Lanvin, Éclat D'Arpege EDP

Średnia ocena: 3.78/5

hairstore.pl
Średnia ocena: 4.80/5

zobacz więcej ofertzwiń

'Éclat D'Arpege' Lanvin pobudza do życia w harmonii i szczęściu. Jest delikatny, ciepły i zmysłowy.
Ma w sobie świeżość bzu i wyrazistość liści krzewu sycylijskiej cytryny, satynową miękkość kwiatu wisterii, subtelną lekkość zielonej herbaty, aksamitność brzoskwini, zmysłowość czerwonej peonii i obfitość chińskiego osmanthusa. Te wonie napawają radością.
Flakon w kształcie kuli jest bardzo nowoczesny. Korek zwieńczony kamieniem ozdobiono dwoma metalowymi obrączkami.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: liście sycylijskiego krzewu cytryny, zielony bez
nuta serca: wisteria, zielona herbata, kwiat brzoskwini, piwonia, osmantus
nuta bazy: biały cedr, słodkie piżmo, bursztyn.

Rekomendacja
na wieczór, na dzień
wody perfumowane
kwiatowe, owocowe

20% jesień/zima 80% wiosna/lato

Kupiony w: Inna perfumeria

Uwielbiam!

Kilka lat temu zwróciło moją uwagę przezroczyste opakowanie z fioletową kulką w środku. Niestety w klepie nie było testera, ale opakowanie mnie zaintrygowało, dlatego kupiłam je w ciemno.
Nie żałuję! Mój problem polega na tym, że najpierw jakieś perfumy mi się podobają, tak mega że muszę je mieć, a potem boli mnie od nich głowa i musimy się pożegnać.
Z perfumami Lanvin było inaczej, pokochałam je z wzajemnością od pierwszej chwili. Zapach jest taki delikatny i świeży,delikatnie słodki wręcz intrygujący.
Mogę się nim popryskać do woli i w ogóle mi nie przeszkadza. Za to uwielbiam jak jadę autobusem a ktoś kto siedzi za mną mówi : Co tak pięknie pachnie?!
To są perfumy dla minimalistek, które chcą intrygować ale tak bardzo delikatnie.

Klasycznie romantyczne

Najpierw dostałam perfumetkę od koleżanki, psiknęłam, ale jakoś nie zapamiętałam go. Włożyłam do szuflady w pracy. W tym roku przypomniałam sobie o nim, psiknęłam się i... zaskoczył. Kobiece, kwiatowe, jednocześnie świeże i kremowe w odbiorze, nic duszącego, żadnych demoniczno-ulepkowych nut. Te perfumy określają mój typ kobiecości. Obok niego stoi np. 5th Avenue Elizabeth Arden. Lubię taką kobiecą, kwiatową elegancję.
Ten zapach doskonale sprawdza się w ciepłe dni, nie dusi "nosicielki" ani otoczenia. Pełnowymiarowy flakon otrzymałam w prezencie od partnera.
Wiadomo, na wieczór można pozwolić sobie na coś bardziej wyrazistego, ale jakoś mam mało okazji, żeby obnaszać wyraziste zapachy. Wobec czego, Eclat z pewnością będzie mi umilał dni :)

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Uwielbiam

Lanvin Éclat D'Arpege to elegancki i delikatny zapach, który został wprowadzony na rynek w 2002 roku. Jest to klasyczna kompozycja, która emanuje subtelnością i romantycznym urokiem. Perfumy te są idealne dla osób, które cenią sobie delikatne, kwiatowe nuty o bardzo kobiecym charakterze.

Nuta głowy otwiera się wyrazistym i rześkim akordem cytryny oraz zielonego bzu, które nadają perfumom lekkości i energii. Już na początku czuć nuty kwiatowe, które są głównym elementem tego zapachu.

Nuta serca to przepiękny bukiet róż, jaśminu, kwiatu pomarańczy i zielonej herbaty. Te kwiatowe akordy dodają perfumom elegancji i delikatności. To w tym momencie zapach staje się naprawdę kobiecy i subtelny.

Nuta bazy to głównie piżmo i cedr, które dodają trwałości i stabilności perfumom. Choć są one stosunkowo proste, to idealnie komponują się z całą kompozycją, tworząc spójny i harmonijny zapach.

