Floslek, Pielęgnacja Cery Naczynkowej, Żel - maseczka

Floslek, Pielęgnacja Cery Naczynkowej, Żel - maseczka

Dobrze nawilża cerę pozostawiając na jej powierzchni delikatny film stanowiący barierę ochronną przed utratą wody. Pojędrnia i wygładza skórę. Substancje czynne wyciągów ziołowych (rutyna i escyna) wzmacniają i uelastyczniają ściany naczyń włosowatych, zwiększając ich odporność na uszkodzenia. Przy systematycznym stosowaniu żel łagodzi istniejące podrażnienia, powoduje uelastycznienie skóry, łagodzi jej obrzmienie oraz zmniejsza skłonność do rozszerzeń naczyniowych.

regenerujące, nawilżające, przeciw zaczerwienieniom / łagodzące
w tubie
lekkie
klasyczne
normalna, naczynkowa, sucha, wrażliwa

Polubiliśmy się!

To produkt który uwielbiam stosować zwłaszcza latem.
Zamknięty jest w tubie, która pozwala na wyciśnięcie kosmetyku do końca i zakończony pokrętłem z klapką, to sprawa że używanie go jest bardzo łatwe.
Dzięki żelowej konsystencji, dobrze się rozprowadza na skórze twarzy i szyi. Dla mnie to produkt idealny pod krem, gdyż się nie roluje, a do tego szybko wchłania. Polecam stosować zwłaszcza latem ponieważ daje uczucie chłodu do tego świetnie nawilżając skórę.
Żel-maseczkę stosowałam jako produkt dodatkowy w pielęgnacji cery naczynkowej i po 2 tygodniach zauważyłam, że moja skóra nie tylko stała się bardziej elastyczna, rozjaśniona, miękka i wygładzona, z dodatkowo wyrównanym kolorytem, ale również stan naczynek krwionośnych się poprawił. Kosmetyk widocznie ukoił moją cerę przy tym zmniejszając zaczerwienienie.
W składzie preparatu znajdują się składniki w postaci ekstraktów z kasztanowca, arniki górskiej oraz fiołka trójbarwnego, czyli wszystkie te, które są polecane w pielęgnacji cer delikatnych ze skłonnością do zaczerwień.
Produkt stosuje co drugi dzień, ale dla wzmocnienia efektów może być używany codziennie. Jego dostępność nie jest problematyczna, a cena adekwatna za jakość jaką otrzymujemy.

Nie dla mnie...

Zrobiłam kilka podejść do tej maseczki i za każdym razem niesamowite uczucie pieczenia, zaognienie skóry twarzy. Do tej pory nie podrażnił ani nie uczulił mnie żaden kosmetyk, a przetestowałam ich mnóstwo. Winę za to obarczam alkohol, który, jak dla mnie, jest bardzo mocno wyczuwalny zaraz po nałożeniu preparatu. Dziwi mnie umieszczenie go w składzie do cery naczynkowej, ponieważ wymaga ona delikatnego traktowania. Nie mogę wypowiedzieć się nt. działania produktu, ponieważ okazał się on być niedostosowanym do mojej cery.

Wycisza naczynka

Żel o dyskretnym zapachu ziół. Szybko się wchłania. Nie zostawia żadnego połysku. Można stosować jako serum pod inny, bardziej treściwy krem.
Żel uspokaja, wycisza, lekko ochładza skórę.
Wiadomo, że istniejących naczynek nie zlikwiduje, ale może zapobiec kolejnym. Nie zapycha. Plus za za krótki skład i składniki (rutyna, escyna).
Nie zapycha.
Ogólnie tani kosmetyk, który nie robi skórze żadnej krzywdy.

Maseczka -krem :)

W Naturze kupiłam 6-7 opakowań maseczki -krem z Flos Leku :)
Przeczytałam na opakowaniu żeby używać co 2 dni maseczki przez tydzień a później 2 -3 razy w tygodniu :)
Używałam maseczki systematycznie przez tydzień , w dzień w dzień , całej próbki nie da się zużyć :p
Po tygodniu zauważyłam znaczną poprawę skóry :
- zmniejszyły się zaczerwienienia
- skóra jakby zdrowsza
Maseczka tania :) Warto kupować :P

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: kilka

wybiela zaczerwienienia

Mam cerę naczynkową i stosuję ten żel zawsze pod makijaż. Fajnie wybiela czerwone miejsca na policzkach. Jeżeli chodzi o nawilżenie to nie jestem przekonana, ponieważ tuż po nałożeniu czuć dość silnie jakby alkohol- mimo to nie wysusza ani nie podrażnia mojej suchej skóry. Konsystencja jest dość fajna i nie trzeba dużo wyciskać, żeby pokryć całą twarz. Szybko się wchłania.
Jest lepszy od np. kremu do cery naczynkowej z Pharmaceric a cenę ma dużo niższą- ok 11 zł.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

bardzo dobra!

Dobra maseczka za niewielką cenę:
Używam jej praktycznie codziennie pod krem - obecnie BB Garniera - mam cerę mieszaną, wrażliwą z bardzo płytko położonymi naczynkami krwionośnymi.

1. łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry
2. obkurcza drobne pajączki
3.świetnie nawilża - niweluje drobne zmarszczki
4.nadaję się jako baza pod krem i jako baza pod podkład - makijaż świetnie się na niej trzyma ;)
5. mnie nie uczuliła, ale to sprawa indywidualna :)
6. fajnie się wchłania - szybko,praktycznie do matu
7. cera jest po niej odświeżona i jasna - powiedziałabym,że pena blasku :))
Bardzo dobry produkt, polecam!
Używam tego produktu od: 6 mcy
Ilość zużytych opakowań: 4 tubki

Jestem zadowolona

Ponieważ maseczka jest w żelu maseczka szybko się wchłania. Buzia się nie świeci. Cera jest odświeżona, zaczerwienienia zmniejszone. Dobra maska dla cery wrażliwej i alergicznej, a ja taką mam. Polecam.

Używam tego produktu od: od 3 mcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Do lekkich problemów

Kupiłam tę maseczkę omyłkowo zimą, chcąc kupić inną maskę z tej serii. Niestety, zimą jej działanie było znikome - nie radziła sobie z moją zaczerwienioną i zmęczoną mrozem buzią. Latem moja skóra jest pod tym względem dużo mniej problematyczna i tutaj maseczka radziła sobie nienajgorzej - koiła skórę, nawilżała ją lekko - generalnie byłam nawet zadowolona.Nie jest to jednak produkt, którego szukam.

rewelacja!

Mam cerę przesuszoną, lekko świecącą w strefie T, zaczerwienioną z trądzikiem różowatym :(
Od 1,5 miesiąca szukam czegoś nawilżającego, rozjaśniającego, lekkiego, żeby nie zapychało i nie natłuszczało twarzy. Nie wymienię specyfików które już próbowałam, a masakrowały mi twarz.
Zdesperowana i mocno już zrezygnowana wybrałam ten żel.
Cud, po prostu cud!!!!!
Od pierwszego użycia (stosuję 2x dziennie na Rozex) rozjaśnił, uspokoił moją twarz. Zlikwidował podskórne gule, zmniejszył małe czerwone krostki. Twarz jest gładka, jasna, promienna. Nie potrzebuję już żadnych kremów nawilżających, zniknęły suche skórki i wysuszone czerwone pola z policzków i czoła. A nie dawałam sobie z nimi rady baaardzo długo!
Nie spodziewałam się tego po kosmetyku za 11pln!!!

Ponieważ skład podany tutaj i na stronie producenta różni się od tego na opakowaniu (na zapytanie dostałam odp., że ulepszona formuła, ale jeszcze nie uaktualnili na swojej stronie) wstawiam aktualny skład. Jest bez parabenów i alkoholu. :-D
Bezzapachowy, pięknie się wchłania, bardzo wydajny.

Jeśli szukacie odpowiedniego kremu dla siebie - gorąco zachęcam do przetestowania.

Ingredients (INCI): Aqua, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum Seed Extract,Arnica Montana Flower Extract, Arnica Chamissonis Flower Extract,Viola Tricolor Extract, Panthenol, Phenoxyethanol, Carbomer, Triethanolamine, Ethylhexylglycerin

Używam tego produktu od: pół tubki

Przyjemny

Ja kupiłam żel-maseczkę przez przypadek, ponieważ chciałam maseczkę do cery naczynkowej i pani poleciła mi to. Dopiero w domu przeczytałam, że to nie jest typowa maseczka ;]
Ale jest całkiem dobra. Stosuję ją codziennie rano zamiast toniku. Ładnie nawilża i koi skórę.

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Dobry

Stosuję tą maseczkę w połączeniu z kremem półtłustym do cery z problemami naczyniowymi również Flos Lek. W moim przypadku kuracja przynosi optymalne efekty.

Oczywiście nie można liczyć na cud, kosmetyk nie pozamyka nam rozszerzonych naczyń krwionośnych, nie sprawi też , że znikną i w ogóle nie będą widoczne, ale może pomóc i załagodzić ich stan.

Plusy;

maseczka łagodzi, "uspokaja" dzięki czemu teleangiektazje nie są "rozognione"

w połączeniu z w/w kremem to idealna ochrona cery na zimę, zapobiega rozognianiu naszych "pajączków" na twarzy, a także tworzeniu się nowych

pozostawia skórę gładką, przyjemną w dotyku

nie jest uciążliwa w aplikacji, dobrze się nakłada

szybko się wchłania

jest tania

Po pół roku stosowania kuracji nie dostrzegłam minusów związanych ze stosowaniem tego produktu czy kuracji.
Nie czuję się też rozczarowana bo nie liczyłam na "cudowne uzdrowienie" a na poprawę wyglądu i kondycji cery i tu w moim przypadku zdała egzamin.

Szczerze polecam! Nawet jeśli ktoś nie uzyskał by dzięki temu tak zadowalających efektów jak ja, to za ta cenę naprawdę warto spróbować.

Ilość zużytych opakowań: dwa po 50ml

na razie nie ma efektów

Stosuję maseczkę kilka razy dziennie, punktowo, w okolicach nosa, gdzie mam naczynka. Po 3 tygodniach nie ma żadnego efektu, nawet minimalnie nie przejaśniały. A szkoda, bo maseczka przyjemna, bezzapachowa, łatwa w w plikacji.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Edit 24.07.2012: Efektów niestety nadal brak. Jakichkolwiek. Obniżam ocenę i więcej tego nie kupię.