Pharmaceris, F, Delikatny fluid intensywnie kryjący SPF 20

Średnia ocena: 4.84/5

Apteka Polska APTE.PL
Średnia ocena: 4.88/5

zobacz więcej ofertzwiń

Polecany do stosowania dla każdego rodzaju skóry (również skóry problemowej i wrażliwej) w celu ukrycia jej niedoskonałości (przebarwienia, rozszerzone naczynka, blizny potrądzikowe, cienie wokół oczu, trądzik różowaty) oraz zapewnienia jej naturalnego, jednolitego kolorytu. Nie zawiera konserwantów i parabenu, bezzapachowy. Przebadany i dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą. Działanie: Fluid dobrze maskuje niedoskonałości skóry (94%badanych). Dzięki lekkiej, kremowej konsystencji i zastosowaniu systemu kryjącemu nie obciąża skóry i nie powoduje efektu maski, a rezultat kryjący utrzymuje sie ok. 10h. Fluid nie zatyka porów i nie pozostawia plam na ubraniu (83% badanych). Zawarte w recepturze mikrokapsułki filtrów mineralnych chronią przed wpływem promieni UVA i UVB. Po 2 tyg. stosowania u 94% osób zanotowano wzrost elastyczności skory i poprawę jej nawilżenia o 15%.
Dostępny w trzech odcieniach:
01 Ivory-Kość słoniowa
02 Sand-Piaskowy
03 Bronze-Brązowy

z pompką
mineralne, fluidy
wrażliwa
o przedłużonej trwałości, kryjące, ujednolicające
bez parabenów, hipoalergiczna
Krycie
mocne

Lubię ten podkład

Bardzo lubię ten podkład. Szeroka gama kolorów, każdy znajdzie idealny dla siebie. Dobre krycie, nie ściera się zbyt szybko. I co najważniejsze: podkład bardzo lekki, nie obciąża skóry, nie czuć "ściągania" itp. Polecam!

Kupiony w: Drogeria Jasmin

Jest dobry

Kupiłam w sumie z przymusu,ponieważ musiałam zmienić mój podkład na coś lekkiego,delikatnego i niekomedogennego z powodu leczenia trądziku. Pierwsze odczucie po nałożeniu trochę podkładu na brode były okropne. Byłam przekonana,że od razu wywalę go do kosza. I w tym momencie zostałam pozytywnie zaskoczona.

Fluid jest delikatny,ma kremową konsystencję,bo zawiera w sobie filtr. Niezbyt odpowiadała mi opcja tej konsystencji,ale przekonałam się. Wygląda on super naturalnie na buzi. Łatwo się go rozprowadza i niewielka ilość wystarczy aby pokryć cała twarz. Jestem pozytywnie zaskoczona jego kryciem,ponieważ kryje naprawdę dobrze.

Sprawdza mi się

Zaczęłam używać tego podkładu jak stan mojej cery się pogorszył. Trzeba mu to przyznać, daje sobie radę. Ma piękne krycie, które można budować. Niestety minusem jest to, że ma tylko 3 odcienie. Używam najjaśniejszego 01.
Minus za opakowanie, w którym nie widać zużycia produktu.
Podkład trzyma mi się cały dzień po przypudrowaniu. Po kilku godzinach się wyświeca. Minimalnie rozpuszcza mi się w okolicach nosa(trzeba bardzo się przyjrzeć z bliska by to zauważyć) Ciastkował mi się na brodzie, lecz odkąd zaczęłam robić na niej baking nie mam z tym problemu i nawet się nie wyświeca.
Na ten moment jestem z niego zadowolona.

Średniak

Mam mieszam uczucia do tego podkładu. Po nałożeniu wygląda bardzo ładnie, naturalnie i kryje wszelkie niedoskonałości... Ale niestety szybko się ściera i schodzi z twarzy, u mnie szczególnie z brody i nosa. Na koniec dnia pracy nie było w tych miejscach po nim śladu. Ma również tendencje do wyświecania. Krycie można spokojnie budować. Gama kolorystyczna skromna, zaledwie 3 odcienie. Wydajność również mogłaby być lepsza. Minusem jest również opakowanie, w którym nie widać poziomu zużycia produktu. Za cenę ok. 50 zł można znaleźć coś lepszego. Lubię czasem do niego wrócić, niestety sentyment szybko mija.

