Shiseido, Pureness, Foaming Cleansing Fluid (Oczyszczająca pianka do mycia twarzy)

Oczyszczający płyn zmieniający się w lekką pianę przeznaczony dla skóry tłustej, mieszanej i normalnej. Delikatnie oczyszcza zatkane pory, usuwa zanieczyszczenia, zmywa makijaż i tłuszcz mogący przyczyniać się do powstawania niedoskonałości skóry. Pozostawia skórę jedwabiście gładką.

normalna, tłusta, mieszana
oczyszczanie twarzy
oczyszczające, odświeżające
z pompką
pianka

Nie tędy droga

Po kilku piankach myjących z Shiseido odnoszę wrażenie że w każdej tubce jest to samo. Produkt mi się nie sprawdził z powodów, o których zaraz napiszę.

Miałam duży problem z niedoskonałościami. Oczywiście wiedziałam, że należy skórę dogłębnie ale delikatnie oczyszczać. No więc wybierałam produkty delikatne (z nazwy) gdyż bez mydła i pochodnych ale silnie oczyszczające. Najlepiej żeby za jednym razem zmywać makijaż i zanieczyszczenia i od razu niwelować (leczyć/usuwać) niedoskonałości.
I to był duży błąd. Ale ja wtedy o tym nie wiedziałam.

Pianka shiseido należy właśnie do takich pozornie idealnych produktów. Super wydajna, super pieniąca się i super oczyszczająca. Proces mycia super przyjemny. Skóra po jej zastosowaniu aż trzeszczy. Jest jasna i napięta. Czyli ideał. No okazało się że nie do końca.
Chodzi o mikrobiom skóry.
Ta pianka mimo pozornie delikatnej formuły jest produktem bardzo silnie oczyszczającym. Oprócz zanieczyszczeń agresywnie eliminuje także warstwę ochronnego płaszcza hydrolipidowego. U mnie powodowała kompletny chaos skóry spowodowany naruszeniem naturalnej bariery czyli wysuszenie oraz niekontrolowane przetłuszczanie.

Zmiana produktów myjących na łagodniejsze oraz zastosowanie wieloetapowego oczyszczania było dla mnie rewolucją. Skuteczną.

Niby tak, ale nie

Zacznijmy od tego, ze cere mam mieszana, nie swieci sie, problemem sa wypryski, ktore ciagle wracaja (w wieku 28 lat, ehhh zgrooozo).
Zaczelam stosowac produkty z tej serii. Nie znam sie za bardzo na kosmetykach.. ale ten produkt po prostu ma moc, ze tak powiem. Twarz jest umyta, czysta ALE mega MEGA sucha! wysuszenie do zera i zaczerwienienia. Seria Pureness jest no-alcohol, ale moje wypryski, ktore przy spotkaniu z tym produktem szczypia i wolaja o pomoc, mowia ze chyba bez alkoholu sie nie obeszlo..
Wysusza wypryski, ale nie usuwa. Nie zauwazylam jakos zeby szybciej znikaly. Bez dobrego kremu mega nawilzajacego nie da rady.
Nie wiem czy to tak powinno byc. Nie jestem zadowolona. Pani namawiala na drozsze kosmetyki z tej firmy ale ja sie stanowczo zrazilam i raczej nie skorzystam :(

Ilość zużytych opakowań: 1 duze

nie określę tego.

no cóż. Buzię myje. Konsystencja miła. Fajne szybkie użytkowanie. Ale po? mam wrażenie,że buzia jest spięta,nie nawilżona i jakaś taka tępa w dotyku,nie lubie go, nie wiem. Nie polecam :)

Używam tego produktu od: dawna

Takie jakieś

Polecono mi z uwagi na konsystencję i faktycznie - bardzo leciutka, mentolowy chłodek podczas mycia i zaraz po. Potęguje to wrażenie oczyszczenia. Ale jakąś godzinę po skóra robi się taka gumiasta, trudna w obróbce, nie przyjmuje kremów, tak jakby kosmetyk skórę podrażniał i rozpoczynał produkcję sebum w ekspresowym tempie. Może na kims innym działa inaczej.
Z uwagi na cenę na pewno nie kupię go ponownie.

Używam tego produktu od:przez miesiąc

bardzo wydajna i chemiczna

Początkowo byłam wprost zachwycona. Idealnie oczyszcza, jest niesamowicie wydajna, wystarczy odrobina, pieni się wprost niesamowicie. No właśnie...... a potem okropnie przesusza, ale dopiero po dłuższym czasie regularnego stosowania. Myśle ze to przesuszanie to skutek uboczny jakiegos chemicznego specyfiku który powoduje to niesamowite pienienie sie. Niby nie podrażnia, ale ja jestem bardziej wymagająca. Od pianki chce nie tylko oczyszczania ale także łagodzenia a nie ściągania. Zniechęciłam sie całkowcie i już więcej nie kupię. Cena za ten wysoce chemiczny produkt jest zdecydowanie za wysoka.

Używam tego produktu od: 6 m-cy

Zmywa wszystko

Jest to godny polecenia produkt do oczyszczania ale tylko dla cery tłustej i mieszanej, inne będzie przesuszać.

