Apis, Dead Sea Line, Czarne błoto z Morza Martwego

Apis, Dead Sea Line, Czarne błoto z Morza Martwego

Czarne błoto z Morza Martwego to silnie zmineralizowany muł odkładający się na brzegach w warunkach intensywnego parowania wody, jest zatem substancją szczególnie cenną, stosowaną między innymi w maseczkach do twarzy i okładach całego ciała w celu leczniczym i kosmetycznym - ponieważ właściwości minerałów z Morza Martwego i ich rewelacyjne działanie na skórę znane są od czasów starożytnych.

Było dobre i znikło

Stosowałam jako masreczkę na twarz, dekold i plecy. Bardzo dobrze rewitalizuje i odżywia skórę, która wyglada na zdrową i zadbaną. Bardzo wydajne za niewielką cenę. Niestety od jakiegos czasu nie mogę jej nigdzie namierzyc. W każdym razie bardzo polecam.

Używam tego produktu od:kiedyś tam
Ilość zużytych opakowań: 1 pudło

można spróbowac

W zastosowaniu na twarz:
Buzia jest ściągnięta, ujędrniona, wygładzona. Niestety zapycha.

W zastosowaniu na ciało:
Niesamowicie wygładza, zmiękcza skórę i ujędrnia, uelastycznia.

W zastosowaniu na skalp:
Nie obciąża wgl, włosy błyszczą się aż po same końce.
Mam przetłuszczające się włosy, chciałam żeby błoto je oczyściło, zachamowało przetłuszczanie, ale się nie udało.

Dodam jeszcze, że błoto jest niesamowice wydajne, ma konsystęcję jakiegoś kremu, po wyschnięciu nie szypi, nie zaczerwienia, ma przyjemny zapach.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Skład jest straszny

Tak jak w tytule, ale na co liczyć za cenę 12-15 zł?
Błotko super nawilższa skórę, to prawda.
Rozjaśnia cienie pod oczkami, też prawda... ale niemiłosiernie zapycha pory i powoduje paskudny trądzik. Skóra po nim jest nie do wymycia.. stąd ocena 2/5

Używam tego produktu od: 2 lat - męczę jedno opakowanie
Ilość zużytych opakowań:

Jestem na NIE

Maseczki glinkowe jakos nigdy mi nie podchodzily, byly za agresywne i silnie sciagaly skore a to blotko mialo byc delikatne, wiec sie skusilam. No i rzeczywiscie jest delikatne, nie zasycha na twarzy, wiec nie wysusza skory i nie sciaga, dosc latwo sie zmywa (choc zlew caly upackany), pojemnosc olbrzymia, cena niska i to tyle zalet. Wady sa o wiele powazniejsze - ta maseczka nie oczyszcza tylko zapycha pory! Stosowalam wieczorem a rano budzilam sie z przetluszczona buzia z wypryskami! Owszem zaraz po uzyciu twarz jest rozjasniona, ale potem zaczyna sie mocno przetluszczac. Zerknelam na sklad i mnie nie zachwycil. Nie polecam.Używam tego produktu od: kilku tygodni

Dobre błotko nie jest złe

Jak w tytule - dobre błotko nie jest złe:-)

Po pierwszym użyciu byłam bardzo rozczarowana tym produktem, bo nie zrobił z moją twarzą nic, jeśli chodzi o oczyszczanie - tylko nawilżył i ujędrnił trochę, a niekoniecznie o to mi chodziło.

Od drugiego razu jest już tylko lepiej. Błotko ładnie, acz bardzo delikatnie oczyszcza skórę, faktycznie w jakiś dziwny sposób ujędrnia i nawilża. Oczyszczenie jest delikatne, ale przy systematycznym użyciu widoczne. Po zmyciu twarz ma jednolity koloryt i jest taka uspokojona. Ja długo używałam co drugi dzień, teraz juz mi się trochę nie chce i używam od przypadku do przypadku - chyba muszę wrócić do swojego reżimu:-)

Nie podrażnia, czasem gdy użyję na podrażnioną kwasami lub retinaldehydem skórę, po zmyciu mam na twarzy buraka, który jednak na szczęście szybko mija bez żadnych konsekwencji.