Nic specjalnego...

Podkład kupiłam jakiś czas temu w aptece, potrzebowałam coś o większym kryciu, żeby nie zapychal . No więc... Nie zapycha... Ale to chyba wszystkie jego plusy.
Bardzo uboga kolorystyka, 3 odcienie do wyboru, które raczej ciężko dopasować do skóry, chyba że jest się bardzo opalonym, wtedy nie ma problemu. Wybrałam więc najjasniejszy odcień, który dodatkowo musiałam przyciemniac innymi produktami, bo niestety był zbyt jasny, nr 2 znów był za ciemny, wolałam więc przyciemnic zbyt jasny niż odwrotnie. Podkład krzywdy może nie robi, bo nie zapchal, ale to jak wygląda na skórze to dramat, mam skórę mieszaną, ale ten podkład po 2h od nałożenia wyświecal się i ciastkowal okropnie, ścierał się z twarzy przy każdym dotknięciu. Jego krycie nazwałbym bardzo średnim, producent bardzo sie zagalopowal obiecując mocne krycie. Dawałam mu kilka szans, używając różnych pudrow i kremów pod makijaż, ale efekt za każdym razem był marny. Resztą opakowania wylądowała w koszu, nie polecam. Lepiej sprawdzi się niejeden podkład drogeryjny za a niższa cene.

Nie pogarsza zmian trądzikowych, lecz "ciastkuje się" jak szalony

Kiedy miałam problemy ze zmianami trądzikowymi korzystałam z różnego rodzaju podkładów intensywnie kryjących dedykowanych skórze problematycznej. Sięgałam wówczas po produkty apteczne, ponieważ drogeryjne podkłady tylko potęgowały problem. Delikatny fluid intensywnie kryjący SPF 20 marki Pharmaceris kupiłam wówczas w drogerii Super-Pharm za ok. 40 zł. Markę Pharmaceris znam i wiele jej produktów bardzo lubię, a we fluidzie pokładałam naprawdę ogromne nadzieje. Każdy, kto borykał się z tego typu zmianami na twarzy wie, że ciężko pogodzić mocne krycie i jednocześnie nie pogorszyć stanu skóry. Dlatego właśnie ten produkt miał być moim wybawieniem. Niestety nie był.

Zakupiłam fluid w kolorze 01 Ivory (najjaśniejszy z palety). Jak to bywa w przypadku dermokosmetyków gama kolorystyczna tego produktu nie jest tak szeroka, jak by się tego chciało, co stwarza lekki problem z doborem idealnego odcienia. Kolor 01 Ivory był lekko za jasny, z kolei kolor 02 Sand zupełnie za ciemny i za ciepły. Wybrałam zatem mniejsze zło. Konsystencja fluidy jest średnio wodnista, łatwo się go rozprowadza przy pomocy gąbeczki oraz palcami. Produkt zapewnia według mnie średnie krycie i nazwanie go intensywnie kryjącym to lekka przesada. Co więcej, na mojej skórze "ciastkował się" jak szalony i bardzo szybko się ścierał, mimo utrwalania go pudrem ryżowym (był to mój wypróbowany puder, który zawsze przedłużał trwałość każdego podkładu, z jakim go do tej pory zastosowałam). Nie byłam absolutnie zadowolona z efektów, jakie dawał na mojej skórze ten fluid- po kilku godzinach po aplikacji makijaż wyglądał tak źle, że chciałam zapaść się pod ziemię, a będąc w pracy chciałam przecież dobrze wyglądać. Dodam, że była to praca biurowa i nie było to upalne lat, w związku z tym brak było czynników mogących wpłynąć na szybkie zniszczenie się mojego makijażu.

