Clinique, High Impact Mascara (Tusz pogrubiający, wydłużający i podkręcający)

Clinique, High Impact Mascara (Tusz pogrubiający, wydłużający i podkręcający)

Średnia ocena: 3.49/5

Średnia ocena: 4.64/5

hairstore.pl
Średnia ocena: 4.80/5

zobacz więcej ofertzwiń

Mascara, która wg producenta wyraźnie podnosi i podkręca rzęsy - o 26 stopni, wydłuża - o 36% i maksymalnie je pogrubia.
Efekt ten zapewnia specjalna, opatentowana szczoteczka: jej włoski, zrobione z delikatnych włókienek, są puste w środku. Zapewniają bardzo delikatną, miękką aplikację - rzęsy są jedwabiste, delikatnie uczesane. Zwężona końcówka szczoteczki pozwala wygodnie nakładać tusz na dolne i górne rzęsy w kącikach oczu. Same włoski są ułożone skrętnie w maksymalnie dogodną liczbę zwojów, bez zbędnych przerw. Zapewnia to natychmiastowy efekt pogrubienia i zapobiega sklejaniu się rzęs - nadmiar maskary zostaje na szczoteczce.
Zawarte w tuszu specjalne polimery (Copolymer Acrylates) pokrywają rzęsy wydłużając je i jednocześnie rozdzielając, a baza polimerowa pielęgnuje rzęsy (m.in.: Polyvinyl, PVP).
Podwójne nawilgotniąjące składniki polimeryczne wzmacniające pigmenty (m.in.: dimetikon, PEG-8 Polyacrylate PVP) sprawiają, ze kolory są wyraziste, czyste i intensywne.
Efekt: rzęsy są jedwabiste i odpowiednio pielęgnowane - miękkie woski oraz miękkie polimery ze składnikami pielęgnacyjnymi (pantenol, hialuronian sodowy, pszenne proteiny).
Przetestowany alergoiogicznie, oftalmologicznie. W 100% bezzapachowy. Dostępne kolory: czarny, brązowy, granat, oberżyna.

Szczoteczka
z włosia
Efekt
wydłużające, podkręcające, pogrubiające
niewodoodporne

Bez rewelacji

Powiedzieć można: tusz jak tusz. Nie zauważyłam efektów spektakularnych. Duży minus za to, że odbijał się na górnej powiece i za opakowanie ponieważ 2 razy na 4 zdarzyło mi się, że nakrętka ze szczoteczką pękła, co nie wyglądało estetycznie. Nie warto przepłacać, bo za niższą cenę można znaleźć podobny tusz. No ale czy ktoś znalazł tusz idealny? Ja nie i myślę, że wśród tuszy bardzo trudno o taki.

Używam tego produktu od: ok 1,5 roku

Jeden z pewniaków

Jak to z tuszami bywa, wciąż testuję i szukam tego jedynego. Ale zapewne taki nie istnieje :D
Niemniej, mam kilka mascar, do których wracam. Jedną z nich jest High Impact Mascara od Clinique. Podoba mi się jej minimalistyczne opakowanie. Szczoteczka klasyczna, prosta ma to do siebie, że od początku do końca nabiera tyle kosmetyku, co potrzeba. Ładnie definiuje rzęsy, bez przerysowania. U mnie zawsze tylko jedna warstwa. Zaletą tuszu jest brak grudkowania się na włoskach. Trzy miesiące to minimum czasu, przez jaki używam kosmetyku. Skoro nie uczula, nie zmienia zapachu ani nie wysycha, nie widzę powodu, aby go denkować. Nie rozmazuje się, nawet gdy pada deszcz czy śnieg. W prosty sposób zmywa się zwykłym płynem micelarnym. Dla niezdecydowanych polecam opakowania mini.

Ulubiony na lato

Lubię kosmetyki Clinique zarówno pielęgnacyjne jak i kolorowe. Ten tusz u mnie sprawdza się doskonale. Jest delikatny, nie skleja rzęs. Daje naturalny efekt. Bez problemu zmywa się zwykłą ciepłą wodą, nie rozmazując się. Lubię go szczególnie latem, zazwyczaj wtedy starcza mi za cały makijaż.

