Ziaja, Sopot Sun, Emulsja do opalania wodoodporna (SPF 6, 10)

Ziaja, Sopot Sun, Emulsja do opalania wodoodporna (SPF 6, 10)

Wodoodporna emulsja do opalania z faktorem ochronnym 6, 10, 15 do pielęgnacji twarzy i całego ciała. Zawiera układ fotostabilnych filtrów UVA i UVB oraz kompleks substancji aktywnych - masło Shea, witaminę E i prowitaminę B5 (D-panthenol). Zapewnia skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, również podczas kąpieli. Zapobiega poparzeniom słonecznym oraz przedwczesnemu starzeniu się skóry. Wydłuża czas bezpiecznego przebywania na słońcu. Intensywnie nawilża skórę i nie powoduje podrażnień. Szybko się wchłania.
Substancje aktywne:
fotostabilne filtry UVA i UVB, masło Shea, witamina E, prowitamina B5 (D-panthenol).
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało; często ponawiać aplikację w ciągu dnia).

bardzo dobre

Od lat kupuje tylko Ziaję-w zależności od potrzeb różne faktory-często też w wersji dla dzieci-wtedy mam jeden krem do twarzy i ciała.
Bardzo dobrze chronią, są wydajne, nie podrażniają i nie pachna zbyt chemicznie. Cena też jest dobra, a opakowanie poręczne. Polecam w 100%

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: co najmniej kilkanaście

Dobry krem.

SPF 10.

+ tani
+ dobrze się wchłania
+ ma niedrażniący zapach
+ nie uczula
+ daje podstawową ochronę przed słońcem
+ sprawdza się podczas chodzenia po mieście w bardzo upalne dni

- pod wpływem działania wody raczej nic z niego nie zostanie
- w przypadku długiego przebywania na słońcu nawet częste stosowanie niewiele da

(powyższe wady są normalne dla kremu o tak niskim
filtrze ochronnym, więc nie ma się czego czepiać)

Generalnie polecam.

Używam tego produktu od: używałam przez 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno i trochę

Nie takie straszne...

Oceniam SPF 10.
Fajnie chroni opaloną skórę. Na pierwszą ekspozycje na pewno się nie nadaje, bo dzięki niemu będziemy mieli w 100% zagwarantowanego raczka i to już po niecałej godzinie na słonku.
Ładnie się wchłania, ma przyjemny zapach. Wodoodporności nie miałam okazji sprawdzać :brzydal:
Poręczne opakowanie, wygodnie leżące w dłoni.
Nie wiem czemu, ale podczas stosowania tego kosmetyku i wyjsciu na słońce moja skóra bardzo się pociła i wyglądała jakbym była posmarowana nie emulsją a jakimś olejkiem. Szału dla mnie nie zrobił, nie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: 1 roku

jest OK

+ nie takie złe nawilżanie
+ zapach nie jest duszący ani mdły, na plażę w sam raz
+ chroni przed poparzeniami (jednak w bardziej ekstremalnych warunkach poleciłabym coś mocniejszego, w koncu to jest kosmetyk z niskim filtrem.
nad morzem w godzinach szczytu się nie sprawdza)
+cena
+/- wodoodpornosc
+/- opakowanie

Nie daje 5 gwiazdek, bo właściwie nie mam wielkiego doświadczenia w tej dziedzinie kosmetyków itp :P To jest dopiero moja druga. Sądze, a raczej jestem pewna, że są lepsze.

Mam 15tkę - słabo chroni ;/

Szkoda kasy na ten produkt. Ale od początku.

Szukałam osławionej wodoodpornej Evy Syn, niestety nie znalazłam. Kupiłam zatem Ziaję, bo bardzo lubię produkty tej firmy, zazwyczaj są wysokiej jakości, za niską cenę.
Niestety, te filtry nic nie chronią. Mimo iż 1)mam dość ciemną karnację 2) byłam już trochę opalona tego lata 3) posmarowałam się jakieś 20 minut przed wyjściem na słońce a podczas opalania kilkukrotnie ponawiałam aplikację i tak opaliłam się na brązowo-czerwono. :( Skóra miejscami mnie troszkę piekła i bardzo zaczerwieniony dekolt. Czyli produkt nie zadziałał jak powinien.