Z kolei niewątpliwym plusem tego produktu jest to, że nie zaognia on zmian zapalnych na skórze, nie pogarsza jej stanu i nie zapycha porów. Co więcej, zawiera SPF 20 i należy go za to pochwalić. Według mnie w dzisiejszych czasach, kiedy tyle się mówi o fotostarzeniu skóry, większość podkładów powinna mieć minimum SPF 20, lecz wielu producentów niestety traktuje ten temat po macoszemu. Podoba mi się również opakowanie fluidu i to, że zastosowano pompkę. Niestety buteleczka jest z tak grubego plastiku, że pod koniec opakowania trudno ją rozciąć, czy rozmontować, by wydobyć resztki osadzone na ściankach i dnie, więc cześć produktu niestety się marnuje. Ja końcówkę podkładu i tak zmarnowałam- z bólem serca wyrzuciłam go do śmieci. A to dlatego, że makijaż nim wyglądał na mojej skórze fatalnie już po 2-3 godzinach, a oczekiwałam dobrego efektu na minimum 8 godzinny dzień pracy. Jeśli chciałam wyglądać jak człowiek, musiałam zakończyć moją przygodę z fluidem Pharmaceris. Być może to wina mojej skory, która wówczas wytwarzała więcej sebum ale mimo tego z innymi podkładami nie działy się takie rzeczy (albo przynajmniej nie po tak krótkim czasie). I choć nienawidzę marnowania czegokolwiek w tym jednym przypadku zrobiłam wyjątek. Nie mogę polecić tego produktu.

Zbyt ciężki jak dla tłustej skóry

Kupiłam ten podkład z polecenia pani farmaceutki. Po pierwszej aplikacji byłam zachwycona, bo naprawde ma on świetne krycie. Niestety jest też on bardzo ciężki i tłusty. Według mnie idealnie nada się dla suchej skóry z niedoskonałościami. Po godzinie strefa T bardzo się błyszczy. Nawet z dużą ilością pudru matującego. Sprezentuje go mamie, która z pewnością go wykorzysta. Uważam, że to dobry produkt, ale nie dla mnie. Nazwa delikatny jest tutaj myląca.

Dobry podkład w niezłej cenie.

W skrócie: podkład jest fajny, ale jak dla mnie nie intensywnie kryjący.

Zaczynając od początku, opakowanie oceniam na plus. Plastikowy flakon z pompką pozwala na wydobycie odpowiedniej ilości podkładu i zachowanie higieny. Produkt jest bezzapachowy. Ani rzadki, ani gęsty, w sam raz.

Używam najjaśniejszego odcienia i muszę przyznać, że mi bardzo odpowiada, wygląda bardzo naturalnie. Nie obciąża skóry, czuć że też delikatnie nawilża i pielęgnuje skórę. Ma u mnie duży plus za spf20, chociaż mógłby być on jeszcze wyższy. Utrzymuje się dobrze na skórze przez cały dzien. Moim zdaniem nie jest to jednak podkład INTENSYWNIE kryjący, kryje niedoskonałości, ale bez przesady z tą intensywnością.

Kiedyś używany często, dziś okazjonalnie

Podkładu używałam dość regularnie kilka lat temu, dopóki nie uświadomiłam sobie, że jest dla mnie o wiele za ciemny. To jest chyba jego największym minusem - kolor, który naprawdę odznacza się od skóry w przypadku bladziochów. Mimo tego mam o nim dobrą opinię - kryje naprawdę dobrze, jest delikatny dla skóry, nie zapycha i nie podrażnia, a przede wszystkim - nie wysusza, co w przypadku mojej skóry dzieje się dość często.

Zamiennik Vichy Dermablend

Te dwa podkłady mają ze sobą dużo wspólnego. Oba cechuje bardzo gęsta, bogata konsystencja. Według mnie Pharmaceris nieco gorzej kryje i krócej się utrzymuje.

Plusem jest to, że kolor nie zmienia się w trakcie noszenia i niewielka ilość wystarczy by pokryć nim całą twarz. Nie zauważyłam, żeby poprawiał, ani pogarszał jakość mojej skóry.

Według mnie formuła jest na tyle tłusta, że może nie sprawdzić się do tłustej cery. Radziłabym uważać. Chyba, że z dużą ilością pudru matującego.

Super produkt

Podkład sprawdza się u mnie świetnie. Używam go już od lat i jest nie zawodny. Idealnie kryje wszystkie niedoskonałości, nie zapycha porów a przy tym ma lekką konsystencje. Jest bardzo wydajny i produktu na prawdę wystarczy niewielkie aby pomalować twarz .

Rewelacyjny!

Fluid dostałam w prezencie i jestem zachwycona. Lekka a jednocześnie kryjąca formuła. Idealnie dopasowuje się do skóry. Po dłuższym stosowaniu cera stała się bardziej napięta i elastyczne. Kolor dopasowany idealnie. SPF 20 sprawia, że mamy zapewnioną średnią ochronę przeciwsłoneczną. Idealny fluid.