Balenciaga, Cristobal EDT

Balenciaga, Cristobal EDT

Cristobal Balenciaga jest i będzie Mistrzem dla projektantów mody. Był świetnym artystą, który wniósł do świata mody ponadczasowe wartości. Tkaniny - gazar, organdyna, koronka - były dla niego niezbędne jak marmur dla rzeźbiarza. Tworzył odzież jak malarz maluje płótna, przekształcając pracę w sztukę. Swoją zmysłowością i perfekcjonizmem pozostawił po sobie charakterystyczny styl.
U progu XXI wieku, Dom Mody Balenciaga złożył hołd swojemu założycielowi wprowadzając zapach 'Cristobal'. 'Cristobal' jest duchem Paryża, duszą Mistrza. Od butelki do korka, od zapachu po pudełko i imię, każdy element oddaje ducha Balenciagi, kwintesencję kreacji projektanta.
'Cristobal' to zapach dla wymagającej kobiety. Zmysłowy, bogaty, orientalny, kwiatowymi nutami przynosi wyważoną, klasyczną elegancję. Odświeżający, pobudzający, odsłaniający rasowy, nowoczesny i dystyngowany charakter.
Zapach zamknięty jest w przepięknym flakonie, którego korek stylizowany jest na elegancji kapelusz, a tylna ścianka wykonana z mrożonego szkła przypomina udrapowaną tkaninę.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, liście drzewa figowego, goździki, aksamitka
nuta serca: jaśmin, piwonia, frezja
nuta bazy: drzewo sandałowe, paczula, wanilia.

orientalne, korzenne
wody toaletowe
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

Nie z tej epoki.

Podobnie jak Bella przeżyłam wielkie rozczarowanie, gdy poznałam Cristobal. Niby uznany jako KWC przez więszość z nas... Jasne...

Zapach jest dla mnie z poprzedniej epoki. Kwaskowaty, metaliczny, zimny, odpychający. Nie wzbudza zainteresowania płci przeciwnej, ani tym bardziej otoczenia. Ubrana w niego czuję się po prostu dziwinie.
Zieloność lisia figi miesza się tutaj z drzewem sandałowym, na waniliowej bazie. Na prawdę nic odkrywczego. Zapach bez polotu.

Butelka - brzudka.
Trwałość - 3-4 h na mojej skórze.

Ilość zużytych opakowań: odlewka 2,5 ml

God bless our noble Queen...

Anglia i jeszcze kilka miejsc na Ziemi obchodzą dzisiaj (i jeszcze długo będą) jubel panowania Królowej Elizabiety. Magicznie zbiegła się owa piękna rocznica z testowaniem przeze mnie Cristobala.

Podchodziłam kilkakrotnie do tego zapachu. Moje skojarzenia były mieszane: coś kwaskowego, pudrowego, słodkiego, lekkiego, chyba ciężkiego..? Do czorta! Co to za aromat??

I wtedy doznałam olśnienia.

Ten zapach, to Angielska Królowa. Czemu dużą literą? No bo to jest właśnie Elżbieta. Panuje już sobie w tej krainie deszczowców ładnych parę lat. Widziała sporo: i wojnę i nazizm i ZSRR i jego upadek i Margaret Tatcher a nawet zniosła Tonego Blaira. I pomimo zmiany czasów, ustrojów trwa, choć zmienia się na tyle, żeby nie być tylko obiektem czasów minionych nadającym się jedynie do muzeum Madame Tussaud. Jako przedstawicielka nobliwego i starożytnego rodu wpasowuje się w każdą sytuację nie tracąc jednocześnie klasy i trzymając fason owej starej, niezachwianej monarchii. Zdaje się być klamra spinającą "tamte" czasy i nasze, obecne.

