Bioderma, Sebium, Crème Matifiante Teintée (Krem matująco-tonujący) (stara wersja)

Krem matująco-tonujący do cery tłustej i mieszanej. działa antybakteryjnie, reguluje aktywność gruczołów łojowych. Po ok. 10 minutach od nałożenia sprawia, że skóra przestaje się świecić. Długotrwale (przez ok. 7 godzin) matuje przetłuszczające się partie twarzy (czoło, broda, nos)absorbując nadmiar sebum. Działa kojąco i łagodząco. Do cery młodej, tłustej i mieszanej, trądzikowej z problemami. Występuje w dwóch wariantach - Claire do cery jasnej i Foncee do cery ciemnej.

Idealny dla osób z niewielkimi problemiami z cerą

Jego głównym zadaniem jest wyrównanie koloru skóry i zmatowienie. Przy pierwszy sprawdza się bardzo dobrze. W moim przypadku idealnie stapia się z cerą, kryje niewielkie krostki jedank z matowieniem jest gorzej. Przy mojej tłustej cerze świecę się już po dwóch godzinach - i to jest minusem.
Jednak uważam go za naprawdę bardzo dobry krem tonujący jeśli nie ma się zbyt dużych problemów z cerą tłustą.

Ważne również jest to, że nie zatyka porów i wygładza ładnie twarz.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Słaby

Niemam bladej cery a jednak ten krem jest dla mnie o wiele zaciemny.
O jakimkolwiek kryciu mozna pomarzyć- nie zakryje zupełnie nic.
Nie matuje .Po nałozeniu koniecznie musiałam go przypudrowac , a mimo to zaczynalam sie szybko swiecic.
Aplikacja to istny koszmar-pozostawia smugi i roluje sie.

Przyzwioty produkt dla cery mieszanej/tradzikowej na dzień.

Włąściwosci antybakteryjne słabe, zaskórniki gotowe.
Dobrze nawilża, natomiast efekt matujący na umiarkowanym poziomie kilku godzin.
Duzy minus za wydajnosc.

Zużyłem jedno opakowanie, niestety nie dla mojej cery.

Idealny na leto.

Kosmetyk świetnie się sprawdza w letnie dni.
Jest lekki,łatwo się nakłada-wystarczy rozsmarować na buzi jak zwykły krem.
Ładnie wyrównuje koloryt skóry.
Jest świetnym rozwiązaniem dla osób,które nie chcą w upały nakładać podkładu a mieć ujednoliconą matową cerę.
Ten kosmetyk w moim przypadku spełnia to zadanie.
Używam go wraz z kremem zwężającym pory z tej samej zielonej serii i tworzą cudowny duet i perfekcyjny mat na mojej buźce ! :D
Jestem z niego zadowolona tym bardziej że ma niestandardową pojemność jak wiele fluidów (jeśli pod tym kątem na niego patrzymy) bo 40ml.
Czyli zawsze te 10 więcej xD
Jeśli chodzi o cenę to zapłaciłam za niego w Superpharmie dość sporo bo okol0 50-60 zł ?
nie pamiętam dokładnie.

Jedynym minusem niewielkim są odcienie.
Są tylko dwa,ja mam jaśniejszy ,który i tak jest ciemny. ;/
Na wczesną wiosnę czy zimę nie nadawałby się,jednak w lato gdy jestem opalona pasuje idealnie.
Odejmuję za ten fakt tylko pół gwiazdki,gdyż i tak miałam zamiar używać go tylko w lato.

Używam tego produktu od: kilku tyg.

wspaniały na wiosnę i lato, poprawia stan cery:)

Zmartwiona pogorszeniem się stanu mojej cery postanowiłam kupić jakiś lżejszy produkt do twarzy niż podkład.
1) WYRÓWNUJE KOLORYT A NIE KRYJE - Krem ten jest naprawdę lekki i W ŻADNYM RAZIE NIE KRYJE NIEDOSKONAŁOŚCI- ON JEDYNIE WYRÓWNUJE KOLORYT skóry ale za to bardzo skutecznie, i o to mi chodziło;) W przypadku wyprysków nie obejdzie się bez korektora.
2)STAPIA SIĘ ZE SKÓRĄ- Początkowo faktycznie można przestraszyć się, że odcień do cery jasnej jest tak ciemny, ale niema się czego bać- nawet lepiej że nie jest jaśniejszy, dzięki temu skóra jest bardziej promienna i wygląda na zdrowszą (i w żadnym wypadku nie wygląda to sztucznie)
3)MATOWIENIE- Przez jakiś czas od nałożenia kremu cera jest zdrowo matowa (ale nie przesadnie), mi to odpowiada. Z upływem czasu (zwłaszcza gdy dojdą do tego upały może się "poddać"
4)TO PRZECIEŻ KREM- Wydaje mi się, że nałożenie go na jakikolwiek inny krem nie jest dobrym pomysłem, bo ten produkt to też KREM!!
5) KONSYSTENCJA- Konsystencja jest płynna (najlepiej przechowywać produkt do góry wieczkiem, bo wylewa się do nakrętki).
6) PODSUMOWUJĄC- Po użyciu mam wrażenie, że skóra jest świeża cały dzień, a pory odetkane. Myślę, że produkt warto wypróbować, mi naprawdę pomógł w walce z niespodziankami i rozszerzonymi porami, a chyba lepiej leczyć skórę niż tylko zatykać;)

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

beznadziejny bubel !!!

