KWC LogobyWIZAŻ logo
Produkty wycofane

Vichy 48h Intensive Anti-Perspirant Deodorant (Kuracja przeciw nadmiernemu poceniu)

4 na 5420 opinii

Kupi ponownie: 70% osób
    Robaczywka
    28 października 2012 o 7:57
    1 / 5
    Nie pomaga, a wręcz szkodzi
    Od lat mam problem z nadmierną potliwością i mimo tego, że znalazłam już kilka produktów, które mi pomagają zniwelować przykrości z tym związane, wciąż eksperymentuję. Producenci prześcigają się w pomysłach, dodają do antyperspirantów kolejne "superskładniki", więc mam w czym wybierać ;) Na ten specyfik natrafiłam gdy koleżanka z pracy wygłaszała ochy i achy na jego temat. Kupiłam na Allegro, bo tam jego cena była dwukrotnie niższa niż w aptece... PLUSY: - ładny, delikatny zapach; zdarzało się, że rezygnowałam z wody toaletowej, a mimo to przez cały czas (ok. 10h) czułam przyjemną woń ;) - nie brudzi ubrań - mam na myśli białe ślady będące pozostałością po talku lub związkach chemicznych, które wytrącają się w ten sposób na naszej skórze, - nie odbarwia ubrań - to, że coś nie brudzi, nie oznacza, że po pewnym czasie fioletowa bluzka nie zostanie przyozdobiona różowymi plackami pod pachami (tak u mnie zadziałał Antidral, Driclor i Etiaxil), - kulka nigdy się nie zacięła. ANI NA PLUS, ANI NA MINUS: - nie podrażnia po goleniu, ale... trudno mi to jakoś zaliczyć do wad czy zalet, gdyż u mnie podrażnień nie wywoływał nawet żrący Etiaxil zastosowany minutkę po odłożeniu maszynki do golenia ;) MINUS: - chroni przed nieprzyjemnym zapachem, ale nie chroni przed poceniem, a taką ochronę powinien mi antyperspirant zapewniać, tym właśnie różni się od dezodorantu - brak działania skreśla u mnie ten kosmetyk bez dwóch zdań; cóż, obiecywano mi 48h świętego spokoju od potu, a po 2h miałam wesołe kółeczka pod pachami; nie sprawdził się latem, nie sprawdził się jesienią, zimą go nie przetestuję, bo wywaliłam jego resztki do kosza na śmieci, - cena - no przepraszam, ale to taki sam antyperspirant w kulce jak każdy inny, a cenę wywindowano co najmniej tak, jakby zawierał 24-karatowe złoto... skoro działa na mnie kulka z Lidla kosztująca 3,5zł, to nie widzę sensu wydawania 20zł na coś równie tragicznego jak ten produkt Vichy; mamy płacić za markę, czy za działanie? po pod pachą nie wywieszę sobie etykietki "Co prawda spodziłam się dziś jak dzika świnia, ale użyłam Vichy!", - dostępność - w 2 aptekach go nie mieli, a w trzeciej cena przekraczała 37zł - pozostało więc zamawianie przez internet, - skład, skład i jeszcze raz skład! wiele naczytałam się na temat szkodliwego działania związków aluminium - w większości antyperspirantów mamy tylko jeden - aluminium chlorchydrate, tu jednak dodano dla pewności drugi... - m.in. chodzi tu o zwiększenie ryzyka zachorowania na raka piersi czy zwiększenie prawdopodobieństwa wystąpienia choroby Alzheimera; nie jestem chemikiem, kosmetologiem ani onkologiem, ale jeśli po raz kolejny w TV słyszę, w aptece czytam, a w internecie natrafiam na wzmianki o tym, jakoby aluminium chlorchydrate rzeczywiście miało związek z rakiem piersi, a w jakimś wywiadzie czytam, że w ostatnich latach wzrasta liczba kobiet, u których rak rozwija się najpierw w okolicy pach, a dopiero później lokalizowany jest w piersiach, to ja podziękuję, ale nie będę wydawała 30zł na coś co: * nie działa, * może mnie zabić. Ja szukam produktów przeciwko poceniu niezawierających związków aluminium - póki co są to jedynie dezodoranty i Crystal (ałun). Używam tego produktu od: ponad 2 miesięcy Ilość zużytych opakowań: pierwsza i ostatnia

