Manhattan, X-ACT - Wodoodporna kredka do kresek

Manhattan, X-ACT - Wodoodporna kredka do kresek

Kredka o nowoczesnej, wodoodpornej formule, która jest wyjątkowo trwała. Odpowiednio miękki sztyft z łatwością obrysowuje kontur oczu. Nieperfumowana. Dostępna w 3 kolorach.

do temperowania
o przedłużonej trwałości, wodoodporna

Meh

Ostatnio zauważyłam, że mam masę kolorówki, której nie recenzuje na Wizazu. A to błąd, wielki blad. Zarówno te dobre, jak i złe recenzje sa potrzebne aby inny nie popełnili naszych błędów.

A czemu mówię o błędach? Bo błędem była ta kredka. Liczyłam na niewiele - bo kupiłam białą kredkę, która mialam stosowac na linii wodnej na dolnej powiecie i w wewnetrznym kaciku. Jakby spodziewalam sie, ze trwalosc w tych miejscach moze byc duzo nizsza. Ale nie ze tak tragiczna

#OPAKOWANIE
Kredka jest najzwyczajniejsza kredka. Bez dodatkow. Bez ukrytej temperóweczki, bez gabeczki do rozcierania. Taka najzwyklejsza kredka dostepna na rynku.

#KONSYSTENCJA
Konsystencja zelowa, na poczatku ciezko sie naklada. Z czasem kredka zmiekła, ale "przyczepność" do oka jest niemal zerowa.

PLUSY
+ cena

MINUSY
- trudnosc w aplikacji - nie wiem czy to moja kredka byla feralna czy wszystkie takie sa ale ja swoja maże i mażę i sladu nie ma. Albo potem tak, był, ale kredka zostawiala nie ładna kreske, a grudki. Grudki. Kredka (!!!)
- trwalosc, a raczej brak - kredka nawet gdy juz sie w koncu nalozy utrzymuje sie na oku bardzo krótko, 2-4h
- strasznie ciezko sie ja temperuje. U mnie polowa kredki chyba "uciekła" przez to, ze w trakcie temperowania łamało sie "serduszko" (nie wiem jak to nazwać)
- pigmentacja - trzeba sie namachac zeby byl widoczny kolor
- nie jest wodoodporna, mimo ze producent to obiecuje

Ja sie z ta kredka taaaak namęczyłam, ze patrzac na pozostale zapasy chya wyrzuce ja do kosza. Uzylam jej kilka, moze kilkanascie razy. Ale to nie jest na moje nerwy.

Nie polecam

I tak i nie

Można używać jako czarna baza pod cienie. ja używam jako uzupełnienie makijażu brwi :D Do oczu jako kredka nie nadaje się wcale. Aplikuje się super ciężko, prędzej na kredce zostanie fragment powieki, niż eyeliner zostanie na oku.

Niezawodna

Bardzo lubie te kredke i jest ona juz od dluzszego czasu pozycja obowiazkowa w mojej kosmetyczce.
Jej najwazniejsza cecha dla mnie jest miekkosc - rozprowadza sie bezproblemowo zarowno po linii wodnej, jak i na powiece.
Kredka jest rowniez trwala, utrzymuje sie caly dzien bez rozmazywania, mimo ze mam cere z tendencja do przetluszczania, zwlaszcza na gornych powiekach. Mimo swojej miekkosci nie lamie sie podczas temperowania. Daje ladna, gleboka czern (mam kolor czarny).

W przeszlosci testowalam rozne kredki, tansze i drozsze, ale Manhattan daje mi wszystko to, czego pragne (od kredki:)). Z czystym sumieniem polecam!

Nie warto

W swojej kosmetyczce zawsze mam czarną kredkę - na wszelki wypadek. Niestety z tej nie miałam wielkiej pociechy. Co prawda kredka sama w sobie jest fajna - miękka, żelowa, dobrze się nakłada. Minusami są za to: słaby pigment - trzeba się przyłożyć, żeby uzyskać oczekiwany efekt, zero wodoodporności - mimo zapewnień producenta, trwałość - u mnie nie utrzyma się na oku cały dzień. Za tę cenę można spokojnie znaleźć coś lepszego.

Nie ma szału

Kredka ma intensywny kolor i przyjemną żelową konsystencję, dzięki czemu łatwo się nakłada, ale mimo, iż ma być wooodporna trochę się rozmazuje. Niestety raczej nie zdecyduje sie na ponowny zakup

Bez szału

Mam ją i opornie idzie mi jej używanie. Myślałam ze przez to, że jest dosyć miękka będzie fajnie się nią malowało linię wodną oka no ale niestety nie. Trzeba poprawiać po 10 razy, oko całe juz czerwonenie a kreski dalej brak, także pignent bardzo słaby. Czarnych kredek używam tylko na dolną,wodną linię oka także do takiego makijażu nie polecam. Z trwałością również jest spory problem. W moimtej przypadku się nie sprawdziła.