Z Cristobalem jest tak samo: jest niby nobliwy, jakiś taki "miniony", odległy, lecz jednocześnie widzimy w nim klasę, bo jest ponadczasowy. Niby lekko "trąci babcią", ale jest wspaniale zwiewny, a także szlachetny. Jest jak monarchia: silna, niezachwiana od lat pomimo wielu burz, a jednocześnie nowoczesna jak jej najmłodsi członkowie, choć ich pochodzenie zdradza silny brytyjski akcent :)

Wąchając nadgarstki mam przed oczyma Pałac Buckingam, jego przepych, ale i smak z jakim został urządzony. Wiem, że ten Pałac stoi od wieków i jest świadectwem bytności wielkich rodów. Widzę tor w Ascot i te multikolorowe kapelusze. Widzę Balmoral i psy Welsh Corgi Pembroke. Jednym słowem Tradycja....

Tę niezmienność, tradycję, stateczność w cudowny sposób połączoną z elastycznością niezbędną do istnienia w dzisiejszych czasach łączy w sobie Elizabieta II. I łączy Cristobal.

Flakon: szlachetny, bardzo ładny
Nazwa: bez znaczenia w tym przypadku
Trwałość: godna, ok. 6 godzin

Ilość zużytych opakowań: miniaturki

takie nic.

"Najlepszy w kategorii", naprawdę?

Naczytałam się o nim swojego czasu, naczytałam, namarzyłam, naszukałam. I wtedy nastąpiło brutalne zderzenie z rzeczywistością, bo Cristobal pachnie na mnie... proszkiem do prania. Takim tanim, chrzczonym płatkami mydlanymi i niby-perfumowanym.
Kompletnie nijaki i ulotny. Taki orient, jak ze mnie baletnica.

I jeszcze ten plastikowy korek. Yyych.

Używam tego produktu od: testy, testy, kawałek flakonu
Ilość zużytych opakowań: nie zmęczyłam, pofrunął w świat

kompletny

ten zapach wydaje mi się właśnie kompletny.
jest taki przemyślany, bez braków i niedoróbek, klasyczny, bogaty i wytworny w prosty sposób, dla kobiety, ale nie dla starej damy, elegancki bez niepotrzebnych pstrych ozdób, krzyku, wulgaryzmu i zwracania na siebie uwagi za wszelką cenę, czyste piękno.

Używam tego produktu od: 2009
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek i 100ml

Niestety, nie dla mnie

Zachęcona pozytywnymi komentarzami na Wizażu zakupiłam miniaturę na Allegro. To było tuż przed Bożym Narodzeniem a Cristobal wydawał się nawiązywać do świątecznych zapachów: wyczuwam w nim jabłka, cynamon i wanilię. Niestety, w innych okolicznościach nie będą go używać. Zdecydowanie za mocno kojarzy mi się z dojrzałą kobietą. Miniaturka okazała się zdecydowanie bezużyteczna...:(
Wielbicielki tego trudno dostępnego zapachu odsyłam do Super Pharm: Amarige Mariage jest bardzo podobny do Cristobala no i jest w promocji!;)

Używam tego produktu od: użyłam kilka razy, pół roku temu
Ilość zużytych opakowań: Miniatura

Boski, kobiecy...

Zapach odkryłam w 2000 roku, kupując go całkiem przypadkiem podczas zagranicznego wyjazdu.
Zakochałam sie w tym nim od pierwszego użycia.
Dla mnie ogromnym atutem Cristobala jest jego niska popularność. Nie pachne jak połowa pasażerek komunikacji miejskiej i biura w którym pracuję. Także moje koleżanki nie znają tego zapachu i skrzętnie chowam swoją fiolkę aby nie odkryły mojego sekretu.
Lubię czuć się wyjątkowo.

