Lumene, Matt Touch Balancing Makeup

Lumene, Matt Touch Balancing Makeup

Matt Touch - Lumene podkład matujący dla mieszanej oraz tłustej skóry, ze względu na matujący efekt. Produkt całkowicie beztłuszczowy z aktywnym, naturalnym składnikiem regulującym efekt świecenia się twarzy zwanym inteligentnym cukrem. Ten "inteligenty" składnik intensywnie nawilża wysuszone partie skóry mieszanej. Jednoczenie skutecznie zapobiega intensywnemu wydzielaniu się sebum w przypadku tłustej skóry, a co za tym idzie świeceniu się twarzy. Gwarantuje świeży efekt makijażu przez wiele godzin. Lekkie rozpraszające światło mikrocząsteczki zapobiegają świeceniu się twarzy i nadają skórze jedwabisty i bardzo świeży wygląd.

Przeciętność

Średnie krycie, gorzej niż średnie matowienie - czyli obiecanki-cacanki.
Ciemnieje. Znika po kilku godzinach.

Ładny zapach i konsystencja ale nie o to chodzi.
Nie chcę już takich wydatków.

Używam tego produktu od: nie wiem
Ilość zużytych opakowań: sztuka

Lubię

Po raz pierwszy używałam go zeszłej zimy. Akurat potrzebowałam jasnego podkładu i Lumene przyszło z pomocą. Wtedy był świetny - odcień 05 pasował do mojej żółtawej bladości.

Teraz kupiłam kolejną buteleczkę, ponieważ najzwyczajniej zatęskniłam za Lumene. Jednak coś mnie zaskoczyło - odcień 05 różni się trochę od tego, który miałam za pierwszym razem - ten jest ciemniejszy. Jednak różnica nie jest aż tak widoczna (mam teraz delikatną, żółtą opaleniznę), ale podejrzewam, że na przyszłość będę potrzebować odcienia 01.

Co do działania podkładu, jest bardzo przyjemny. Lekki, nie zapycha skóry, nie spływa, nie kruszy się. Dobrze się wchłania, nie zostawia żadnego nieprzyjemnego filmu. Nie plami ubrań. Matuje umiarkowanie, jednak ja nie mam bardzo wymagającej skóry tłustej, a mieszaną, więc nie wiem, jak będzie się zachowywać na bardzo tłustej skórze. Nie ma dobrych właściwości kryjących, raczej średnie, ale należy mu się duży plus za ładne wyrównanie faktury skóry - aż się zdziwiłam, gdy dziś go nałożyłam. Większych krost nie maskuje, ale ja tego od niego nie wymagam.

Niestety Lumene Matt Touch ma duży minus - jest bardzo niewydajny. Poprzednie opakowanie starczyło mi na niecałe trzy tygodnie codziennego stosowania. Zwykle jeden podkład ze średniej półki wystarczy mi na 6-8 tygodni. Ten na dwa razy krócej, a cenę ma porównywalną.

Ponadto, po jakimś czasie bardzo ciężko jest wydostać podkład z opakowania. Buteleczka zrobiona jest z bardzo twardego tworzywa i nawet nie da się wycisnąć resztek podkładu.

Mimo wszystko, lubię ten podkład. Jego konsystencja i lekkość jest bardzo zbliżona do Hydralight Isa Dory. Lubię to, że nie czuję go na skórze, że nie wysusza i przyjemnie rozpromienia cerę. Za to należą mu się mocne 4 gwiazdki.

Używam tego produktu od:pierwszy raz użyłam w styczniu 2007
Ilość zużytych opakowań:1 całe i 2 napoczęte

B. dobry

Swietny podkladzik , cera sie nie swiec , wyglada zdrowo, nie jest wysuszona, maskuje niedoskonalosci . I te kolorki sa naprawde swietne , jak dla mojej jasnej cery w sam raz.
Wydajny, a przy tym nie wywala mi sie za duzo podkladu.