Lanvin Éclat D'Arpege to zapach odpowiedni na wiele okazji, ale najlepiej sprawdzi się w ciągu dnia, szczególnie wiosną i latem, gdy kwiatowe nuty będą idealnie komponować się z ciepłem i słońcem.

Trwałość tych perfum jest dobra, utrzymują się na skórze przez kilka godzin, chociaż z czasem trzeba je odświeżyć, aby zapach był nadal wyraźny.

Opakowanie perfum jest bardzo eleganckie i klasyczne, co doskonale oddaje charakter samego zapachu.

Podsumowując, Lanvin Éclat D'Arpege to uroczy, kwiatowy zapach, który emanuje subtelnością i delikatnością. To doskonały wybór dla wszystkich miłośników romantycznych i kobiecych kompozycji zapachowych.

Aksamitna świeżość...

Zachwycił mnie ten zapach od pierwszej aplikacji. Jest zdecydowanie oryginalny, trzeba przyznać, że ta kompozycja nie przypomina mi żadnej innej, a zgrywa się tak, że ciężko wyłuskać dominujące nuty. Tu nic nie jest oczywiste i niesamowicie mi się to podoba.
Zapach jest świeży, ale też łagodny, otulająco-aksamitny. Bardziej przy ciele, niż z ogonem. Wyczytałam, że w kompozycji jest bez, ale ja go nie rozpoznałam. Zgrabnie się zakamuflował. W pierwszej fazie czuć złagodzoną czymś kremowym cytrynę, słodsze nuty osadzające, czyli zapewne brzoskwinię i piwonię, a gdzieś tam w dali zieloną herbatę i coś kwiatowego, ale delikatnego. Z czasem cytryna ustępuje zielonej herbacie, to ona przejmuję rolę odświeżającą, kompozycja przestaje wirować, stabilizuje się poprzez dominację nut ciepłych, ale nie mdłych.
Generalnie piękny zapach. Taki troszkę mydełkowy, ale i elegancki zarazem.
Z całkiem dobrą trwałością, bo pod włosami czuję go dwa dni. Trudno mi napisać na jaką jest porę roku, bo jak dla mnie jest całoroczny. No może na zimę jest ciut za świeży. Na pewno będę do niego wracać, bo to jedna z tych kompozycji, które budzą niedosyt, gdy zaczynają znikać z flakonika...Obok Chloe by Chloe to mój zapachowy faworyt.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Lilak

Piękny zapach. Z testów w perfumerii stacjonarnej zapamiętałam go jednak bardziej "lilakowo". Najpiękniej pachnie tuż po zaaplikowaniu na skórę - bez, zielona herbata, nuty ozonowe. Po chwili jednak zmienia się i po bzie ani śladu. Czystość i świeżość to jedyne co wyczuwam. Piwonii brak zupełnie.
Eclat d'arpege jest bardzo delikatnym i przyjemnym świeżakiem na wiosnę. Polecam mimo wszystko :)

• Flakon: 5

Po prostu uwielbiam od lat

••• Moje zapachy, preferencje •••
Świeże, owocowe, słodkie, kwiatowe, ciężkie - nie potrafię wybrać określonego typu, dlatego jestem otwarta na poznawanie nowych zapachów, jednak mam swoich stałych ulubieńców do których powracam. PH skóry może powodować, że zapach inaczej pachnie na dwóch osobach a także jego trwałość może się różnić.

Nuta głowy: liście sycylijskiego krzewu cytryny, zielony bez.
Nuta serca : wisteria, zielona herbata, kwiat brzoskwini, piwonia, osmantus.
Nuta głębi : biały cedr, słodkie piżmo, ambra.

[ZALETY}
+ Piękny owocowo kwiatowy zapach
+ Delikatne a zarazem charakterystyczne
+ Świeży zapach
+ Nie jest uciążliwy, wręcz pobudza
+ Trwały na ubraniach jak i na skórze
+ Dostępność
+ Cena, często na promocjach
+ Idealne na wiosnę czy lato ze względu na ich lekkość

[WADY]
Zdecydowanie brak - kupuje je od 4 lat :)