Świetnie oczyszcza, zmywa wszystko :)), nawet makijaż łącznie z tuszem, po użyciu cera jest idealnie czysta i gładka. Przy dłuższym stosowaniu sprawia że pory się oczyszczają i stają mniej widoczne, a niespodzianki prawie nie pojawiają się na mojej twarzy.
Produkt jest super wydajny, dwie kropelki wystarczą :)
Wracam dać piątą gwiazdke :)) Zrobiłam sobie małą przerwe na zastowanie innego oczyszczacz z Avene, i jeszcze bardziej doceniła właściwości myjące tego produktu, inne nie dorstają mu do pięt.
Dla mnie KWC.
Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pół pierwszego

Kupiłam ten kosmetyk za namową pani w drogerii. Muszę przyznać, że jestem z niego zadowolona może spodziewałam się po nim sporo więcej ale fakty są takie, że naprawdę skóra po nim jest ładnie oczyszczona. Jest delikatny i wystarczy dosłownie kropelka tego specyfiku żeby dobrze umyć nim twarz, szyję i dekolt. Spodziewałam się, że będzie on bardzo dobrze oczyszczał więc trochę się zdziwiłam jego delikatnością.
Mimo jego skuteczności nie wiem czy jeszcze go kupię. Jak na razie mam przed sobą jeszcze przetestowanie kosmetyków Biothermy i zobaczymy co lepsze.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/2

solidny produkt

solidny, dobry produkt, godny polecenia. Pieknie pachnie, zreszta jak cala linia. Ma fajne opakowanie i jest wydajny. Pozostawia na dlugo niesamowite uczucie czystosci i swiezosci. Na mnie dzialal takze matujaco. Nie wysuszal, nie podraznial. Mysle, ze nadaje sie nawet do bardzo wrazliwej skory!
Polecam. Penwie, gdyby nie cena sama czesciej bym stosowala. Mysle, ze jakosciowo jest porownywalny z podobnym produktem Kanebo

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: wiele

*** z plusem

Przy zachwytach nad dzialaniem kremu ta pianka wypada przecietnie.Owszem ladnie oczyszca buzie,nadaje aksamitne wykonczenie,ale nie walczy z niedoskonalosciami,troche wysusza.Ten kosmetyk jest bardzo przyjemny w uzytkowaniu,po aplikacji tworzy sie milutka pianka-masowanie nia twarzy to sama przyjemnosc.Wydajnosc wprost oszalamiajaca,no i zapach-delikatny,ale wyczuwalny.

*****

To mój kosmetyk wszechczasów . Delikatna , puszysta pianka , która dokładnie zmywa makijaż , łagodzi i nawilża . Pozostawia skórę czystą , miękką , bez jakiegokolwiek uczucia ściągnięcia . Wspaniała i niezastąpiona . Absolutnie nie wysusza . Ja używam już tylko i wyłącznie tej pianki - w perfumerii trudno mnie namówić na zakup innego preparatu do mycia twarzy . Używam jej dzień w dzień . Jest bardzo wydajna - nie trzeba dozownika dociskać do końca . Wystarczy kropelka by wytworzyć puszystą , miękką , pachnącą pianę i umyć twarz ( a na pudełku sugerują naciśnięcie dwukrotne (!) - to chyba na tydzień ; ) ) . Pianka wystarcza mi na trzy miesiące codziennego stosowania .

<i> Skład : aqua , potassium myristate , butylene glycol , potassium laurate , glycol distearate , sodium lauryl glycol carboxylate , lauryl betaine , myristic acid , hydroxypropyl methylcellulose , lauric acid , sodium methyl cocoyl taurate , poloxamer 184 , trisodium hedta , disodium edta , peonia albiflora , rosmarinus officinalis , sodium benzoate , benzoic acid , parfum </i>

cudeńko

Pianka jest wspaniała! Ma same zalety a kiedy wźmie się je pod uwage to cena nie jest az tak odstraszająca. wyjątkowo dobrze oczyszcza - moja skóa jest po jej użyciu ja po maseczce oczyszczajacej, sliska i gładka jak jedwab. usuwa wszytsko - podkład, kurz , sebum, itp. Wacik z tonikiem jest czyściutki kiedy przecieram twarz po uzyciu tego produktu. Nie wysusza tylko oczyszcza a to nie zdarza się często wśród żeli i pianek do mycia Poza tym to ładnie pachnie i jest wprost niewiarygodnie wydajna. Naj lepszy oczyszczacz jaki miałam. Kanebo nie dorasta mu do pięt!!!

jestem zauroczona

Zacznę od tego, że czegoś tak wydajnego jeszcze nie miałam.Dosłownie wystarczy kropelka 2 mm na 2 mm! ;)
Najpierw jest płyn, ale jak się połączy z wodą, zamienia się w delikatną, puszystą pianę.Naprawdę świetnie się pieni.Bardzo dobrze oczyszcza twarz, ma się uczucie odświeżenia, czystości, ale w ogóle nie ściąga, ani nie wysusza.Jest delikatna, ale skuteczna.I bardzo przyjemna w użyciu.Po kilku dniach używania miałam wrażenie, że pory są jakby domknięte, mniej widoczne.W ogóle skóra zaczęła lepiej wyglądać i to po zaledwie kilku dniach.Przy tym wszystkim twarz pozostaje świetnie nawilżona. Cudowny preparat.Acha- i bardzo ładnie pachnie.