Używam tego produktu od: 2000
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

rewelacja

Cristobal to zapach ciepły, delikatny i kojący. Pęknie drzewny. Czuje się w nim szalenie kobieco. Jest rzeczywiście mistrzowsko skomponowany, wszystkie nuty współgrają idealnie. Dla mnie to zapach wczesnowiosenny i późnojesienny. Raczej nie na upalne dni.
Na moje skórze- trwałość poprawna, mimo iż czytane wcześniej recenzje nie nastrajały optymistycznie.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: odlewka, zaczete pierwszy flakon

z klasą

Właściwie nie wiem czemu jeszcze nie dałam temu zapachowi recenzji. Przecież tak długo na niego polowałam. Jest bardzo ładny, ciepły i wytworny. Szkoda, że tak trudno go dostać. Zapach niestety nie utrzymuje się długo i pozostawia pewien niedosyt. Ale skomponowany jest po mistrzowsku. Wszystko w nim współgra. Od nut orientalnych po drzewne. Od orchidei po drzewo sandałowe. Zapach może nie do końca jest mój ale rozumiem, że można się w nim zakochać. Ja raczyłam się nim z prawdziwą przyjemnością.

Uwielbiam

Uwielbiam ten zapach od piewszych nut do ostatnich , początek dla niektórych moze być mocny , jednak po chwili robi się ciepło , przytulnie , otulająco , wytrawnie - zresztą napisano już tutaj o tym wiele .
Minus za zbyt szybką ulotność ale i tak dam pięć gwiazdek bo dla mnie ten zapach na to zasługuje .
Pozostaje mi polowanie na EDP może tam będzie lepiej z trwałością .

Używam tego produktu od: koniec pierwszego opakowania 50ml
Ilość zużytych opakowań: prawie jedno

nietrwały

Ma tak wysokie opinie, ze postanowiłam go poznac. na szczescie kupiłam odlewke, nie opakowanie...
Zapach jest spokojny, klasyczny, elegancki, kwiatowo-drzewny. kojarzy mi sie troche z Roma ...Nie w moim stylu, bo i Romy nie lubie, ale doceniam jego wytwornosc. niestety, jak juz wielokrotnie wspomniano - bardzo ulotny, skora i nos błyskawicznie go gubia :( Wole zapachy mniej wyrafinowane, a lepiej sie noszace ;)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 15 ml

Piekny, ale ulotny

Cristobal byl moja miloscia - najpiekniejszym tworem orientalnej wanilii z domieszka paczuli i lekkich nut kwiatowych.
Uwielbialam sie wwachiwac w swoje nadgarstki - zapach wyjatkowy, nie do pomylenia z innym.

Mierzilo mnie ciagle noszenie butleki w torebce i ciagle spryskiwanie sie w samochodzie albo w toalecie w pracy, poniewaz zapach nie byl jak dla mnie wytarczajaco trwaly.

Choc zapach jest prawdopodobnie jednym z najwspanialszych zapachow jakie mialam okazje w swoim zyciu poznac, noszac go czulam sie jakbym nosila odzienie z jedwabiu i muslinu - oddalam go znajomej, ktora za nim szaleje.
Na niej tez jest nietrwaly.
Niestety, musze dac wylacznie 1/2 gwiazdki, bo choc zapach jest bajeczny, to jego trwalosc przypomina mgielke do twarzy a nie wode toaletowa lub perfumowana.
A oceniamy tutaj tak sam zapach, jak i jego trwalosc, ktora powinna byc znakiem rozpoznawczym marki.

EDIT - zwracam honor zapachowi tylko dlatego, ze wpadl mi w rece czysty koncentrat perfum ktory ma zdecydowanie lepsza niz woda toaletowa lub perfumowana trwalosc!
Znowu kocham!!!

Elegancki i cieply

Balenciaga to juz zapach - klasyk. Bardzo chcialam go poznac, ale ciezko to zrobic, bo zostal z Polski wycofany. Mam jednak odlewke z wymiany i ciesze sie, ze udalo mi sie wreszcie niuchnac te perfumy. Calosc jest bardzo ciepla i elegancka, waniliowa, ale okraszona tez kwiatami, ambra i przyprawami. Wanilii nie lubie, ale tu jest idealnie wywazona. Nie kupie juz tych perfum, bo nie mam w zwyczaju polowac na nimeal nieosiagalne starocie, ale uwazam, ze poznac warto. Kojarzy mi sie z dojrzala brunetka o hiszpanskim typie urody. Zapach swietny na wieczor, na eleganckie przyjecie. Flakonik piekny i klasyczny.