Jedynym usprawiedliwieniem jest to, ze na to używałam przyśpieszaczy opalania, jednak nie zmienia to faktu, że wcześniej lepiej sprawdziła się w takiej samej sytuacji filtr 10tka z Lirene ;/ I to nie byłam opalona wtedy nawet ;/

Ja już do tego kosmetyku nie wrócę, następnym razem wybiorę coś z Daxa albo Evy Sun, o ile znajdę :) Na tę Ziaję niestety szkoda pieniędzy.

uchronia przed spieczeniem

Mam 15 i 20 jednak nad morzem uzywalam tylko 15

Zalety:
-tani
-ladnie pachnie
-szybko sie wchlania
-wodoodporny
-skutecznie chroni skore przed poparzeniami slonecznymi
-zadnych podraznien piekacej czy schodzacej skory
-ladna brazowa rownomierna opalenizna

Wady:
-malo wydajny nastepnym razem kupie 2 opakowania

Ilość zużytych opakowań: 3 zuzyte

ziaja zawiodła

Używałam SPF 6 oraz SPF 20...

SPF 6 używałam nad Bałtykiem i słabo się sprawdza...
:(skóra jest poparzona
:(blsam jest tłusty i w słoncu topi się na skórze;/
:)cena
:(opakowanie na plaże stanowczo nie takie jak być powinno:/

Spf 20- ocena odrębna tu:
Emulsja do opalania wodoodporna SPF 20
Mogę napomnieć że również się nie sprawdza:(

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Doskonała

Dopiero w tym roku zaczelam używac kosmetykow do opalania z Ziaji i powiem szczerze ze jestem mile zaskoczona, pięknie pachnie ladnie sie wchnia, dobrze nawilza i co najwazniejsze chroni moja skore, posiadam wersje 6 i 15 na mniejsze slonce a gdy jest wieksze stosuje jeszcze dodatkowo krem ochronny z uva i uvb z tejze firmy, badz ziajke dziecięcią 25.
Nie wiem czy opalam sie inaczej napewno rownomiernie z opalaniem nigdy nie mialam problemu , opalenizna jest trwała to moge powiedziec na pewno, skora ladnie odzywiona nie klei sieszybko wchlania i pozostawia piekny zapach

Całkiem niezła

Plusy:
- dobrze nawilża
- skóra po opalaniu nie schodzi
- konsystencja
- ładnie pachnie
- wydajność
- cena

Minusy:
- po jej zastosowaniu nadal opalam się na czerwono
- lepi się

Używam SPF6. Jej największą wadą jest to, że nie nadaje opaleniźnie złocistego bądź brązowego koloru tylko czerwony. To, że się lepi jakoś specjalnie mi nie przeszkadza. Natomiast jestem bardzo zadowolona z tego, że skóra po opalaniu mi nie schodziła:-).

Dramat to mało powiedziane

Nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że w miejscach, w których posmarowałam się tym kremem (SPF 15 przy niezbyt upalnej pogodzie) doznałam poparzeń. Nie były to zwykłe poparzenia słoneczne, a wyglądające naprawdę poważnie, niemalże jak przy poparzeniu wrzątkiem. Ponadto skóra opaliła się w plamy i paski, co się nigdy wcześniej nie zdarzało. Zatem przestrzegam przed tym kremem, szczególnie osoby wrażliwe (mimo, że sama do takich nie należę!), ponieważ nie jest dla nikogo przyjemne leczenie takiego typu ran :-(

Używam tego produktu od: Pierwszy i ostatni raz
Ilość zużytych opakowań: Jedna aplikacja

wole daxa :/

no nie wiem te ochraniacze mnie nie przekonuja :/

+ cena
+ dostepnosc

lubie ziaje ale to niewypal :/

- skora piecze po opalaniu :/
- schodzi skora :/
- ciezko wykonczyc resztke :/

uhh noł

Używam tego produktu od:miecha

dobry, ale zapach odstrasza

Używam najczęściej SPF 6 lub 10. Mam średnią karnację. Nigdy nadmiernie nie wychodzę na słońce, więc trudno mi określić czy sprawdza się w ekstremalnym opalaniu, kiedy "leży się plackiem" godzinami...
Aplikacja łatwa, poręczne opakowanie, fajny kształt, buteleczka zmieści się wszędzie ;) Konsystencja dobra, emulsja dość dobrze rozprowadza się na skórze. Wydajność jest zadziwiająca :) Wystarczająco też natłuszcza. Mnie odstrasza jednak zapach, kojarzy mi się z brakiem świeżości, jest za ostry i niestety po aplikacji długo się jeszcze utrzymuje... Ogólnie- nie zachwycił, chyba przez ten zapach... nie wiem czy go ponownie kupię. Choć korzystna cena- jak to zawsze u ziaji, zachęca do kupna...

Używałam tego produktu przez całe wakacje