Dora Pharmacia, Maska regenerująco-odżywcza na bazie wyciągu z bambusa (stara wersja)

Maska przeznaczona do włosów suchych, zniszczonych i osłabionych zabiegami fryzjerskimi o dwufazowym działaniu. Przy nakładaniu jej na mokre włosy, jej wysoki współczynnik pH otwiera łuski rozpoczynając proces transportu składników odżywczych w głąb włosa. Podczas spłukiwania letnią lub zimną wodą następuje zamknięcie włosa. Wszystkie składniki docierają aż do cebulki. Już po pierwszym zastosowaniu włosy nabierają sprężystości i połysku. Efekt jest natychmiastowy.
W początkowej fazie kuracji, zależnie od kondycji włosa, można stosować maskę przy każdym myciu włosów, przez około dwa, trzy tygodnie. Później nieco rzadziej, dwa razy w tygodniu. Kiedy wygląd włosów znacznie się poprawi stosować zapobiegawczo raz w tygodniu

Bardzo dobra

Używam tą maskę razem z kuracją przeciwłupieżową również firmy Dora. Byłam na dermokonsultacji i wyszło, że mam łupież i z jego powodu trochę bardziej jak zwykle wypadają mi włosy. Przez 2 tygodnie uzywałam samego samponu i lotonu przeciwłupieżowego czego efektem były przesuszone włosy, sianowate, trudne do ułożenia. Kupiłam ta maskę i już po pierwszym uzyciu była poprawa- włosy miękkie, łatwe do rozczesania, ułożenia.Po kolejnych użyciach włosy w coraz lepszym stanie. A co najważniejsze dla mnie włosy mniej mi wypadają i nie zniosło efektu przeciwłupieżowego szamponu. Sama maska ładnie pachnie, jest taka zielonkawo-żółta i gęsta o fajnej konsystencji, wydajna- ja na swoje włosy biorę ilośc jak mniej więcej połowa orzecha włoskiego. Używam ponad miesiąc i zużyłam mniej więcej 1/4 opakowania, a stosuje prawie przy każdym myciu - a myje włosy codziennie .

Na pewno kupie ponownie, ale nie tak od razu, ponieważ to opakowanie starczy mi myśle jeszcze na około 3-4 miesiące, to, żeby włosy nie przyzwyczaiły się kupie inną maskę ten firmy - może z minerałami, a potem wróce do tej :)

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

kiepsko jak za tę cenę

Po pierwsze nie nawilża moich włosów,trudno się po niej rozczesują,jest rzadka i spływa z włosów,niewydajna,mam ją z 1,5 roku i jakoś nie spieszno mi ,żeby to coś zużyć bo po prostu mi nie służy.

Dwie gwiazdki za to,że może nie niszczy włosów i innym ponoć pomaga.

Osobiście odradzamUżywam tego produktu od:1
Ilość zużytych opakowań:1,5 roku,nie chcę zużyć do końca

Totalna porażka

1. Droga,a kompletnie niewarta swojej ceny.Odżywka za 10 zł,której wcześniej używałam jest o milion lat świetlnych lepsza /Fructis odżywka-krem do włosów farbowanych i z pasemkami/
2.Nie pomogła kompletnie w rozczesywaniu włosów
3. Nie zauważyłam poprawy kondycji włosów w dotyku,układaniu,nie dodała nawet odrobiny blasku.
4.Nie mam zielonego pojęcia skąd dostała wcześniej takwysokie noty
5.Ja wracam do Fructisa jak najszybciej,zanim wyrwe sobie resztę włosów!!!!!!!

Używam tego produktu od:3 tyg
Ilość zużytych opakowań:pół

Sugeruję spróbować

Jest to właściwie produkt , który zasługuje na 3 i pół gwiazdki, a moze i cztery , to sie jeszcze okaże w trakcie kolejnych sesji z tym na głowie:)

Sugeruję, aby wypróbowali ten produktci, którzy dość już maja cięzkich, obciązajcych, silikonowych i często kompletnie nieudanych masek Loreala i Welli. Przede wszystkim wydaje mi sie, ze ta maska jest dość naturalna i dlatego warto ją wypróbować.