Nie jest zły

Nie jest to zły tusz do rzęs ale i nie jest to tusz rewelacyjny. Jego cena jest wysoka wiec spodziewałam się czegoś więcej. Moje rzęsy są długie bo używam odżywki wiec większość tuszów wyglada na nich dobrze ten niestety jakoś mnie nie urzekł, uważam ze trochę pogrubia troszkę wydłuża uważam ze nie podkręca jest to raczej klasyczny tusz do rzęs mało wymagających. Na duzy plus szczoteczka uwielbiam takie szczoteczki tradycyjne dobrze się nimi nakłada tusz ogólnie bardzo wygodne. Kolor tuszu jest intensywnie czarny co tez jest dużym plusem. Tusz nie pdbija się ani pod ani nad powieka

Przypadek Kliniczny - beznadziejny

Za ok. 140 zł mamy tylko opakowanie i "markę" może snoby się na to nabiorą....
bo zawartość to odpowiednik słabego biedatuszu.
Producent obiecuje: pogrubienie wydłużenie i podkręcenie, hmm...to oczywiście prawda, pogrubi się kieszeń marki Clinique.
Ale z rzęstami to on prawie nic nie robi, nie tego oczekuję od tuszu, każdego, nawet takiego za 10 zł, a w przypadku bardzo wysokiej ceny rozczarowanie jest jeszcze większe.
Makijaż robię od ponad 20 lat, używam kosmetyków z każdej półki cenowej, bo dla mnie liczy się działanie, efekt, a nie marka i cena.
Zamiast tuszu za 140 zł proponuję 2 - do próby tusze za 10-15 zł - np. z polecanych żółty Lovely lub Essence....a za 100 zł zrobić sobie albo komuś prezent.

Drogi a nic nie robi

Tusz kupiłam w drogerii Sephora - kolor czarny.

Tusz znajduje się w plastikowym, zielonym opakowaniu o pojemności 8g, z srebrnymi napisami i zakrętką w tym samym kolorze. Opakowanie jest całkiem solidne i wytrzymałe - nie jedna podróż już ze mną odbyło.

Pierwsze wrażenie: produkt wizualnie bardzo dobrze się prezentuje. Producent zapewnia, że tusz jest bezzapachowy - tutaj się jednak nie zgodzę. Czuć typowy dla tuszu do rzęs zapach po otwarciu opakowania ale zapach nie jest bardzo intensywny.
Po wyjęciu szczoteczki można zobaczyć, że nie ma na niej nadmiaru produktu a ona sama jest dosyć mała i nie wystają z niej żadne dłuższe włoski. Szczoteczkę używa się bezproblemowo i raczej nie mam do niej zastrzeżeń ale co do samego tuszu niestety mam i to dużo. Tusz bardzo wolno wysycha przez co szybko można dorobić się śladów na powiekach. Do tego nie spełnia obietnic producenta - nie pogrubia rzęs, nie wydłuża ich ani nie unosi. Tak naprawdę na swoje naturalne rzęsy nanoszę kolor i nic poza tym. Jedyną rzeczą, którą obiecuje producent i tusz ją robi to nie sklejanie rzęs. Produkt ma też niestety słabą trwałość. Po niecałych 8h już widać jak produkt miejscami odpadł z rzęs zostawiając okruchy na skórze wokół oczu - przez to słabo nadaje się do makijażu dziennego nie wspominając o wieczorowym.

Podsumowanie: za taką cenę spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Zazwyczaj tusz spełnia chociaż jedną z głównych obietnic producenta a tutaj mocno się zawiodłam. Na plus produktu mogę dodać, że po dłuższym czasie od otwarcia produktu nie zasycha on i nie tworzy grudek na szczoteczce i gwincie od zakrętki. Nie polecam tego produktu - strata pieniędzy i czasu poświęconego na dopracowanie makijażu.

Zawsze wracam

Pomimo, że lubię testować różne maskary to zawsze po jakimś czasie wracam do tej.
Maskara posiada klasyczną szczoteczkę, która nabiera idealną ilość produktu, żeby wytuszować rzęsy, a nie je obkleić oraz nie pozostawia żadnych grudek, co w przypadku moich rzęs często zdarzało się przy innych produktach. Można nią uzyskać subtelny efekt, a także nałożyć kilka warstw i wciąż wygląda świetnie. W ciągu dnia nie osypuje się i nie odbija. Nawet radzi sobie z moimi łzawiącymi kącikami (od śmiechu lub wiatru) i nie rozmazuje się.

Jeśli ktoś liczy na efekt sztucznych rzęs to może się rozczarować, jednak jeśli ktoś lubi bardziej naturalny efekt tak jak ja, to polecam właśnie ten tusz.