Kupiłam za sprawa barzo pozytywnych opini i niestety krem jest tragiczny. Posiadam normalna cere na ktorej niekiedy cos wyskoczy

Minusy
- Nie wspolgra z zadnym kremem nawet nalożony na swiezo przetarta tonikiem buzie roluje sie
- sciera sie
- nieregularnie schodzi trorzac plamy
- za ciemny jak na moja cere a nie jestem blado lica
-podkresla pory
- nie matuje
- 45 zl to stanowczo na duzo
-wylewa sie z opakowania

plusy
-zapach
- wydajność

ogolnie nie polecam bo naprawde jest duzo lepszyhc innych kremow zaluje ze go kupilam bo teraz bedzie stal w szafce az sie przeterminuje i go wyrzuce :(

Używam tego produktu od: juz nie uzywam
Ilość zużytych opakowań: zaczete pierwsze

b.dobry krem

Kolejny produkt należący do moich ulubieńców. Lubię testować różne podkłady i kremy tonujące bo cera, wiadomo, w zależności od dnia czy pory roku potrzebuje innego produktu na twarz, innego krycia czy nawilżenia. Dla mnie ten krem z Biodermy jest idealny na każdą porę roku, bez względu na pogodę. Jeśli tylko moja twarz jest w lepszej kondycji - sięgam po ten produkt. Jest niezawodny. Wg mnie kolory idealnie dopasowują się do skóry, nie tworzą efektu maski, przecudownie matowią skórę. Co ważne nie zapycha porów, ma fajną konsystencję, która szybko się wchłania i niwieluje drobne niedoskonałości cery. Jest też mega mega wydajny jak inne kremy tej firmy. Wystarczy mała kropka na całą twarz. Uwielbiam !

Nie rozumiem tylko osób, które używają KREMU tonującego na krem, a potem minusują dany produkt bo twierdzą, że się roluje... Jak można krem nakładać na inny krem ? To nie jest podkład

Używam tego produktu od: od paru lat
Ilość zużytych opakowań: ok 5szt.

Dobry

Zrezygnowałam z podkładu i postanowiłam wypróbować krem tonujący, padło na produkt Biodermy:
Plusy:
+ matuje na jakieś pięć, sześć godzin,
+ pomaga poprawić stan cery,
+ nie zatyka porów,
+ ładnie stapia się z cerą i ujednolica jej koloryt.

Minusy:
- kompletnie nie współgra z kremami tej samej marki i serii, roluje się na nich,
- ma nieprzyjemny zapach,
- jest dostępny w tylko dwóch odcieniach, przy czym jaśniejszy kolor okazuje się być zbyt ciemny,
-nie kryje.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

niezły

Krem ma 2 kolory. Jasny jest jednak dość ciemny (przynajmniej dla mnie) ale wraz z odpowiednim pudrem można jako tako dopasować kolor do koloru cery. Sam krem nie zapycha, nieźle matuje, całkiem dobrze kryje ale niestety wysusza skórę. Może nie jakoś bardzo ale jednak wysusza. Jednoczesnie podkresla jakieś suche skórki wokół nosa czy ust.
Średni, za tę cenę można kupić coś lepszego.

Używam tego produktu od: pół roku temu używałam

Polecam!

Dla mnie idealny! Polecam wszystkim, ponieważ:
- Matuje na baardzo długo
- delikatnie nawilża
- kryje wszystkie niedoskonałości
- działa lekko, i delikatnie

A co do ceny to też jest przystepna, ja kupiłam ten krem za 39 zł. ;)

Używam tego produktu od:1 miesiąca

znakomity

*MATUJE NA CAŁY DZIEŃ!!!
*tonuje delikatnie - brak efektu maski, skóra wygląda naturalnie, zdrowo
*wygładza skórę; staje się ona miękka w dotyku
*nie wysusza

produkt godny polecenia, lepszego nie ma;)
Używam tego produktu od:2mieś

Polecam !

To naprawdę świetny krem tonujący - dla mojej bardzo delikatnej, mieszanej cery z popękanymi naczyńkami okazał się bardzo dobry. Faktycznie nie matuje na cały dzień - ale i tak dużo lepiej niż inne produkty, które to obiecują, kryje średnio ale jest naprawdę leciutki a to zaleta. Mam cenną radę dla osób z tłustą cerą, które liczą na znakomity mat - jako bazy pod ten kremik użyjcie Pore Refiner z tej samej serii - jest to krem zwężający pory i jednocześnie matujący - na nim krem tonujący się nie roluje ale trzeba odczekać ok 3 min. W takim połączeniu te dwa kremy dają idealny mat na cały dzień (przynajmniej w moim przypadku - dla wykończenia daję jeszcze puder mineralny - ale tylko odrobinkę).
Nie jest to moj KWC tylko dlatego, że nie rozświetla wyglądam po nim zawsze nieco blado ale dla innych to może być zaletą :)

Używam tego produktu od:3 lat