Clarins, Hydra Matte Day Lotion (krem na dzień)

Clarins, Hydra Matte Day Lotion (krem na dzień)

Emulsja na dzień nawilżająco- matująca dla cery tłustej lub ze skłonnościami do błyszczenia.
Działanie:
- pomaga zminimalizować efekt błyszczenia skóry, szczególnie w strefie T (broda, nos, czoło)
- zapewnia stałe, zrównoważone nawilżenie
- zapewnia równowagę hydrolipidowej warstwy ochronnej skóry, reguluje wydzielanie sebum
- ściąga pory, wygładza powierzchnię skóry
- ułatwia nakładanie makijażu i przedłuża jego trwałość
- zapewnia ochronę przed wpływem zanieczyszczeń środowiska

jak dla mnie bomba

Najpierw kupiłam, w wolnocłowej na lotnisku, potem czytałam opinie i przyznam, że nieco zamarłam, lecz postanowiłam nie poddawać się i z pozytywnym nastawieniem podejść do tego kosmetyku.

Szukałam czegoś lekkiego na dzień pod krem BB, bo nie używam żadnych ciężkich podkładów czy fluidów. Cerę mam z wiekiem coraz lepszą, jędrną, dobrze nawilżoną i bezproblemową, więc mam też mniejsze wymagania co do kremów, natomiast ten okazał się wręcz wspaniały. Już nawet nie pamiętam czego używałam przed nim..

Otóż:
- jest lekki i świetnie się rozprowadza
- matuje sam i matuje z kremem bb
- dobrze wpłynął na moją skórę i sprawił, że się mniej przetłuszcza
- dobrze współgra z innymi kosmetykami (mieszam go rano na dłoni z serum rozświetlającym z Pukki i taką mieszankę nakładam na twarz pod makijaż)
- bardzo świeżo pachnie i utrzymuje ten zapach dość długo
- jest bardzo wydajny.

Minusy:
- nie zaobserwowano.

Być może mi się krem przysłużył ze względu na ogólną kondycję mojej cery, która codziennie wieczorem dostaje dużo różnych naturalnych dobrodziejstw schowanych w olejkach, dlatego też nie kupowałam tego kremu jako kombokosmetyku na ciężkie problemy. Tym, którzy szukają lekkiego istotnie lotionu nawilżającego na dzień gorąco polecam.

Ilość zużytych opakowań: pół pierwszego

zdecydowane nie

Widzę że powszechne wśród pań z Sephory jest polecanie tego kremu. Mi na szczęście udało się wcisnąć tylko próbkę. Nie wiem natomiast czy opłacało się to producentowi bo teraz wysmaruję recenzję taką, na jaką w mojej ocenie ten specyfik zasługuje...

Lekki kremik matujący miało być ... ale niestety ani matujący, ani lekki nie jest. W sumie nie oczekuję cudu zmatowienia skóry przez krem (jeszcze na dodatek dłuższego niż 30 min ) , nie potrzebuję tego już zresztą, ale spowiedziałam się lekkiego, przyjemnego, pielęgnującego mimo wszystko kremiku. No niestety, nakłada się topornie, nawilżenia nie czuję, jakiś taki dziwny jest myślę że mógłby mi przy dłuższym działaniu nawet trochę zaszkodzić (zapchać pory).

Właśnie moje zaufanie do "dobrych rad" obługi Sephory zeszło jeszcze niżej niż było do tej pory ...

Używam tego produktu od: paru tygodni
Ilość zużytych opakowań: testy ;)

nie dla mnie

Kupiłam ten produkt zachęcona przez panią z Sephory. Zachwalała go jako lekki krem matujący na lato, który nie zawiera talku. Okazało się jednak, że w składzie jest talk. Konsystencja kremu jest przyjemna, krem ładnie pachnie, szybko się wchłania ale tylko na chwile. Mam cerę mieszaną, z przetłuszczającą się strefą T. Niestety w moim przypadku krem kompletnie się nie sprawdził - efekt matowania utrzymywał się przez kwadrans, następnie krem ważył się na twarzy tworząc okropną tłustą wartswę podkreślającą wszelkie niedoskonałości. Zarówno pod podkładem jak i bez, krem zupełnie nie spełniał swojej roli. Mam również wrażenie, że krem zapchał mi pory znacznie pogarszając kondycję mojej skóry. Zatrważająca jest również ilość parabenów w składzie kremu. Aż dziwne, że przy takiej ilości składników chemicznych krem nie działa ;)

