La Roche-Posay, Souplesse Mascara (Tusz dający efekt naturalnych, zdrowych rzęs)

Idealnie rozdziela rzęsy, które wydają się bardziej liczne, a oko większe.

Po wyschnięciu, ochrania rzęsy, a równocześnie zachowuje ich naturalną elastyczność.

Zalecany dla osób noszących szkła kontaktowe, cierpiących na choroby oczu lub schorzenia dermatologiczne wywołujące wrażliwość spojówek.

Zastosowano bezpieczną recepturę. Wykluczono substancje szkodliwe: tlenek chromu, karmin koszenilowy, lakę, pigmenty na podłożu kalafonii i opiłki masy perłowej.

Dzięki specjalnej recepturze o płynnej konsystencji, tusz pozostawia jednolity barwny i niezwykle delikatny film na całej długości rzęs.

Zastosowano znany z dobrej tolerancji wosk pszczeli, aby uzyskać efekt doskonałego pokrycia rzęs elastyczną, dobrze przylegającą warstwą.

Rzęsy po pomalowaniu pozostają naturalnie elastyczne w dotyku.

Ochronny kompleks z witaminami o D-Pantenolem pozwala rzęsom zachować elastyczność i chroni je na całej długości.

Opatentowana szczoteczka idealnie rozdziela rzęsy.

Dostępny w 4 kolorach.

jestem na nie

plusy:
+ nie uczula
+ładne opakowanie

minusy :
-cena (w Gdańskich aptekach około 95zł)
- dostępność (nie każda apteka go ma)
-nie robi absolutnie nic z rzęsami, wiem, że ma być efekt naturalny, ale bez przesady
-kruszy sie
-po 2h kosmetyku nie widać

Używam tego produktu od: pół roku temu
Ilość zużytych opakowań: całe 2 opakowania

niestety:(

zaczne od tego, ze uzywajac wiekszosci tuszy mam uczucie "ciezkich oczu", trudno to inaczej okreslic. nic nie szczypie, nie swedzi, nie jest podraznione - po prostu mam wrazenie, ze powieki mam conajmniej z olowiu.

zakupilam ten tusz pod wplywem recencji i niestety zawiodlam sie:(
efekt faktycznie, ladny i delikatny. w dodatku ciezkosci oczu nie mam w ogole. jednak tusz straszliwie sie osypuje. po kilku godzinach widze ciemne smugi pod oczami, mimo iz maluje zazwyczaj tylko gorne rzesy:(

gryze sie w piety, ze zamiast wyprobowanego maxfactora - ktory moze i powodowal ta "ociezalosc oczu" (co w gruncie rzeczy nie bylo bardzo uciazliwe), ale nie rozmazywal sie w zadnych sytuacjach, a o osypywaniu sie wez zapomnij..

Używam tego produktu od: ok 2 miesiące

spełnia obietnice

Producent zapewnia, że rzęsy po zastosowaniu tuszu będą wyglądały naturalnie, a jednocześnie staną się dłuższe i obietnice te spełnione są w 100%. Oczu nie podrażnia i bardzo łatwo można go usunąć - mnie wystarcza wypłukanie wodą. Może być to minusem w przypadku deszczu lub łzawiących oczu, gdyż bardzo szybko z nich schodzi. Tusz dość długo pozostaje świeży, nie kruszy się ani nie osypuje. A rzęsy po pomalowaniu są elastyczne. Dla mnie to prawie KWC jako tusz na dzień. Prawie, bo mógłby być tańszy...Używam tego produktu od: roku

ulubiony - subtelny

Daje efekt subtelnego delikatnego makijażu... maluje każdą najdrobniejszą rzęskę z osobna.. dzięki niemu polubiłam podkreslanie dolnych rzęs (co wcześniej strasznie mi przeszkadzało).. miła niekleista konsystencja... zawiodą się zwolenniczki teatralnego makijażu...nie da efektu wydłużonych posklejanych czułek...po nałożeniu 3 warstw i popracowaniu nad końcówkami można smiało użyć go nawet na impreze...prześlicznie naturalny i nie podrażnia bardzo wrażliwych oczu...dla mnie bomba:)

