KWC LogobyWIZAŻ logo
Produkty wycofane

Kolastyna Emulsja do opalania wodoodporna faktor UVA/UVB 5, 8, 12, 18 i 25 (stara wersja)

3,3 na 553 opinie

Kupi ponownie: 51% osób
    glamorous90
    25 sierpnia 2008 o 16:27
    Klasyk ;)
    Mam faktor nr. 8. Kosmetyk pięknie pachnie, ma dobrą, nielejącą się konsystencję i mam wrażenie,że nawilża skórę podczas opalania. Nie pozostawia tłustej warstwy, więc można spokojnie kłaść się na ręcznik lub tarzac się w piachu ;) Skóra jest jedwabista i ładnie wygląda. Poza tym produkt jest bardzo wydajny, niedrogi i ma ładne opakowanie. Niestety mam wrażenie, jakby słabo chronił przed słońcem i nie wspomagał procesu brązownienia skóry. Poza tym słabo radzi sobie z kąpielami i trzeba nakładać kolejną warstwę po każdym zmoczeniu się. Używam tego produktu od:2,5 roku Ilość zużytych opakowań:1

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    domi102
    27 kwietnia 2012 o 17:42
    TRAGEDIA
    Dzieki temu kosmetykowi nie moge sie opalić. Przykład? Dzis siedzialam na pelnym sloncu godzine, cale cialo zaczerwienione, a w miejscu gdzie posmarowalam skore tym kosmetykiem(dalam cieniutką warstwe) jest biale zupelnie nietknięte miejsce. Zdarzylo mi sie to juz pare razy. Emulsja z tego co widze chroni az za dobrze przed sloncem. Na opakowaniu pisze- Masło karite pozwala uzyskać piekna i trwałą opalenizne. Nic bardziej mylnego. Daje 2 gwiazdki za ochrone skory oraz za piekny zapach. PS. Mam faktor 20(średnia ochrona) Używam tego produktu od: rok Ilość zużytych opakowań: 1/4 zwyklego opakowania

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    cytryn0103
    17 lipca 2014 o 17:45
    Nie zawiodłam się,
    Uważam ze nie ma co narzekać. Kupiłam filtr spf20, że względu na długie wylegiwanie się na słońcu nie chciałam spalić się na czerwono. Dodatkowo skóra na słońcu szybko się starzeje wiec ochrona się przyda, a brązową opalenizną nikt nie pogardzi. Sprawdził się, podrażnień nie ma- chyba że w miejscach gdzie nie mogłam sama się posmarować (plecy). Zatem jest porównanie co by było gdybym nie posmarowala się wogole, zapach ok, zgadzam się ze spływa z wodą i potem, ale zawsze warto się powtórzyć aplikacje parę razy w ciągu dnia. To oczywiste przy filtrach, tak samo jak i smugi, które w niczym nie przeszkadzają. Czasem potrafi się zwarzyć- w zagieciach łokciowych itp. Myślę że że względów praktycznych, spróbuję czegoś w sprayu Używam tego produktu od: Krócej niż miesiąc Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

Go sia
    6 lipca 2014 o 17:20
    Chroni aż za bardzo
    Kupiłam SPF 10 na nasze polskie słońce. Nieważna jak długo bym siedziała na słońcu jestem blada jak ściana, a mnie bardzo łatwo chwyta opalenizna, nawet przy tak jasnej karnacji robię się nie czerwona lecz brązowa. Nie o taką ochronę mi chodziło. Gdybym chciała zostać przy tej karnacji zastosowałabym filtr 3o albo wyższy. Jeśli ktoś szuka ochrony jest ok, ale nie da się na tej emulsji opalić. Nie jest też wodoodporna, momentalnie spływa z wodą i potem. + za zapach i konsystencję, trzeba jednak długo wcierać by nie został biały film. Używam tego produktu od: miesiąc Ilość zużytych opakowań: 1 małe
    Używa produktu od:miesiąc