Bez idealny

Eclat d’Arpege mimo iż pachnie dość linearnie, nie można mu odmówić uroku. Bukiet bije na łeb na szyję większość zapachów w kategorii kwiatowo-świeżej. Bez został tu przedstawiony w sposób bardzo delikatny, subtelny i szalenie promienny. Dokładnie tak pachnie kwitnący lilak, którym co roku zaciągam się w parkach i skwerach. Jest lekki, przewiewny, radosny i wręcz w jakiś sposób niewinny w odbiorze. Ponadto herbaciano-wodne tony dodatkowo nadają całości rześki ton. Cudowne połączenie bzu, płatków piwonii i zielonych akordów uzależnia i niesamowicie poprawia humor. Dla mnie perfumy są po prostu odzwierciedleniem wiązanki fioletowych dzwoneczków, które upajają wiosennym optymizmem oraz naturalnym wydźwiękiem nut. Czapki z głów! Brak słodkich akordów też robi swoje, dzięki czemu Lanvin może pochwalić się przyjemnie eteryczną aurą pochodzącą prosto z kwiatowej esencji.

Ale! Aby nie było za różowo – parametry – 3 godzinki to maks. Osobiście totalnie wybaczam ten mankament, gdyż zapach wszystko mi rekompensuje.

• Flakon: 5

Lanvin znalazł swoje stałe miejsce w mojej kolekcji

Co skłoniło mnie do zakupu:
Perfumy poznałam przez przypadek u koleżanki, która posiadała próbkę tego zapachu i od pierwszego powąchania wiedziałam, że muszę go kupić choć nie wiedziałam jeszcze jak zapach będzie sprawdzać się na skórze.

Szklany, przezroczysty, okrągły bez efektu wow ale osobiście nie mam uwag. Buteleczka jest zapakowana w solidny, twardy kwadratowy plastik, który w pewnym stopniu chroni zapach przed pęknięciem. Plastik zawsze wyrzucam, gdyż nie mam jak go później wykorzystać.

Jak go opisuje producent:
To nietuzinkowy owocowo - kwiatowy zapach.
Nuta głowy: liście sycylijskiego krzewu cytryny, zielony bez.
Nuta serca : wisteria, zielona herbata, kwiat brzoskwini, piwonia, osmantus.
Nuta głębi : biały cedr, słodkie piżmo, ambra.

Czy jestem zadowolona:
Oczywiście, że tak. Perfumy znam od lat i regularnie po zakończonym flakonie kupuje następne, tak więc, ciężko policzyć, ile już ich miałam. Zapach jest u mnie przez cały rok, gdyż bez względu od pory roku lubię po niego sięgać. Nie jest ciężki, nachalny i nie powoduje bólu głowy. Kobiecy, delikatny, ale ma coś w sobie co mnie do niego ciągnie. Jego trwałość jest ok, nie jest to na pewno najtrwalszy zapach, ale nie narzekam ze względu na jego cenę. Warto pamiętać, że zapach może różnić się ze względu na nasze pH skóry.

Cena
30 ml – 90 zł
50 ml – 125 zł
100 ml – 160zł
Ceny są przybliżone, gdyż mogą się różnić w wybranym sklepie.

Dostępność
Dobra, dostępne online.

Zapach nadziei

Chyba większość Wizażanek czuje, że jakaś epoka bezpowrotnie minęła. Najpierw pandemia, rozluźnienie relacji międzyludzkich, teraz wojna u naszych wschodnich sąsiadów... Może dlatego postanowiłam podzielić się recenzją Eclat D'Arperge - zapachem zapewne znanym wielu osobom, zapachem idealnie wpisującym się w wiosenną aurę, zapachem niosącym nadzieję.... Tak, tak - ta lekka, a zarazem trwała kompozycja lilaka, piwonii i kwiatu brzoskwini (ja osobiście wyczuwam jeszcze delikatną oliwkową nutę) ma w sobie coś optymistycznego - nie mam tutaj na myśli jakiegoś wybuchu euforii, zapach po prostu przywołuję pozytywne myśli, uspokaja, daje nadzieję, że wszystko się ułoży...

Pierwsze wrażenie może zniechęcać - przynajmniej ja w pierwszym niuchu wyczuwam zapach mydełka dla dzieci. Potem jednak ta lilakowo - piwoniowo - brzoskwiniowo - oliwkowa kompozycja przepięknie układa się na skórze, otula włosy i ubrania dyskretną mgiełką - nie jest to kiler, nie jest to kompozycja ogoniasta, niemniej jest ona wyczuwalna w ruchu, a także na ubraniach i to wyczuwalna zaskakująco długo (u mnie około 8 godzin).

