Miss Sporty, So Matte Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Miss Sporty, So Matte Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Podkład matujący do cery normalnej i tłustej, nie zawiera w swojej formule żadnych składników natłuszczających. Pomaga kontrolować błyszczenie się skóry i zapewnia naturalne, delikatne wykończenie makijażu przez cały dzień. Zabezpiecza skórę przed wpływem środowiska i utrzymuje ją w stanie świeżym przez cały dzień. Przebadany dermatologicznie. Dostępny w 3 odcieniach.

Awaryjny

Mam mieszane odczucia wobec tego podkładu. Używam go między kupnem nowych podkładów, ponieważ ciągle szukam swojego ideału. Jego wielkim plusem jest kolor. Jestem blada i mam taki nieokreślony ton skóry, a on dobrze pasuje. Lekko się utlenia, ale jest to do zaakceptowania. Bardzo trudno go nałożyć, trzeba poświęcić dużo czasu na jego aplikację. Zostawia smugi na twarzy. Po kilku godzinach zaczyna się ścierać po dotknięciu. Adekwatny do ceny - nie spodziewałam się oszałamiająco dobrego produktu po takiej cenie.

Nie wiem co o tym myśleć

Czemu na KWC jest ten kosmetyk wrzucony dwa razy?
Wydaje mi się, że jeżeli podkład w tubce jest 'nową wersją' to tą też zmienili (może tylko opakowanie) bo kupiłam go niedawno w Rossmanie i różni się czas trwałości i numeracja kolorystyczna na opakowaniu ( zamieszczam zdjęcie).

Ogólnie podkład sam w sobie nie kryje ani nie matuje.Zostawia smugi. Ale jest bardzo rzadki, więc używam go razem z gęstym,mocno kryjącym podkładem Stay Matte z Rimmela i spełnia się super :)

Zamieszczam zdjęcie z Rossmana online, zwrócie uwagę na zmiany. Drugie zdjecie przedstawia podkład który kupiłam kilka dni temu, czy to ten sam?

Ilość zużytych opakowań: dwa

Źle go wspominam

Używałam go 2 lata temu. Nie wspominam go dobrze. Tworzył efekt maski, rolował się, zostawiał ślady na ubraniach, twarz była pomarańczowa. Grrrr! A w dodatku strasznie się kleił i okropnie śmierdział! Jeśli chodzi o matowienie to nawet ujdzie. Ale cóż z tego, jeśli grzeszy czym innym?
Obrzydliwy, wg mojego odczucia. Blee ;/

Używam tego produktu od: w 2009/2010 roku
Ilość zużytych opakowań: 3/4 jednego opakowania, reszta wylądowała w koszu

nie dla każdego

Kupiłam kiedyś w liceum, dziś, wiedząc o istnieniu Revlon Color Stay pewnie bym nawet na niego nie spojrzała :)

Ale w sumie wspominam go dość dobrze:)
+ ładnie pachniał
+ ujednolicał cerę, bardzo dobrze maskował jakieś drobne zaczerwienienia
+ nie robił smug

- nie matował jakoś szczególnie dobrze, ot, w połączeniu z pudrem efekt matowej skóry utrzymywał się przez jakieś dwie godziny
- bardzo szybko schodził z twarzy

Myślę, że dobry dla osób, które nie lubią wydawać majątku na kosmetyki kolorowe, a także dla tych z Was, które nie borykają się z problemem tłustej skóry.

Używam tego produktu od: używałam dawno temu

ok

Mam cere tlusta i jednoczesnie czasami przesuszajaca sie. Ten podklad jest jedym z najlepszych do mojego typu cery z tych dostepnych w drogeriach. Ma srednie krycie w kierunku mocnego, ale nie robi maski na twarzy. Zawsze mialam problem ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego koloru, bo ZAWSZE ale to zawsze podklad byl zbyt rozowy, a tutaj jest idealny! Niestety jezeli nie nawilze przynajmniej 2 razy w tyg cery i zaczynam miec widoczne suche skórki, to ten podklad je podkresla i tworzy wtedy smugi..
Matuje srednio, ale na pewno jest lepszy niz inne tego typu produkty, bo ma jakiekolwiek krycie i chociaz troche matuje... u mnie matowa skore utrzymuje sie ok 2 h, ale dobre i to, bo inne podklady wytrzumuja max. 30 min.

