Ziaja, Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Kremowa baza myjąca

Ziaja, Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Kremowa baza myjąca

Delikatna baza myjąca o wysokiej tolerancji polecana dla dorosłych i dzieci. Preparat hypoalergiczny dostępny wyłącznie w aptekach. Zawiera substancje czynne o charakterze hydro - i lipofilowym, ceramidy 1, 3, 6II, fitosfingozynę, NNKT z oleju makadamia i bawełnianego, skwalan, prowitaminę B5 oraz glicerynę.
Ze wskazaniem dla skóry alergicznej, wrażliwej na mydło i wysuszonej.
Baza:
- nie zawiera mydła,
- bez kompozycji zapachowej,
- bez parabenów,
- bez olejów mineralnych,
- bez silikonów,
- bez barwników.
Łatwo się rozprowadza i łagodnie myje skórę, przywraca jej gładkość i miękkość.
Zapobiega nadmiernemu wysuszeniu naskórka i intensywnie nawilża już podczas kąpieli.

w płynie
alergiczna / atopowa, wrażliwa
żele pod prysznic
łagodzące
bez alkoholu, bez parabenów, bezzapachowa
z pompką

Bardzo dobry polski produkt!

Baza myjaca jest swietnym odpowiednikiem zeli Topialyse SVR czy Emolium, a kosztuje cale 12 zlotych za wielka butle. I to juz jest pierwszy plus, bo za niewielka cene otrzymujemy naprawde porzadny produkt. Pieni sie srednio, niektorym atopowcom bedzie przeszkadzac, ze pieni sie w ogole. Nie wysusza, pozostawia delikatna warstwe, dlatego uzywam go na zmiane z innymi zmywakami - w tej chwili jestem na takim etapie pielegnacji, ze moge sobie na to pozwolic. Kiedy jednak nadejda ciezsze dni, na pewno bedzie to moj jedyny produkt do mycia. Mimo wszystko nadal stosuje po niej oliwke do ciala, ale to raczej z przyzwyczajenia niz z musu.
Tradycyjnie smierdzi apteka, ale ma za to przynajmniej wygodna butelke z pompka. Dosc latwo mozna ja kupic w aptekach. Pelen szacunek dla Ziai za ten produkt.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiaca
Ilość zużytych opakowań: koncze pierwsze 400ml

Pomaga w potrzebie

Moja skóra na ciele jest zazwyczaj normalna(ręce i nogi), wystarczy jej balsam raz na kilka dni oraz po goleniu, sucha jest tylko zimą przy większych mrozach, wiatrach i gdy sezon grzewczy w pełni. Na plecach i dekolcie mam skórę lekko problematyczną-czasami pojawiają się tam drobne krostki i kilka zaskórników.
Do tego na całym ciele mam dużą skłonność do alergii kontaktowej.

Obecnie moja skóra przeżywa trudniejszy czas przez twardą wodę, od twardej wody zaczęła się bardzo wysuszać co też skutkuje świądem oraz łuszczeniem , szczególnie na łydkach.
Gdy zobaczyłam recenzowany produkt w bardzo dobrej cenie( 8 zł za 400 ml, nic tylko brać i próbować, bo jak jakieś myjadło się nie sprawdzi to można wlać do mydelniczki lub uprać w tym pędzle ;) ) to kupiłam bez namysłu, z nadzieją na ukojenie mojej skóry.
Zwłaszcza, że bardzo lubię całą linię Ziaja Med Fizjoderm.

