Bourjois, Aqua Volume Mascara Waterproof (Tusz wodoodporny, pogrubiający i podkręcający)

Pojemność 10,5 ml

Wodoodporna mascara podkręca rzęsy i dodaje im objętości. Specjalna szczoteczka powoduje, że każda rzęsa jest rozczesana i wygładzona od nasady po końcówkę. W ofercie dostępne są również mascary kolorowe, które można nakładać solo lub tylko na końcówki rzęs pociągniętych już inną mascarą czarną czy brązową dla uzyskania ciekawego efektu.
Tusz reklamowany jest jako trwający w niezmienionym stanie przez cały dzień.

Rewelacja - kolor i trwałość

Oceniam kolor Vert tropical 12. Wodoodporny. Najlepszy zielony tusz do rzęs, jaki wpadł mi w ręce (a dużo zielonych wypróbowałam, nawet z tej wyższej półki). Kolor - trochę perłowy, nie sztuczny, nadaje oczom szarym koloru zielonego. Bardzo dobrze się trzyma rzęs, nie wykrusza się, po dwóch warstwach rzęsy są długie i podkręcone. Cena była w sam raz, gdy jeszcze był dostępny w sklepach. Marzę, by firma ponowiła jego produkcję, bo mój niedługo się skończy i będę zdana tylko na czernie :-((

Używam tego produktu od: odkąd się pojawił na rynku, tj. 1996?
Ilość zużytych opakowań: ok. 10

na 5 bo pływałam nim na basenie kilka razy i ani troszkę się nie rozmazał. Poza tym faktycznie pogrubia. Może aż za bardzo, bo daje trochę teatralny efekt. Na luzie przy szkłach kontaktowych, nie podrażnia.

Używam tego produktu od:2 mcy

Jednak nie.

Miałam ten tusz parę lat temu (2-3) i nie byłam zadowolona. Dawał bardzo nijaki efekt (a to tusz pogrubiający), przy nakładaniu zawsze miałam popaćkaną powiekę, a po kąpieli w basenie prawie go nie było na rzęsach. Po tuszu za 50 zł można się spodziewać duuuużo więcej.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: jedno.

podoba mi się

Mam kolorek brązowy tego tuszu.Nie skleja rzęs rozdziela jeładnie wydłuza ale nie podkręca ale od czego ma sie zalotke:)troszeczke pogrubia i jest faktycznie wodoodporny.Jest to tuszyk godny polecania ale nie moj ideał.

Używam tego produktu od:miesiaca

Niezawodny i tyle.

Właściwie nie wiem dlaczego od jakichś trzech lat nie używam go i eksperymentuję z mascarami innych firm. Niewierna ;)
Tusz ten ma naprawdę wiele zalet - przynajmniej z mojego punktu widzenia.
Jest naprawdę, naprawdę wodoodporny. Do tego nie szkodzą mu pot, upały, dotykanie oczu i inne działania, których makijaż nie lubi. Poza lotami kosmicznymi robiłam w nim wszystko :)
Pogrubia i wydłuża bardzo dyskretnie (o ile w ogóle) dając ładny, naturalny efekt rozdzielonych, uczesanych rzęs o zdrowym połysku. Czerń bardzo ładna. Do tego jest wydajny i zadziwiająco długo się nie zsycha.
Jeśli dodam do tego, że nie podrażnia moich rozpaczliwie wrażliwych oczu, wyjdzie na to, że to cud :P
Jedyna wada, jaką potrafię wymienić to fakt, że na początku, kiedy jest nowy na szczoteczkę nabiera się za duża ilość tuszu. Można temu zaradzić wycierając szczoteczkę kilka razy w ręczniczek. I już :)
Polecam osobom aktywnym.

