Clinique, Clarifying Powder Makeup

Clinique, Clarifying Powder Makeup

Podkład i puder w jednym, który udoskonala cerę, nadając jej zdrowy blask i koloryt. Kryje niedoskonałości cery i matuje ją. Od skóry normalnej do tłustej. Delikatny, beztłuszczowy puder utrzymuje czystą skórę poprzez kontrolę wydzielania sebum aż do 8 godzin.

średniak

Używałam ten podkład parę lat temu, jeszcze zanim podkłady mineralne stały się popularne więc nie miałam pojęcia że to jeden z nich :D
Nie miałam co do niego zastrzeżeń, był poprawny pod każdym względem - oprócz jednego, z powodu którego postanowiłam napisać tę recenzję, widząc go, od kiedy pamiętam, w czołówce KWC.

CIEMNIEJE. Ktoś niżej już o tym wspomniał, ale u mnie efekt ciemnienia właściwie skreślił ten podkład, na pewno nie był lekki. Jestem bardzo blada, i odcień którego używałam był w kolorze mojej skóry - ale tylko tuż po nałożeniu.
Używałam go, kiedy miałam trądzik, przez dość długi okres czasu (jako nieogarnieta w kosmetykach nastolatka nie wiedziałam że istnieje coś takiego jak ciemnienie podkładu, myślałam ze taka moja uroda -serio!).
Nic poza ciemnieniem nie mogę mu zarzucić. Nie zapychał(a mam duże skłonności), nie wysuszał, nawet pomimo tego nieszczęsnego ciemnienia wyglądał (w miarę) naturalnie. Nie matowił na dłużej niż godzinę ale jestem ekstremalnym tłuściochem do teraz ;)

Podsumowując, myślę że jest to produkt godny polecenia - z tym że trzeba dobrac odpowiednio jaśniejszy odcień, dlatego zaznaczam że kupiłabym go ponownie.

Mam nadzieję że moja recenzja uchroni kogoś przed popełnieniem tego samego błędu co ja :)

Używam tego produktu od: kilka lat temu przez ok 1,5 roku-2 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 zużyte

REWELACJA

Najlepszy podkład w kompakcie jaki miałam. Świetnie kryje, twarz jest po nim jednolita i wygląda naturalnie nawet przy nałożeniu grubszej warstwy. Drobnozmielony, nie wchodzi w pory i zmarszczki (jak zdarzało mi się przy np. podkładzie marki Sephora), nie ściera się. Do tego rewelacyjnie matuje, a dodam że mam cerę mieszaną z silną tendencją do przetłuszzania się "strefy T". Można powiedzeć że nie wymaga poprawek w ciągu dnia, chyba że jest bardzo ciepło, to po południu poprawiam, ale tylko na nosie i brodzie. Po przetestowaniu wielu produktów tego typu stwierdzam, że lepszego nie znalazłam. Jedynym mankamentem jest to, że jest dość mało wydajny. Przy codziennym stosowaniu wystarczył mi na ok 1,5 m-ca.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Uwielbiam!

Mam jasną cerę,ale używam odcienia 04 Clarifying Beige.Bynajmniej odcień ten nie wygląda sztucznie,nie jest ciemny(a tego typu sensacji unikam jak ognia).Świetnie komponuje się z moim kolorem skóry.
Nałożony z samego rana pozostaje przez cały dzień.
Rzeczywiście po nałożeniu czuję nieznaczne ściągnięcie skóry,ale ona sama jest doprawdy aksamitna i nie zdarzyło mi się nanosić poprawek.
Krycie posiada średnie.Kiedy moja cera przechodzi rewolucję(te szatańskie guzy-wypryski!) stosuję podkład kryjący(z żalem,ponieważ nienawidzę podkładów,ale na tzw.wyjścia są raczej niezbędne),natomiast kiedy pojawiają się ,,maleństwa\\\'\\\' puder ten daje radę-przynajmniej w moim odczuciu.

Jestem na nie!

Daję 1 gwiazdkę tylko dlatego że puder jest mineralny.Od lat jestem wierna clinique superpowder jednak ostatnio w drogerii za namową uprzejmej ekspediętki dałam namówić się na zmianę.
Mam cerę problematyczną, tłustą, nierówną o rozszerzonych porach.Puder jest nietrwały, już po 15 min buzia zaczyna "świecić" się, puder wałkuje się, wchodzi w pory i uwidacznia je.Do tłustej cery absolutnie odpada.Oddałam go koleżance która ma suchą cerę i również u niej nie sprawdził się.Po użyciu ściągał twarz i uwidaczniał zmarszczki.Nie polecam.

Używam tego produktu od: 5 razy
Ilość zużytych opakowań: 1 niepełne

bardzo dobry

Używam tego pudru od 2 tygodni, i jak najbardziej mnie zadowolił:)

- Matuje,
- Nie ściąga skóry,
- Drobno zmielony jak chyba wszystkie pudry Clinique,
- Daje naturalne wykończenie makijażu,
- Efekt gładkiej buzi.

Poza ceną minusów żadnych nie widzę, dlatego daję mu 4,5 gwiazdki.