Z racji tego, że jest to kompozycja bliskoskórna, wydaje się być idealnym zapachem do biura. Z tego powodu mnie osobiście kojarzy się z Pret a Porter od Coty, który również lubię (choć to zupełnie inne nuty). O ile jednak Pret a Porter budzi skojarzenia ze stateczną urzędniczką w ołówkowej spódnicy do kolan i koszuli zapiętej pod szyję, o tyle osóbka nosząca zapach Lanvin pozwala sobie na odrobinę szaleństwa: niby obowiązuje ją dress code, ale ona i tak umiejętnie ożywi swoją biurową stylizację jakimś barwnym akcentem - barwną apaszką, kolorowymi szpilkami czy fikuśnie upiętymi włosami.

Warto wspomnieć też o flakonie - mnie osobiście szklana buteleczka kojarzy się z czarodziejską kula, która może spełniać marzenia.

Nie widzę tego zapachu w zimowej aurze czy podczas jesiennej słoty. Niemniej teraz, kiedy budzi się wiosna, ta wspaniała lilakowa kompozycja przyniesie Wam, kochane Wizażanki obietnicę nowego początku, nadzieję, że wszystko się jeszcze ułoży.

Powiew wiosny :)

Znacie to uczucie, gdy w wiosenny, ciepły dzień siadacie w cieniu kwitnących drzew ze szklanką wody z cytryną (opcjonalnie lemoniady), a przyjemny, lekki wiatr owiewa całe wasze ciało? Na pewno znacie, a powiem wam, że to jeden z piękniejszych obrazów, jakie przywodzi na myśl aromat Eclat D'Arpege :)

Ta prosta, okrągła jak jabłuszko buteleczka skrywa w sobie prawdziwą esencję wiosny, z całą jej zielonością, świeżością i słodyczą kwiatów na czele.
Prym wiedzie lilak, czyli po prostu bez, mokry od deszczu, złagodzony herbacianymi liśćmi i orzeźwiony cytrusami. Jest i odrobina kwiatów, wszak to wiosna, więc i kwiaty muszą być! Kropelka piwoniowej esencji, jeszcze troszkę osmantusa, odrobina brzoskwiniowej, puszystej słodyczy - i mamy to!
Cudowny, musujący i świetlisty aromat, kobiecy - nie dziewczęcy, o nie! Lekki i zwiewny, a jednak nie ulotny. Świeży i delikatnie słodki - a wszystko to migocze i rozkwita, otula niczym kokon, jednak nie narzuca się swoją obecnością.
Piżmowa baza dodaje odrobiny ciepła i wieńczy całość. Niczego tu nie jest za dużo, ten bukiet jest stworzony z rozwagą, przez kogoś, kto zna się na tym i wie, co doskonale podkreśli kobiecą naturę.
Projektują delikatnie, na długość ramion, są również mocno komplementowane, zwłaszcza przez moją drugą połówkę ;). Trwałość mogłaby być nieco lepsza, ale wybaczam - w końcu to perfumy wiosenne, nie muszą trzymać się od rana do nocy, a i reaplikacja jest w tym przypadku miłą czynnością, nie ukrywam :).

Perfumy idealne na wiosnę, na tę porę, gdy ubieramy się lżej, gdy natura budzi się do życia i przyozdabia się w najpiękniejsze kolory, jakie widział świat. Doskonale uzupełnią nawet casualową stylizację, poprawią humor, dodadzą pewności siebie i zatrzymają ten majowy, bzowy zapach powietrza po deszczu na dłużej...

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 5

Perfum super pachnie, Piękny, delikatny i długotrwały zapach.
Dobry na randkę, wino z przyjaciółką, intensywny dzień w pracy, czy od tak by poczuć się kobieco i subtelnie. Opakowanie super

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Lanvin Eclat Darpege

Zapach może się kojarzyć z francuską elegancją, bo piżmo i cedr gra tu główną rolę. Żeby nie były tak wyrafinowane cytryna i brzoskwinia łagodzą cały cały bukiet. Zapach na co dzień i na te specjalne okazje. Jeżeli lubicie odmianę w swoich zapachach jak ja lub te walory was przekonują to jest to marka dla was. Zanim je wybrałam porównałam je z trzema innymi tej samej marki i przyznam, że mają dużo wspólnych cech. Jestem przyzwyczajona do słodkich zapachów, więc przez jakiś czas było mi trudno je używać, ale po woli przekonują mnie do siebie, powiedzmy że bardzo powoli.