Gillette, Venus Original for Women (Golarka)

Gillette, Venus Original for Women (Golarka)

Maszynka do golenia przeznaczona specjalnie dla kobiet. Maszynka dopasowuje się do konturów kobiecego ciała, co pozwala na bezpieczne przesuwanie ostrza po skórze. Ostrza są dodatkowo otoczone miękkimi, ochronnymi poduszeczkami, które wygładzają skórę. Wkład do maszynki jest wyposażony w niebieski pasek nawilżający, który pełni funkcję informacyjną- zmiana intensywności barwy sygnalizuje konieczność wymiany ostrza. Dodatkowo, maszynka wraz z zestawem zapasowych wkładów, mieści się w praktycznej podstawce, którą można łatwo przymocować do ściany w łazience, czy pod prysznicem.

maszynki do golenia dla kobiet

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

• Design produktu: 5

Od lat jedna z ulubionych!

Wygodna rączka znacząco poprawia komfort golenia.

Ostrza robią robotę, nie zacinają i nie podrażniają. Główka maszynki jest duża.
Idealna do golenia nóg, ale i w okolicy bikini oraz pod pachami dobrze się nią operuje.

Wkłady dość długo wytrzymują, w sensie przydatności i działania by dobrze golić.

fajne

Całkiem fajna 3-ostrzowa maszynka z wymiennymi wkładami. Posiada niebieski pasek, który blaknie wraz ze stopniem zużycia oraz pasek z aloesem. Dobrze goli, nie pozostawia podrażnień na skórze. Cena w porządku. Zestaw 5 wkładów i rączki kosztuje w Hebe lub Rossmannie na promocji około 45zł.

• Trwałość / wykonanie: 2
  • Design produktu: 2

tańsza jest lepsze

Przez lata używałam maszynek venus jednorazowych, ale z tych lepszych, moje ulubione to Venus Sensitive. Z wymiennymi ostrzami miałam tylko simply venus, które są tanie (kosztują ok 12 zł, w tym są 3 wkłady). Stwierdziłam, że systemowa maszynka musi być jednak dużo lepsza, w końcu kosztuje 2 razy więcej. Tymczasem otrzymujemy dokładną kopię venus sensitive, tylko 2 razy drożej. To, że wkłady są wymienne niewiele zmienia, kosztowo wychodzi na to samo. Identyczny wygląd i budowa maszynki, tylko ostrze nie jest wymienne. Poza tym ochronna zatyczka na ostrze złamała mi się po 2 użyciach. Przypadek? Przy drugim ostrzu tak samo, więc muszę uważać, żeby nie pociąć sobie rąk przypadkowo dotykając maszynkę...
Właściwości użytkowe dobre, ale podkreślam, identyczne jak w tańszej, niby jednorazowej wersji. Obu mogę używać z powodzeniem kilka miesięcy do golenia nóg i bikini średnio co 3 dni. Nigdy więcej nie kupię tej maszynki, bo zwyczajnie nie widzę sensu.

Starcza na długo

Ostrza na początku są bardzo ostre, nie tępią się szybko, golarka starcza na kilka użyć. Ma ergonomiczny kształ, jakoś wygodniej się używa niż standardowej jednorazówki. Cena jest jednak troszkę wygórowana, ale można kombinować i do tego samego uchwytu zamawiać wkłady. Ogólnie dobry produkt, skuteczny i spełnia swoją funkcję. Polecam!

• Trwałość / wykonanie: 4
  • Design produktu: 4

wiele ostrzy później nie widzę wielkiej różnicy z jednorazówkami (oprócz ceny)

Używałam przez lata. Aż wreszcie postanowiłam sprawdzić czy różni się od znacznie tańszych golarek jednorazowych.

Różni się wyglądem, liczbą ostrzy i ceną (zwłaszcza za wymienialne wkłady). Co do działania - tak samo się stępia i pasek się zużywa. Naprawdę nie widzę wielkiej różnicy w jakości golenia z jednorazową np. Isaną. A mój portfel z pewnością widzi różnicę.

Uchwyt do zawieszania uważam za wykroczenie przeciw środowisku, bo ile osób tego rzeczywiście używa, a ile od razu wyrzuca?

Owszem jednorazówki też nie są specjalnie eko. Najlepsza maszynka na żyletki (ale kto się potrafi tym golić bez zacięć?).

Raczej więcej do Venus nie wrócę. Chyba, że znacznie potanieją wymienialne ostrza.

Rewelacja

Uwielbiam golarki Venus, jak dla mnie są bezkonkurencyjne.
Ostrza są fantastyczne i pozostają bez zarzutu przez bardzo długi okres regularnego używania. Podoba mi się rozwiązanie z wymianą samych ostrzy, bo jest bardziej ekologiczne niż kupowanie dziesiątek sztuk kawałków plastiku. Rączka jest bardzo wygodna i miesiącami nic się z nią nie dzieje. Jedyny minus to cena, niestety.

