La Roche-Posay, Effaclar, Gel Moussant Purifiant (Żel do mycia twarzy) (stara wersja)

Łagodny żel oczyszczający do codziennej toalety skóry tłustej i ze skłonnością do powstawania trądziku i/lub podrażnionej środkami wysuszającymi. Łagodnie eliminuje zabrudzenia dzięki swej nieagresywnej bazie myjącej, bez mydła i substancji barwiących. Poprawia stan naskórka i dzięki działaniu soli cynku z glucasilem ułatwia usunięcie nadmiaru łoju. pH 5.5. Tolerancja testowana u osób z trądzikiem.
Rezultat: Oczyszczona w ten sposób skóra odzyskuje swą równowagę fizjologiczną i jest doskonale przygotowana do zabiegów pielęgnacyjnych.

Nie polecam

Mam problem z trądzikiem, skórę przetłuszczającą się. Ten produkt wysusza i ściąga moją skórę już 30 letnią, która potrzebuje zdecydowanie łagodniejszego traktowania. Dostałam go w prezencie i nie jestem zadowolona, jedyny plus jaki mogę znaleźć to fakt, że jest bardzo wydajny i wciąż czekam aż się skończy.

Używam tego produktu od: grudnia 2015
Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego opakowania

Nie i kropka

Skład żelu niby krótki, niby firma dobra, bo apteczna, cena też może być. Nie dajmy się zwodzić. Na drugim miejscu w składzie sls :) Niesamowicie wysusza, twarz po umyciu jest ściągnięta. Na plus wydajność, ale to za sprawą pewnie wspomnianego wcześniej sls, który odpowiada za dobre pienienie się kosmetyku, więc właściwie żaden plus. Nie polecam nikomu, nie dajcie się zwodzić dobrym recenzjom czy dermatologom polecającym ten żel - bo nie sądzę, że ktokolwiek mógłby mieć tak bardzo tłustą skórę, że potrzebowałby żelu ze składnikiem, który jest używany do zdzierania tłuszczu z brudnych talerzy?
Dwie gwiazdki za to, że... myje.

Ilość zużytych opakowań: dwie próbki po 15 ml

hmmm... utrata zaufania

Kupuję kosmetyki tej firmy od lat, nie są tanie, ale miałam do nich zaufanie.

Niestety coś mnie ostatnio napadło i przeczytałam skład zakupionego żelu effaclar.

I tu moje zdziwienie, z tyłu w składzie już na drugim miejscu SLS.
" SLS- są agresywne dla naszej skóry – wysuszają ją i podrażniają, zaburzają wydzielanie łoju i potu, wywołują świąd i wypryski. Co gorsza, przenikają przez skórę do krwi i ulegają kumulacji w organizmie. Mogą uszkadzać układ nerwowy i układ odpornościowy skóry. W przypadku dzieci, trzeba szczególnie zwrócić uwagę na fakt, że substancje te wpływają na układ hormonalny i obniżają stężenie estrogenów."\\\\n\\\\nOdstawiałam ten produkt.

Nic nadzwyczajnego

Na mojej twarzy nic nadzwyczajnego ten produkt nie zdziałał. Dobrze oczyszczał twarz, dobrze się pienił przez co był bardzo wydajny, ale za połowę jego ceny mogę kupić żel drogeryjny i nie będzie różnicy.

Nie pamiętam czy jest duża różnica między tą a nowszą wersją. Starsza chyba troszkę bardziej wysuszała skórę. Generalnie uwielbiam ten żel, świetnie oczyszcza skórę i pozostawia ją w świetnej kondycji, po użyciu polecam nałożyć krem nawilżający. Na dodatek był bardzo wydajny

Używam tego produktu od: 10
Ilość zużytych opakowań: 5 małe

Drogi, ale dobry

Żel kupuję już od ponad roku, ale tylko jak jest w promocji, ponieważ uważam, że jego cena jest zawyżona. Sam żel jest ok, nie szczypie w oczy, jest baardzo wydajny i nie przesusza skóry tak jak inne. Jednak za cenę odejmuje gwiazdkę.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 5 x 150ml

Dobre wspomnienia.

Posiadałam go kilka dobrych lat temu.
Poleciła mi go moja kosmetyczka. Też zachwalała pani w aptece.
Produkt dobry, dawał efekty, skóra lepiej wyglądała, nie pojawiało się za dużo wyprysków. Ogólnie byłam zadowolona z jego użytkowania.