Cena jest dość wysoka, jednak plusem jest to, że często można ją upolować na promocji lub w zestawie z innymi produktami Clinique. Ja właśnie tak ją odkryłam i od tej pory zużyłam już kilka opakowań :)

Najlepszy tusz jaki miałam

Świetny tusz, czarny intensywny kolor, precyzyjna szczoteczka. Robi dokładnie to co obiecuje: pogrubia, wydłuża, podkręca. Szczerze polecam!
Nie skleja i nie obciąża rzęs, nie odbija się na powiekach i nie osypuje. Jestem już na 3 opakowaniu i pewnie będę kontynuować.

Lubię go

Tusz dostałam w prezencie. Zacznę od tego że mam rzęsy krótkie, jasne i rzadkie, czyli zmora każdej kobiety. Muszę przyznać ze ten tusz daje radę uczynić moje rzęsy, gęstymi, dłuższymi i dodatkowo jakby uniesionymi, bardzo mi się podoba efekt. Lubię go też za to ze nie skleja rzęs, nie kruszy się i nie rozmazuje podczas płaczu czy deszczu. Szczoteczka, bardzo precyzyjna z włosia, sięga nawet króciutkie rzęsy. Polecam serdecznie.

Znam i lubię pielęgnację Clinique, a tusz High Impact był moim pierwszym zetknięciem z kolorówką tej firmy.
Szczoteczka o klasycznym kształcie gładko sunęła po rzęsach i otulała je kolorem. Przez cały okres używania tej mascary nie miałam żadnego problemu z grudkami na rzęsach - włoski były ładnie rozdzielone i gładkie.
Przy nakładaniu dwóch warstw tuszu pogrubienie i wydłużenie rzęs było zauważalne, ale nie powalało na kolana - ot, taki efekt dobry w codziennym, delikatnym makijażu. Mam wrażenie, że większość mascar drogeryjnych daje podobny lub bardziej wyrazisty rezultat.
Przy moich rzęsach, które są gęste, ale niestety prawie zupełnie proste, tusz Clinique nie dawał praktycznie żadnego podkręcenia - patrząc na wprost były one nadał słabo widoczne - i to jest chyba mój główny zarzut do tego kosmetyku.
Trwałość była u mnie dobra, mascara nie kruszyła się i wyglądała przez cały dzień tak samo, nie szkodziło jej sporadyczne, lekkie łzawienie oczu.
Tusz nie sprawiał mi kłopotu przy demakijażu - zmywał się łatwo dwufazowym płynem, czy wodą micelarną.
Raczej nie kupię go ponownie, uważam, że efekt, który dawał nie był do końca zadowalający, z łatwością można kupić tusz o znacznie lepszych właściwościach i z korzystniejszą relacją jakości i ceny.

Delikatność sama w sobie.

Ten tusz pozytywnie mnie zaskoczył. Jest bardzo delikatny, przy aplikacji i nie skleja rzęs. Delikatnie wydłuża nie pozostawiając grudek. Nie mam tez problemu z nakładaniem go na dolne rzęsy (a zawsze miałam tak przy innych tuszach). Wystarcza niewielka ilość by zwiększyć długość włosków. Co wygląda bardzo naturalnie. Na czym mi najbardziej zależy. Atutem jest to ,że nie podrażnia oczu i nie wiele trzeba by go zmyć.

Średni

Producent dużo obiecuje... niestety. Szczoteczka taka jaką lubię, produkt dobrze się nakłada, nie skleja rzęs, natomiast efekt jest bardzo przeciętny. Na plus: nie kruszy się w ciągu dnia i nie odbija pod okiem. Pogrubienie jest znikome, lekko wydłuża, podkręcenia na moich rzęsach brak. Jak na takie marne efekty jest dość drogi, więcej nie kupię.

Na szczęście dostałam go gratis.

Tusz dostałam gratis do jednego z zamowinień i się nie dziwię, że muszą rozdawać pełnowymiarowe opakowania:) Tusz ma pogrubiać, wydłużać itd. A co robi daje tylko kolor. Po aplikacji tuszu tak jak nie było moich rzęs tak ich nie ma, tylko jakiś kolor. Dla osób, które lubią minimalne zaznaczenie... Ale z drugiej strony po co używać tuszu jak nic nie daje. Trwałość w miarę ok. Nie jest wart takiej ceny, parę lat temu miałam czarny z Clinique chyba nazywał się jumbo i kojarzę, że działał. Szkoda pieniędzy, bubel.