Chanel, Blanc Universel (Biała baza rozświetlająca)

Chanel, Blanc Universel (Biała baza rozświetlająca)

Rozświetlająca i korygująca baza w formie kremowo-żelowej dla wszystkich rodzajów skóry. Stosowana pod pokład daje efekt ujednolicenia i odmłodzeniania, a makijaż trzyma się niezwykle długo. Można ją także mieszać z podkładem dla efektu rozświetlenia oraz stosować na podkład, by modelować twarz. Nadaje się również do stosowania pod oczy dla zamaskowania śladów zmęczenia.
Zawiera filtr organiczny SPF 10.

Cena: 170zł/ 30g

szkoda, że wycofana :(

Baza dobrze utrwala makijaż, mocno rozjaśnia twarz i nieźle nawilża. Nie powoduje świecenia się twarzy. Można ją nakładać na wiele sposobów: pod podkład w celu utrwalenia, na podkład jako korektor i narzędzie do modelowania twarzy oraz mieszać z podkładem. Pielęgnuje twarz, nie zapycha. Bardzo, bardzo wydajna.

Używam tego produktu od: 2008
Ilość zużytych opakowań: dwa

Hmm...

Plusow jest znacznie wiecej niz minusow ... ale ta jedna wada skutecznie zniechecila mnie do tego kosmetyku.
Zacznijmy od +
- rozswietla
- latwo sie rozporowadza
- przedluza trwalosc makijazu
- nie zbiera sie w zmarszczkach mimicznych
Teraz ten wielki minus... baza strasznie zapycha pory. Niestety nawet po jednym nalozeniu mialam z cera problemy i ciezko bylo zwalczyc te krostki :/ Produkt nie jest dla mnie. Moze posiadaczki innej cery niz moja (mieszana) beda zadowolone.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: niecale jedno

Kiepska

Używałam tej bazy około 2 lata temu. Kupiłam ją, bo czasem potrzebuję rozświetlenia twarzy, gdyż często się nie wysypiam.

Nie zauważyłam żadnego rozświetlenia, może jedynie puder lepiej się trzymał na twarzy.

Używałam jej wówczas codziennie i po niedługim czasie moja skóra zaczęła się buntować. Zaczęły mi wyskakiwać niespodzianki, co było dla mnie nowością, bo na ogół nie mam takich problemów z cerą, ani nie miałam wcześniej żadnych alergii skórnych.

Jedyne logiczne wytłumaczenie dla mnie jest takie, że ta baza to same silikony, które zapychały moje pory.

Przestałam jej momentalnie używać, po jakimś czasie i skóra wróciła do normy. Od tamtej pory patrzę tylko z niesmakiem na pudełeczko, które ciągle gdzieś się pałęta wśród moich kosmetyków.

Na pewno więcej nie kupię. Ani tej bazy, ani żadnej innej. Jednak wolę mieć zdrową skórę, niż rozświetloną, czy wygładzoną, ale kosztem ładnej cery.

Używam tego produktu od: używałam 2 lata temu przez m-c
Ilość zużytych opakowań: nieskończone pierwsze

idealna baza

Bardzo przyjemnie pachnąca baza pod makijaż. Wspaniale otacza twarz ciepłym owalem, nawet w chłodne dni twarz wygląda na zadbaną, zdrową i pięknie podkreśloną.Baza Chanel nadaje się na co dzień, jak i na szczególe okazje kiedy wyglądem prezentować się z jak najlepszej strony. Podkład trzyma się na niej całą noc (lub dzień). Polecam z czystym sumieniem produkt, ponieważ każda kobieta zasługuje na szczyptę luksusu w swoim życiu.
UBOLEWAM NAD FAKTEM, ŻE PRODUCENT WYCOFAŁ TĄ BAZĘ ZASTĘPUJĄC JĄ BAZĄ "LE BLANK DE CHANEL" (udało mi się kupić jeszcze w tym miesiącu tą bazę z perfumerii douglas, ale Pani poinformowała mnie, że zostałam posiadaczką ostatniej bazy).

Używam tego produktu od:2 lat

jestem pod wrażeniem

Bardzo lubię tą bazę. Dzięki niej po pierwsze mój makijaż trzyma się barrrdzo długo i w idealnym stanie, twarz jest pięknie rozświetlona i mogę sobie ją fajnie modelować. Świetna dla mieszanej cery. Suchą może nieco przesuszyć, szczególnie w okolicach oczu. Ja najchętniej stosuję ją latem, gdy jestem opalona razem z bronzerem. Twarz wygląda wtedy po prostu PIĘKNIE ;-)
Niewiarygodnie wydajna, nie wiem kiedy ją skończę, a zaznaczam, że używam niemal codziennie i nie oszczędzam jej ;-)

Bardzo polecam!

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:jedno

bardzo fajna baza

Super! W telegraficznym skrócie: delikatna, masłowa konsystencja, ładnie pachnie, dobrze maskuje pory, ujednolica koloryt, w lepsze dni nakładam ją solo- odświeża cerę, rozjaśnia cienie pod oczami, rozmywa niedoskonałości. nieźle utrwala podkład, nie przyspiesza przetłuszaczania .
jeden duży minus- nadaje sie tylko dla dobrze nawilżonej cery, w przeciwnym wypadku masakrycznie podkreśla suche parie i skórki.
Uważam, że warta swojej ceny (154zł)