I muszę przyznać, że jestem zadowolona. Ta baza naprawdę dobrze myje oraz oczyszcza skórę, zostawia ją świeżą(jednak to też nie będzie uczucie orzeźwienia jak po cytrusowym żelu z marketu). Zmyje nawet kremowy antyperspirant w sztyfcie(chociaż nie ma w składzie bardzo silnych detergentów czy mydła) i co też mnie miło zaskoczyło-nie spowodował pogorszenia się stanu mojej skóry na dekolcie oraz plecach. Trochę się tego obawiałam, bo po niektórych kremowych żelach z drogerii lub marketu na plecach dostawałam wysypu zapchanych krostek(dlatego pod codzienny prysznic częściej wybieram proste mydła, które mi tego nie robią).
Dla reszty skóry na ciele ta myjąca baza jest bardzo łagodna oraz delikatna, po prysznicu z jej udziałem nie ma uczucia ściągnięcia czy wysuszonego napięcia. Pomaga w przywróceniu równowagi wysuszonej skórze, a razem z codziennym stosowaniem balsamu natłuszczającego zapobiega nawrotom problemów.
Pomaga ukoić skórę podczas alergii kontaktowej oraz podrażnionej po depilacji laserowej.
Świetnie na tę bazę myjącą goli się nogi-daje super poślizg i pomaga zapobiegać podrażnieniom oraz zacięciom.
Awaryjnie zdarzało mi się używać tego produktu do mycia twarzy oraz higieny intymnej i też się sprawdza, chociaż ja do dłuższego, regularnego użytku to go nie widzę jakoś ;)

Dodam też ważną informację-produkt oceniam z perspektywy osoby ze skórą suchą, ale bez stwierdzonych chorób takich jak AZS, łuszczyca czy egzema.

Jako, że jest to produkt myjący dla skóry suchej oraz alergicznej to nie będzie kolorowy, pachnący oraz turbo pieniący.
Baza ma gęstą i kremową konsystencję, trochę glutowatą. Pieni się zaskakująco dobrze(jednak trzeba go trochę więcej użyć co też rzutuje na średnią wydajność) i tworzy taką pianę kremową oraz bliskoskórną.
Według składu jest to kosmetyk bezzapachowy, zaś w praktyce ma jakiś tam delikatny zapach, który przywodzi mi na myśl coś z syropem kukurydzianym.
Butelka z pompką przy takiej formule to świetne rozwiązanie, bardzo ułatwia codziennie użytkowanie produktu pod prysznicem. Trochę bym tylko ponarzekała, że ten miękki plastik strasznie się wygina i odkształca, ale to raczej już kwestia estetyczna, która nie wpływa na działanie samego kosmetyku.

BAZA MYJĄCA DLA POTRZEBUJACEJ SKORY

BAZA myjącą o pojemności 400ml zamknięta w białej nieprzezroczystej butelce z pompką.
Produkt bezzapachowy kremowy , gęsty, praktycznie niepieniacy. Baza dobrze domywa, czuć komfort nieściągniętej skóry. Sprawdza się również u mojej córki która ma tendencje do wysuszonej, swedzacej skóry .
Cena niewielka za tą pojemność.
Używanie jej jest przyjemne.
Zużyte już kilka opakowań i na pewno kupię kolejne.

Ziaja aspiruje do tworzenia dermokosmetyków ale składowo mocno jej nie wychodzi

Z racji na obecną sytuację życiową, na szybko poszukiwałam kosmetyku który będzie głównie bezzapachowy co znacznie ułatwi mi codzienną delikatną pielęgnację. W małym punkcie w moim mieście znajduje się autoryzowany punkt Ziaja więc postanowiłam zaufać pani w sklepie i sięgnęłam po białą buteleczkę tegoż kosmetyku. Bardzo żałuję, że nie zajrzałam na skład produktu a w ciemno zaufałam białej butelce imitującej dermokosmetyki apteczne.

Podczas mycia produktem zauważyłam, że faktycznie nie męczy mnie tak bardzo zapachowo jak inne kosmetyki do mycia ciała i jest dość łagodny i kremowy w użytkowaniu. Nie podrażnił mojej skóry jednak od razu zaznaczę, że nie mam wielkich atopowych czy też alergicznych problemów. Kremowa konsystencja produktu jest niepieniąca się, nie wzbudza się pod wpływem wody a wlana np do wanny nie powoduje nawet najmniejszej pianki.

