Lactacyd, Femina, Płyn ginekologiczny (stara wersja)

Lactacyd, Femina, Płyn ginekologiczny (stara wersja)

Lactacyd Femina Płyn Ginekologiczny jest płynem leczniczym, nie zawierającym mydła, przeznaczonym do pielęgnacji okolic intymnych przy nawracających infekcjach, w razie pojawienia się podrażnienia lub uczucia dyskomfortu. Specjalna formuła zawiera kwas mlekowy, który pomaga przywrócić naturalną równowagę pH i zapewnić ochronę przed infekcjami. Bardzo łagodny. Myje, łagodzi podrażnienia, odświeża, likwiduje swędzenie, pieczenie i daje uczucie komfortu
Produkt posiada odczyn pH 3,5.
Przed użyciem wstrząsnąć, następnie płyn rozcieńczyć wodą w proporcji 1:2.

Warto go miec

Dobry kosmetyk na podraznienia okolic intymnych.

+spelnia obietnice producenta
+bardzo wydajny
+lagodzi i zapobiega podraznieniom

-cena nie powala, moglby byc troche tanszy

Ilość zużytych opakowań: trudno zliczyc, minimum 3

może być

Kiedyś, kiedyś używałam tego płynu, kiedy przydarzały mi się infekcje - i tylko wtedy, bo niestety, wyjaławia miejsca intymne przy długotrwałym stosowaniu.

+ wspomagał leczenie infekcji
+ miał kremową, miłą konsystencję i delikatny zapach
+ nie podrażniał, nie uczulał
+ dobrze mył, lepiej niż mydła

- niestety, wyjaławiał
- nadawał się jedynie do stosowania okazjonalnego

Od bardzo dawna go już nie widziałam, ale bardzo podobny jest nowy Lactacyd, z pompką.

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: dwa

Najlepszy (z tych które do tej pory testowałam)

Zalety:
- poprawia odporność na infekcje (ph 3,5 ;)
- nie uczula i nie podrażnia
- dość długo jest w obrocie, więc jest sprawdzonym środkiem
- jest łatwo dostępny (można go znaleźć również w drogeriach)

Wady:
- konsystencja (wodnista, a do tego producent zaleca jego rozcieńczanie), w konsekwencji większość płynu przecieka między palcami. Zastanawiam się czy problemu nie rozwiąże przelanie go do butelki ze spryskiwaczem (muszę to sprawdzić:)

Podsumowanie: To najlepszy preparat jaki do tej pory testowałam. Szukam innego przez tę konsystencję, a dodatkowo obawiam się uodpornienia na jego działanie. Muszę przyznać, że w okresie w którym go regularnie stosowałam nie złapałam żadnej infekcji (pochwy i pęcherza), co w moim przypadku było ogromnym sukcesem (ale to była wyłącznie zasługa tego płynu). Wg. mnie nie należy liczyć na to, że sam poradzi sobie z infekcją (jeśli komuś pomaga, to pewnie dlatego, że ma sprawny układ odpornościowy)

Używam tego produktu od: prawie 2 lat
Ilość zużytych opakowań: 2 albo 3 opakowania

super środek

Używałam go gdy trafiły mi się jakieś infekcje. Nawet nie szłam do ginekologa, tylko ten płyn załatwiał wszystko.

Kiedyś wydawało mi się, że jak coś się "tam" dzieje to tylko lekarz i globulki.... nic podobnego!

Polecam, choć nie wiem czy jest nadal dostępny, już kilka lat go nie widziałam, ale pamiętam że kupowałam go w aptece.

Ilość zużytych opakowań: na pewno 3

swietny

plyn ginekologiczny w odroznieniu od emulsji sprawowal sie wyjatkowo dobrze. lagodzil pojawiajace sie infekcje i zapobiegal nawrotom. wszystkie kolezanki, ktorym polecialm ten produkt, byly mi dozgodnie wdzieczne ;) pelen komfort uzytkowania przez ponad 10 lat, ale niestety producent zmienil formule plynu na zelowa i jakosc juz nie ta. od m-ca uzywam nowy produkt i od razu powrot do podraznien, infekcji, dyskomfortu..,... porazka. chetnie wrocilabym do starej wersji, ale niestety sie nie da... poki co testuje teraz PLIVA FEM F o bardzo dobrych opiniach wizazanek

Używam tego produktu od: ponad 10 lat
Ilość zużytych opakowań: sporo !!!