I co wazne, jest bardzo tani!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Jest ok

Matowi na jakies 3-4h pozniej trzeba robić poprawki
ładnie dopasowuje się do skory
ma przyjemną konsystencje
na każdą kieszen
zapach też jest ok
krycie srednie

Używam tego produktu od: od 2 tygodni
Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie 1

Świetny.

Świetny podkład moim zdaniem.
Moja skóra jest tłusta z niedoskonałościami.
Trzyma się długo, ładnie matowi cerę, a na dodatek z korektorem z tej serii ładnie kryje.
Godny polecenia :D

Używam tego produktu od: 2 dni
Ilość zużytych opakowań: na razie 1

powyżej średniej ..

Zacznę od tego , że poleciła mi go moja dobra koleżanka i za to jej dziękuję :)
Puder służy mi jedynie do zmatowienia nosa , ponieważ jest to ta część twarzy która jest mokra i świecąca 5 minut po umyciu twarzy .
Puder nie zakrywa zaczerwienień , lecz na korektorze sprawdza się idealnie , mam odcień 1 choć posiadam ciemną karnację więc dla mnie jest to dość dziwne ;D
Oczywiście muszę go poprawiać co 1,5 -2 h dla zmatowienia , ale to nie jest żadna przeszkoda jak dla mnie ponieważ czy tym czy innym musiałabym to robić z taką samą częstotliwością ..

Ilość zużytych opakowań: kończę 2

tragedia...!

Kupiłam ten podkład z ciekawości, cena atrakcyjna... No i się zawiodłam. Moje małe podsumowanie:

Plusy - nie mam!

Minusy:

- słabe krycie
- rozprowadza się źle
- kleisty
- kiepska konsystencja

Szczerze nie polecam.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: Jedno nie całe

Jako baza pod cienie

Naprawdę matuje i świetnie kryje, ale jest bardzo ciężki, za ciężki. Na specjalne wyjścia jest świetny, ale nie na co dzień.
Znalazłam dla niego inne zastosowanie-służy mi jako baza pod cienie. Z czystym sumieniem stwierdzam, że jest lepszy niż baza artdeco!, szczególnie do ciemnych cieni.
Cienie trzymają się nawet kilkanaście godzin, a nałożenie cienia na odrobinę nie zaschniętego fluidu powoduje że kolor staje się niesamowicie intensywny i ciemniejszy, i co zaskakujące, bardziej perłowy. Dziwne...ale działa i warto znać takie triki:)Używam tego produktu od:2 lat
Ilość zużytych opakowań:

Szajs

Kupując go nie przypuszczałam że kupuję takie g*wno.Ten fluid jest okropny:nie matuje,nie dopasowuje się do cery,co więcej tworzy maskę.Brzydki zapach.Najjaśniejszy kolor był niezdrowo blady,a ten trochę ciemniejszy-za ciemny.Ale odkryłam sposób na zużycie opakowania-pomieszałam go z kolejnym badziewiem,kremem Nivea Visage Young "Be beautiful".Po zmieszaniu powstał całkiem dobry produkt :D
Ogólnie nie polecam i sama już nigdy go nie kupię. ;p

Używam tego produktu od:kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań:jedno

Fajny

Całkiem, całkiem, nie narzekam. Dobrze się rozprowadza, rzeczywiście matuje, długo się trzyma, nie podrażnia skóry, ładnie pachnie, niedrogi i ogólnie OK.

Używam tego produktu od: kilku tygodni