Pharmaceris, T, Sebostatic, Krem sebostatyczny dla skóry trądzikowej - stara wersja

Specjalistyczny krem normalizujący wydzielanie sebum. Pomaga likwidować zaskórniki, zapobiegać błyszczeniu się skóry i redukować zaczerwienienie. Zawiera substancje aktywne zamknięte w specjalnych sferach, które uwalniając się dopiero w głębszych warstwach skóry, znacznie zwiększają skuteczność działania kremu. Stosowany razem z innymi preparatami z serii Pharmaceris T redukuje powstawanie zmian trądzikowych.
Składniki aktywne : kwas azelainowy, alantoina, salicylan sodu, wyciąg z ogórka. Działanie :
- matujące
- normalizujące
- przeciwbakteryjne
- przeciwtrądzikowe.
Do skóry alergicznej i trądzikowej.

Nic specjalnego

Zwykły krem nawilżający. Jego zaletą na pewno jest to, że nie szkodzi - nie powoduje powstawania zaskórników, nie podrażnia. Na pewno nie matuje, przynajmniej na moją cerę nie działał w ogóle. Jej stanu nie zmienił na lepsze ani na gorsze. Można kupić, ale w zasadzie to nie wiem po co.

Używam tego produktu od: dawno temu, ale regularnie
Ilość zużytych opakowań: całe 1

zdecydowanie KWC

Miałam kiedyś kremy Vichy Normderm, ale ten Eris niczym im nie ustępuje. Najpierw dostałam próbki tego kremu, byłam nim pozytywnie oczarowana i bez wachania go kupiłam.Nie mam typowgo trądziku, raz po raz coć mi wyskoczy, czasami zjawiają mi sie podskórne pryszcze , które ten krem likwiduje.
Oto jego zalety:
+widoczne wygładzenie
+ przystępna cena
+wydajny, wystarczy niewielka ilość
+ przyjemny zapach
+dobra konsystencja, szybko się wchłania
+pompka dobrze aplikuje krem

-Wad nie zauważyłam

Ilość zużytych opakowań:1 + próbki

dobry

Swego czasu używałam go na zmianę z płynem na trądzik robionym w aptece na receptę. Płyn wysuszał, a ten krem świetnie nawilżał. Kiedy skończyłam używać płynu, pozostałam przy kremie. Długo utrzymał dobry stan mojej cery, bardzo dobrze goi ranki, dobrze nawilża - głęboko, a nie tylko naskórek. Zaskórników niestety nie rusza i dlatego dostaje tylko 4 gwiazdki zamiast 5. Oprócz tego rzeczywiście u mnie wyraźnie ograniczył produkcję sebum, buzia zdecydowanie mniej się świeciła (a używałam go też latem w wysokich temperaturach!). Ogólnie polecam, chociaż sam z siebie trądziku nie zwalczy :( teraz używam go na zmianę z kwasami, bo boję się stosować zwykłych kremów nawilżających które mogą zapchać pory. Tego kremu jestem pewna i wiem, że nawilża a nie zapycha :)

Używam tego produktu od: 2 lata

taki śmieszny

dobrze się wchłania, nie wałkuje się i tak jak całej serii ( z wyjątkiem maski!) używa się całkiem sympatycznie.
jednak nie zrobi furory matując buzię (a po kosmetyku dla cery ze skłonnością do przetłuszczania się, spodziewałam się choć odrobiny matu).
stan buzi jest ładniejszy / używam całej serii/, ale w tym kremie jednak czegoś mi brakuje, więc oceniam jak oceniam i szukam lepszego;)

Używam tego produktu od: półtora miesiąca

zbędny

Dwie gwiazdki: za higieniczne i wygodne opakownie oraz za nawilżanie. Sebostatyczny ? Ani trochę - delikatny zapach i miła konsystencja kremu - żelu lekko się rozsmarowuje i jedynie NAWILŻA, na dość długi czas. Po 15 minutach od nałożenia twarz świeci się "normalnie". Nie zapycha, lekko koi. Nie pogarsza stanu cery (przy wypryskach), ale też ich nie leczy (tak z nim, jak i bez niego wypryski goją się w takim samym czasie). Na dzień się nie nadaje (kwasy plus brak filtrów), na noc jest za słaby. Taki krem, jak się nie ma pomysłu na zakupy - nie zaszkodzi, nie pomoże. Za taką cenę i fakt, iż jest to krem "apteczny" - nie warto.

b.dobry

Bardzo dobry, dzialanie bardzo podobne do kremu Vichy Normaderm krem nawilzajacy zwalczajacy niedoskonalosci skory (jak dla mnie krem Erisa moze byc tanszym zamiennikiem Vichy).
Swietnie nawilza i lagodzi, dobry dla "zmeczonej" skory ktora potrzebuje ukojenia. Polecam :)

Używam tego produktu od: 5mies temu

hmmm...

No coz mi akurat nie pomogł :( tak jak bym sobie tego zyczyla .
Nawilza, ladnie pachnie ale do skory z wiekszymi problemami to raczej za maly kaliber

Używam tego produktu od: kiedys

leczy wypryski

Od razu zaznaczam,że nie mam trądziku,ale czasem pojawiają się na mojej twarzy drobne krostki (np. pod koniec cyklu). Krem jest dość lekki, dobrze się wchłania,nie ściąga skóry, nawilża. Zastosowałam ten krem na noc(bo na dzień za słabo matuje) i po 2-3 użyciach wszystkie wypryski znikają.Traktuję go raczej jak środek leczniczy niż kosmetyk.

Używam tego produktu od:2 ms
Ilość zużytych opakowań:próbka 5 ml

Bardzo dobry krem do cery problemowej. Nie zmatowił skóry, ale nie miałam też wrażenia, że skóra jest przetłuszczona. Dośc bogaty krem, tzn. nieobciąża skóry, ale pokrywa ją nietłustą warstewką. Ogranicza pojawianie się pryszczy. Świetny pod podkład. Nawilża tłustą skórę. Higieniczne opakowanie z pompką zdaje się byc nieekonomiczne :/

Używam tego produktu od:około miesiąca

Niespecjalny

Kosmetyczka mi zaleciła, więc kupiłam. Używałam raczej na noc, na dzień mam jednak swoje ulubione. Jego plusy to bez wątpienia praktyczne opakowanie z dozownikiem ( nie lubię słoiczków), lekka konsystencja (znika właściwie zaraz po aplikacji), lekki, świeży zapach. I co z tego, skoro zamiast powstrzymać przetłuszczanie się cery, ten krem jeszcze je zaostrzył...Pod makijaż się nie nadaje, bo twarz mi się już po godzinie świeci, gorzej niż przy normalnym kremie nawilżającym. Jakoś tak mało komfortowo się czuję mając go na twarzy...Zużyć zużyję, ale zwykły Nivea Soft lepiej mi służy.
Ogólnie nieciekawy, przynajmniej dla mnie...

Ilość zużytych opakowań: jedno, pierwsze i ostatnie

beznadziejny

Absolutnie nie matowił skóry i bardzo wolno sie wchłaniał. Bardzo szybko po nałożeniu tego kremu miałam tłustą skórę. Stan mojej cery widocznie się pogorszył. Zapach także mi nieodpowiadał.

Używam tego produktu od: ok. miesiąca

Rewelacja!

Użwam tego kosmetyku od poł roku i stan mojej cery poprawił sie diametralnie. Dobrze matuje, jest tez doskonały pod makijaż (ktory wg mnie jest trwalszy); w nocy nawilża i redukuje to czego na twarzy być nie powinno.