Lumene, Face Make-up Base (Baza pod makijaż)

Lumene, Face Make-up Base (Baza pod makijaż)

Wygładza cerę nadając jej transparentny i matowy wygląd. Zapewnia super trwały efekt makijażu dla każdego rodzaju skóry.
Nałóż cienką warstewkę na wcześniej położony krem nawilżający lub bezpośrednio na twarz, a następnie po dokładnym wchłonięciu się bazy zastosuj podkład i puder.

dobrze matuje

Mam to samo opakowanie od ponad pół roku i jeszcze wystarczy na jakiś czas. Używam bazy codziennie na strefę T lub na całą twarz. Baza dobrze matuje skórę (mam mieszaną z tendencją do przesuszania się) i ją wygładza. Na niej wszelkie podkłady lepiej się rozprowadzają i mniejsza ich ilość jest potrzebna. U mnie szczególnie dobrze baza współpracuje z podkładami o b. lekkiej konsystencji (obecnie zamiennie używam Hydralight Isadory i Wonder Finish Maybelline), choć nieco cięższe i bardziej kryjące też się dobrze rozprowadzają. Makijaż na bazie rzeczywiście dłużej się trzyma, ale najbardziej mi odpowiada efekt zmatowienia skóry na długi czas. Sama baza dobrze się rozprowadza i jest b. wydajna, bo na raz niewiele jej trzeba. Dla mnie wydatek rzędu ok. 36 zł się opłaca, bo baza starcza na długi czas.

Szukam dalej

Nie jest to najgorsza baza, której używałam, ale nie spełniła moich oczekiwań. Przede wszystkim od bazy oczekuję, że zminimaluzeje widoczność moich porów i że twarz nie będzie mi się świecić przynajmniej przez kilka godzin. Niestety , w zalezności od dnia, nos świecił mi się po czterech godzinach lub nawet szybciej. Co do redukcji widoczności porów, nie zauważyłam takiego działania. Nie wiem czy przedłuża trwałość makijażu bo używam takich kosmetyków, które same w sobie są trwałe.Nie zauważyłam efektu zapychania, ale nie stosowałam jej codziennie.

Używam tego produktu od: 1 rok

Niestety, niespełnione obietnice

Od kilku tygodni chcę wystawić recenzję bazy, ale cały czas się waham, bo czytam pozytywne recenzje, a sama nie jestem zadowolona. Codziennie nakładam bazę i próbuję siebie przekonać, że działa. No ale nie działa... Jesli zauważę efekty, najwyżej wrócę do recenzji i ją poprawię.
Plusem jest mega wydajność -mam basę od ok. roku i końca nie widać (miałam przerwę w używaniu i wróciłam do niej ponad miesiąc temu ponownie). Bardzo podoba mi się opakowanie, z nakładaniem nie ma problemu. Jednak baza szybko powoduje, że powieki zaczynają błyszczeć i - niestety - nie zauważyłam przedłużenia trwałości cieni czy kredki. Próbowałam z bazą, próbowałam bez - efekt jest dokładnie ten sam.
Póki co - nie działa, ale będę jeszcze próbowała, może coś odkryję...

I plus, i minus

Baza jest w formie półprzezroczystego żelu i, mimo małej tubki, jest zaskakująco wydajna. Przyjemnie się nakłada, sprawiając, że skóra jest mięciutka, jakby satynowa, bardzo głaciutka w dotyku. Mnie akurat nie do końca odpowiada jej zapach przy nakładaniu - ciut "dusi", ale trwa to tylko sekundę, więc wybaczam, bo efekt na twarzy jest wart chwili dyskonfortu zapachowego ;-) [to może dotyczyć tylko mnie - jestem dość wrażliwa na zapachy].

Podkład nakłada się na tę bazę idealnie - z lekkim poślizgiem, równo, bez smug itd. Często nawet nie nakładam podkładu, a od razu - prosto na samą bazę - przypudrowuję twarz i też jest świetnie!

Baza nie matuje na zbyt długo :-/ ani nie przedłuża świeżości makijażu jakoś spektakularnie, mimo wszystko warta jest zakupu. Polecam z czystym sumieniem!

