Urtekram, Lavender, Shampoo (Szampon lawendowy do wszystkich rodzajów włosów)

Urtekram, Lavender, Shampoo (Szampon lawendowy do wszystkich rodzajów włosów)

Szampon lawendowy działa odświeżająco i kojąco. Jest polecany do wszystkich rodzajów włosów, także przetłuszczających się i z łupieżem. Zawiera mydło z kokosów, aloes i olejek z lawendy. 100% naturalnych składników, 15% z upraw organicznych. Nietestowany na zwierzętach.

Mam mieszane uczucia, ale nie kupię ponownie

Szampon ma bardzo ładny lawendowy zapach (bardzo łądny dla mnie, ale to kwestia gustu). Moje włosy są też piękne na drugi dzień po myciu: są miękkie i błyszczące. Niestety efekt ten utrzymuje się tylko jeden dzień. Kolejnego dnia, włosy są przetłuszczone, oklapnięte i pachną bardzo nieświeżo. O trzecim dniu już nie wspomnę. Poza tym często swędział mnie skalp po jego użyciu. Działanie tego szamponu porównuję w tej chwili z działaniem szamponu rumiankowego Urtekram jako szamponem kontrolnym. Po szamponie rumiankowym moje włosy są akceptowalne nawet na trzeci dzień, dlatego musi być w składzie wersji lawendowej coś co mi stanowczo nie odpowiada (najprawdopodobnie podrażnia).

Średni

+ Dobry skład, firma nie testuje na zwierzętach.
++ Półprzezroczyste opakowanie pozwala zużyć produkt do końca.
+++ Myje, choć do dobrego oczyszczenia wymaga powtórnego użycia. Łagodny, nie wysusza, nie podrażnia skóry głowy, nie obciąża, nie przyspiesza przetłuszczania, czyli robi to, co szampon powinien.

- Cena mogłaby być niższa, zwłaszcza że pojemność niższa od typowego szamponu.
- - Słabe pienienie znacząco obniża wydajność.
- - - Zapach taniego detergentu.
- - - - Nie nawilża, zalecam użycie odżywki.

Używałam go, jak miałam problemy ze swędzącą skórą głowy, pomagał mi. Jednakże istnieją lepsze naturalne szampony.

Używam tego produktu od: 2 lata temu.
Ilość zużytych opakowań: 1 x 200 ml.