszaną cerę w kierunku normalnej)
-mi służy, ale nie wiem jak to jest w wypadku krost itp. idealny do demakijażu-zmywa wszystko-nie trzeba szorować i nie podrażnia, polecam używania go chociażby w tym celu, jestem zadowolona:)
-odjęłam pół gwiazdki bo nie minimalizuje porów, ale i tak jest świetny

Używam tego produktu od: od 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie

bez rewelacji

Kupilam go na promocji, zaplacilam 50% ceny wiec sie oplacalo.

Co do jego zalet: delikatnie czysci i zeczywiscie nie podraznia (nawet oczu, zdarzylo mi sie przypadkiem sprawdzic), nie wysusza skory, zapach jest bardzo delikatny, usuwa nadmiar sebum na niemal caly dzien.

Produkt ten ma tez swoje wady: mimo regularnego stosowania nie zauwarzylam zeby moje pory byly oczyszczone, nie zmniejszyl pojawiania sie chrostek czy wypryskow, nie pieni sie ani troche, zastyga juz w pompce przez co czesc wychodzi jako niezdatny do urzytku glutek.

Używam tego produktu od: jakis czas
Ilość zużytych opakowań: 1 cale

Doskonalosc:-)

Swietny produkt. Wydaje mi sie,ze jest to najlepszy zel oczyszczajacy,jaki wpadl w moje raczki:) Zazwyczaj uzywalam zelow aptecznych La Roche, Avene ,Vichy(serie do skory tlustej),blotka z Kanebo rowniez z niezlym skutkiem:) Ten pobil wszystkie! Jest rewelacyjny! Odkad go uzywam moja cera jest rozswietlona,czysta i nie pojawiaja sie zadne niedoskonalosci:) Jest bardzo delikatny,pachnie subtelnie,a robi z buzka takie cuda:) Do tego niska cena , swietna wydajnosc i bardzo wygodna pompeczka. Polecam goraco!

Używam tego produktu od: 3-4 miesiace
Ilość zużytych opakowań: ok.pol opakowania

cudo :)

Oprócz rozszerzonych porów w strefie T i lekkiego przetłuszczania w tej okolicy nigdy nie miałam specjalnie problemów z cerą. I właśnie w okolicy świąt dowiedziałam się jak wgląda trądzik :( a przynajmniej wielkie ropne krosty w strefie T i na policzkach (!!!). Był to wynik mojej kuracji kremem bogatoskładnikowym (z olejkiem ostowym Apotheker Scheller). Nic nie pomagało a GKSów nie chciałam używać na skórę twarzy (niestety to sztandarowe leki dermatologów) . Udałam się do apteki i za namową farmaceutki i wymianie opowieści o doświadczeniach z kosmetykami wybrałam właśnie Nuxe. To pierwszy żel to twarzy, który mnie zachwycił:)

(+) po tygodniowym stosowaniu krosty zniknęły (tylko plamy pozostały-ale to normalna reakcja skóry po stanie zapalnym)

(+) pory znacznie się zmniejszyły i rozjaśniły (wągry mniej widoczne)

(+) skóra mniej się przetłuszcza w strefie T (mimo ostatnich 2-3 ciepłych dni to się nie zmieniło)

(+) baaardzo wydajny: używam pompkę na całą twarz i jeszcze na szyję starcza

(+) ładny zapach (świeży, taki trochę męski)

(+) wygodne opakowanie z pompką

(+) brak wrażenia ściągnięcia

(+) substancją czynną nie jest kwas salicylowy, ale jabłkowy, ogólnie całkiem fajny skład

(-) cena (chociaż zaznaczam, że jak na kosmetyk tak wysokiej jakości niewielka)

(-) nie jest to kosmetyk zupełnie naturalny (mi to nie przeszkadza, tym bardziej, że mam z naturalnymi bardzo złe doświadczenia)

szczerze polecam...

Idealny zel dla cery tlustej-wrazliwej.
Nie podraznia i jest lagodny, poniewaz ma duzo naturalnych skaldnikow.
Nie pieni sie praktycznie, bo nie ma tam chemi, ale to nie oznacza, ze nie czysci skory.
Czysci ja b dobrze, co widac po kilku dniach stosowania.
Zaskorniaki znikaja i jakiekoliwiek pryszcze pojawiaja sie sporadycznie.Skora jest swieza.
Poza tym jest b wydajny i ma praktyczny dozownik.
Troche trudno sie do niego przyzwyczaic na poczatku, bo jego konsytsencja jest zupelnie inna niz zeli z ES i innych firm, ktore uzywalam, ale naprawde dla mnie to strzal w 10-tke.

FAjNY

Produkt godny polecenia, ładnei zmywa makijaż, wydajny, skóra po nim jest aksamitnie gładka. Przy mojej mieszanej cerze niedoskonałosci zostały zredukowane mam mniejsza tendęcję do powstawana zaskórników

Używam tego produktu od: 9 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania 200ml

Dobry

Żel kupiłam w zestawie z kremem i emulsją z serii Aroma-Perfection. Żel ma wygodne opakowanie z pompką, wysokie, stabilne, higieniczne. Jedno naciśnięcie pompki wystarcza na dokładne umycie całej twarzy.
Żel nie ma zbyt intensywnego, nachalnego zapachu, ma odpowiednią konsystencję, pieni się minimalnie, jest wydajny.
Nie podrażnia, jednak mam wrażenie nie odrobinę wysusza, ale tylko odrobinę. Dobrze oczyszcza skórę, usuwa resztki makijażu, odświeża, myje.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 szt.