Opakowanie oraz pompka produktu jest standardowa jeśli chodzi o kosmetyki tego producenta jednak martwi mnie przeczytana informacja o zbyt krótkiej rurce w butelce co faktycznie może znacznie uniemożliwić dalsze wydobywanie produktu.

Po około dwóch tygodniach regularnego stosowania zauważyłam, że skóra jest mocno wysuszona i bardziej chłonie kosmetyki do nawilżania skóry. Nie wiem czy to moje roztargnienie czy olanie sprawy ale tak bardzo zaufałam białemu kosmetykowi, że nie spojrzałam na skład produktu który niestety składa się z slsów oraz sztucznych substancji wysuszających które tłumaczą stan mojej skóry i jej przesuszenie. Nie mogłam uwierzyć w to, że tak bardzo przeoczyłam i slepo zaufałam pani ze sklepu. Nie wyobrażam sobie jak ten produkt mógłby sprawdzić się u alergików czy atopików którzy dodatkowo liczą na kosmetyki natłuszczające.

Nie polecam tego kosmetyku. Ku przestrodze- czytać składy nawet ładnie wyglądających kosmetyków.

świetna dla całej rodziny

Rewelacyjny produkt myjący do ciała i twarzy dla całej rodziny!
Córka ma skórę ze skłonnością do atopii, ja wrażliwą (szczególnie na twarzy) - baza myjąca sprawdza się dla nas bardzo dobrze. Jest to idealny produkt np. na wyjazd bo może go używać cała rodzina - nie ma zapachu :)))
Dla mnie na kilka dni zastępuje też żel do mycia twarzy i jest ok - bez podrażnień, skóra oczyszczona, gładka i nawilżona. Mężowi lekko przeszkadza że się nie pieni, ale dla mnie i córki taka forma jest ok. Bardzo wydajna w użyciu. Wygodne opakowanie z pompką. Prosta szata graficzna. Substancje czynne to ceramidy 1, 3 i 6, NNKT z oleju makadamia i bawełnianego, skwalan, gliceryna i fitosfingozyna. Polecam, kupowałam już kilka razy :)

Trochę nie tego oczekiwałam

Kupiłam te bazę aby myć nią ciało, ponieważ mam skłonności do przesuszającej się skóry na ciele i powstawania w związku z tym małych krostek.

Liczyłam na to, że baza rzeczywiście będzie kremowa. Ma ona natomiast bardziej postać delikatnego żelu.

Całkiem nieźle się pieni i dobrze myje.
Nie podrażnia, ale też nie nawilża i nie odbudowuje skóry, a no to liczyłam.

Nie szkodzi, ale też nie pomaga.

Dobry produkt

Ciężko mi się odnieść jak ten produkt będzie działać na skórę z faktycznymi problemami, bo w mojej rodzinie największy problem to sucha skóra zimą, ale na mnie, mężu i dziecku kosmetyk fajnie się sprawdza. Ma kremową konsystencję, jest dość wydajny, bardzo wygodnie dozuje się go dzięki pompce, a dzięki temu, że jest bezzapachowy nadaje się dla całej rodziny.
Mleczko bardzo delikatnie myje i domywa skórę bez uczucia przesuszenia, więc duży plus.
Jak za taką kwotę można śmiało kupić, Ziaja jak zwykle dla mnie ok ;)

Bardzo delikatna dla skóry wrażliwej, alergicznej i atopowej

Kremową bazę myjąca z serii Kuracja Lipidowa stosuję regularnie, ponieważ jest to idealny produkt dla skóry wrażliwej, alergicznej i atopowej. Baza myjąca jest bardzo dobrą alternatywą dla bardzo drogich produktów aptecznych o tym samym działaniu.
Produkt jest bardzo łagodny dla skóry i pozostawia ją dobrze nawilżoną. Skóra jest miękka i gładka.
Produkt jest wegański i zawiera aż 95% składników pochodzenia naturalnego.
Opakowanie produktu jest wygodne, ponieważ posiada dozownik.
Cena produktu jest przystępna biorąc pod uwagę jakość i pojemność.