Nie zastyga na twarzy w skorupę, łatwo je zmyć ze skóry i nie maże się podczas zmywania. Nie ma też potrzeby zraszać go termalką.

Lubię to błotko, ale przyznam się szczerze, że ziemia wulkaniczna kusi...:-) Ziemia ma chyba mniej dziwnych i chyba niekoniecznie potrzebnych składników tak jak Apis.

Używam tego produktu od: wykańczam pierwsze
Ilość zużytych opakowań:od lutego

hmm

Ile ja się naszukałam tego błotka, wiele aptek i sklepów zwiedziłam zanim znalazłam, więc kiepsko z dystrybucją.
Błotko jest deliktane, delikatnie oczyszcza i to jego główne zalety. Dla mnie ciut za delikatnie. Nie zasycha tak jak glinka, nie mamy na twarzy betonu :D i przez to przyjemnie się go używa i łatwo zmywa. Po zmyciu buzia jest delikatna i gładka. Zapach nie przypadł mi do gustu wogóle, kojarzy mi się z brudną kałużą i rzeczywiście błotem :D Myślę, że dla cer bezproblemowych, w celu delikatnego oczyszczenia będzie idealne. Ja jeśli używam maseczki oczyszczającej potrzebuję czegoś co zadziała z grubej rury :D
Jest bardzo wydajne.

Używam tego produktu od: używałam ok. 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań:

Jestem zauroczona ta maseczką, przepięknie pachnie to jako pierwsze rzuciło mi się w oczy znaczy się chyba nos, jest jej dużo więc cena nie jest wygórowana jak na taka pojemność, nie podrażnia, nie wysusza ani trochę, skóra nigdy nie była zaczerwieniona po jej użyciu, ładnie oczyszcza, zwęża odrobinę pory i co dziwne skóra jest bajecznie miękka, to mnie bardzo zaskoczyła, zmywa się ją łatwo i szybko, nie mam z tym problemu, nie zasycha na skałę, nakładanie jest proste, nie szczypie co zdarzało mi się czasem przy innych maseczkach, jestem bardzo zadowolona, na pewno kupię ponownie, bo 16 zł to nie majątek a jakie działanie błotka. Super
ilość zużytych opakowań: 1

nie podoba mi sie

Moze sie zrazilam i teraz malo obiektywnie patrze na apis ale rowniez i to blotko mi nie odpowiada.
- zostawia tlustawa warstwe po zmyciu
- strasznie ciezko to zmyc, zostaje szarosc na skorze, na dloniach, nie wspomne o paznokciach :D
- szczypie
- ma bardzo intensywny zapach (identyczny jak maseczka oczyszczajaca i maseczka dead line forte) , niekoniecznie przyjemny
- no i ten cetearyl alcohol&ceteareth20 ... :\

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...
Recenzja: ...

Kochane błotko

Nakładam je dwa razy w tygodniu i musze przyznać że zamieniam wszyskie maseczki oczyszczajace (oprócz oczyszcz.-wygładz. z tej samej serii) na właśnie to błoto. Swietnie oczyszcza, skóra po zmyciu jest gładka jak po peelingu, "żywsza". W trakcie trzymania błotka nie odczułam żadnych efektów (szczypania czy mrowienia) a niektóre osoby wiem że to odczuwają. Zapach mi odpowiada, delikatny, coś z nutą wanilii. Zmywa sie bardzo dobrze bo nie zasycha na skorupę nawet po 30 minutach. Najlepiej zmywać za pomocą płatka kosmetycznego bo gąbeczka trwale jest zafarbowana błotkiem i nie wyglada estetycznie. Szkoda tylko że błoto jest tak mało dostepne. Nareszcie znalazłam coś co ozywia mi cerę. Opakowanie baaaardzo wydajne, stosuje ponad 2 miesiące i jakoś mało ubyło.

Błotko, błotko.

