Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych (stara wersja)

Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych (stara wersja)

Szampon zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry,
zmniejsza lub likwiduje swędzenie skóry, hamuje wypadanie włosów wywołane niewłaściwą pielęgnacją (m.in. stosowaniem szamponów o dużej zawartości detergentów), posiada naturalne właściwości przeciwłupieżowe i przeciwłojotokowe.
Polecany nastolatkom oraz osobom mającym włosy tłuste i rzadkie, w celach
- profilaktyki i zapobieganiu nawrotom łupieżu,
- przy alergicznym świądzie skóry,
- przy świądzie skóry w przypadku niewłaściwego doboru szamponów,
- przy nadmiernym łojotoku,
- w przypadku nadmiernego wypadania włosów spowodowanego dietami odchudzającymi oraz długotrwałym przyjmowaniem leków.

Zmniejszył wypadanie włosów

Szampon
-Jest bogaty w składniki ziołowe
-Posiada poręczne i wygodne w użyciu opakowaniu
-Pachnie przyjemnie ziołami
-Wydajność szamponu jest standardowa
-Nie powoduje podrażnień skórych podczas mycia
-Oczyszcza włosy bardzo mocno, włosy aż skrzypią z czystości
-Zauważalnie zmienjszyła się ilosć wypadanych włosów
-Można stosować go przy różnych problemach takich jak : przetłuszczające się włosy czy włosy z skłonnością do łupieżu
-Cena jest przystępna a szampon warty kupienia i spróbowania

Używam tego produktu od: 1 miesiaca

Tak, tak, tak!

Oczywiście, jak to u mnie - ten szampon kupiłam w ciemno ;) Nie zawiodłam się. Jest świetny! Myślę, że minimalnie rozjaśnia włosy. Nie podrażnia mi skóry głowy ani oczu. Przyjemny zapach i konsystencja..Uważam, że jest wydajny. Przy moim codziennym myciu włosów wystarcza mi na długo. Dobrze oczyszcza, nie obciąża włosów. Po ten szampon będę wracać zawsze do apteki :) Nie kosztuje majątku i myślę, że jest dostępny w każdej aptece. Muszę koniecznie spróbować odżywki z tej serii!

Używam tego produktu od: ok. 2 lat
Ilość zużytych opakowań: ponad 10

Ekstra!

Szampon jest naprawdę okej. Ładnie oczyszcza skore głowy, nie powoduje luzpiezu. Włosy po nim są świeże i gładkie. Innym plusem jest niska cena za to ja miałam troszkę problem z dostępem do tego szamponu- w wielu aptekach go nie ma :\\ ale zamowilam i mam ;) lubię ziołowy zapach ale niektórym moze on przeszkadzac,ale czuć go tylko przy myciu... Nie wrócę juz do drogeryjnych szamponow!
Polecam:)

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 niecale!jjuz kupilam 2

Jeden z ulubionych szamponów

Jestem na tak. Szampon oczyszcza, ale nie podrażnia przy tym skóry głowy. Włosy są świeże przez 2 dni w moim przypadku i ładnie uniesione u nasady. Nie puszą się przy tym.
Szampon jest wydajny, pieni się i nie potrzeba go dużo do umycia włosów. Niestety etykieta na butelce jest papierowa, przez co po kilku użyciach pod prysznicem nie wygląda zbyt estetycznie. Za to odejmuję pół gwiazdki.

Ilość zużytych opakowań: Dwa niecałe

bardzo dobry szampon

dla mnie szampon ten jest bardzo dobry:
- dobrze sie pieni i wszystko zmywa z włosów
- nie podrażnia skóry głowy (o co u mnie bardzo łatwo)
_ przyjemny zapach
- podręczna butelka
- przystępna cena
- wydajny
- likwidacja łupieżu i zaczerwienienia skóry

jedyny maly minus to trochę zbyt mocno wysuszył mi włosy, ale nie wiem czy mogę sie czepiac, bo na opakowaniu jest zaznaczone zeby stosować go przy nadmierny łojotoku

Używam tego produktu od: parenaście tygodni

takie nic

Skuszona opiniami kupiłam to cudo...nie było łatwo bo w żadnej zielarni nie było...kupiłam przez internet. Niestety rozczarowałam się...włoski jak mi się przetłuszczały tak się przetłuszczają,strasznie plącze,nie pieni się,niezbyt pielęgnuje-bez odzywki jak siano:/ na plus ze jest delikatny,naturalny więc nie mam wyrzutów,że karmie włosy chemią...ogólnie ambiwaletny mam stosunek do niego ale chyba już go nie kupie...

5 -

+ mam włosy mocno przetłuszczające które muszę myć codziennie a to jest pierwszy szampon, który umożliwił mi mycie włosów co dwa dni
+ nie powoduje u mnie łupieżu (co powoduje wiele innych szamponów)
+ gdy zaczęło pojawiać se swędzenie głowy spowodowane innym szamponem ten szampon złagodził to, a potem zlikwidował
+ dobrze się pieni
+ wydajny
+ delikatny zapach, nie utrzymujący się na włosach
+ przystępna cena

- trochę plącze włosy i elektryzuje więc muszę używać odżywki, co by mi nie przeszkadzało bo używam odżywki również z innymi szamponami ale po jej użyciu włosy znowu codziennie się przetłuszczają więc muszę wybrać albo codzienne mycie albo splątane i naelektryzowane włosy
- trudno dostępny, muszę zamawiać przez internet Używam tego produktu od:2 miesięcy

Najlepszy z ziołowych

+ Ma krótki, ładny skład bez soli, nie podrażnia oczu, nie był testowany na zwierzętach.
++ Jak na szampon ziołowy zaskoczyło mnie jego pienienie oraz ładny i pozostający na włosach, ziołowy zapach.
+++ Nie robi z włosów siana, nie plącze ich, nadaje zauważalny, zdrowy połysk, unosi od nasady, czyni sypkimi.
++++ Co w nim najbardziej cenię, to że dobrze myje, a przy okazji nie podrażnia skóry głowy, likwiduje drobny łupież, zmniejsza wypadanie oraz swędzenie spowodowane używaniem kosmetyków naszpikowanych chemią. Spełnia w całości obietnice producenta.
- Trudno dostępny, szukam od pewnego czasu, ale w wielu aptekach o nim nie słyszano.
-- Przy bardzo tłustych włosach może wymagać podwójnego użycia lub częstszego mycia.