Nie nazwę jej geniuszem , ale jest to dość ciekawy produkt.

Po kolei:

-konsystencja maski przypomina słynny WAX, którego nei lubiłam jak diabli i z wzajemnością - na szczescie nie wsiąka to tak we włosy i nie powoduje koszmarnego elektryzowania, jak WAX .

- zapach ...Zapach w pudełku to koszmar - coś miedzy tygrysią maścią"kotek" na ból głowy i reumatyzm z lat 80-tych, między żelami rozgrzewajacymi z kamforą na stawy , syropem ziołowym i apteką z drewnianymi szufladami. No tragedia, pomyslałam po otworzeniu pudełka. Na szczęscie w zetknieciu z mokrymi włosami zapach ulatnia sie , zamienia w coś wodno-zielonego i lekko zgniłego ( przypomina to zapach lilii wodnych , klączy ) i w sumie całkiem przyjemnego.

- maskę można tzrymać długo - nie powoduje zadnych zmian koloru włosów itp

- po spłukaniu włosy są cudownie miękkie, lekkie, odzywienia wybitnego to raczej nie widzę , spodziewałam sie tez wiekszego połysku, ale coś mi sie wydaje , ze to dziwnie działa - połysk pojawia sie w jakieś 2 godziny po spłukaniu....

- nie wiem jeszcze jak to jest z obciązaniem , bo użyłam dwa razy , a potem musiałam szybko i tak myć włosy z innych powodów, także to jeszcze muszę zbadać.

- dostepność i cena - to jest lipa niestety - maskę można znależć tylko w aptekach , który dystrybucją Cosmetici Dora zajmują się z ramienia firmy - cena zatem waha sie od 31 do 43 zł i tu trzeba naprawdę dobrze się porozglądać - nie wiem co za kretyn wpadł na taką dystrybucję , gorzej to tylko polskie firmy "naturalne"potrafią się promować:(

- ogólnie polecam,zwłaszcza, ze to 250 ml - moze nie jest to aż taki fenomen , jak wynika z ocen na wizażu, ale warto spróbować - myślę jednak, że kolejnym razem przy zakupach Dory rozejrzę się za tą maską z ceramidami słonecznika, jako bardziej odżywczą, bo bambusowa głównie zmiękcza i nabłyszcza.

PS. Musze jeszcze coś dodać - bo choć nabłyszcza genialnie mam z nią pewien problm. A mianowicie ona ma bardzo rzadką konsystencję, przez co błyskawicznie znika - nigdy nie wiem, czy wzięłam jej za duzo , czy za malo i generalnie chyba biorę za dużo - tzreciego dnia włosy są już potwornie przeciązone, a co najgorsze - nie najprzyjemniej pachną :( Myśle, ze dozowanie może sprawiać naprawdę problem przy tej masce, a zapach jest tak paskudny jak zjełczałe jajo, jeśli wezmie sie jej za dużo - dlatego jedna przygoda z ta maską - wystarczy.

zasłużone 4*

Bardzo skuteczna odżywka do włosów (w moim przypadku: przy skórze tłuste, na końcach przesuszone). Zostawia ładne, błyszczące, gładkie włosy.
W niczym nie ustępuje L'Oreal Professionel Liss Extreme (a cena niższa).
Zapach w sumie zbyt intensywny, stosowanie standardowe (2-3 min.). Zalecane spłukiwanie chłodną wodą też robi dobrze włosom.
Nie ma się do czego przyczepić :)

Kosmetyk kupiłam po przeczytaniu recenzji na wizażu i muszę przyznać, że się nie zawiodłam, już po jednym umysciu włosy stały się takie miękkie, leciutkie, aż miło ich było dotykać, nie tylko mi się ten kosmetyk spodobał, ale również mój mąż poświecił mu trochę uwagi :) chciałabym jeszcze wypróbować coś z tej firmy, bo naprawdę warto

Pomogła.

