Neutrogena, Formuła Norweska, Foaming Cleansing Wash (Żel do mycia twarzy)

Neutrogena, Formuła Norweska, Foaming Cleansing Wash (Żel do mycia twarzy)

Żel do mycia twarzy suchej i wrażliwej, delikatnie i skutecznie usuwa makijaż i zanieczyszcenia. Pozostawia skórę oczyszczoną i odświeżoną.

Jak domestos!

SLS dla suchej skóry? Powodzenia...
Ten żel potrafił tak wysuszyć moją tłustą cerę, że aż miałam białe skórki na twarzy. Do tego ma potwornie leistą konsystencję, a co za tym idzie jest beznadziejnie wydajny. Może to i lepiej, bo nie muszę na niego więcej patrzeć na półce. Brak zapachu.
BRAK ZALET!

potworny wysuszacz

Nie zwracam jakiejś szczególnej uwagi na kupowany żel, ponieważ zazwyczaj większość mi odpowiada. Jednak zakup tego nie zaliczę do tych udanych. Żel potwornie wysusza skórę. Po użyciu jest ściągnięta, napięta i wyraźnie wysuszona - zupełnie jakbym umyła ją czystym spirytusem. Momentalnie występują suche skórki, dosłownie od razu po wytarciu twarzy. Fakt dobrze zmywa nawet mocny makijaż, ale cena wysuszonej skóry jest zbyt wysoka. Konsystencja jest bardzo "lejąca", więc raczej słabo wydajna. Opakowanie typowe dla żelu - tubka z minimalistycznym wzornictwem. Zapach jak przystało na neutrogenę - neutralny.
Żel jest też ciężko dostępny, ponieważ nie widziałam go ani w rossmanie ani w SP. Występuje głównie w hipermarketach. Kupiłam dwa opakowanie, które z trudem, ale zużyłam.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Kiepski

Przede wszystkim opisuję doświadczenia związane z użytkowaniem na cerze suchej:
1) Jak obiecuje producent, piana jest w stanie zmywać makijaż i oczyścić twarz
2) Płyn nie podrażnia twarzy, jest bezzapachowy i delikatny

Jeżeli chodzi o minusy:
1) Konsystencja jest bardzo lejąca, przez co aplikacja z opakowania jest koszmarna. Płyn wylewa się niemiłosiernie, przez co traci na wydajności
2) Wg informacji, jest to pianka dla suchej skóry, jednak moją wysuszył. Po myciu płynem skóra jest ściągnięta.
3)Piana nie pieni się zbyt dobrze, twarz oczyszcza bez rewelacji. Nie widać spektakularnych efektów.

Kupiłam, wypróbowałam, raczej nie wrócę do mycia twarzy wyżej wymienionym płynem.

Dobry - jednak nie wystarczająco

Używam tego żelu prawie od roku. Mam cerę mieszaną, przetłuszczającą się w strefie T (głównie nos i czoło).

Żel dobrze oczyszcza twarz z makijażu, jest bardzo delikatny, nie uczula. Początkowo żel był prawie idealny, jednak po tak długim okresie stosowania zdecydowanie nie radzi sobie z oczyszczaniem zatkanych porów - i raczej nie ma takiego zadania (jest przeznaczony dla osób z cerą suchą i wrażliwą).

Największą zaletą produktu jest zdecydowanie łagodny demakijaż bez uczucia ściągnięcia. Na pewno będzie on bardzo dobrym produktem dla osób z cerą wrażliwą i niezbyt wymagającą.

PLUSY
+ dobrze usuwa makijaż
+ nie podrażnia
+ nie szczypie w oczy
+ bardzo delikatny
+ stosunkowo wydajny pomimo rzadkiej konsystencji

MINUSY
- nie wystarczająco oczyszcza zatkane pory
- trudno dostępny (obecnie tylko Superpharma)

Ilość zużytych opakowań: 4 lub 5

2,5/5

Ma taki sam zapach, jak inne produkty z tej serii - nie jest on ani przyjemny, ani drażniący, rzekłabym że dosyć neutralny. Faktycznie łatwo można nim zmyć makijaż. Nie podrażnia, nie uczula, nie szczypie w oczy. Ma za to fatalną płynną konsystencję, co w połączeniu z opakowaniem w formie tubki powoduje, że bardzo dużo produktu niepotrzebnie się marnuje, gdyż wylewa się go za dużo. Wystarczy jego niewielka ilość, aby zmyć makijaż. W połączeniu z wodą łatwo się pieni. Nie powoduje efektu ściągnięcia skóry, jednak ją wysusza. Ponadto w żaden pozytywny sposób nie wpływa na wągry, wypryski, zaczerwienienia, a nawet mam wrażenie, że po zmywaniu nim makijażu, pojawia się trochę więcej niemiłych "niespodzianek" na mojej twarzy.