Wbrew informacjom widniejącym w zgłoszeniu, w skład wyciągów roślinnych oprócz mydlnicy wchodzą: pokrzywa, szałwia, skrzyp, szyszki chmielu, rozmaryn.

perelka!

Mam trudne wlosy - farbowane, falowane, a na dole skrecajace sie w loki. Do tego przetluszczajace sie, a na koncach suche. Ufff...nie jest latwo odszukac jakis dobry szampon. Fitomed kupilam za 12 zl i po przeczytaniu recenzji sie zalamalam, bo tak pol na pol.
Na moje wlosy dziala jednak rewelacyjnie! Mniej sie przetluszczaja, sa blyszczace, mniej ich wypada. Latwiej sie ukladaja, bo sz. podnosi wlosy u nasady. Minusik - moze troche wysuszac, dlatego bez odzywki sie nie obejdzie, ale jak ktos farbuje wlosy, to i tak musi stosowac inne kosmetyki (ja uzywam razem z rozanym Aesop).
No i super sprawa, ze szampon ma tak malo chemii, SLS na 5 miejscu, zero silikonow. Fajny ziolowy zapach. Byc moze nie wszystkim podpasuje, ale warto sprobowac. Kolejny fakt, ze polski kosmetyki sa coraz lepsze! :DUżywam tego produktu od:kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań:koncze 1

Świetny szampon ale nie najlepszy, zdecydowanie wolę wariant do włosów suchych z tej samej firmy:
Szampon przyjemnie pachnie, delikatnie i ziołowo. Ma przyjazny, dość naturalny skład. Dobrze oczyszcza włosy, są po nim świeże, błyszczące, lekkie ale ciut sianowate - przeciwnie do wspomnianego juz wariantu dla suchych włosów. Ten szampon nie wygładza ich tak bardzo ale myślę, ze tłustym włosom to sie akurat spodoba.
Szampon jest wydajny. Ma estetyczne opakowanie, wzorowane na takie "babcine" ale wygodne i poręczne.
Cena do przyjęcia, zwłaszcza jak na tak dobry szampon.
Nie wiem czy jeszcze go kupię ze względu na wymagania moich włosów. Jeśli zmienią się w kierunku tłustych sięgnę po niego.

cudowne odkrycie!

Kupiłam ten szampon zupełnie przypadkowo w sklepie zielarskim.Szukałam czegoś co ograniczy przetłuszczanie skory głowy i jednocześnie nie bedzie nafaszerowane jakimiś silnymi skladnikami ktore beda działały wysuszająco lub podrażniająco.Spotkało mnie mile zaskoczenie!!!!Mam również problemy z łupieżem tłustym a ten szampon wyraznie mi pomaga.
-oczyszcza skóre głowy
-daje uczucie świezych czystych i sypkich włosów
-jest delikatny
-niweluje łupież i łuszczenie sie skory głowy
- zapach jest przyjemny ziołowy
-dobrze się pieni
Oczywiscie po szamponie nakladam maske lub balsam na włosy w celu łatwego rozczesania.Z tego powodu odejmuje jedną gwiazdkę.Zdaje sobie sprawe ,że cięzko jest znalezc złoty srodek (cudowny szampon) który jednoczesnie bedzie naturalny,odtłuszczający skóre głowy i sprawiający ze włosy bedą sie łatwo rozczesywały i bedą nawilzone.Niestety jeszcze nie spotkałam takiego ideału!:)POLECAM FITOMED Używam tego produktu od:kilku tyg

Ambiwalentnie...

wspaniały skłąd z szregiem ziół na drugim miejscu i z slsem na piątym zdawał się obiecywać tak wiele...Tymczasem moje nadzieje szybko się rozwiały.
Po tym szamponie włosy przetłuszczały mi się wyjątkowo szybko - już na następny dzien po myciu...:( Myślałam, że skóra głowy musi się przywyczaić do slsa w dalszym miejscu składu, ale niestety nic z tego, a zużyłam całą butelkę.

Był bardzo wydajyn, zapach i konsystencja bardzo mi odpowiadały; pienił się jak szalony, a włosy był cudnie błyszczące miękkie, jakby wyprostowane i choć szampon plątał włosy, to w miarę łatwo się po nim rozczesywały bez odżywki ( a mam dość długie)

Nie zrobił nic w sprawie drobnego łupieżu.
Ponadto mam wrażenie, że wysuszał mi nieco włosy, ale co ciekawe - nie na końcach, lecz przy skórze głowy...

Rekompensata podstawowych wad to fakt, że niesamowicie wzmocnił mi włosy! i te przestały wypadać (już tylko w normie). Przestałąm także używać odżywek do włosów, bo włosy był naprawdę piękne...

Używam tego produktu od: dwa miesiące mycia co dwa dni ( a może i trochę dłużej)
Ilość zużytych opakowań: jedno (250 ml)