Fajne błotko, działanie dobre, ale... Jak dla mnie to za dużo w tym błotku sztucznych, chemicznych dodatków ( coś jak dermaglin, dobre działanie plus chemia ). Trochę się ich boję na dłuższą metę i dlatego poszukam sobie błotka bez chemii, wiele firm oferuje błoto, muszę tylko na nich wymusić podanie składu. Kolejnym minusem jest dostępność tego preparatu. W mojej szeroko pojętej okolicy nie ma mowy żeby je dostać. Zamówiłam ze strony Apisu, ale dwa tygonie niemal zajęło im przesłanie mi paczki, o jakichkolwiek mailach można zapomnieć, nie przysyłają i nie odpowiadają. Dzwoniłam do nich 3 dni, nim ktoś odebrał telefon i udzielił mi informacji, czy wogóle paczkę wysłano.
Dużo trudności żeby dostać ten produkt, a skład nie dla mnie, choć do działania nie mam zastrzeżeń. Przed zmyciem leciutko piecze mnie skóra, potem jest przez dłuższą chwilę czerwona.
Daleko tej masce do ziemi wulkanicznej, i różnica w cenie jest uzasadniona.
Można spróbować, choć ja poszukam czystego błotka ( o ile to możliwe ).

Nie udało mi się zużyć całego opakowania, po jakimś czasie zaczęłam podejrzewać to błoto o zapychanie porów - okazało się, że słusznie.
Teraz gdy używam już tylko ziemi wulkanicznej wszystko jest w najlepszym porządku.
Dlatego odbieram gwiazdkę Apisowi, skład jednak nie każdemu będzie odpowiadał, choć właściwości oczyszczające błoto niewątpliwie ma dobre.

To ja jeszcze dodam ten najnowszy skład ze stycznia 2006:
dead sea mud, aqua, cetearyl alcohol & ceteareth 20, stearyl alcohol, glycerin, grape seed oil, mineral oil, propylene glycol, parfum, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin.

Używam tego kosmetyku od ponad pół roku
ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego - nie dokończyłam - powędrowało w dobre ręce. :)

Ideał! (02.09.2007: już nie)

Moim zdaniem to błotko nie ma wad. Oczyszcza naprawdę najlepiej ze wszystkich tego typu kosmetyków, których do tej pory używałam (no, może dorównuje mu maseczka oczyszczająco-wygładzająca tego samego producenta :-)). Nie sprawia problemu przy nakładaniu, nie wysusza i nie ściąga skóry, nie podrażnia, łatwo się zmywa (chociaż umywalka nie wygląda po tym zachęcająco :-)). Po zmyciu twarz jest gładka i świeża, pory są wyraźnie oczyszczone i zwężone. Do tych "ochów" i "achów" dodam jeszcze, że błotko jest wydajne i na dodatek ta relacja pojemność-cena: tak wiele (200 ml) za tak niewiele (14,50 zł) :-)

Ilość zużytych opakowań: jedno (w kolejce czeka następne :-))

2 września 2007 r.:
Odejmuję dwie gwiazdki, bo przy dłuższym stosowaniu jednak wysusza, poza tym w kolejnym opakowaniu znalazły się jakieś ostre drobinki, którymi przy zmywaniu łatwo podrapać sobie twarz :(

Cudo

Poprostu cudowna, wszystkie glinki itp specyfiki mogą jak dla mnie wycofać z obiegu. To błotko jest suuuuuper. Nie wysusza ale pozostawia cerę idelanie gładką i nawilżoną, a przy tym świetnie oczyszcza. Jak dla mnie bomba. Stosuję raz w tygodniu przy dłuższym posiedzeniu w wannie. Oblepiam się tym błotem ( twarz ,dekold , i plecy) a w zamian mam jędrną i delikatną cerę w tych miejscach, świetnie nawilżona i taką mmmm.Zero niespodzianek typu krosty czy jakieś syche place które czyniły glinki. Duże pudło wystarcza na naprawdę długo, ze zmyciem tez nie ma tragedii. Wystarczy gąbka mydło z tej samej serii też Apis i wszystko jest ok.Zapach jest znośny, nie przeszkadza mi. Jest lekko taki słodkawy mi trochę przypomina wanille, ale to może tylko moje odczucie.Opakowanie też może oka nie czaruje, ale nie o to tu chodzi.
Jestem w trakcie 3 opakowania i nie odstawię go na półkę. Dla mnie inne maski mogą nie istnieć.To jak dla mnie jest KWC