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe opakowanie

Droga pomyłka

Szukałam kremu na gorące lato, który zmatowiłby moją mieszaną, acz dojrzałą cerę. Wypróbowałam w to upalne lato już kilka tańszych kremów, ale że żaden nie dał pożądanego efektu stwierdziłam, że kupię sobie drogi i porządny. Pani w Sephorze poleciła mi Clarinsa.
I co? Porażka zupełna. Emulsja ma leciutką konsystencję, jest wydajna, pięknie się rozprowadza na skórze i świeżo pachnie. Za to wszystko niestety tylko jedna gwiazdka :(
O matowaniu skóry nie ma najmniejszej mowy. Błyszczę się od rana do wieczora! Nawet położenie podkładu czy pudru daje efekt krótkotrwały. Chyba bez niego wyglądałabym lepiej ;)
Cóż, na razie idzie do lodówki. Zużyję go jesienią.
Niestety dalej szukam ideału na lato...

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/4 opakowania

Poprawny

Krem kupiłam z myślą o używaniu go wiosną i latem, aby zmatowić skórę. Udało mi się go upolować w zestawie z miniaturami : maseczką oczyszczającą oraz serum zwężającym pory. Za taki zestaw zapłaciłam 110zł, więc cenowo wyszło nie najgorzej :)
Kremu używałam przez wiosnę i część lata - skończyłam go jakieś 10 dni temu.
Krem ma lekką konsystencję, szybko się wchłania, nie zostawia tłustej powłoki, nawilża poprawnie. Nie zapycha porów, jest wydajny.
Niestety rozczarowałam się jego właściwościami matującymi, a raczej ich brakiem... Z przykrością stwierdzam, że krem mnie raczej nie matuje, a nie mam jakoś bardzo tłustej skóy.
Sama aplikacja należy do przyjemnych - szklana buteleczka posiada wygodną pompkę, która dozuje odpowiednią ilość kosmetyku.
Ogólnie z kremu byłam zadowolona, ale chyba nie zachwycił mnie aż tak, abym kupiła go w przyszłości ponownie.

Używam tego produktu od:kilka miesięcy (okres wiosna - lato)

na 3+

Bardzo lekki krem o przyjemnym zapachu i higienicznym sposobie aplikacji. Większego efektu matującego nie zauważyłam, ale szybko sie wchłania i delikatnie nawilża. Jest całkiem wydajny. Mimo tylu różnych wyciągów roślinnych na moje wykwity skórne niestety nie działa. Nie wiem, czy kupię znowu, bo za tę cenę można znaleźć coś lepszego.

Używam tego produktu od: około miesiąca

w sumie jest OK

Lekka konsystencja,szybko się wchłania i jest idealna pod podkład.Delikatnie matuje(jeśli komuś zależy na większym zmatowieniu to Ultra Matte daje taki efekt)i równie delikatnie nawilża-nie poleciłabym go osoba z odwodniona skórą,po zabiegach czy mieszana w str suchą.

Nie nadaje się również na zimę-ma za mało bogata konsystencje.

Używam tego produktu od:2 miesiecy

Przeciętniak

Krótko mówić czegoś więcej spodziewałam się za tą cenę.
Plusy to napewno to, że szybko się wchłaniał i nie zostawiał tłustej warstwy, był dobry jako krem pod podkład. Faktycznie regulował troche wydzielanie sebum. Przeciętny krem zasługujący na 3*, nie szkodził.

Nie spełnił jednak obietnicy zmniejszenia porów i wygładzenia powierzchni skóry. A na to liczyłam.
Nie nawilżał dostatecznie.

I jest strasznie mało wydajny, opakowanie wystarczyło mi na miesiąc!!!!

Używam tego produktu od: pzrez miesiąc

Bardzo fajny !!!

Używam tego kremu na dzień, jest świetny pod pokład, matuje tak jak lubię czyli średnio, twarz po jego użyciu jest świeża, jędrna i nawilżona. Zapach śliczny, buteleczka wygodna z dozownikiem. Przyjemność używania kremu zapewniona.

