Sephora, Skin Smoothing Makeup Base (Baza matująca pod makijaż)

Sephora, Skin Smoothing Makeup Base (Baza matująca pod makijaż)

Baza pod makijaż w postaci żelu, mająca za zadanie matować, wygładzać i ujednolicać cerę przed nałożeniem makijażu.

Masakra!!!!!!!

Nie, nie i jeszcze raz nie jedna wielka pomyłka. Od razu po pierwszym użyciu mnie uczulił, policzki piekły jak diabli do tego doszły czerwone plamy. Tydzień sie męczyłam żeby się pozbyc tych dolegliwości. Koszmarny kosmetyk i jeszcze ta cena..... Absolutnie nie polecam osobom z wrazliwą cerą hmmm właściwie nie polecam go nikomu!!!!!!!

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 0,5

Baza jak baza.

Baza ta nie jest zła, ale nie ma w niej nic szczególnego. Po jej nałożeniu skóra jest gładka, podkład się ładnie rozprowadza. Ale nie przedłuża ona jakoś spektakularnie trwałości makijażu, może o 1/2h. Nie wpływa też na jego lepszy czy naturalniejszy wygląda. A więc można, ale po co?

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

fajowa :)

Marka Sephora co chwilę zaskakuje mnie jakimiś pysznymi kąskami. Jednym z nich jest ta nowa wersja bazy ( moja ma inne opakowanie niż ta tutaj ).

Baza jest fantastyczna, wygładza super i matuje, skóre jest jak jedwab w dotyku. Jest trwała i ułatwia aplikację podkładu. Co więcej, nawet jak się nałoży puder/podkład dalej czuć tą delikatność.
Nie ma niestety żadnego zapachu :(

Ucinam jedną gwiazdkę za cenę i niewygodne opakowanie - końcówkę produktu trzeba dłubać.

Normalna baza

Kosmetyk nie ma tu zbyt wysokich notowań, chyba niesłusznie, bo sam w sobie nie jest zły. Sephora daje nam duże możliwości wypróbowania przeróżnych kosmetyków (mówę tu o samej marce Sephora, nie o sklepie jako takim), z których jedne są lepsze, inne- gorsze, jak w każdej marce, poza tym- zależy od skóry.

Aby rozmawiać na temat bazy, trzeba zacząć od skóry właśnie. Im lepiej o nią dbamy, tym lepiej przyjmuje ona kosmetyki, z jakiejkolwiek półki by nie były. Właściwa pielęgnacja to podstawa, potem można zająć się makijażem. Moja skóra jest normalna, z lekką skłonnością do wpadania w stan cery mieszanej, zależy od etapu cyklu, jak u każdej kobiety.

Baza jest przeznaczona dla każdego typu skóry. Kosmetyk jest przezroczysty, płynny, bezzapachowy. Nakładam bazę kolka minut przed make up-em, zawsze czekam aby każdy kosmetyk dokładnie wchłonął się w skórę. Baza powoduje wygładzenie, wyrównanie, przede wszystkim przedłużenie trwałości makijażu, który u mnie trzyma się od rana do wieczora. Nie zauważyłam przesuszenia policzków, wszystko w najlepszym porządku przez cały dzień. Baza nie daje jakiegoś spektakularnego efektu, ale jest po prostu dobra. Dodam, że baza ta nie powoduje powstawania zaskórników, nie zapycha i nie dusi skóry, która oddycha.

Porównać ją mogę z bazą Smashbox, która w swoim czasie zaczęła zasychać w tubce, przy czym nie dawała oszałamiających efektów, może do Polski dotarła już zepsuta/zaschnięta, no i w tym kontekście Sephora bije ją na głowę.

Baza Sephory spełnia swoją rolę, dobrze trzyma makijaż, o to właśnie chodzi.

Używam tego produktu od: 2 mies.
Ilość zużytych opakowań: 1x 15 ml

właściwości średnie, opakowanie tragiczne

Po niezłych recenzjach na wizażu zdecydowałam się wypróbować ten produkt.
Niestety, po wypróbowaniu, muszę stwierdzić że ja nie zaliczam się do grona jego fanek.
Właściwości bazy są bardzo przeciętne: jedyne co tak naprawdę daje to fajny "poślizg" na twarzy który ułatwia nakładanie tak ciężkiego podkładu jakim jest EL DW ale takie właściwości ma chyba każdy primer tego typu.
Co do matowienie to ja nie zauważyłam w tej kwestii jakiegoś zbawiennego działania: czy z bazą czy bez bazy błysk jest podobny.
Fatalne natomiast jest opakowanie tego produktu. Gdy w buteleczce zostanie 1/3 jej zawartości jest on nie do wydobycia bo pompka jest bardzo krótka i w ogóle nie "zasysa" produktu. Jedynym sposobem na jego wydobycie jest gmeranie patyczkiem higienicznym.
Poza tym opakowanie jest malutkie i biorąc pod uwagę jego właściwości versus cena kupno produktu Sephora kiepsko się opłaca.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Świetna

Jak dla mnie świetna.Używam jej na większe wyjścia i sprawdza się rewelacyjnie. Makijaż utrzymuje się całą noc,cera mniej się świeci niż zwykle. Uwielbiam gładkość na twarzy po jej nałożeniu. Do tego wydajna.

wygładza skórę

Bazę kupiłam jakieś trzy miesiące temu i ostatnio mi się skończyła (niestety nie mam ręki do kosmetyków, szybko je zużywam^^). Kupiłam ją po przecenie za 35zł i pewnie jak będzie znów w przecenie to ją zakupię.