Używam tego produktu od: 1msc

taka sobie

używam tej bazy jakiś czas. Staram się korzystać z niej jedynie na specjalnie okazje, ponieważ po 3 godzinach świecę się okropnie. Mam cerę normalną z suchymi skórkami w strefie T. Ogólnie mam problem z podkładami, ponieważ po użyciu pojawiają się spod ziemi suche skórki. A po użyciu tej bazy i vitalumiere channel + puder sypki clinique świece jak latarnia morska. Bez bibułek matujących, po 3-4 godzinach mam ochotę zmyć makijaż. Dużym plusem jest to, że trzymają się na niej cienie, dużo dłużej i fajniej niż zwykle. Podsumowując; jeśli po 3h masz szansę wrócić do domu i porządnie poprawić makijaż, polecam. Jeśli nie, dobrze się zastanów

Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie, bo baaaardzo wydajna

Świetna

Baza jest rewelacyjna.Jest znacznie lepsza od nowej płynnej bazy Le Blanc,nie rozumiem,dlaczego producent ją postanowił wycofać.Konsystencja bardzo gęsta,ale po zetknięciu ze skórą zmienia się w bardziej płynną.Podkład się idealnie rozprowadza,pędzel z pudrem wręcz się ślizga po twarzy.Baza oprócz tego,że matuje,również rozjaśnia delikatnie buzię,można uzyskać efekt porcelanowej cery.Posiada bardzo przyjemny,taki brzoskwiniowy zapach.Jest wydajna a aplikacja nią jest naprawdę przyjemna.Z czystym sumieniem polecam:)

Używam tego produktu od:kilku tygodni

Fajna baza, fajna buzia

fajna, lekka, cudowny zapach ( nie wiem dlaczego, ale kiedy wacham te baze strasznie chce mi sie pic :)
mam skolnnosci do zaczerwienienia skory ( po jednej sstronie twarz) , baza fajnie to ukrywa i przyzwoicie rozswietla
nie wiem czy jest wydajna, ale na pewno zuzywa sie mnie podkladu, co kompensuje cene i jednego i drugiego
lubie Chanel i uwazam ze to value-for-money

Używam tego produktu od:1 miesiac

Przydatna

Bardzo lubię tą bazę. Ciekawa konsystencja rozpływającego się pod ciepłem palców masełka, łatwo się rozprowadza na twarzy. Daje matowy efekt, wyrównuje koloryt skóry. Utrwala makijaż, przydaje się w kryzysowych sytuacjach, gdy skóra ma kolor buraka i żaden podkład samodzielnie tego nie ukryje - kładę wtedy zielony korektor, tą bazę i wreszcie podkład - skóra wygląda wtedy idealnie (bez wcześniejszych warstw wyglądałabym jak z podkładem za ciemnym o trzy tony). Sprawdza się też, gdy chcemy osiągnąć efekt "porcelanowej laleczki". No i można jej używać samodzielnie - dobrze stapia się ze skórą, wygląda naturalnie.
Nie wiem czy kupię ponownie, ponieważ baz używam rzadko, ta jest b. wydajna i pewnie będę miała ochotę spróbować czegoś nowego - np. zachwalanych baz Smashboxa. Biorąc jednak pod uwagę, że bazy należą do tej najgorzej ocenianej trójki (obok podkładów i tuszy ;) ), na pewno zapamiętam to, co się u mnie sprawdziło :)

Używam tego produktu od:pół roku
Ilość zużytych opakowań:początek pierwszego

Bardzo wydajna

Jak kupowalam ta baze-wiem,ze tak nie powinno sie robic,ale wyprobowalam w sklepie na dloni.Skora zrobila sie rozswietlona,gladka,satynowa,po prostu idealna.Pomyslalam,ze to rewelacja.Zapach piekny,subtelny,wydajnosc ogromna.Moim zdaniem to bardzo tani produkt.Jest bialy,gesty jak maslo,w sloiczku,mam go ok 3 miesiecy i nie widze,zeby cokolwiek ubylo.To wielki plus.Jednak jak tylko polozylam to na twarz to moja mieszana-norm-do tlustej cera byla,ze tak powiem sliska-za sliska.Trzeba naprawde odrobinke polozyc,ale mimo to nie sluzylo mi to wcale.Dopiero jak polozylam to na podklad widzialam efekty.Odrobinke na nos,brode,czolo i pod oczy i jestem taka swieza i rozswietlona jak jennifer lopez.
Nie kupie ponownie,bo ten produkt starczy mi na pewno na 2 lata!

Używam tego produktu od:3miesiecy

lubie, bardzo lubie:)

baza spelnia oczekiwania. rozjasnia, rozswietla i przedluza trwalosc makijazu.
producent nie obiecuje zwezania porow. bazy nie maja miec wlasciwosci kryjacych. standardowa wlasciwoscia bazy jest zwykle przedluzenie makijazu. jezeli ktos ma problemy z cera- przesuszona, albo tlusta, powinien szukac kosmetykow przeznaczonych konkretnie dla cery problematycznej.
trudno zeby jeden kosmetyk rozswietlaj, wygladzal, ukrywal pory, przedluzal trwalosc makijazu, kamuflowal, etc. jesli ktoraz z Wizazanek zna taki produkt prosze o cynk:)

jestem bladolicym stworem z sincami pod oczami, z rozszerzonymi naczynkami i strefa t:) ( tak, to ja;))
i bardzo lubie te baze. swietnie sie rozprowadza, nadaje wrazenie swiezosci.
jest wydajna i ma sympatyczne opakowanie. jezeli kogos przeraza brak pompki (co w przypadku tej konsystencji jest zrozumiale) zawsze moze uzyc szpatulki.

jesli chodzi o porownanie jej z biala baza lancome- dla mnie to 2 zupelnie inne swiaty. bazy lancomowskiej neicierpie:)

Używam tego produktu od: pol roku
Ilość zużytych opakowań: niecale 1