Używam tego produktu od: miesiąca, codziennie

Przyjemny

PLUSY:

- matuje
- makijaż się dobrze rozprowadza
- twarz jest milutka w dotyku
- makijaż trzyma się ciut dłużej

MINUSY:

- wysusza (ale ja zawsze kładę najpierw jakiś nawilżacz, więc nie jest źle)

Bardzo dobry produkt, który nie zapycha ani nie podrażnia mojej wrażliwej cery. Niestety po zużyciu 2 opakowań przestał mi być potrzebny... Taki gadżet, który nie jest niezbędnikiem..

Używam tego produktu od:2 lata
Ilość zużytych opakowań:2,5

Super!

Jak dla mnie ta baza jest super! Idealnie sie aplikuje, nie ma mozliwosci wziecia za duzo ;); po nalozeniu skora robi sie mieciutka, gladka i matowa. Ja mam cere mieszana - uzywam najpierw bazy a pozniej miszanki Double Weara light i zwyklego (bo tylko tak jestem w stanie dobrac sobie odpowiedni odcien :)) i cera wyglada super przez caly dzien. Uzywam bazy tez na powieki, ale mysle, ze kupie jednak dodatkowo baze pod cienie Lumene, bo ta do calej twarzy jest do cieni troche za slaba.
Podsumowujac - baaardzo lubie te baze za super uczucie, gdy tuz po jej nalozeniu moja buzka robi sie taka jakby atlasowa w dotyku... :)
Polecam!

Używam tego produktu od: miesiaca

nie...

baza daje pewną gładkośc...ale po pierwsze wysusza, matuje tak bo cały podkład na niej widać, bardzo ostro oceniam kosmetyki, polecam idealist este lauder jest o niebo lepsza

Używam tego produktu od:8 miesiecy

taka sobie

krótko, zwięźle i na temat :)
bazy zdecydowanie nie polecam do cery mieszanej - wg mnie skóra szybciej się przetłuszczała
ponadto po nałożeniu podkładu miałam wrażenie że wszelkie niedoskonałości sa bardziej widoczne

Używłam tego produktu: jakieś dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: kilka aplikacji,

Jest ok

Nie wiem co o niej myśleć, bo jest dziwna ;) Ma specyficzną konstystencję, co sprawia, że idealnie rozprowadza się na twarzy nie pozostawiając po sobie absolutnie żadnego śladu. Z jednej strony plus, z drugiej jeszcze nie opanowałam ile mam jej nałożyć żeby miec pewność, że jest na całej buzi. Fantastycznie rozprowadza się na niej podkład. Prawie w ogóle nie matuje. Troche przedłuża makijaż, ale bez rewelacji. Jedną wielką gwiazdkę daję jej za to, że znakomicie wygląda na niej sam puder, w moim przypadku nawet lepiej niż z podkładem. Wielki test przejdzie latem ;)
Aha, małe opakowanie - 10 ml. W porównaniu z moją poprzednią baza sephory to jak Dawid i Goliat.

Spełnia moje oczekiwania

U mnie ta baza sprawdza się bardzo dobrze. Mam cerę mieszaną. Każdy podkład rozprowadza się na niej idealnie i trzyma dzielnie cały dzień. Bardzo ładnie wygładza skórę i sprawia, że wyglada świeżo. Podoba mi się jej higieniczna forma aplikacji i jej wydajność.

Nie dla mnie

Mam raczej tłustą cerę i w moim przypadku kosmetyk się nie sprawdził. Po zastosowaniu bazy cera rzeczywiście wyglądała idealnie...przez pół godziny. Później skóra zaczęła błyszczeć nawet bardziej niż po zastosowaniu samego podkładu, pojawiły się dziwne smugi. Plusem jest konsystencja, idealnie się rozprowadza.

z braku laku...

Działa tak, jak ma działać baza, jednak majac porownanie z Sephora (w sloiczku) nie moze mnie zadowolic. Robi ciensza warstwe niz Sephorowa, mniej ujednolica, jest tak jakby suchsza i czesto sie walkuje. Na plus mozna jej zaliczyc to, ze dzieki miekkiej plastikowej tubce, latwo ja wykorzystac do ostatniej kropli :)

Fajniutka

Baza fajniutka. Przedluza makijaz. Matuje i wygladza skore, ktora staje sie taka miecutka. Podklad bardzo fajnie sie naklada. Jest super wydajna, i w dodatku tania !!! A poza tym to ladnie pachnie ! Polecam :)