Wada, cóż, cena wtedy to było 20 kilka zł. I tak dużo jak na tej wielkości opakowanie.

Uczula i podrażnia po dluższym stosowaniu

Mam cerę mieszaną. Po 1,5 roku stosowania produktu rano i wieczorem, żel masakrycznie mnie uczulił. od ok. 4 miesięcy zmieniałam kremy i maseczki, gdyż nie mogłam sobie dać rady ze stanem swojej cery. Myslałam, ze to kremy są powodem powstawania ogromnych i małych czerwonych placków, białych zaskórników, czerwonych krost i gul podskórnych, a nie chciałam uwierzyć, ze to żel tak masakruje... Jak tylko zastąpiłm ten żel mydłem Aleppo, cera bardzo ale to bardzo mi się poprawiła i uspokoiła, więc uważajcie na ten żel.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 4 duże

Nie polecam

Nie rozumiem, skąd taki zachwyt produktami La Roche, dla mnie w ogóle się nie sprawdził. Moja cera jest bardzo tłusta i trądzikowa, więc sięgnęłam po ten żel i bardzo się zawiodłam. Pieniądze wyrzucone w błoto, a nie jest to szczególnie tania seria.

+ ładny zapach
+ wydajny, dobrze się peni

- wysusza
- nie poprawia kondycji skóry

Cera tłusta nie potrzebuje wysuszania, tylko nawilżenia i regulacji produkcji sebum. Wysuszanie jej powoduje tylko większą jego produkcję.
W dodatku firma testuje produkty na zwierzętach, to dla mnie bardzo ważne przy zakupie kosmetyków.

Używam tego produktu od: 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: 1 duże, 1 małe

Jest naprawdę super

Cena może trochę zniechęcać, ale naprawdę warto inwestować w tego typu produkty, bo w końcu dbają o naszą wizytówkę - twarz. Pierwszy taki produkt dostałam w prezencie w aptece teraz nie wyobrażam sobie bez niego mojej codziennej pielęgnacji. Używam go i rano, za nim nałożę podkład, makijaż i wieczorem zmywając wszelkie zanieczyszczenia. Po umyciu twarzy od razu czuć taką niesamowitą świeżość, skóra robi się rozświetlona i pełna życia. Jest bardzo delikatny i spełnia wszystkie zapewnienia producenta. Ten produkt bije na głowe wszystkie inne typowo drogeryjne żele do mycia twarzy.

Ilość zużytych opakowań: zaczynam drugie

najlepszy

Mam tłusta cerę skłonna do zapychania i powstawania niespodzianek. Nie stosuję go codziennie ponieważ trochę wysusza (za to pół gwiazdki mniej) , ale za to wiele razy ratował moja cerę podczas wysypu.

+bardzo wydajny (małe opakowanie dodawane często jako tester starcza na dwa miesiące!!)

+ dobrze się pieni

+ radzi sobie z zaskornikami

+ ma przyjemny zapach

- wysusza
-u mnie nie sprawdza się przy codziennym stosowaniu

Mimo wszystko jest to mój hit i nie wyobrażam sobie nie mieć go w domu:)

Ilość zużytych opakowań: 4 małe i jedno duże

bardzo fajny

Żel kupiłam ostatnio po raz drugi, kiedys kupiłam z effacllarem duo albo k i bylam rownie zadowolona jak teraz. Dla mnie ma same zalety:
*wydajność(!!) wystarczy bardzo mała kropelka żeby umyć całą buzię, pieni się bardzo fajnie
*fajna konsystencja, zapach, uczucie czystości podczas i po myciu ;)
*dzialanie. Zmywa bardo dobrze podklad, oczy zmywam przed myciem, więc co do tuszu nie mam opinii, jednak podkład zmyje świetnie, po myciu jak przetre płatkiem z wodą micelarną twarz to nic na nim nie zostaje, jak to bywało w zwykłych drogeryjnych kosmetykach do mycia.
*mi nie ściąga skóry, mam wrażenie ze garnier niebieski oczyszczający pory był dla mnie agresywniejszy niż ten
*opakowanie, nie lubię buteleczek z pompką(jesli chodzi o zele do mycia), są wygodniejsze -fakt, lecz produkt szybciej się kończy. Tubka dla mnie jest ok.

Cena 30 kilka złotych, lecz przy takiej wydajności wystarcza mi spokojnie na 3 miesiące.

Ilość zużytych opakowań: jedno, drugie w użyciu ;)