• Design produktu: 5

Dodatek do depilatora okazał się lepszy niż sam depilator

Maszynkę Venus dostałam jako dodatek do depilatora ipl. O nim już napisałam recenzje. A przechodząc do samej maszynki - jest świetna! To moja pierwsza rączka z wymiennymi ostrzami. Wcześniej jak większość dziewczyn kupowałam typowe jednorazówki. Mimo iż są znacznie tańsze to zużywały się bardzo szybko. Ciągle i ciągle trzeba było o nich pamiętać podczas zakupów. Teraz to przeszłość. Wymienne ostrza wystarczają na bardzo długo - co oczywiście zależy od częstotliwości golenia. Rączka jest antypoślizgowa i wygodnie się ją trzyma. Samo ostrze dopasowuje się do kształtu ciała więc golenie nie sprawia trudności. Używałam zwykle oryginalnych wkładów z 3 żyletkami, a teraz zamówiłam z 5cioma - co ważne, wszystkie wkłady Venus pasują do wszystkich rączek Venus, oprócz tych z Simply - zatem możemy próbować też innych ostrzy! Swoją maszynkę mam już dobrych kilka lat i nie planuje zmiany. Ma wszystko to czego oczekuję :)

Wydajna i ostra

Maszynki Venus są bezkonkurencyjne.
Najbardziej wydajne, super ostre, mają wygodną rączkę. Podoba mi się koncepcja wymiennych ostrzy, myślę że to dużo bardziej eko od wymieniania maszynek jednorazowych co kilka użyć, więc jestem absolutnie na tak! A te wymienne od Venus starczają mi spokojnie na dwa miesiące użycia, czasem dłużej, są po prostu bardzo ostre.
Cena za opakowanie wymiennych ostrzy może przerazić, ale biorąc pod uwagę jakość i wydajność cena jest jak najbardziej ok.

Wykorzystała: kilka próbek

rewelacja

Maszynka jest mega wydajna, Świetna maszynka, powszechnie dostępna a ostrza sprawdzają się świetnie ,początkowo byłam sceptyczna ponieważ wyroby masowe zazwyczaj tracą na jakości lecz jestem mile zaskoczona

• Design produktu: 5

Miłość od pierwszego użycia.

Ja: Mam skórę bardzo suchą, odwodnioną, atopową. Z tendencjami do uczuleń i pękających naczynek. Większość maszynek powoduje u mnie wysyp krostek.

Oczekiwania: Dobre ostrze, bez zacinania. Wygodna rączka.

Opakowanie: Maszynka zapakowana jest w plastikowe pudełko, gdzie świetnie się prezentuje. Ma plastikową rączkę z gumowymi elementami, dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się. Guma się nie ściera ani nie zużywa. Łatwo można wymienić w niej ostrza, które są dostępne w większości sieci drogerii. Minusem jest brak zabezpieczenia na ostrze, co bardzo utrudnia transportowanie maszynki.

Wrażenia: Maszynka ma tylko 3 ostrza, ale moim zdaniem nie jest to problem. Dobrze zbiera włoski, jednak dość szybko się zapycha. Ostrza nie są wydajne. Poduszki u góry i dołu sprawiają, że maszynka delikatnie obchodzi się ze skórą, bardzo ciężko się nią zaciąć. Powiedziałabym, że to wręcz niemożliwe. Bardzo dobrze leży w dłoni, pewnie i sprawnie się nią operuje. Używając jej z samą wodą jako jedyna nie podrażnia mojej skóry i nie powoduje uczulenia. Minusem może być cena wymiennych ostrzy - nie są najtańsze, do tego dość szybko rdzewieją kiedy przechowuje się je w nieodpowiednich warunkach. Póki co nie znalazłam lepszej maszynki na rynku i do tej wracam chętnie od wielu lat.

• Trwałość / wykonanie: 4
  • Design produktu: 4

Może być, ale wolę jej siostrę - Venus Embrace

Kupiłam wkłady do golarki, kiedy skończyły mi się te których zawsze używam - Venus Embrace. Jestem przyzwyczajona do maszynki z 5 ostrzami, dlatego mam wrażenie, że ta dużo słabiej goli :( Wkład mam na raz, a czasem muszę użyć dwóch podczas jednego golenia. Szybko się tępi. Oceniam tylko wkłady bo rączkę do maszynki bardzo sobie chwalę i używam ciągle tej samej.

• Design produktu: 5

szkoda, że tak późno je odkryłam

Mając problemy skórne każda próba depilacji kończyła się strasznie..po zakupie tych maszynek taki problem już nie istnieje.. Odpowiednie maszynka plus odpowiedni balsam i depilacja może być bardzo prz yjemna . Osobiście bardzo polecam te maszynki..Cena duża ale warto wydać tyle kasy by mieć duży komfort później.