IsaDora, Velvet Touch Compact Powder (Puder prasowany)

IsaDora, Velvet Touch Compact Powder (Puder prasowany)

Trwały matujący puder. Optycznie zmniejsza pory, wygładza drobne zmarszki i rozświetla cerę. Zawiera glicerynę o właściwościach nawilżających, witaminę C oraz filtry UV. Nieperfumowany. Hypoalergiczny.

Dostępny w siedmiu odcieniach.

Piekne wykonczenie

Puder gości w mojej kosmetyczce od kilku lat. Uzywam koloru nr 10, transparentny. Na co dzien do wykonczenia makijazu uzywam najczesciej sypkiego, natomiast w ciagu dnia do poprawek Isadora sprawdza sie bardzo dobrze. Przede wszystkim nie przyciemnia i nie zmienia koloru podkladu, troszke bieli, ale po krotkim czasie "wtapia" sie, pozostaje niewidoczny. Czesto uzywajac pudrow w kamieniu do poprawek zauważyłam, ze kazda kolejna poprawka robi wiecej szkody, niz pożytku, powoduje efekt maski, ten puder tego nie robi. Jest to bardzo jasny odcien transparentny, zadnego rozowienia skóry, nie wchodzi w pory, co jest nuestety czeste przy poprawkach niektorymi pudrami. Daje aksamitne wykonczenie, przy ciemnej karnacji moze przeszkadzac to delikatne bielenie.
Warty uwagi, moj ulubieniec od lat.

Dobry puder

Jedyne co mogę powiedzieć o tym pudrze to fakt, że jest dobry. Stosuję go już kawał czasu (co świadczy o jego wydajności) i jestem zadowolona. Nie mam zbyt dużego porównania, bo nie używałam zbyt wielu pudrów ale z tego jestem zadowolona. Spełnia swoje zadanie, tj. matuje cerę, nie wysusza jej i nie tworzy jakieś niefajnej i widocznej warstwy na cerze.

Uwielbiam ten puder

Używam go od wielu lat i zuzylam juz wieeeele opakowań. Moim zdaniem jest niezastąpiony. Rzeczywiście daje duże krycie co jest rzadkością w tego typu pudrach. Moj ulubiony kolor wpada lekko w zoltawe barwy ale dla mnie to duży plus bo pięknie maskuje zaczerwienienia. Ma jedwabista konsystencję przez co skóra wygląda bardzo gładko.
Polecam nakładać go beautyblenderem lub platkiem dołączonym do opakowania (wtedy efekt jest najlepszy )
U mnie nie podkreśla suchych skórek i jeśli macie problem z suchymi skorkami to polecam raczej peeling a nie narzekanie na puder .

Przyjemny, ale nie za te pieniądze.

Kupiłam puder w odcieniu transparentnym, jestem w trakcie pierwszego opakowania, ogólnie nie mam problematycznej cery, szukałam pudru typowo do wykończenia makijażu, dający lekkie, naturalne wykończenie. I co by nie mówić puder spełnia moje oczekiwania i sumie nie miałabym się do czego przyczepić, gdyby nie jego cena, która regularnie sięga 80 złotych. Produkt dobry, daje fajne aksamitne wykończenie, dość trwały, jednak za tę cenę nie ma fajerwerków. Spodziewałam się czegoś lepszego i moim zdaniem lepiej do tych 80 złotych dołożyć i kupić np. Maca, który jakością biję Isadore na łeb, lub kupić np. puder z Rimmela Stay Matte, który jest trzy razy tańszy a efekt daje taki sam ...

Nieskazitelnie aksamitny mat, ale z podkreśleniem suchych skórek

Chyba po raz pierwszy zdarzyło mi się pomyśleć, że producent oddał nazwą istotę produktu. Velvet Touch to w największym skrócie dokładny opis wykończenia. Podobnie, jak w przypadku aksamitu-materiału jest bardzo matowe i wyraźnie miękkie (w sensie zmiękcza rysy twarzy). Nie jest to może obecnie najmodniejsze ani też najpopularniejsze wykończenie (zwane przez niektórych ,,płaskim matem"), nie sposób odmówić mu jednak pewnego uroku, o czym wspomnę jeszcze dalej. Mam odcień Soft Mist i z perspektywy jego używania piszę recenzję.

Działanie: Puder jest mocno sprasowany i można nakładać go swobodnie dołączoną gąbeczką, ale też pędzlem. Efekt osiągnięty za pomocą pędzla jest dość delikatny, ot, matowy woal okalający twarz i utrwalający makijaż. Gąbeczka za to pozwala wyczarować na twarzy prawdziwy, bezkompromisowy aksamit. W praktyce, na mojej mieszanej cerze oznacza to zero połysku w strefie T na około 4-5 godzin, czasem również dłużej (sebum pochłania świetnie, gorzej sobie radzi dopiero, kiedy skóra się spoci). ,,Wymazuje" rozszerzone pory, bardzo zmniejsza widoczność nierówności na skórze (wszystko w rodzaju drobnych krostek, małych blizn i niewielkich zmarszczek). Jest to mój ulubiony puder do utrwalania korektora pod oczami, bo ładne ,,spłaszcza" głęboką dolinę łez i zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych, a korektor, którego używam obecnie świetnie się z nim ,,dogaduje" (nie ciemnieje i nie wchodzi w zmarszczki). Matowe wykończenie jest nieco płaskie, za to tworzy iluzję bardzo gładkiej, matowej, świeżej cery. Z jednym ,,ale" - podkład bardzo podkreśla suche skórki. Nie twierdzę, że nie nadaje się do suchej cery, bo nie szkodzi moim suchym policzkom, nie wysusza ich bardziej ani nie podrażnia, ale osoby używające wysuszających preparatów punktowych na trądzik i posiadaczki suchych skórek w skrzydełkach nosa powinny trzymać się od niego z daleka. Co do działania na cerę, nie mogę mieć zarzutów, nie zapycha mnie ani w żaden sposób nie szkodzi, lubi go zarówno strefa T, jak i suche partie (z tym zastrzeżeniem, że nie używam go codziennie, ponieważ lubię też inne typy wykończenia w makijażu).