VoodooHoodoo
    31 lipca 2013 o 16:47
    1 / 5
    Nie chroni-nie pomaga.
    Wzięłam go 2 razy nad morze. Opalałam się przy temp prawie 30 stopni od 10 do 14 i ... opaliłam się ledwo co. Zawsze bierze mnie, mam tendencje do opalenizny. Ciemna karnacja, szybko sie opalam. A to coś sprawiło, że nie dość szybko się wchłania to po chwili tego nie ma na skórze, więc ochrony nie ma. Na dodatek nie przyśpiesza opalania. Polecam coś innego, tylko nie to. Używam tego produktu od: Lipiec Ilość zużytych opakowań: Jedno nie skończone

marynia89
    6 lipca 2012 o 21:48
    Świetny
    Najlepsza! Używałam najmocniejszego 25 SF - za granicą. Generalnie nie przepadam za emulsjami do opalania (najchętniej nie używałabym ich wcale:)- te z kolastyny stanowią wyjątek. Uwielbiam je! Poza nową edycją, która nadal jest super, nie znalazłam godnego zamiennika. Zalety: Zapach - klasyka Gęsta konsystencja - wydajne Pozwala się opalić Nie lepi się Wady: Nie wystarczy raz nałożyć (kiedyś nie były wodoodporne - poza tym to chroni przed "spaleniem się") Nowa edycja, jest tak samo dobra:) Używałam SPF 30 i opaliłam się nad jeziorem - więc za granicą pewnie lepiej częściej się smarować. Wodoodporność raczej mało zauważalna - dla mnie to akurat plus, bo po wyjściu z wody nie lepi się jak inne wodoodporne. Używam tego produktu od: kilkunastu lat Ilość zużytych opakowań: nie zliczę

AnulkaSmerfulka
    3 lipca 2012 o 21:51
    3 / 5
    Szybko się wchłania ale skóra się nie opala
    Szybko się wchłania, nie czuć tłustego filmiku, ale niestety skóra nie chce się opalić w miejscach gdzie emulsja została rozprowadzona :( Po recenzjach widzę że nie tylko ja to zauważyłam. Długo musiałam się opalać żeby w ogóle coś się opalić a skóra i tak schodziła, miałam wrażenie że lekko wysuszył mi ramiona. Używam tego produktu od: 1 raz użyte Ilość zużytych opakowań: 1 niepełne

kokosanka1
    9 lutego 2012 o 14:08
    nie polecam
    Niestety mimo zapewnień na opakowaniu to nie są emulsje wodoodporne, kompletnie nie sprawdziły się (używalismy filtrów 18 i 12) w czasie upalnego 2 tygodniowego urlopu. Po każdym wejściu do wody kosmetyk ściekał, słabo się rozsmarowywał i miał zbyt rzadką konsystencję. Plus tylko za dostępność i zapach Używam tego produktu od: 2 lata Ilość zużytych opakowań: trzy

pedagozka86
    29 grudnia 2010 o 16:37
    Smierdzi!
    Nie polecam. Jak dla mnie ta emulsja śmierdzi i jest zbyt tłusta. Słabo się wchłania i cały czas pozostaje tłusty film na ciele. W załamaniach tworzą się non stop białe ślady. Nigdy więcej go nie kupię. Używam tego produktu od: 3 lata Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

caparica
    30 czerwca 2010 o 15:06
    Dobra przyjaciółka
    ah te charakterystyczne palemki na opakowaniu :) Kolastyny używam od lat, sięgnęłam też po nią wyjeżdżając rok temu na wakacje do Portugalii. Filtr 25 - najwyższy jaki udało mi się znaleźć w Super Pharmie. Mój narzeczony smarując mnie tą emulsją trochę narzekał, że jestem blada, że SPF 25 to za mało. I tak mnie posmarował nierównomiernie, że miałam biały ślad jego ręki (od tej emulsji) a resztę czerwone :P tak więc filtr jednak działa, nawet na południu Europy. Plusik za właściwości pielęgnacyjne - myślałam, że po godzinie cały krem się ze mnie wypocił jednak nie! Jest trwalszy niż dotychczasowy krem do twarzy, wieczorem moja skóra jest miękka a nie wysuszona słońcem. Używam tego produktu od:wielu lat Ilość zużytych opakowań:10

yes
    29 października 2009 o 15:20
    najlepszy! :)
    Rewelacyjny balsam do opalania. Od jakiegoś czasu opalałam się używając balsamu z daxa, teraz mam porównanie i wiem, że KOLASTYNA jest hitem :love: . + ślicznie pachnie, zapach kojarzy mi się właśnie z latem i opalaniem, jest słodziutki ale nie mdły + super konsystencja: łatwo się rozprowadza, nie jest tępy + baaardzo szybko się wchałnia :) + pozostawia skórę gładką, jedwabistą ale nie tłustą. To ważne, bo używałam go też do opalania twarzy i nie chciałam się świecić jak latarnia ;) +zapewnia piękną (w moim przypadku złocistą :love: - bo na taki kolor się zawsze opalam :)), długotrwałą opaleniznę! (ost. raz oplałam się w sierpniu a do października widać białe ślady po stroju na biuście czy pośladkach :D) + super cena ;) + dość łatwo dostępny w sezonie letnim + faktor 6 zapewnia dobrą ochronę dla osób, które nie mają skłonności do poparzeń, mają ciepłą karnację ;) DOSKONAłOść! PRAWDZIWY KWC :jupi: Używam tego produktu od: wakacji 2009 Ilość zużytych opakowań: półtora ;)