Zachecona reklama radiowa i ....nagla potrzeba zlagodzenia podraznien kupilam... i jestem bardzo zadowolona

Plyn jest
+ lagodny
+ dziala natychmiast
+ wydajny
+delikantie pachnie

Minusow nie znalazlam , zdecydowanie lepszy od Nivea ktory obecnie uzywam, na pewno do niego wroce

Ilość zużytych opakowań: 4 male

świetny gdy odczuwam dyskomfort

Polecam.
Używam go za każdym razem jak odczuwam swędzenie albo pieczenie.
Nie należy stosować go codziennie bo powoduje podrażnienia - bo ma zbyt niskie pH 3.5. Od codziennej pielęgnacji jest emulsja o wyższym pH ok. 5.
Bardzo wydajny. Mało wygodne opakowanie- brak pompki.

Bez rewelacji

Myślałam że będzie mocniejszy i bardziej będzie łągodził i regenerował a działa jak zwyczajny płyn/żel do higieny intymnej spodziewałam się czegoś więcej.Na minus również brak pompki przez co mało wydajny

Używam tego produktu od: z miesiąc

nie dla mnie

Zwykle używam Ziaji Intima, ale mieszkając za granicą skończyłam swój zapas i musiałam kupić coś z dostępnych tu produktów. Latacyd jest głównym i prawie jedynym płynem do higieny intymnej, który można tu dostać w zwykłych drogeriach czy supermarketach, więc padło na niego.
Po niedługim czasie zaczęłam odczuwać dyskomfort i pieczenie, nie powiązałam tego jednak z tym produktem. Dopiero, gdy wróciłam do Ziaji, zorientowałam się, że była to jego wina. Nie jest niestety stworzony dla mnie, coś w jego składzie mi nie pasowało.

Dodatkową wadą jest to, że przez swoją wodnistą konsystencję płyn nie jest wydajny.

Używam tego produktu od: używałam około 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: 2 lub 3 opakowania

Jestem zachwycona!

Bardzo przypadł mi do gustu ten produkt. Jest naprawde dobry. Nie podrażnia, nie uczula. Ma ładny, pudrowy zapach. Przyjemnie się też pieni.

Niestety malutkim minusem jest cena (około 17 zł), a w porównaniu z równie dobrą emulsją z tej samej serii, to jest ona dwukrotna.

Używam tego produktu od: 2 tyg.
Ilość zużytych opakowań: narazie w trakcie 1.

Super produkt

Muszę przyznać, że jest to jeden z nielicznych płynów, które pomagają mi na "te" dolegliwości, a miewam je dość często, właśnie z powodu wrażliwości na różne preparaty itd.
Ale UWAGA!! Nie należy go używać do codziennej higieny, a jedynie w razie infekcji, gdyż "te" okolice zaczną się na niego uodparniać i więcej już nam nie pomoże!

Używam tego produktu od: 0,5 roku

Mój ginekologiczny KWC :)

Od urodzenia mam problem z niską odpornością obniżonymi wartościami i zaburzoną florą bakteryjną wokół całego ciała. Jednym z objawów tej sytuacji było od dwóch lat pod koniec każdego cyklu miesiączkowego zaburzenia w okolicach intymnych czyli podrażnienia i tym podobne rzeczy to powodowało duży dyskomfort.

Pierwszy raz użyłam płynu ginekologicznego zgodnie z instrukcją. Zastosowałam 4 dni pod rząd i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu cały następny cykl miesiączkowy przeszedł bez żadnych wcześniejszych problemów. Następnego miesiące tez użyłam parę dni i kolejny cykl bez żadnych problemów. I tak już 5 miesiąc mija bez żadnych problemów. Podkreślam ze płynu używam co dwa miesiące przez 4 dni. Dzięki temu produktowi zapomniałam co to są podrażnienia albo inne nieprzyjemne rzeczy.

Nie jest to absolutnie płyn do codziennego mycia okolic intymnych. Jest on potrzebny wtedy kiedy występują jakieś zaburzenia zwłaszcza polecam osobą które mają obniżoną swoją florę bakteryjną, czują swędzenie, podrażnienie, ból, drobne infekcje ten płyn wspomaga naturalną ochronę.

Stosowany zgodnie z instrukcją:

+nie podrażnia jest delikatny
+wspomaga naturalną odporność przed drobnoustrojami, bakteriami, infekcjami i likwiduje je
+neutralny zapach

Ma wszystko czego potrzebuje i działa spełnia swoje zadanie które obiecuje producent w stu procentach. Minusów brak.

Używam tego produktu od: 4 miesiace