Używam tego produktu od:tygodnia

bardzo dobry produkt

uzywam tego produktu od poltora roku z mala przerwa na Clinique/ale wrocilam do niego i naprawde jestem zadowolona!
Mam cere mieszana, ktoera sie czasem przetluszcza -swieci- na czole i brodzie oraz w okolicach nosa. w zasadzie nie skupiam sie na tym problemie za bardzo. szukalam raczej produktu nawizlajaco-kryjacego, ktory nie bedzie sprawial wrazenia maski na twarzy. Eksperymentowalam z roznymi markami i wkoncu poprosilam konsultantke w galerii kosmetycznej o porade. Polecila mi Lumene i dobrala mi kolor. Moja ocena - super! idealnie stapia sie ze skora, nawilza, sprawia wrazenie delikatnego wygladzenia a do tego kryje niedoskonalosci:-) matuje, moze nie na dlugo bo na jakies 3-4 godziny i moja strefa T znowu poswieca ale gdy rano zmatuje to pudrem zaraz po nalozeniu - jest doskonale. jednak najbardziej cenie ten fluid za "stapianie sie" z skora na twarzy i... udawanie drugiej skory! najwazniejsze jednak aby pamietac - nie nakladac go za duzo bo wtedy jak w kazdym przypadku - bedzie widac zmarszczki itd;) ale przy odpowiednim umiejetnym rozprowadzeniu- LUMENE sprawdza sie bardzo dobrze. zwlaszcza za to cene!

Używam tego produktu od:1,5 roku

dobry (zwlaszcza zima)

To byl pierwszy podklad jaki uzywalam, kolorek dobrala mi kosmetyczka na pokazie i nie mam w tym wzgledzie nic do zarzucenia. Uzywalm przez rok nr 8 Peach Beige, bardzo ladnie stapial sie z jasna cera i dawal matowe wykonczenie. Mam cere mieszna, wiec po ok 3 godzinach musialam uzywac bibulek matujacych , ale po ich uzyciu nadal pozostawala warstwa podkladu, wiec nie bylo najgorzej. Mysle ze podklad najlepiej sprawuje sie raczej zima i przy zastosowaniu bazy matujacej.

Moim zdaniem produkt w swojej cenie jest w porzadku.

Używam tego produktu od:1 rok

Średniak

W zasadzie podkład nie wyróżnia się niczym specjalnym. Efekt krycia minimalny, matowi może na 2 h, wspomagany przez puder mat urzymuje się około 5 h.Nie tworzy efektu maski, a jak wiadomo jest to dla nas kobiet bardzo istotne. Dość sprytne opakowanie, dzięki któremu zyskujemy czas. Po prostu średni :) Z tego co wiem Lumene już nie istnieje na rynku, można jeszcze gdzie, niegdzie spotkać kosmetyki tej firmy po zniżkach m.in.w Naturze.

Używam tego produktu od:roku

jestem z niego zadowolona

Jest to podkład po który sięgam zdecydowanie najczęściej. Po części wynika to z tego, że dosyć miałam eksperymentowania i wydawania pieniędzy na podkłady, których zakup często okazywał się totalna porażką. Na Lumene trafiłam właśnie w podczas takich eksperymentów i poszukiwań.
Przypadł mi do gustu przede wszystkim ze względu na to, iż ma fajną konsystencję, nie tworzy maski i skóra po nałożeniu podkładu wygląda naturalnie. Jedyny minus, jaki mi przychodzi do głowy to to, że troszkę za słabo kryje (dlatego nie dam mu 5 * )
Ja go używam w połączeniu z pudrem prasowanym Skin Couture Powder Lumene.
Ogólnie jestem zadowolona, aczkolwiek zużyłam już tyle opakowań, że zaczął powoli mi się nudzić i zapewne niedługo znowu zacznę eksperymentować :)
Dodam, że w międzyczasie zakupiłam sobie Dermablend Vichy, który okazał się dla mnie porażka i wróciłam do Lumeny :)
Używam tego produktu od: ok. 2 lat