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    TerraMare
    15 sierpnia 2013 o 21:23
    Pomaga
    Od antyperspirantu oczekuję przede wszystkim skuteczności, czyli ma zapobiec poceniu się i skutecznie poskromić zapach potu. Niby niewiele, ale jednak dla szerokiej gamy kosmetyków z jakimi miałam styczność w swoim życiu nie był to łatwy cel do osiągnięcia. Vichy stosuję od kilku ładnych lat. Czasami zdarza mi się stosować inny antyperpsirant, jednakże zawsze wracam do niego i właściwie mogę powiedzieć, że jest to mój "must have" pomimo, że nie jest on aż tak idealny. Swoje tendencje do pocenia się oceniam w stopniu średnim. Oczywiście wszystko to zależy od pory roku, tego co robię i z jakim wysiłkiem. Antyperspirant stosuję dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Był oczywiście czas, kiedy oczekiwałam od niego owej 48 godzinnej skuteczności, jednakże nie doczekałam się. Zatem postanowiłam dopasować go do swoich potrzeb. W moim przypadku 12 godzinna ochrona sprawdza się. Wytrzymuje w tym czasie bez poprawek zarówno intensywne zajęcia fitness poprzez wszelakie czynności domowe a skończywszy na przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach co wiąże się z nagłymi zmianami temperatur latem a co wiadomo również powoduje nadmierną potliwość. Zdarza się, że po jego zastosowaniu mimo wszystko przy bardzo wysokiej temperaturze powietrza czuję pod pachami delikatną wilgoć, jednak nie jest to typowo uciążliwy pot, którego zapach nie należy do przyjemnych. Zapach preparatu jest bardzo przyjemny, trzyma się blisko skóry i nie wchodzi w reakcję zapachową z używanymi perfumami. Bardzo dobrze i szybko wchłania się więc po jego aplikacji nie muszę chodzić po domu z rozpostartymi rękoma niczym jastrząb balansujący na cienkiej gałęzi i próbujący zachować równowagę dzięki swym skrzydłom. Nie podrażnił skóry, nie spowodował uczulenia. Czasami tuż po depilacji pach odczuwam delikatne pieczenie po jego zastosowaniu, ale nie jest to jakiś dyskomfort nie do wytrzymania i nie wpływa negatywnie na moją ocenę. Po prostu skóra po depilacji jest trochę podrażniona co zapewne w połączeniu ze składnikamki antyperspirantu daje taki efekt. Jak dotąd nioe zdarzyło mu się zostawić śladów na ubraniach. Produkt zamknięty jest w standardowym pojemniku z funkcją roll-on i zakręcaną nakrętką. To ostatnie jest dla mnie dość ważne, gdyż kosmetyk ten noszę w torebce (czyt. przepastnej sakwie) więc przy kiepskim zamykaniu byłaby szansa na ubrudzenie wszystkiego w środku. Jak już wspomniałam kupuję go od kilku dobrych lat i kupować będę pomimo, że nie dałam mu full oceny, która wynika z tych obiecanych przez producenta 48 godzin.

2 osób uznało tą opinię za pomocną
    Majaaaaa
    1 lutego 2015 o 10:49
    5 / 5
    Gdyby produkt miał stópki, to bym go po nich całowała!
    Drogi jak jasna cholera, ale to jego jedyna wada :) Nadpotliwość to moje drugie imię. Serio, używałam już wszystkiego - Nivea, Rexona, Antidral, Etiaxil, męski Old Spice, itp, itd. Wszystko (prócz Old Spice) o kant d*** otrzaskać! W końcu wybór padł ma Vichy. Płacąc za niego 32zł ręka lekko mi drżała, ale absolutnie na żałuję :) To jest Święty Grall wśród antyperspirantów! + zapach (świeży, delikatny, kobiecy) + działanie - CUDO (choćbym wróciła z siłowni mokra jak szczur, to paszki są suche i nadal pachnące ;)) + solidne opakowanie (nic nie wycieka, nie klei się) + nie zauważyłam brudzenia czarnych/białych ubrań - wystarczy poczekać chwilę, aby produkt wyschnął na skórze, a nie na mokre pachy ubierać bluzki, serio. Nie zamienię go na żaden inny :) Używam tego produktu od: 2 miesiące Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

2 osób uznało tą opinię za pomocną
  • 4 / 5
    Nie wiem co myśleć
    Jako antyperspirant całkiem ok, ale nie radzi sobie w bardziej intensywny dzień. Może pojawić się mokra pacha i nieprzyjemny zapach. Mogę go porównać do dezodorantu z Rexony. Plusy: + wydajność + dobrze chroni w zwykłych warunkach Minusy: - cena - słaba dostępność - nie radzi sobie w chwilach bardziej intensywnych (w obecną pogodę, gdy niby na słoneczku jest ciepło, ale czasami zawieje chłodem; pod grubszymi ubraniami; w dzień gdy trzeba sporo się nabiegać) - bardzo długo schnie na skórze, a trzeba tego dopilnować przed założeniem ubrań, bo nie chroni wtedy dobrze
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupił/a w:W aptece

