Joanna, Professional, Silk, Smoothing Hair Conditioner (Odżywka wygładzająca z jedwabiem)

Pojemność 1 l

Odżywka wygładzająca Joanna Professional zawiera hydrolizowane proteiny jedwabiu, zapewniające odpowiedni poziom nawilżenia, a starannie dobrane składniki umożliwiają skuteczną pielęgnację włosów. Po zastosowaniu odżywki włosy stają się bardziej elastyczne, łatwo się rozczesują i układają. Efektywnie poprawia kondycję włosów, nadając im połysk i zdrowy, zadbany wygląd.

do włosów suchych i zniszczonych
nawilżające
Skóra głowy
normalna

Takie 3/4

Odżywką Joanny używałam przez około 4 miesiące. Chciałam dać jej szanse, ponieważ poleciła mi go młoda fryzjerka. Pomyślałam, czemu nie? Lubię testować nowe produkty, a na punkcie włosów i kosmetyków regenerujących do włosów mam bzika. Nie ukrywam, że skusiła mnie cena 19,90zł za pojemność jednego litra. Spodobała mi się również aplikacja w postaci pompki. Bardzo fajne rozwiązanie aplikatora, wygodne opakowanie pomimo wielkości. Odżywka według producenta jest do włosów suchych, zniszczonych i po zabiegach fryzjerskich - idealna dla mnie. Swoim działaniem ma wygładzić włosy i poprawić ich kondycję. Faktycznie, na początku stosowania przez pierwsze tygodnie była dobra. Wygładzała włosy, stosowałam ją na końcówki, niekiedy na całą długość. Zmywałam ją letnią wodą. Po stylizacji włosy były delikatne w dotyku jak i też dobrze i łatwo można było je rozczesać, natomiast wszystko się zmieniło po dwóch miesiącach stosowania. Włosy stały się nijakie. Bez blasku, delikatnie pojawił mi się łupież - a używałam ją razem z szamponem tej samej serii. Włosy też przestały już być takie wygładzone - miałam wrażenie jakby działanie tej odżywki się skończyło. Trochę się zawiodłam, bo początek stosowania był bez zastrzeżeń. Nie kupię jej ponownie, widzę jednak, że nie wszystkie tanie odżywki w dużych pojemnościach są w porządku. Czasem warto kupić mniejsze opakowanie i tak jak w moim przypadku (co zaczęłam stosować od jakiegoś czasu) zmieniać kosmetyki co jakiś czas, nie przyzwyczajając włosów i skóry głowy do jednego produktu.

szału nie ma... a jednak?

Kupiłam produkt ponieważ marka dobrze mi się kojarzyła, zachęciło mnie duże opakowanie, sposób aplikacji oraz czarna szata graficzna, sprawiająca wrażenie naprawdę profesjonalnego wyglądu. Kolor odżywki lekko różowawy o delikatnym, ładnym zapachu. Niby nie spływa, ale jest trochę prześwitująca, jak dla mnie za mało gęsta. Na moje włosy za ramiona muszę użyć średnio kilkanaście, jak nie więcej naciśnięć pompki, nie jest więc wydajna, a to że starcza na długo wynika z wielkiego opakowania. Efekt wygładzający określiłabym jako średni. Moje włosy bez odżywki w ogóle nie funkcjonują, więc i tak jej będę używać, natomiast na kolejne opakowanie się nie skuszę.

EDIT: Ostatnio zastosowałam dość sporo kosmetyku i trzymałam dłużej niż 5 minut na włosach i ze zdziwieniem muszę stwierdzić że końcówki mniej się puszą i wyglądają zdrowiej! Muszę zastanowić się nad ponownym zakupem i stosowaniem w formie maski.

Nie zachwyciła moich włosów.

Odżywka mnie absolutnie nie zachwyciła poza tym że jest jej duża ilość za niewielkie pieniądze nie widzę u niej żadnych zalet.
Konsystencja bardzo rzadka , wydajna jest bardzo bo ja chyba nigdy jej nie zużyje.
Dobrze się wypłukuje z włosów ,ale u mnie nie było efektu wygładzenia
i miałam problemy z rozczesaniem włosów.
Myślałam że po dłuższym stosowaniu pojawią się jakieś efekty
wygładzenia , nawilżenia czy odżywienia .
Niestety kondycja moich włosów w żaden sposób się nie zmieniła .
Odżywka nie robi nic kompletnie , ani nie szkodzi , ani nie pomaga.

Nie robi nic

Po dłuższym używaniu moje włosy zaczęły się mocno przetłuszczać. Włosy, gdy są jeszcze wilgotne, dobrze się rozczesują, ale to chyba jedyny plus. Znika z włosów po zmyciu. Po wysuszeniu moje włosy nadal się puszyły i się rozdwajały. Odżywka nie warta swojej ceny.

Przeciętna odżywka z przeciętnym działaniem

Wyróżniam dwa rodzaje odżywek. Te, od których oczekuję odżywczego lub nawilżającego wpływu na moje włosy oraz te, które mają je tylko wygładzić i ułatwić rozczesywanie. Używam takich przede wszystkim rano, kiedy nie mam za dużo czasu na wyjście i potrzebuję umyć włosy już, teraz, zaraz. Nie, nie myję włosów na noc, a na pewno nie robię tego zbyt często.