Do idealnej cery

Kiedyś chciałabym mieć idealną cerę i móc go używać, bo w zasadzie uważam, że jest bardzo sympatyczny:-)
+ duża paleta jasnych kolorów
+ matuje (ale do bardzo tłustej cery się raczej nie przyda)
+ daje bardzo delikatny efekt
+ efekt można trochę wzmocnić przez kolejną warstwę bez uszczerbku na naturalnym wyglądzie;-)

- nie kryje nic a nic
- nie jest zbyt trwały
- czasami trudno go wycisnąć z opakowania

Bardzo chciałabym móc do niego kiedyś wrócić...;-)

Znakomity

Ten produkt uważam za jeden z najlepszych, wśród podkładów, bije na głowę konkurencję nie tylko wśród swojej półki cenowej. Mam skórę mieszaną, nieraz kładę go na filtr. Idealnie stapia się ze skórą, nie wchodzi w pory, ładnie matuje (choć nie wytrzymuje całego dnia). W ogóle go nie widać na twarzy, daje supernaturalny efekt, a swoje zadanie spełnia.
Jedyny minus to zbyt twardy plastik, trudno mi już go wycisnąć. To moje pierwsze, ale na pewno nie ostatnie opakowanie.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Ulubiony:)

Mam tlusta cere, z tendencja do blyszczenia i musze przyznac, ze z tym niepozadanym blyskiem podklad Lumene, nie radzi sobie w 100%- czego nie mam mu za zle, bo nie uzywam podkladow w celu matowienia cery, a dla wyrownania jej kolorytu. Zatem nie obnizam oceny podkladowi Lumene, za matowienie tylko na 5-6 godzin. Po pewnym czasie od aplikacji, stapia sie z moja skora i wyglada supernaturalnie:)
Ostatnio zaczelam "przykrywac" go, w strefie T, transparentnym pudrem w kamieniu- rowniez Lumene i osiagnelam wymarzony efekt: caly dzien, bez koniecznosci poprawek:)
Ogromny + za jasne odcienie- nie znalazlam dotad w ofercie zadnej innej firmy, tak jasnego, neutralnego koloru , jak 01 Matt Vanilla.
Nie mam wielu przebarwien, a ewentualne zaczerwienienia, powypryskowe, podklad Lumene przykrywa u mnie bez problemu. Kiedy wymaga tego moja kaprysna cera- nakladam czasem 2 warstwy tego podkladu i ciagle twarz wyglada naturalnie- bez efektu maski.
To produkt, ktory na mojej skorze wyglada tak, jakby go nie bylo, pomimo, ze czasem naloze go naprawde sporo;)
Kolejny + za to, ze nie zapycha porow , a tym samym nie przyczynia sie do powstawania wypryskow.
Nie zalezy mi na efekcie totalnego matu i jestem bardzo zadowolona z dzialania tego podkladu, stad *****

Używam tego produktu od:1,5 roku
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 2 op.

totalna pomyłka

Podkład kiepski. Po nałożeniu maiałam wrazenie ze moja skóra zrobiła się jakaś lepka, matuje takze słabo. Po jakiejś godzinie twarz się zaczeła strasznie świecić. Z kryciem tez jest tak sobie. Ogólnie nie polecam

Używam tego produktu od:6roku temu
Ilość zużytych opakowań:1 nieskończone

Nie polecam

Nie wiem do czego ma służyc ten podkład?? Nie ma zupełnie właściwości kryjących.To raczej jak jakiś krem z kolorkiem. Nie rozumiem producentów, którzy wypuszczają podkład do cery tłustej i nie ma on właściwości kryjacych. Myślę, że prawie każdy posiadacz tłustej i mieszanej cery ma również problemy z jakimiś niedoskonałościami.
Ten podkład jest stworzony dla posiadaczek alabastrowych cer bez żadnych niespodzianek!! Niestety dla mnie jest fatalny :(

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:pół 1