kiciaaa87
    19 sierpnia 2009 o 13:48
    3 / 5
    Klasyk do opalania
    Plusy emulsji: - miły zapach - dobra konsystencja, - nie ściera się po kontakcie z wodą, - duży wybór faktorów, - efekt nawilżenia skóry, - przystępna cena Wady: - trzeba dobrze rozsmarować bo bieli skórę W tym roku używam faktora 6. Emulsji i olejków od Kolastyny używam od wielu lat. Cena jest bardzo przystępna, dlatego nie musimy sobie żałować ;) Podobno największy błąd podczas opalania to używanie za małych ilości kremu. :-) Używam tego produktu od:kilka lat Ilość zużytych opakowań:kilka

Cashmeere
    5 sierpnia 2009 o 15:14
    Zadowolona
    Napewno jszcze kiedys ja kupie:) + chroni przed poparzeniem słonecznym + nawilża + bardzo dobrze sie rozprowadza i dobrze wchłania + nie jest tlusta, nie lepi się + wydajna + atrakcyjna cena + piekny zapach :) + wodoodporna same zalety , polecam !Używam tego produktu od:2 miesiecy Ilość zużytych opakowań:mam dwa - spf 8 i 25

Karola_ol
    5 sierpnia 2009 o 14:24
    4 / 5
    Świetne kosmetyki do opalania, testowałam 8, 12 i 18. Intensywnie nawilża, bardzo dobre filtry, przepiękny zapach który kojarzy mi się z urlopem i wakacjami, długotrwała ochrona - emulsja jest wodoodporna. Bardzo dobrze się rozprowadza, nie jest zbyt tłusta i szybko się wchłania. Polecam! Używam tego produktu od: kilku lat Ilość zużytych opakowań: około 8

agniesiaa
    11 czerwca 2009 o 15:49
    MÓJ KWC!
    Emulsja, która świetnie sprawdza się zarówno w Jastrzębiej Górze, Mielnie, jak i w słonecznej Grecji. Piękny zapach, idealna konsystencja, szybko się wchłania, nie lepi się, dobrze chroni. Używam od wielu lat i na pewno pozostanę wierna. Polecam! Używam tego produktu od:kilku lat Ilość zużytych opakowań:kilkanaście

Sarine
    27 kwietnia 2009 o 18:19
    Dobra emulsja.
    Emulsja ma przyjemny zapach, dobrze się rozprowadza i wchłania. Mam po niej ładną, oliwkową opaleniznę. Skóra jest dobrze chroniona, nawilżona i nie lepi się. Używam tego produktu od:3 lat Ilość zużytych opakowań:3

kartola
    26 kwietnia 2009 o 22:24
    Bez zastrzeżeń
    Nie mam zastrzeżeń do tego produktu. Dobrze spełnia swoje zadanie, dobrze chroni przed oparzeniami słonecznymi. Mam po nim jednolitą, ładną opaleniznę. Nie uczula ani nic z tych rzeczy. Na prawdę dobry. Używam tego produktu od:2lat Ilość zużytych opakowań:1

lady opium
    26 kwietnia 2009 o 15:19
    Od lat
    Lubię tę emulsję - jest tania, łatwo dostępna, skuteczna. Zwykle kupuję spf 8 lub 12. Dobrze chroni, lekko nawilża. Rozprowadza się z należytym poślizgiem, pozostawia delikatny film, ale nie bieli skóry. Ładnie pachnie, tak "kolastynowo" ;) Bardzo wydajna, zwykle jedna butla starcza mi na całe lato, przy czym nie jestem maniaczką opalania - wszystko z umiarem. W tropiki bym jej nie wzięła (wtedy zaopatruję się w coś z wyższym filtrem), ale parę razy miałam ją nad Bałtykiem (spf 25) i zawsze wracałam ładnie opalona, bez skutków ubocznych. Ogród, taras, las - tu spisuje się świetnie. Kupię jeszcze nie raz... ale nie w tym roku ;) Na ten sezon zakupiłam już cudnie pachnące, leciutkie mleczko innej firmy, zobaczymy jak się spisze :) W każdym razie Kolastynę polecam! Używam tego produktu od: kilku lat Ilość zużytych opakowań: kilka