Ta odżywka skusiła mnie wygodnym z pompką opakowaniem, niską ceną i dużą pojemnością. Kupiłam ją w którejś z drogerii internetowych za jakieś dziesięć złotych.

Ma typowo kosmetyczny zapach. Nie jest ani ładny, ani brzydki. Zresztą, i tak nie zostaje na włosach, więc nie trzeba przywiązywać do niego jakiejś większej uwagi. Konsystencja bardziej wodnista aniżeli zbita, ale spodziewałam się tego, biorąc pod uwagę, że otwór w pompce jest maluteńki i żadna bogata odżywka nie byłaby w stanie się przez niego przecisnąć.

Nie trzeba nałożyć jej dużo na włosy. Dochodzi nam zatem wydajność jako spory plus. Co do wygładzenia to faktycznie wygładza, ale jest to efekt chwilowy. Włosy dobrze się rozczesują i są całkiem sypkie, niemniej jednak po wysuszeniu ich (obojętnie, czy czekacie aż wyschną same, czy też suszycie je suszarką) są po prostu umytymi włosami.

Nie robi włosom krzywdy. Ani nie przetłuszcza, ani nie wysusza, Nie plącze. Jest przeciętną drogeryjną odżywką, która sprawdzi się na włosach o niskich wymaganiach. Bez szału.

Średnia

Zalety:
- dobrze wygładza
- wydajna
- cena
- dostępność
- wygodne opakowanie
- włosy łatwo się rozczesywały

Wady:
- zbyt przetłuszczała włosy
- zbyt krótki termin ważności spowodował, że nie mogłam jej do końca używać na włosy (używałam potem jako krem do golenia)

Nieporozumienie

Tak samo jak szampon z tej serii, odżywka jest do niczego. Konsystencja taka jakby wodnista, zapach też nie przypadł mi do gustu. Nie wygładziła moich włosów, tak naprawdę to nic z nimi nie zrobiła. Najgorsza odżywka jaką miałam :(

Męczę ją już ponad rok i jak na razie nie mam ochoty do niej powracać. Nakładam ją sporadycznie na swoje pędzle do makijażu po umyciu, ale nawet z nimi sobie nie radzi. Porażka

Używam tego produktu od: ponad roku

Są lepsza ale i ta dobra :)

Całkiem przyzwoita. Włosy są wygładzone i jakiś tam połysk jest widoczny ale z odżywek litrowych joanny to jeśli chodzi o moje włosy czyli mocno rozjaśnione, przesuszone i zniszczone zdecydowanie wolę serię arganową i keratynową.

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 3 całe opakowania

Fajna, ale sa lepsze

Kupiłam bo bardzo mi się opłacało kupić wielkie opakowanie :) wystarczyła mi na bardzo długo, aw łsoy myje codzienie i nie oszczędzam na odzywce. Jesli chodzi o efekt, to był przyzwoity jednak bez szału. Wymagał dopieszczenia dodatkowymi kosmetykami. Ogólnie bardzo poelcam, chociaz lepsze sa chyba maski z tej serii, choc starczaja na krocej

Ilość zużytych opakowań: jedno, naprawde duze :)

klapa

ta odżywka nie sprawdziła się na moich włosach! nic z nimi nie zrobila - nie zaszkodzila ale też nie pomogła. bardzo lubie produkty Joanny ale ten nie zdał u mnie egzaminu a szkoda bo zapach ma naprawde bardzo ładny

plusy:
+zapach
+wydajność
+cena

minusy:
-nie nawilża
-nie odżywia
-nie pomaga w rozczesywaniu

Szału nie ma

Na początku używałam jej razem z szamponem i już chciałam ją ocenić najniżej jak się da, ale zauważyłam, że to właśnie szampon był winien wszystkich okropnych rzeczy jakie spotkały moje włosy w trakcie stosowania tego zestawu.

Odżywka nie radzi sobie z sianem jakie zostawia szampon z tej serii, ale gdy używa się jej z innymi szamponami nie robi takiej krzywdy.
Niestety nic specjalnie dobrego też nie.

Jedynymi plusami są:
dość przyjemny zapach, cena/wydajność i połysk, który rzeczywiście się pojawia i za to wszystko 2 gwiazdki.

Poza tym żadnego nawilżenia, wygładzenia i miękkości nie zauważyłam. Włosy są raczej suche, końce sztywne. Poobietnicah producenta można się spodziewać sypkich, gładkich włosów, ale nic z tego :/

Używam tego produktu od: 1,5 tygodnia

polecam

Odżywka ma wiele zalet
+wydajność
+cena
+super efekt
tj. łatwość rozczesywania
+miękkie i nie obciążone włosy
+łatwo się później układają

Jedyny minus to:
-wielkie opakowanie z którego ciężko się bierze zawartość.

Ilość zużytych opakowań: 2 sztuki