Kwestie techniczne: Puder sprasowany jest bardzo mocno i umocowany w opakowaniu solidnie. Upadek mu niestraszny, podobnie jak całemu pudełeczku. Same walory estetyczne opakowana są jednak wątpliwe. Puder do najtańszych nie należy, ale pudełko to brzydki, łatwo rysujący się i przyciągający drobinki pudru plastik. Lusterko wklejone jest bez większej dbałości o wygląd, a gąbeczka jest cienka, niezbyt puchata i mizerna (chociaż trzyma się, mimo rachitycznego wyglądu).

Podsumowując: Polubiłam ten puder, ale podkreślam, że jest to wykończenie, które przypadnie do gustu osobom lubiącym mocny mat. Nie ma się co łudzić, że będzie dobrze wyglądał na suchych skórkach lub jeśli ktoś ma dość długie włoski na twarzy. Dla niezdecydowanych polecam tester lub wersję podróżną (nieduża, wydajna i znacznie tańsza, bo coś ok. 25 zł)

Mój ulubiony

mam tłustą cerę i zużywam dużo pudrów, wiele z nich okazało się zbędnym marnowaniem pieniędzy aż w końcu kupiłam IsaDora, mimo ze może nie matuje na super długo za to pięknie wygladza cerę. miałam juz kilka opakowań i chyba nie zamienię na inny. kolor jaki zwykle kupoowałam to bezbarwny, Translucent

Średni

Moim zdaniem nie jest warty swojej ceny.

+ ładne odcienie
+ nie ciemnieje na twarzy
+ przyjemnie się aplikuje
+ eleganckie opakowanie

- twarz zaczyna się szybko świecić w przypadku cery skłonnej do przetłuszczeń
- wysusza
- podkreśla suche skórki
- cena

Według mnie jest bardzo przeciętny. Można znaleźć dużo tańsze, a o lepszym działaniu.

Przeciętny puder, nie dla problemowej cery

Pudru używałam głównie do poprawek w ciągu dnia, bo rano zawsze korzystam z sypkiej formuły. Swoją cerę określiłabym mianem mocno problematycznej, szybko się błyszczę, zdarzają mi się wypryski. Miałam nadzieję, że w tym wypadku będzie inaczej, ale niestety, skóra już po niecałych 2h znowu była tłusta. Może bym i wyżej oceniła ten puder, bo w końcu mi nie szkodził, ale działa w taki sam sposób, jak dużo tańsze kompakty. Dziewczynom bez problemów może zapewni mat na cały dzień, ale mi nie pomógł.

Jestem zadowolona

Zużyłam kilka opakowań i lubię do niego wracać, chociaż ciężko mi ocenić czy daje jakieś spektakularne efekty na mojej twarzy, ponieważ mam problematyczną cerę, z wypryskami i przetłuszczającą się. Ogólnie matuje moją skórę, lecz sporadycznie bywało, że poprawki w ciągu dnia na niewiele się zdawały. Przez całą jesień/zimę posiadałam kolor 11 (mam go już na wykończeniu) i niestety czasem przy poprawkach gąbeczką robiły mi się plamy na twarzy. Przy odcieniu transparentnym nie było takiego problemu. Podoba mi się opakowanie i załączony do niego aplikator, bardzo dobrze się z niego korzysta. Parę razy kompakt spadł mi na podłogę i nic się z nim nie stało, puder jak i opakowanie były w jednym kawałku;) Zawsze mam go ze sobą w torebce. Cena według mnie jest wygórowana ale jest to całkiem dobrej jakości puder. Jednak tym razem wypróbuję czegoś nowego, jak tylko wykończę swój obecny.

Nie warty swojej ceny

Używam tego pudru o jakiegoś czasu i muszę powiedzieć, ze jest bardzo przeciętny.
Nałożony na podkład wygląda dobrze, jednak kiedy poprawiam go po południu efekt już mi się bardzo nie podoba, tworzy efekt maski, jest bardzo widoczny na twarzy.
Na jednym z moich podkładów (chyba pupa), bardzo ciemniał i robił maskę.

Świeci się po kilku godzinach, a świecenia raczej nie jest moim problemem bo mam skórę suchą.

Reasumując:
Rano wygląda ładnie, dokładanie jest na nie. Dodatkowo cena za wysoka.

Slabo

Negatywnie mnie rozczarowal.
Daje bardzo minimalny efekt, w zasadzie nie wyrównuje kolorytu skory. Zolknie na twarzy w ciągu dnia, dodatkowo jest nietrwaly. Po kilku godzinach ściera się z twarzy całkowicie. Tworzy lekki efekt maski i uwidacznia rozszerzone pory.
Cos tam matuje, ale takie działanie było by ok, przy produkcie za 10 zl, a nie 70.
dołączonej gabeczki nie uzywam, nakładam pedzlem.

Ujdzie w tlumie

Zluzylam 7 opakowan, po czym przerzucilam sie na inny puder (mac) jest o niebo lepszy, a drozszy o 10 zł..
Isa dora nie uczula, nie wysusza
ma duzo kolorow
Slaba gabeczka, opakowanie wygodne