Używam tego produktu od: 28.03

Delikatny, naturalny, z klasą

Kupiłam ten tusz w akcie desperacji, bo miałam okropne problemy z alergią na powiekach - nie wiem do konca, co ją powodowało, ale ciągle miałam czerwone, swędzące pęcherze na linii załamania powieki. Koszmar i zero makijażu, oczywiście. Ale że bez tuszu na rzęsach czuję się nie do końca ubrana ;-) , więc kupiłam Souplesse. Ma konsystencję, którą uwielbiam, czyli wodnistą, nie sklejającą. Pokrywa rzęsy delikatnie, nie ma mowy o pogrubianiu i kitowaniu. Jedna warstwa daje właściwie tylko kolor. Dwie - lekkie wydłużenie, rzęsy są rozdzielone, wyglądają naturalnie. Świetny makijaż na co dzień, no i - zero podrażnień i alergii, a o to głównie mi chodziło.
Jedna wada, za którą odjęłam gwiazdkę - po kilku godzinach trochę się kruszy, niestety. Ale wybaczam mu i na pewno kupię go ponownie, bo badzo go polubiłam.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

jestem na nie

Koniecznie chciałam kupić tusz który nie podrażniałby oczu, no i go mam. Fakt, może i nie podrażnia, ale z tak pomalowanymi rzęsami to chyba tylko do sklepu i z powrotem mogę pójść ;) Moja wina że zamiast pogrubiającego kupiłam wydłużający, ale bez przesady. Rzęsy są posklejane i naprawdę kiepsko to wygląda.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:zaczęłam (i już nie skończę) pierwsze

Nie zachwycil mnie

Nie jest to tusz dla mnie. Owszem nie powoduje podraznien ale na tym koncza sie jego zalety. Skleja rzesy, trudno rozczesac je szczoteczka, bywa ze obsypuje sie ale minimalnie. O efekcie wydluzenia rzes trudno mi cokolwiek powiedziec bo mam naturalnie dlugie rzesy. Dotad uzywalam wylacznie tuszow wodoodpornych stad moze moj brak zachwytu nad tym produktem LRP.

Używam tego produktu od:pol roku

Ślicznie-naturalnie.

Mascary LRP uwielbiam za ich trwałość na rzęsach. Nie osypują się dranie przez cały dzień. Można wybrać odpowiednią dla siebie mascarę, mam kilka - tę lubię tak samo mocno jak pozostałe.
Daje zdecydowanie najdelikatniejszy efekt ze znanych mi mascar - ślicznie podkreśla rzęsy, nadaje spojrzeniu rozmarzony, naturalny charakter. Rzęsy pozostają elastyczne, właściwie nie widać, że są umalowane - a jednak efekt jest. Szczoteczka klasyczna, nie za duża
bardzo ładnie rozczesuje rzęsy. Mascary LRP nie tworzą grudek, nie sklejają rzęs, ta konkretna ma wodnistą konsystencję - dlatego nie każdemu może odpowiadać. Fankom mocno podkreślonych rzęs napewno się nie spodoba, tym dla których podkreślone delikatnie rzęsy to idealny makijaż na gorące dni - z pewnością tak. A więc po pierwsze trwałość po drugie naturalność. Wszystko co cenię najbardziej i za to 5 gwiazdek.
Mocny wyraźny efekt daje mascara z bazą LRP - duoscopic - również warta wypróbowania.
Polecam.

Super!

Zaryzykowałam i wygrałam. Po bataliach z Lancomami, Diorami i innymi kosztownymi pomyłkami stwierdzam, że trafiłam w 10. Okazało się, że moje rzęsy dużo lepiej wyglądają rozdzielone i ładnie rozczesane niż przytłoczone "wielofunkcyjnymi" tuszami. Oko jest teraz "otwarte" a rzęsy wydają się dłuższe i bardziej podkręcone. No i trzeba przyznać, że oczy wyglądają duzo ładniej gdy nie są czerwone. Koniec ze swędzeniem powiek i łzawieniem. Dla alergika noszącego szkła kontaktowe - pełnia szczęścia :)

Mój ideał

Mam strasznie wrażliwe oczy a ten tusz nie podrażnia ich wogóle, nie obsypuje się, rzęsy są miekkie i naturalnie wyglądają. Mój ideał i nie zamienię go na żaden inny! Używam go z preparatem do demakijażu oczu tej samej serii- respectissime toleriane i jak dla mnie tworzą duet nie do pobicia. Dla osób lubiących naturalny makijaż, mających bardzo wrażliwe oczka- gorąco polecam.

Ulubiony!

Dla mnie jest bezkonkurencyjny. Przede wszystkim nie powoduje podrażnień (noszę szkła kontaktowe) pielęgnując jednocześnie rzęsy (D-Panthenol!). Ładnie ("miękko") rozprowadza się równą warstwą (to zasługa też dość gęstej szczoteczki) a po wyschnięciu nie osypuje się ani nie usztywnia nadmiernie rzęs (pozostają elastyczne). Nie daje wprawdzie spektakularnych efektów, ale w kategorii "natural look" jest doskonały.

ekspert od naturalnosci

Tusz polecam dla kobiet majacych krótke rzęsy,daje efekt naturalnego i delikatnego wydłużenia ,nie sklejając przy tym rzęs.Szybko,ładnie i bez podrażnień