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 1x150 ml

nijaki

żel ten delikatnie oczyszcza skórę. jest bardzo płynny. Nie podraznia , jest jak mydło . Nie leczy cery ale tez jej nie pogarsza. Jest moim zdaniem bezzapachowy. Jest niewydajny.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 zel

Bardzo fajny żel. Dokładnie oczyszcza twarz. Nie podrażnia, nie wysusza.Mam cerę tłustą i zauważyłam że po nim mam dużo mniej niespodzianek na twarzy :) . Odjęłam pół gwiazdki jedynie przez to że u mnie w mieście kupienie go graniczy z cudem ;( ale już zakupiłam dwa na alegro :))))))

Używam tego produktu od: od miesiąca

może być

Żel dobry, ale po tej firmie spodziewałam się czegoś lepszego. Zapach przyjemny, żel wydajny, dobrze zmywa makijaż. Jednak pozostaje uczucie suchości na skórze (ale mniejsze niż po innych) - to chyba po prostu cecha żeli do twarzy. Mam wrażliwą cerę, a ten żel nie szczypie, nie podrażnia, więc w sumie dla mniej jest super

Ilość zużytych opakowań: 1/8 opakowania 150 ml

ała!

Postanowiłam kupić ten żel pod wpływem pewnej użytkowniczki na YouTube. Niestety okazał się niewypałem.
+ dość dobrze myje
+ skóra dobrze wygląda zaraz po umyciu
- okropnie wysusza
- podrażnia
- twarz piecze podczas mycia (u mnie szczególnie wokół nosa)
- mało wydajny

niestety nie przypadł mi do gustu, nie kupię ponownie.
Używam tego produktu od: 2-3 tygodni
Miejsce zakupu: Real

cudo

najlepszy żel jaki kiedykolwiek miałam, a uwierzcie na slowo ze trochę ich było. Nie podrażnia skóry, jest bardzo delikatny a co jest najważniejsze dla mnie całkowicie zmywa makijaż, pierwszy raz sie z czyms takim spotkałam także na pewno na długo zagości na liscie moich ulubionych kosmetyków

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Mój ulubiony

Bardzo lubię ten żel. Dokładnie oczyszcza twarz i oczy z makijażu. Nie podrażnia, nie wysusza. Sądzę, że stan mojej trądzikowej cery się po nim poprawił (odłożyłam wszystkie żele i toniki, które miały w sobie alkohol, który jedynie potęgował problemy z cery). Odjęłam pół gwiazdki jedynie za zamknięcie. W walizce (w podróży) często żel z niego wycieka i trzeba dodatkowo go zabezpieczać.

Używam tego produktu od: 3 m-cy

Zawiódł mnie.

Dostaje 2.5

Do tej pory byłam bardzo zadowolona z produktów Neutrogeny. Sztyft do ust to w zimie moje KWC, tak samo koncentrat do rąk. Emulsje do ciała też są godne polecenia ale ten żel jak na tę marke to bubel.

Nie oczekuje od żelu nawilżenia ale na pewno nie może wysuszać i powodować ściągnięcia a ten właśnie to robi. Już chwile po osuszeniu buzi czuje, że skóra jest nieprzyjemnie ściągnięta.
Jeszcze nie spotkałam się z takim efektem a używałam tańszych żeli (np. Sorayi z serii dotleniającej i matującej, pianki Lirene i zielonego żelu Garniera), które pozostawiały skórę miękką i przyjemną.

Makijaż też zmywa średnio. Daje rade z pudrem i podkładem ale gorzej idzie z maskara i kredką a zaznaczam, że nie są to kosmetyki wodoodporne . Używam oddzielnie mleczka ale czasami mi się nie chce i daje działać żelowi. Inne sobie pięknie radziły a ten nie.
Bardzo niewydajny. Trzeba nalać go bardzo dużo by powstała piana wystarczyła do zmycia twarzy nawet jeżeli stosuje go rano kiedy nie ma potrzeby zmywania makijażu.

To tłustej cery może będzie w sam raz ale moją mieszaną wysusza.

Wymęcze go i już nigdy więcej nie kupie.