Używam tego produktu od: nie wiem

dobry:)

Mam kolor Brun Soleil- bardzo ładny, widoczny brąz. Kupiłam ten tusz w ciemno. Przede wszystkim- tusz jest rzeczywiscie odporny i czy slonce, czy lzy, nie rozmazuje się, a jednocześnie nie mam problemów z pozbywaniem się go (testowałam go na plynie do demakijażu oczu róża i jedwab Bielendy oraz beztłuszczowym mleczku matującym Lirene- Eris). Tusz daje naturalny efekt. A ja jednak spodziewałam się bardziej wyrazistych rzęs. Uważam, że ma bardzo ładne opakowanie:)

Jeden z ulubionych

Trafiłam na ten tusz, bo chciałam mieć coś, co na moich rzęsach będzie wyglądać jak niebieski, a nie czarny z połyskiem (a tak mam z większością "niebieskich" tuszy) i będzie wododoporne. Zakochałam się od pierwszego nałożenia! Piękny kolor, nawet po 1 warstwie (choć oczywiście 2 dają lepszy efekt), lekkie podkręcenie, rozczesanie rzęs - super :) Do tego tusz rzeczywiście wodoodporny (mogę w nim chodzić na basen) i nie sklejający rzęs :)
Plus ładne opakowanie i duuuuuża trwałość (mam jeszcze opakowanie sprzed 3 lat - nadal nadaje się do użytku, tyle, że go już tam malutko, ale nadal jest trwały, wodoodporny i niebieski).

Używam tego produktu od:3 lat

Średni

Nie jest zły, ale po firmie Bourjois spodziewałam się czegoś więcej. Na pewno daje niekwestionowany efekt wodoodporności i intensywnie (nawet chyba za bardzo) pogrubia rzęsy, ale po krókim czasie używania wysycha i zaczyna zostawiać grudki (czemu sprzyja też kształt szczoteczki). W razie gdyby nie było innego wyboru, można go ostatecznie kupić, ale nie jest to żadna rewelacja.

Używam tego produktu od: w sumie kilka miesięcy

a ja jestem nawet zadowolona..

Tusz moze i nie pogrubia za bardzo, nie podkreca ale kolor daje. Mam ciemne rzesy z natury a zawsze korcilo mnie uzywanie kolorowych tuszy. po wpadce z diorem i guerlainem tusz bourjois okazal sie o niebo lepszy. Na moich rzesach zielony kolor jest ładnie widoczny. Aby uzyskac efekt pogrubienia maluje 3 razy, cierpliwie czekajac az poprzednia warstwa dobrze wyschnie. Podkrecanie to dla mnie nie priorytet bo moje rzesy kreca sie same. Mam tez brazowy i chwale go sobie jako naturalny dobry tusz.
Maja tylko jedna wade - sa wodoodporne. Niestety dla mnie to tragedia, przy zmywaniu moje oczy cierpia meki bo sa bardzo wrazliwe a jedyny plyn do zmywania jaki toleruja nie zmywa tuszy wodoopornych. Ale mam sposb na niego. "Zmiekczam" go mleczkiem a potem dobrze zmywam woda z mydlem i schodzi :)
Ogolnie to dobry tusz za znosna cene, zwlaszcza wersja zielona - daje ladny kolor :)

Używam tego produktu od: 2 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 2 rownoczesnie (braz i zielen)

NIe

Gdyby nie cudowny lakier Bourjois Formule Calcium et Vitamine napisałbym ze producent schodzi na psy. Ale ad rem, tusz:
- nie pogrubia
- nie zakręca
- w ogóle jest niewidoczny na rzesach (mam odcień vert tropical i liczyłam ze podkreśle nim zieleń moich oczu)
- cięzko czymkolwiek go zmyć.
Ma kilka zalet (ładne poreczne opakowanie,w sumie dobra konsystencje,nei podrażnia) ale ww wady u mnie go dyskwalifikują zupełnie.

Używam tego produktu od:-
Ilość zużytych opakowań:-

pomyłka

Kruszy się, a jeśli lubisz pływać pod wodą do zdecydowanie odradzam, bo zamiast na rzęsach jest pod oczami!!! Do pływania na materacu może i dobry, ale nie dla mnie

Piękny kolor!

Kupiłam, bo chciałam mieć jednoczesnie wodoodporny tusz i piękny szafirowy kolor. Zużyłam dwa opakowania i na pewno kupie trzecie. Dobra szczoteczka, ładnie rozczesuje rzęsy, po prostu mam firaneczki :-) I ten kolor-przyciąga uwagę :-)

ilość zużytych opakowań: 2
Recenzja: ...