agnieszka_maria
    4 marca 2016 o 14:16
    Naprawdę działa!
    Jestem mu wierna od lat. Zawsze, gdy kupię dezodorant z innej firmy, to szybko wracam do Vichy z "podkulonym ogonem". Rewelacyjny produkt. Polecam każdemu Używam tego produktu od: 3 lata Ilość zużytych opakowań: 4-5

dorka1980
    3 marca 2016 o 20:02
    Fajniutki
    Szukając go na kwc odkryłam jego nową wersję (pewnie dlatego ten jest w zapomnianych). Nie przepadam za kulkami (zimnooo pod pachą), ale jako łowca promocji skusiłam sie na niego. Jest bardzo wydajny - mam go od kilku miesięcy, ale jest ważny 12mies. Ładnie, świeżutko pachnie, ale zapach nie jest wyczuwalny po aplikacji (to dobrze). Nie mam potrzeby aplikowania go codziennie, ale spełnia swoje zadanie (nie pocę się nadmiernie, więc nie jestem też wyzwaniem dla niego). Nie wiem czy skusze się na nową wersję, bo zazwyczaj ulepszanie powoduje pogarszanie:) Używam tego produktu od: kilka miesięcy Ilość zużytych opakowań: jedno

Alysiaa
    26 listopada 2015 o 11:15
    Spełnia swoje zadanie
    Antyperspirant Vichy jest moim najczęstszym wyborem podczas zakupów. Idealnie sprawdza się do stosowania na co dzień, ponieważ nie podrażnia i nie powoduje problemów ze skórą. Nie do końca rozumiem dlaczego miałby chronić przez 48 godzin, skoro myjemy się codziennie, ale ten aspekt pominę :D Przede wszystkim - nie muszę się martwić o plamy na ubraniach - czy to mokre, czy odbarwienia od kosmetyku. Czasem niestety zdarza się, że odczuwam przykry zapach, zwłaszcza podczas treningu, dlatego odejmuję Vichy pół gwiazdki i nadal szukam swojego ideału. Po dłuższym stosowaniu Vichy zauważyłam, że moja skóra nie jest już podrażniona i szorstka, dlatego nie wrócę już nigdy do standardowych, kolorowych antyperspirantów drogeryjnych. Odpowiada mi również jego delikatny zapach, który nie gryzie się z moimi perfumami. Vichy kupuję tylko w promocji w Superpharm, ponieważ jest dość drogi. Plusy: + ochrona na cały dzień + brak podrażnień + dostępność Minusy: - możliwy przykry zapach - cena - stosunek ceny do jakości Używam tego produktu od: Roku Ilość zużytych opakowań: Pięć opakowań

endover
    25 listopada 2015 o 0:58
    Najlepszy jaki próbowałam!
    Zdecydowanie polecam. Daje radę w normalny dzień, ale także na trening, siłownie, itd. Rewelacja! :) Plusy: + naprawdę chroni przed poceniem! + przyjemny zapach, taki unisex, + nie brudzi ubrań!!!! Co jak dla mnie jest bardzo ważne, + wydajny, + długo działa, cały dzień spokojnie, Minusy: - mogę się "przyczepić" chyba tylko do tego, że dość długo się wchłania. Ale można sobie z tym poradzić. I jak wspominałam, nie brudzi ubrań, więc nawet jak zdarza mi się ubrać zanim całkowicie zaschnie to w sumie nic się nie dzieje. - Drugim minusem może być cena. Jednak dla studentki 40 zł to dużo, a tyle kosztuje bez przeceny. Ale można go "złapać" za 28, tak ja go kupiłam. Naprawdę polecam!!! Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca. Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego.

ashlee9
    4 sierpnia 2015 o 20:29
    Geniusz :D
    Najlepszy antyperspirant, nie ma lepszego. + pot już nie istnieje w naszym życiu ;) + przyjemny zapach produktu + nie zostawia śladów na ubraniach + wydajny + nie podrażnia skóry (nawet aplikowany od razu po goleniu) Minusów brak. :) Używam tego produktu od: 2 lat Ilość zużytych opakowań: ok. 13