Używam tego produktu od: 1 roku

najlepszy

Do tej pory uzywalam tego typu kosmetyku firmy Payot, ale poniewaz mialam ostatnio problemy z fluidem tej firmy (byl przeterminowany) i generalnie ciezko go zdobyc w moim miescie, pani w perfumerii polecila mi Clarinsa, powiedzial ze ma podobne dzialanie. I okazalo sie ze jest nawet lepszy :-D
oto zalety:
- cera nie blyszczy sie praktycznie przez caly dzien, tak wiec kosmetyk swietnia spelnia swoje zadanie
- dobrze trzyma sie na nim korektor, puder i inne kosmetyki tego typu
- nie powoduje powstawania wypryskow, a nawet mzoan powiedziec ze troszke je redukuje
- pojemnosc i cena, w porownaniu do Payot kosmetyk ten jest sporo tanszy, jest tez duzo wiekszy, ja zaplacilam za niego 100zl, ale warto bylo, bo jedno opakowanie starcza na pol roku a nawet dluzej przy codziennym stosowaniu( i ze tak powiem ze zaluje sobie)
- nie walkuje sie, swietnie sie wchlania
- opakowanie, wygodne, higiniczne, troche ciezki ale tylko dlatego ze szklane, ale ogoleni stabilne i bardzo fajne;)
Wady
-BRAK

naprawde warto sprobowac, za ta cene kosmetyk jest bardzo wydajny, i nawet jak zaczyna sie wydawac ze sie konczy, to to jest raczej mylne wrazenie;)

Używam tego produktu od:6 miesiecy
Ilość zużytych opakowań:koncze 1wsze drugie juz czeka

ale o co chodzi ?

Takie pytanie sobie zadawałam po zakupie tego kremu.

Mam cerę mocno mieszaną (czyli w strefie T bardzo tłusta z wykwitami, a na policzkach taka...normalna), jestem po zabiegu kwasowym. Najpierw stosowałam lekarstwa (Differin, Dalacin) wraz z Effaclarem K (cudowny!), po wyleczeniu postanowiłam poużywać "normalnego" (czytaj: nieaptecznego) kremu. Skusiłam się ładnym opisem i rozmową z ekspedientką w Sephorze... No i nie wiem co napisać, bo krem zwyczajnie... nie działa. Nawet nie chce mi się odnosić do opisu producenta (jakie nawilżenie, jakie matowienie ?? ) - jak dla mnie najzwyczajniej w świecie działanie kremu jest ... fantomiczne. Myję twarz żelem, nakładam krem... i on znika. Wchłania się natychmiastowo (mleczkowata konsystencja sprawia, że nakłada się go dość topornie - wydajność też pozostawia wiele do życzenia), nie zostawia żadnego znaku że był (że nie wspomnę o jakimś przedziwnym alkoholowym zapachu), po minucie na nosie pojawiają mi się maleńkie kropelki sebum a na policzakch pieczenie i swędzenie ! Po 15 minutach skóra "elegancko" mi się świeci, pojawiają się małe krostki i wyglądam jakbym nie myła się przez tydzień. Na początku używania myślałam iż jest to wina mojej skóry - nadwyrężonej zabiegiem i przyzwyczajonej do innego traktowania przel leki, ale ... Używałam go regularnie przez miesiąc, odstawiłam na rzecz nawilżającego Xelial SVR (dla wyrównania reakcji cery), po miesiącu wróciłam ... i niestety efekt ten sam.
Być może krem sprawdza się do cer lekko mieszanych, bez wykwitów, dla nastolatek z delikatną cerą ... Nie wiem. Po Clarinsie spodziewałam się kosmetyku który DZIAŁA ...

Jak dla mnie - totalna pomyłka.Używam tego produktu od:4 miesięcy z dużymi przerwami

bardzo przyzwoity

Bardzo przyzwoity krem nawilżająco-matujący. Nie ściągał skóry, jak większośc tego typu produktów, a wręcz ją pielęgnował. Dobrze nawilżał matując na kilka ładnych godzin. Nie zapychał, nie podrażniał. Miły zapach. Miałam tylko jedno opakowanie, więc nie mogę wypowiadać się na temat długoterminowej nim pielęgnacji.