Bardzo dobra maska. Używałam jej w ciężkich dla mnie czasach ;) Pomogła mi z moimi włosami, które pod wpływem dużego stresu i suszarki wypadały mi garściami i zrobiły się okropnie poniszczone. Wcześniej dosłownie zapychałam wannę włosami a po jej skończeniu zauważyłam, że wypada mi 1/4 tego, co wypadała wcześniej. Zapach trochę mnie drażnił, ale czego się nie robi, żeby być pięknym. Ona zapoczątkowała moją kurację włosów i bardzo jestem z niej zadowolona, bo pozwoliła mi uwierzyć, że moje włosy da się jeszcze uratować :> Teraz mogę się cieszyć zdrowymi, długimi i coraz gęstszymi włosami. Zdecydowanie polecam jako kurację regeneracyjną.

POLECAM

Bardzo dobra bez dwóch zdań: zregeneruje nawet niezwykle zniszczone i przesuszone włosy, ale tylko przy regularnym stosowaniu. Odejmuję gwiazdkę: za cenę, za zatykanie porów na głowie i że nie zwalnia od stosowania serum na końcówki. Ale ogólnie : warto wypróbować, jeśli rozczesanie włosów staje się niemożliwościa :)

Cuuuuuudna!!!

Moje włosy ostatnio to jeden WIEEELKI koszmar:
-były suche, puszące sie, porowate i kompletnie nie układały sie :((tak mi "dobrze" zrobiła chlorowana , angielska woda)
Juz dawno miałam ochote na tą odzywke ,ale o zgrozo nie moglam jej dostac w zadnej aptece w Gdansku !!!! Wkoncu kupiłam ja w aptece internetowej( bardzo szybciutko przyszła :D) Po tylko 1 uzyciu zgodnym z instrkcja obługi :) włosy sa:
*sliskie
*nawilzone
*mieciutkie
*sypkie
*CUUUDOWNE POPROSTU....
Jest najlepsza jakiej dotychczas uzywałam!!! POLECAM, POLECAM, POLECAM !!!! Juz ostrze pazurki na reszte tych cudownych produktów !!!!!!
Używam teg o kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań:w rakcie 1

jestem pod wrażeniem:)

Od pewnego czasu myslalam , że z moimi wlosami nie da sie juz nic zrobic. Sa rozdwojone, lamiace sie ale przede wszytskim bardzo wysuszone i sianowate a wszystko przez prostownice i farbowanie. Zdesperowana postanowilam wyprobowac koolejna odzywke, a ze opinie na kwc byly zachecajace popedzilam po nia do apteki. Bylam raczej sceptycznie nastawiona bo o waxie tez byl bardzo chwalony, a jednak nic mi nie pomogl. Maska z Bambusa zdzialala jednak cuda. Uzylam dopiero 2 razy a moje wlosy juz nie sa takie sianowate, sa bardziej sliskie, blyszczace. Co prawda troche przetluszcza wlosy, ale moge jje to wybaczyc. Jestem bardzo zadowolona i goraco polecam.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...1 i na pewno nie ostatnie
Recenzja: ...

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...
Recenzja: ...

eee, słucham?

Dotarły do mnie plotki, że to dobra maska. Nabyłam, a jakże. Aplikuję wytrwale co drugi dzień od miesiąca i efektu są średnie - jak po maskach StIves, Pantene, Elseve, czyli bez szaleństw. Nie dostałam wysypki ani łupieżu, ale cena 40zł przy takim działaniu jest raczej... łupieżcza...

na moje wlosy nie dziala

Cóż mogę powiedzieć, zazdroszcze dziewczynom, którym ta maska cos daje. Na moich wlosach po zastosowaniu tej maski nie było widać dokladnie zadnej nawet najmniejszej roznicy. Mam wlosy dlugawe, kręcone, suche, zniszczone same z siebie (nie uzywam nawet suszarki) i malo co na nie naprawde pomaga, ale ta maska nie pomaga w ogole podobnie jak jakis tam wosk z henny tez zachwalany w KWC.