Karofab
    20 lipca 2015 o 20:36
    Cudowny
    Jedyny w swoim rodzaju, najlepszy, wyjątkowy! Problemy z potliwością zniknęły już po tygodniu stosowania. Cały dzień, nawet przy upale albo intensywna sesja na siłowni, a na pachach dalej czuć zapach antyperspirantu i co ważniejsze - są suche! Sam zapach też jest świetny - nie narzuca się, taki przyjemny unisex. Plusy: + wydajność - opakowanie spokojnie starczy na 1.5-2 miesiące + naprawdę działa - zero potu!!! + zapach + cena - spokojnie można kupić za 20 zł, jak dla mnie za taką jakość, cena jest śmieszna! Polecam! Używam tego produktu od: roku Ilość zużytych opakowań: 5-6

foxy313
    15 lipca 2015 o 18:49
    NAJLEPSZY!!!!!
    Po przetestowaniu przez ostatnie jakies 15 lat wszystkich dezodorantow kulek sztyftow takich jak secret, dove, nivea, garnier, reksona (byla calkiem ok..) lady speed stick, oj duzo ich było, w koncu trafilam na swojego faworyta! Tak Tak Tak! nie musi pachniec - wole jak jest bezzapachowy, bo lubie psiknac sie perfum, a nie lubie jak zapachy sie mieszaja, wiec plus za to, nawet jak sie troszke ostatnio spocilam to troche mialam mokra pache, ale zero przykrego zapachu! nie zostawia zadnych plam na ubraniach, czasem w pospiechu sie ubieram i nie zdazylo sie zeby gdzies zostawial biale smugi. - cena? warto. -wydajny! jestem bardzo zadowolna i polecam, mialam wersje niebieska i zielona Używam tego produktu od: 6 miesiecy Ilość zużytych opakowań: 1 cale, drugie w uzyciu

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    k213
    2 czerwca 2015 o 23:44
    Bardzo dobry produkt
    Jak dla mnie strzał w 10. Problemy z przykrym zapachem i potliwością zniknęły. Produkt działa bardzo dobrze, nie pozostawia śladów na ubraniu. Ma przyjemny nieuporczywy zapach, konsystencja mogłaby być mniej lejąca. Dużą zaletą jest brak podrażnień nawet na świeżo wydepilowanej skórze pach. Cena niestety jest jaka jest, ale wydaje mi się że warto ;) Używam tego produktu od: 2 miesięcy Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie

Marti854
    25 maja 2015 o 20:12
    1 / 5
    Masakra, i tyle.
    - cena - nie chroni, po chwili już mam mokre pachy - męski zapach Po tej firmie spodziewałam się czegoś lepszego, za taką cene produkt powinien spełniać oczekiwania. Jestem rozczarowana , wydałam 40 zl na marne, nie polecam Używam tego produktu od: tygodnia Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Barbara_85
    17 stycznia 2015 o 18:18
    najlepszy!
    Używam go od wielu lat i wciąż do niego wracam. Nie znalazłam lepszego produktu. Jego skuteczność jest rewelacyjna - nie ma mowy o przykrym zapachu. Nie podrażnia, nie uczula. Dla mnie ideał. Używam tego produktu od: 10 lat Ilość zużytych opakowań: trudno powiedzieć :)

cabale
    26 listopada 2014 o 13:39
    Jest ok!
    Jest naprawdę przyjemny, nie zostawia mokrej powłoczki. Dobrze chroni, raczej nie podrażnia. Używałam kilka lat. Ogólnie dobry produkt, gdyby nie miał aluminium kupiłabym ponownie, ale raczej już nie wrócę do niego właśnie przez ten składnik. Używam tego produktu od: 3 lat Ilość zużytych opakowań: około 6-7

Brook
    14 listopada 2014 o 22:48
    Mój Kwc
    Przepiękny delikatny zapach, skuteczny, zapach trwały - testowałam po imprezie calonocnej ;) Delikatny dla skóry, nie podrażnia Bardzo się cieszę, że się na niego skusiłam po pozytywnych opiniach u wielu vblogerek. Minus - cena Używam tego produktu od: 2-3 miesięcy Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie

Gabowa
    27 sierpnia 2014 o 11:39
    najlepszy jaki miałam
    Przejdźmy do sedna: + pięknie pachnie zapach się utrzymuje na skórze + działa! niweluje nieprzyjemny zapach potu, zapobiega poceniu na kilka godzin (oczywiście nie w 30stopniowe upały...) + nie podrażnia, mogę go stosować od razu po goleniu + wydajny - cena; jednakże można go dostać często w promocji lub w dwupaku Używam tego produktu od: roku Ilość zużytych opakowań: nie liczyłam

Smaja
    30 lipca 2014 o 13:39
    2 / 5
    Za słaby efekt
    Krótko i na temat: Zalety: - ładny zapach, - eliminuje nieprzyjemny zapach potu, - delikatny, nie podrażnia, - szybko się wchłania, Wady: - nie zapobiega poceniu się, działa jak inne tańsze antyperspiranty, - cena +/- działa, ale chwilowo Używam tego produktu od: 2 miesięcy Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1