De Noyle's, Gel Exfoliante AHA 9% (fluid nawilżająco-złuszczający)

De Noyle's, Gel Exfoliante AHA 9% (fluid nawilżająco-złuszczający)

Gel Exfoliante AHA 9% - nawilżający fluid z kwasami AHA dla cer mieszanych, tłustych i trądzikowych, do stosowania na noc. Odblokowuje zanieczyszczone pory i udrażnia ujścia gruczołów łojowych. Zawiera aloes, który nawilża i łagodzi naskórek. Fluid zapewnia eksfoliację komórek naskórka oraz

wygładza porowatości skóry. Zawiera kwasy AHA, alantoinę i olejek z mandarynki z witaminą B, C i karotenem, które nadają skórze elastyczność.

Fajowy.

Znakomity kwasik. Duuuża butla, dobra cena i komfortowy w stosowaniu. Żel aplikuje się łatwo w pożądanej ilości, wchłania się ładnie, ale co najważniejsze nie podrażnia i nie wysusza buzi.
Gdzieś tam sobie działa, a ja budzę się bez przykrego uczucia ściągnięcia, wręcz przeciwnie z ładnie nawilżoną buzią. Raz daję mu do towarzystwa na noc krem nawilżający, tak na wszelki wypadek, a raz nie i wszystko jest w porządku.
Ładnie rozjaśnia cerę, ogranicza wysyp różniastych krostek, grudek czy jak tam to nazwiecie, walczy z istniejącymi i działa rozjaśniająco na przebarwienia.
Poradził sobie z moim odwiecznym problemem - małymi, białymi wykwitami na dekolcie, już ich prawie nie ma, a były zawsze bez względu na to czego używałam do ich zwalczania.
Wszystko na duży plus. Kwas, ale bez tych nieprzyjemnych stron stosowania - podrażniania, łuszczenia itp. Prawie jak żel nawilżający.
Z całą pewnością wart wypróbowania.
Jeszcze jedno, zgodnie z artykułem pani Basi o kwasach, wcieram ten żelik również w suchą skórę łokci ( mój odwieczny problem ), i naprawdę działa sto razy lepiej niż każdy krem natłuszczający. Skóra jest bardziej miękka i nie przesusza się tak bardzo.
Butla De Noyle's jest tak duża, że za tę cenę można pokwasić także inne części ciała, nie tylko twarz.

Ładnie wygładza

To mój drugi faworyt kwasowy po Glyco-A, nie uzywam ich w lato bo duże ryzyko podraznień na słońcu. Przez pierwszy tydzień smaruję co drugi wieczór żeby skóra przyzwyczaiła się do kwasów, na to krem a potem przez 2-3 tygodnie codziennie, odstawiam na kilka dni a potem doładowuję Glyco-A i wychodzi świetny efekt jak po eksfoliacji w gabinecie (a wiem co piszę bo taką przeprowadzałam kilka lat temu) Wygładza skórę, znikają płytsze przebarwienia po słońcu i po wykwitach, baardzo wydajny, dostałam jeszcze w opakowaniu 50 ml także obdzieliłam jeszcze koleżankę która również jest zadowolona. Polecam.

Dobry produkt

Choć nie używam tego kosmetyku w sposób konwencjonalny, to jednak zdecydowałam się go ocenić - jest naprawde niezły i ogromnie, wręcz nieprzyzwoicie wydajny. Na dodatek jego zastosowanie ma charakter bardzo uniwersalny - można na twarz, na łokcie i na ... pupę. Do wyboru do koloru ;).
Sama nie stosuje go na twarz, bo moją przygodę z kwasami postanowiłam zakończyć na Hydracidzie by całkowicie skłonić się ku retinoidom i antyoksydantom jako najskuteczniejszym w walce ze zmarszczkami. Używam go natomiast w kuracji antycellulitisowej, jako podkład pod krem antycel w celu zwiększenia wchłanialności tego ostatniego - po prostu smaruję nim uda i pupę. Jak już wspomniałam, jest bardzo wydajny, pomimo że uda+zadek to nieco większa powierzchnia niż przeciętna twarz ;) . Ma konsystencję płynu, który jednak lekko gęstnieje w czasie wmasowywania, dość szybko się wchłania i pozostawia bardzo przyjemną, doskonale wygładzoną i nawilżoną powierzchnię naskórka.
Jak wygląda sprawa z podrażnieniami, szczypaniem - tego niestety nie wiem, bo na twarz nie próbowałam go nakładać. Ale polecam pomimo to, bo 9% kwasy to stosunkowo niewielkie stężenie i w razie czego zawsze można emulsję wykorzystać na ciało lub np. punktowo, na łokcie :).
Zgadzam sie z przedmówczynią, że opakowanie mogłoby być wygodniejsze i zawierać więcej informacji na temat produktu.

bd

Kupiłam skuszona dużą ilością kosmetyku za niewielką cenę. Kosnystencja płynu - coś między żelem do mycia twarzy a tonikiem. Choć stężenie kwasów jest wysokie, nie zauważyłam mocnego pieczenia - co zdarzało mi się przy np. CleananceK (choć w nim jest mniej kwasów). Dobrze się rozprowadza i jest wydajny. Efekty na mojej skórze są podobne do tych uzyskanych przy innych środkach z AHA. Jedyne co mogę mu zarzucić to brak dokładnej dokumentacji (ale wszelkie wątpliwości wyjaśniłam mailując z importerem) i mogliby wymyślić nieco lepszy sposób dozowania - płyn ma być stosowany jak krem, a butelka jest jak od zmywacza - przydałaby się pompka, albo tubka.. Ze względu na to, odjęłam gwiazdkę.

14.III.2004
Zdecydowałam się dodać jedną gwiazdkę, za niesamowitą wprost wydajność i skuteczne działanie przy minimum podrażnień.