Dora Pharmacia, Cosmetici Dora, Maska na bazie glinki zielonej do włosów przetłuszczających się (stara wersja)

Opis: Maska jest przeznaczona do włosów i skóry głowy z problemem nadmiernego wytwarzania łoju (czyli przetłuszczniem skóry i włosów). Składniki zawarte w glince zielonej, działające przeciwtłuszczowo posiadają bardzo dużą moc wchłaniającą. Maska reguluje nadmierne wytwarzanie łoju i przywraca skórze głowy jej naturalną równowagę. Następuje zdecydowane zmatowienie skóry głowy z wyraźną poprawą struktury i wyglądu samego włosa:
Maska zawiera takie składniki jak:
Lawenda - działa kojąco i antyseptycznie
Rozmaryn - wzmacnia i oczyszcza
Pokrzywa - reguluje wytwarzanie łoju i działa silnie wchłaniająco

Skład: aqua, solum follonum, cetrimonium chloride, cetil alcohol, mirystyl alcohol, butyrospermum parki, hydrolyzed wheat protein, menthol, eucalyptus globulus, propylene glycol, hydroxyethylcellulose, lavandula angustifolla, urica dioica, rosmarinus oficinalis, phenoxyethanol, methylparaben, citric acid, butylparaben, thymus vulgaris, propylparaben, ethylparaben

Cena: ok. 50 zł / 150 ml

jestem zadowolona

Jestem zadowolona,.wlosy mniej mi sie przetluszczaja. Mylam codziennie teraz moge co dwa dni, z tym, ze wlosy nie sa wcale tluste. kupie na pewno nie raz

Żaden cud

Zostałam obdarowana 10 saszetkami/ próbkami tejże maseczki. Leżała w kącie w zapomnieniu, aż postanowiłam poużywać. I tu spotkało mnie niemiłe doświadczenie. Absolutnie irytujący menthol w składzie powoduje chłód na głowie który doprowadza mnie do szału. Niby leżałam sobie spokojnie w wannie pełnej ciepłej wody i uczucie powinno być przyjemne, ale nie dla mnie. Użyłam, zapomniałam ( niz ze spektakularnych działań zapobiegających przetłuszczaniu nie zauważyłam). Po jakimś czasie myślałam, że może jadnak się przekonam, nałożyłam i ... myślałam, że ogłupieję z tego chłodu. Historia powtórzyła się jeszcze ze 2-3 razy, ostatnio kilka dni temu. Działanie maski zupełnie mnie nie przekonuje, włosy są w przeciętnym stanie, nic z obiecywanej długotrwałej świeżości. Może by uszła gdy ktoś lubi ten chłodny efekt, ale nie za taką cenę przy niewielkiej objętości i mizernym działaniu.
Ach i jeszcze coś, mimo, że spłukiwana obficie za każdym razem powodowała lekkie swędzenie głowy i ... łupież (do następnego dnia, pod wpływem zykłych balsamów znikał).

skuteczny

włosy są ślicznie nabłyszcczone, b. łatwo sie rozczesują.Uczucie chłodu jest bardzo miłe. Używam od roku wraz z mężam, ale zawartość ostatniego pudełka była naszym zdaniem nie zbyt gęsta ( a mamy porównanie po roku paplania się w błotku;)).

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że nakładanie maski jest koszmarem!! Opakowanie jest kompletnie nie przemyslane!!!

Poza tym szkoda ,że w Łodzi i okolicach jedynie kilka aptek ma asortyment DORA.Brak też promocji dla stałych klientek. Produkty nie są tanie!Szampon prawie40PLN, maska jeszcze droższa.

Kicha

Oj coś mi się wydaje, że poprzedniczce bardzo zależy na reklamowaniu tego produktu :-D ! Ja mam zupełnie inne doświadczenia. Maska z glinki miło pachnie, chłodzi skórę głowy (naprawdę fajne wrażenie), włosy po jej zastosowaniu są błyszczące. Na tym koniec plusów. Nie spełnia swojego podstawowego założenia, a więc nie ogranicza przetłuszczania się włosów, a wręcz umyte raz szamponem dłużej utrzymują świeżość niż po zastosowaniu tej maski. Poza tym nakładanie jej jest mąrdęgą, trzeba dłonią wyjmować z pojemnika i wszystko się przy tym brudzi. :-(
Nie polecam !

włosy nie są tłuste !!!

Macie problem z przetłuszczającymi się włosami? To wypróbójcie tę maskę, jest naprawdę świetna.
Używam jej od dłuższego czasu i skończyły się moje problemy z wiecznie tłustymi włosami. Maska ma przyjemny zapach (to chyba pokrzywa)stosowana na skórę głowy (bo tak zaleca producent) błyskawicznie wchłania się. Pozostawia przyjemne uczucie chłodu.
Moje włosy już nie prztłuszczają się, a skóra głowy nie swędzi. Maska zwalcza również łópież!!! Ten kosmetyk naprawdę działa. Z pewnością firma ta nie jest jeszcze bardzo znana tak jak inne, ale maska ta zasługuje na to, aby ją chociaż wypróbować. Gorącą zachęcam (można ją kupić tylko w aptece). Napewno szybko zobaczycie efekty i pozbędziecie się łupieżu i problemu z codziennym myciem włosów.