Ilość zużytych opakowań: nie całe 1

najlepszy prasowaniec:-)

To dla mnie najlepszy produkt spośród pudrów prasowanych. Miękko i łatwo się rozprowadza i choć pozostaje praktycznie niewidoczny na twarzy to zdecydowanie upiększa! Ujednolica cerę, łagodzi optycznie niedoskonałości, odświeża i pięknie matuje. Oczywiście nie poradzi sobie z maskowaniem wyprysków itp, ale to rola korektora:-). Z odcieniem trzeba uważać, gdyż delikatnie ciemnieje po aplikacji. Ja mam cerę jasną i używam koloru 01 clarifying cream, a latem 02 clarifying neutral. Używam załączonej gąbeczki, a czasami po prostu pędzla - szczególnie gdy nakładam na podkład. Puder ten posiadam od pewnego czasu zawsze "na stanie". Wart jest kolejnych zakupów!

Używam tego produktu od: hmm, z półtora roku...
Ilość zużytych opakowań:2 zużyte i 2 w trakcie

polecam

Jest naprawde świetny:) narazie stosuje go na podkład ponieważ mam w pracy dosyc trudne warunki atmosferyczne;) i spisuje sie genialnie - jest trwały, matuje, nie robi plam. Używałam go tez tylko na krem i w tej roli również jest niezastąpiony - szczególnie teraz, w okresie letnim. Polecam!!!Używam tego produktu od: dwóch tyg

długodystansowiec !

To najdłużej matujący puder,z których używałam, a było ich wiele. Puder stosuję jako wykończenie na podkład Clinique Superfit Oil-free i ten duet matuje na bite 5 godzin a u mnie to rekord.Polecam do cer tłustych i z niedoskonałościami, ponieważ zawiera kwas salicylowy.Dodam jeszcze, że puder jest bardzo drobno zmielony i prawie niewidoczny na skórze.Używam tego produktu od:3 miesięcy

Muszę dodać edycję:
Myślę,że właśnie obecność kwasu salicylowego w tym podkładzie spowodowała znaczne pogorszenie stanu mojej cery, pojawiła się masa małych podskórnych wyprysków:( mam uczulenie na kwas salicylowy. Poza tym on nie nadaje się na lato ze wzg.na ten salicylan. Może zimą lepiej się spisze? Szkoda, bo tak pięknie matuje...

Co za cudowny mat!!!

Nie spotkałam się jeszcze z tak doskonale i umiejętnie matującym kosmetykiem.
Po pierwsze matuje naprawdę trwale: z jedną poprawką na CAŁY dzień (co wcześniej było dla mnie nie do pomyślenia)
Po drugie matuje pięknie, tzn zostawia aksamitny delikatny efekt gładkiej i świeżej buzi a nie maski opruszonej mąką...
Po nałożeniu lekko ściąga skórę, jednak to uczucie szybko mija, natomiast sam kosmetyk trzyma się na twarzy niezwykle długo.
Testowałam go na razie tylko samodzielnie, bez dodatkowego podkładu
Jestem pod dużym wrażeniem tego pudru, nie daję mu noty KWC tylko dlatego, że jeśli się ma tak jak ja trochę więcej do ukrycia (trądzik), może sobie nie poradzić - z kryciem jest u niego trochę słabiej.
Więc na codzień jest świetny, na wielkie wyjścia wymaga wsparcia, a nie wiem jak sobie z nim radzi.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

on jest dobry, serio.

generalnie jest to znakomity kosmetyk. naprawde dobrze kryje, a to dla mnie dosc wazne no i pieknie matuje. po prostu caly makijaz twarzy w pol minutki. efekt poczatkowy utrzymuje sie u mnie prawie caly dzien (mam cere mieszana, czasem nawet tlusta). ogolnie, wlasciwosci ma jak dla mnie idealne, nawet ten mat nie jest taki betonowy, tylko raczej delikatniejszy, jak dla mnie optymalny. w sumie moge mu zarzucic tylko to, ze przy swojej wydajnosci jest raczej drogi, bo mi starczyl na ok.2 miesiace codziennego stosowania.
a, i jeszcze jedno - kupilam sobie za jasny odcien, ale on jakims cudem przybiera na twarzy taki odcien jaki ma byc - tzn. na poczatku widac, ze cos jest nie tak, ale ten efekt znika po kilkunastu minutach. doprawdy, nie wiem jak on to robi.
kupie ponownie, ale i tak uwazam ze jest za drogi.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Strzał w 10!

Ten podkład wraca do mnie jak bumerang. Po nieudanych eksperymentach z kilkoma innymi "super extra" podkładami już go więcej nie zdradzę ;-)

On po prostu nie ma minusów (no może poza ceną):
+ Świetnie matuje skórę
+ Wyrównuje koloryt cery, świetnie się z nią stapia
+ Kryje niedoskonałości cery
+ Likwiduje cienie pod oczami
+ Daje uczucie lekkiego ściągnięcia skóry, delikatnie ją napina
+ Trzyma się wyjątkowo długo, nawet do 8h

Mimo wysokiej ceny, dla mnie absolutny KWC.

Używam tego produktu od: 3.5-4 lat z przerwami

Fajny

Dobrze zmielony, dobrze się rozprowadza, trwały, dobre kolory (miałam 01 clarifying cream do mojej raczej bladej cery, uwaga wydaje się bardzo jasny ale po nałożeniu wygląda na znacznie ciemniejszy). Jako puder nie ma wad właściwie. Jako podkład już trochę mniej trwały, krycie słabe, albo średnie - ale wtedy trzeba go więcej nałożyć = mało wydajny. Chętnie bym kupowała go cały czas ale przy stosowaniu jako podkład starcza ma miesiąc(może trochę więcej) a przy tej cenie nie podoba mi się to, dlatego 4 gwiazdki a nie 5.

Używam tego produktu od:2miesięcy