Pharmaceris, A, Maxima - Sensilium, Krem - ratunek dla skóry podrażnionej i zaczerwienionej

Kojący preparat na podrażnienia i zaczerwienienia. Ma działanie łagodzące. Pomaga regenerować naskórek zmniejszając tendencję do nadwrażliwości skóry. Poprawia koloryt i wygląd skóry zaczerwienionej, szorstkiej ze skłonnością do rogowacenia przymieszkowego. Zawiera alantoinę, d-panthenol i olej canola.

ratunek

Ostatnimi czasy zdecydowanie za często musiałam po niego sięgać... :mad: Moja cera coraz częściej reaguje uczuleniem bądź podrażnieniem na różne specyfiki (zazwyczaj maseczki :( ) i wtedy Sensilium maxima jest niezbędne.
Preparat nałożony na zaczerwienioną (a czasem wręcz buraczkową czy fioletowo-siną twarz) po ok. godzinie doprowadza ją do stanu sprzed "pożaru".
Mam naczynkową cerę, skłonną do rumienia, więc czasami nakładałam SM jako zwykły krem do twarzy. Również wtedy zmniejszał rumień i widoczność popękanych żyłek. Nie zapycha porów, dobrze nawilża i odżywia skórę. Ma trochę tępą konsystencję i najlepiej go wklepywać a nie wsmarowywać.
Pompka działa bez zarzutu. Kiedy krem się skończył chciałam ją zdjąć aby wydobyć resztki kremu, które - jak mi się wydawało - zalegały na ściankach opakowania. Nie było to możliwe, bo po wyjęciu pompki okazało się, że do wnętrza opakowania prowadzi mała dziurka, więc nic nie da się wydobyć. Spojrzawszy jednak przez otworek stwierdziłam, że ścianki są czyste. Pompka wypompowała krem do samiuteńkiego końca. :)

Używam tego produktu od: kwietnia

Kupiony w: U konsultantki

Krem RATUNEK!

Produkt który świetnie łagodzi skórę podrażnioną, zaczerwienioną. Nawilża, koi, łagodzi, skóra jest odżywiona i zregenerowana. Produkt bezzapachowy, nie uczula. Stosowałam produkt na bardzo podrażnioną skórę. Szybko się wchłania, nie jest tłusty, skóra się nie świeci. Produkt godny polecenia! :-)

Pierwszy raz jak uzylam tego kremu bylam zaskoczona jego dzialaniem, dostalam probke w aptece. Od kad uzywam kosmetykow tej serii nie mam wiekszych problemow z moja wrazliwa cera...jest naprawde swiet ny, nie zapycha. Nie mam problemow z nieproszonymi wypryskami, co towarzyszylo mi przy stosowaniu jakich kolwiek innych kremow.

Mój krem idealny

Zakończyłam na nim poszukiwanie kremu idealnego. To jedyny krem jaki miałam, a testowałam ich masę, który naprawdę nawilża dogłębnie. Kupiłam go na skore podrażniona moja pierwsza alergia w życiu. Nie koił specjalnie, ale przy okazji znalazłam super nawilżacz. Później wyprobowal inny krem pharmaceris ale już nie zdał egzaminu. Wracam do tego cuda!

Zero ratunku...

Miał ratować, gdy cera zaczerwieniła się i była podrażniona. Za każdym razem, gdy się nim posmarowałam żadnego ukojenia nie było. Przeważnie czułam mrowienie i szczypanie, a nie ulgę. Na skórze pozostawia bardzo tłusty film, nie polecam stosować go na dzień. Krem jest bezzapachowy, a najlepsze jest w nim opakowanie, higieniczne, z pompką.

Zmęczyłam go jakoś, na szczęście wydajność ma kiepską, więc jakoś szybko poszło. Do kupna sprowokowała mnie opinia jednej ze znanych jutuberek i jak zwykle się zawiodłam...

Przynosi ukojenie podrażnionej skórze

Nie bez powodu nazywa się krem - ratunek. Jest wyprodukowany w tak delikatnej formie, że aż pokuszę się o stwierdzenie, że tak łagodnego kremu chyba jeszcze nie miałam.

Przede wszystkim uspokaja podrażniona, reaktywną, alergiczną skórę, niweluje zaczerwienienia i przynosi jej ukojenie. W okresie zaostrzonej reakcji alergicznej, która trwała przez długi czas (zbyt długi!) bardzo mi pomógł w łagodzeniu ostrych podrażnień w obrębie twarzy i szyi.

Dzięki bogatej formule nie wchłania się od razu i zostawia mini otoczkę nawilżającą, która dodatkowo chroni naskórek i przeciwdziała dodatkowym uszkodzeniom.

Z innych plusów warto wspomnieć, że ma bardzo higieniczne opakowanie z próżniową pompką. To nie tylko wygodne, ale i funkcjonalne. Produkt jest bezzapachowy, więc ryzyko alergii jest dodatkowo zmniejszone. Dla alergików to z pewnością strzał w 10 :)

Cena w jakiej go dostałam to około 35zł, jak na produkt apteczny to cena jeszcze do zniesienia tym bardziej, że wydajność kremu jest bardzo dobra, wystarczył mi na około 3 miesiące. Ilości sobie nie żałowałam, nie zważałam nawet na to, czy kosmetyk zapycha pory czy nie.. jedyne czego potrzebowałam to uczucia ukojenia.