Świetnie wygładzała mi skórę i przygotowywała pod podkład.
Co do matowania, ogólnie dawno temu już przestałam wierzyć, że cokolwiek może matować cerę. Mam cerę mieszaną i się przyzwyczaiłam, że nie ma takiego kosmetyku co by sobie z tym poradził, więc nie ma to dla mnie znaczenia.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

może być

Kupiłam przy okazji jakiejś promocji w Sephorze. Chciałam bazę L\'Oreal Studio Secrets Professional, bo bardzo podobał mi się efekt po przetestowaniu, ale była sporo droższa, więc skusiłam się na tę. Dodam tylko, że mam chyba nową wersję - w razie wątpliwości, dodaję zdjęcie.

+ wydajna (po prawie roku używania została mi jeszcze ponad połowa)
+ podkład wygląda na niej lepiej niż nakładany bezpośrednio na skórę
+ nieźle matuje (bywało, że kiedy nie miałam żadnych wyprysków na twarzy stosowałam tylko bazę i puder)
+ wygodne opakowanie z pompką

- po jakimś czasie moja skóra przyzwyczaiła się chyba do niego, bo efekt nie był taki, jak na początku
- skład! same parabeny i alkohol

Niby plusów znalazłam więcej, ale nie kupiłabym jej drugi raz. Z początku byłam nią zachwycona, ale teraz - jest w porządku, ale bez fajerwerków. Myślę, że zamienię ją na krem Eucerin (zielony, do cery ze skłonnościami do zaczerwienień).

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

jest w porządku

Bazę kupiłam ponieważ żaden krem nawilżający nie gwarantował mi uniknięcia suchych skórek po nałożeniu pudru... WTedy też dużo rzeczy testowałam i to mógł być powód.

Kupiłam tę bazę i świetnie na niej trzymał mi się makijaż, może efekt matowego utrzymania cery nie był taki jak obiecywała pani w sephorze gdyż np po paru godzinach w ciepłym pomieszczeniu, czy w lecie na polu i tak zaczynała się świecić w kilku miejscach zwłaszcza czoło i broda to mogłam to przeboleć, gdyż moje suche skórki dzięki niej znikły:))

Używałam jej dość długo jest bardzo wydajna, nie trzeba jej dużo nakładać a nawet się nie powinno, skóra jest przy tym świetna w dotyku po aplikacji heh czasami się śmiałam, że jak aksamit.

Cenę uważam ma przystępną:)

Używam tego produktu od: dwóch lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 3 zużyte

bardzo fajna

co zakupy w sephorze to dostaje probke tej bazy- mam ich tyle ze mam juz spokojnie mam cale opakowanie tego

+bardzo pieknie wygladza cere, bardzo milutka jest w dotyku
+jest przezroczytsa i nie pachnie
+podklady bardzo fajnie sie na niej rozprowadzaja
+! trzyma makijaz cale dlugie godziny, teraz na sylwestra pokazala sile :) makijaz cala noc taki sam jaki zrobilam na twarzy
+nie wplywa jakos na stan cery, nie niszczy nie poprawia

minusow nie zauwazylam
dobra baza, nie uzywam jej codziennie ale jak juz uzyje to spelnia swoje zadania

Ilość zużytych opakowań: pelno probek

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Na mnie prawie w ogóle się nie sprawdza. Przez pierwszą godzinę, czasem dwie- owszem, mat elegancki, ale potem to już równie dobrze mogłabym nic nie nakładać. Znika niewiadomo gdzie i niewiadomo kiedy. Okropnie niewydajny, stanowczo zbyt drogi.

robi to co powinna

Dla mnie ta baza okazala sie byc dobra. Kupilam ja, poniewaz spedzalam urlop w Polsce i wybieralam sie na wesele. W dniu kiedy jej uzylam bylo ponad 30st, a moj makijaz przetrwal do rana (no z 1 poprawka). Baza wywiazala sie z funkcji matowania, nie przesuszyla cery, nic mi po niej nie wyskoczylo. Uzywalam jej na podklad DW Estee Lauder. Napewno sa duzo lepsze bazy, ale jak dla mnie ta akurat jest w porzadku.

Używam tego produktu od: kupilam pol roku temu
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1, ale nie uzywam regularnie