Dobry dla suchej cery

Świetny, bezzapachowy żel do twarzy, który wspomaga cerę w walce o odbudowę bariery hydrolipidowej. Nie podrażnia, delikatnie myje. Ma kremową konsystencję. Łatwy w użyciu dzięki opakowaniu z pompką. Jest wydajny i niedrogi.

Bardzo dobry i tani produkt, który pomaga w różnorodnych problemach skóry, przede wszystkim, nie podrażniając podczas mycia.
Przeciwdziała spięciu i łuszczeniu się skóry, jest delikatny i bardzo wydajny. Sprawdza mi się do całego ciała - twarz, dłonie, pod prysznic. Skóra po nim nie piecze, nie czerwieni się. Jest delikatna i otulona.

Dla delikatnego oczyszczania

Szukałam czegoś delikatnego do mycia twarzy po kuracji Izotekiem. Do gustu przypadła mi ta baza. Jest delikatna i nie podrażnia, na tamten moment była w porządku i była tym, czego szukałam, do tego w niskiej cenie. Nie wysuszyła mi skóry, ani nie przetłuściła. Nie zapycha. Nie ma żadnego zapachu, co dla celów medycznych oceniam jako plus. Opakowanie z pompką jest bardzo wygodne i higieniczne. Na plus jest też niska cena produktu. Niestety, kiedy jakiś czas później zaczęłam się malować na co dzień zauważyłam, że produkt w ogóle nie domywa makijażu. Byłam bardzo zawiedziona i zrezygnowałam z niej. Miałam wrażenie, że nie robi nic. Poleciłabym ją jedynie do delikatnego oczyszczania twarzy bądź delikatnego oczyszczania ciała. Tak jak w nazwie ma kremową konsystencję, słabo się pieni, ale nie jest śliska. Raczej nie polecam...

Poprawiła stan skóry 3-latki

Jak dla mnie to taki mleczny luźniejszy żel do kąpieli.
Kupiłam dużą butlę z wygodnym dozownikiem w internetowej aptece za 10zł.
Myłam wcześniej córkę w kolorowych,pachnących płynach m.in. Pinio,Bambino jednak zauważyłam, że pojawiają jej się suche krostki na skórze. Zmusiło mnie to do poszukania czegoś bardziej medycznego,ale nie chciałam przepłacać więc zdecydowałam się na Ziaję.
Płyn nawet dobrze się pieni i czyści zarówno ciało jak i krótkie,delikatne włoski.
Kiedy myje córkę nie wyczuwam specjalnie zapachu płynu ,ale kiedy przyłożyłam nos do płynu niespecjalnie zapach przypadł mi do gustu. Jest taki medyczny.
Ciałko po użyciu płynu jest delikatne,elastyczne i bardziej nawilzone.
Co ważne,suche miejsca i kroski zniknęły.
Produkt jest wydajny,tani i spełnia swoje funkcje więc jak nabardziej polecam:)

Świetna do demakijażu i oczyszczania twarzy

Do kosmetyków z Ziaji często podchodzę z dystansem, ale tą bazę bardzo polubiłam i jest już ze mną około 2 lat :) Nie używam jej do pielęgnacji całego ciała tylko do demakijażu i oczyszczania twarzy. Super usuwa makijaż! Nawet ten bardziej trwały. Usuwa wszystko na tyle dobrze, że gdy po umyciu nią twarzy przecieram skórę wacikiem z płynem micelarnym, nie ma już żadnego śladu po zanieczyszczeniach. Po wielu kosmetykach do demakijażu często miałam problem z pieczeniem i zaczerwienieniem oczu, tutaj nic się nie dzieje :) nic nie piecze, nie szczypie, skóra jest mięciutka i nie ma uczucia ściągania.