Na chwilę obecną stan skóry bardzo się poprawił i mam nadzieję, że już tak zostanie. Jeśli jednak kiedykolwiek skóra będzie potrzebowała ratunku to wiem gdzie szukać :)

Całkiem dobry

Produkt dostałam za darmo, więc nie jestem pewna, czy moja opinia jest obiektywna :)

generalnie tubeczka jest bardzo malutka, a nie wiem jaka jest jego regularna cena.

używam go tylko w awaryjnych sytuacjach.
krem naprawdę łagodzi i koi podrażnienia, jest bez zapachu i mimo swojej małej tubeczki wydaje mi się, że jest wydajny.

po raz kolejny nie zawiodłam się na pharmaceris :)

Ideał Kremu cud!!!!!

Krem odkryłam wtedy, gdy skóra łuszczyła mi się tj. zrzucała pancerz. Jakby to fajnie ujac. Skóra naprawdę schodziła płatami:( A wszystko przez zabiegi u kosmetyczki.. parówka i te sprawy.
Nawet dermosan mi nie pomógł.
A ten krem ratunek ? Nie na daremno nazwano go ratunkiem dla skóry. Krem baaardzo wygładza, skóra sucha to przeszłość. Krem wartuje takiej ceny.
Moim zdaniem świetnie nawilża, więc spełnia obietnice producenta! Chwali się to. Ja doceniłam ten krem, bardzo. Pomógł mi przy mroźnych dniach. Również stosuje go na noc. Spisuje się póki co dobrze, a tez stosuje go pod fluid!

Używam tego produktu od: dwa miesiace
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Nie tak miało być.............

Zima czas ciężki ...... zwłaszcza dla twarzy, nie sposób jej ukryć po szalikiem............

Trafiam do apteki . kupuje za jakieś 35 zł........ i rozczarowanie.

Zaczerwienia się nie zmniejszają, obszary suche są nawilżane na krótko. Krem dobrze się rozprowadza jednak nie daje większego efektu.

Nie łagodzi trwale, jest jakby efektem przeniesienia....

Włożyłam do kosmetyczki i zużyłam ale nie ma efektu.

Może być

Krem wyłącznie na noc, bo zero filtra i zbyt odżywcza (czyli tłusta) konsystencja, przynajmniej dla cer tłustych i mieszanych. Plus za higieniczne opakowanie z mechanizmem próżniowym: denko wewnątrz podnoszące się w miarę zużywania kremu czyli produkt przez cały czas użytkowania nie ma praktycznie styku z powietrzem. Dla cer z makabrycznymi stanami zapalnymi takie opakowania to zbawienie, bo eliminują bakterie do minimum. Na szczęście prawie wszystkie kremy tej firmy mają tę sztuczkę.
Co do samego kremu: absolutne zero podrażnień, nawilżenie bardziej w stronę odżywienia, żadnych środków perfumujących i innych gadżetów, dość prosty skład. Cery suche będą zachwycone, cery tłuste i mieszane mogą z jego dobrodziejstw korzystać w nocy. Skóra wokół oczu też może być nim smarowana, jak najbardziej. Kilka razy bardzo poprawił stan moich dłoni przy różnych alergiach kontaktowych, może nie tyle wyleczył, co złagodził ból i pieczenie.
Nie daję maksymalnej liczby gwiazdek, bo mimo zalet ten krem nie jest wybitny na tle innych kremów aptecznych ukierunkowanych na łagodzenie katastrof. Ma rzeczywiście przewagę jeśli chodzi o sterylność opakowania, ale za to jest go tylko 30 ml, w związku z tym cena również nie jest już zaletą. Tym bardziej, że krem szybko się zużywa. Krótko mówiąc: powinien być albo większy, albo tańszy.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: 5-6

Warto spróbować

Krem dobrze łagodzi zaczerwienienia np. po zabiegach kosmetycznych itp.Dla mnie zaletą jest brak zapachu.Gęsta konsystencja,dobrze nawilża nawet czasami nakładam go pod makijaż.Podczas choroby smarowałam nim nos oraz usta.Dobrze radzi sobie z skórkami na nosie.Osoby z cerą problematyczną nie zaprzyjaźnią się z tym kosmetykiem.Podsumowując zwykły krem ochronny,bez rewelacji.

Ilość zużytych opakowań: jedno,w trakcie

Może być

Kupiłam z myślą o nosie...tak, tak :) Często mam wysuszoną skórę okolic nosa, a zwłaszcza gdy mam katar :/ I muszę przyznać, że działa- ratuje moją podrażnioną skórę nosa. Zatem miejscowo jestem na tak!

Why Nie?
Próbowałam stosować na całą twarz... jednak:
-konsystencja: jak dla mnie topornie się rozsmarowuje
-zapycha pory
-twarz się świeci

fajny ale nie idealny

Po użyciu tego kremu widzę, że skóra jest bledsza czyli że łagodzi zaczerwienienia.Nie stosowałam na mocno podrażnioną skórę , ale na pewno likwiduje pieczenie.Krem wchłania się ok, skóra jest ponim dobrze nawilżona, ale się świeci, więc może być kremem na noc >ogólnie delikatny krem do codziennego stosowania o kazdej porze,jeśli komuś nie przeszkadza połysk.Używam tego produktu od:3mc
Ilość zużytych opakowań:1 miniaturka