Kiepska

Użyłam jej parę razy i na tym poprzestałam, bo kilka rzeczy mnie w niej denerwowało.
Kredka nadaje się do linii wodnej, ale nie do kącików oka z tego powodu, że nie daje się rozcierać i cieniować, jest tępa na skórze. Wynika to pewnie z tego, że jest wodoodporna i całkiem trwała, ale nic mi po tym jak nie mogę jej ładnie zaaplikować. Do tego zbija się w grudy. Przy nakładaniu jest miękka i nie drapie, krycie jest solidne, bo jest dobrze napigmentowana.
Niestety kolejny minus to temperowanie: strasznie się zacina, trzon się regularnie łamie i zgina. Przy innych nie mam tego problemu.

Kot sobie chwali

Nie bez przyczyny leżała w jego skrytce pod szafką z pół roku ;).
Chyba mu smakowała, albo robił makijaż, sama nie wiem ;)

Co do samego działania kredki, a oceniam BIAŁĄ- obecnie mam porówanie do innej cielistej wodoodpornej kredki (z miss sporty) i czarnej z yves rocher.

Ta nie zachywciłaby mnie już tak jak kiedyś.

Białą kredkę stosuje głównie w linii wodnej, czasem w wewnętrznych kącikach oczu (chociaż ostatnio wolę dać tam rozświetlacz), ta nie trzymała się niestety całego dnia, nie mowiąc już o kresce na powiece. Do 4h wytrzyma.

Plusem jest wydajność, miękkość kredki i estetyczny wygląd. Cena też do przełknięcia.

dobra kredka, choć nie wodoodporna

(Oceniam kolor czarny)
Całkiem polubiłam się z tą kredką, choć nie jest bez wad - ale przyjemnie mi się jej używa, i nie wykluczam, że będę do niej w przyszłości wracać.

Pierwsze, co spodobało mi się od razu - głęboka, prawdziwie czarna czerń. Kolor nie jest wyblakły ani nie wpada w szarości; jest intensywny i smoliście czarny. Kolejny plus - formuła kredki, która jest jakby tłustawa, bardzo treściwa, trochę jak kredki żelowe. Jest miękka, a ja zdecydowanie preferuję takie właśnie kredki, bo wygodnie się je rozciera, co ułatwia mi wykonanie linii przy smoky eye. Sztyft bardzo dobrze poddaje się zarówno rysowaniu (nie robi przerw, nie ciągnie skóry, gładko, niemal "masełkowato" się nakłada), jak i samemu rozcieraniu pędzlem czy specjalną gąbką. Bardzo wygodna w użyciu, łatwa w obsłudze kredka nawet dla osób niewprawionych w tworzeniu kreski.

Formuła po chwili lekko zastyga, jest dość trwała - na pewno bardzo trwała wzdłuż linii rzęs, natomiast mam spore zastrzeżenia co do jej trwałości i wodoodporności w wewnętrznym kąciku oka. Co prawda nie rozpływa się (mam do tego tendencję w wewnętrznych kącikach oczu), ale praktycznie całkowicie ściera się i znika z tego miejsca. Podobnie z linii wodnej - po pewnym czasie w ogóle jej tam nie ma (lubi się też konkretnie odbijać na dolnej linii wodnej, gdy malujemy górną, bardziej niż inne kredki).
Gdy malowałam nią kreskę wzdłuż linii rzęs, linii wodnej i w wewnętrznym kąciku oka, to pozostawała bez szwanku tylko wzdłuż górnej powieki, z pozostałych miejsc ulatniała się jak kamfora. Stąd mam wrażenie, że opisy o jej wodoodporności należy włożyć między bajki.

Minusem jest też to, że kredka nie jest automatyczna, ale strugana, co w połączeniu z niewygodną w temperowaniu miękkością kredki, okazuje się nietrafionym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej sprawdzałaby się forma wysuwana. Dodam, że sztyft nie jest osadzony w drewnie, ale jakby plastikowym tworzywie, które na szczęście struga się bez problemu i bardzo gładko.
Dostępność słabiutka, nie wszystkie Rossmanny mają szafy Manhattan, co więcej - ta firma jest z nich sukcesywnie wyprowadzana.
Do plusów zaliczyć należy estetyczne, elegancko wyglądające opakowanie, solidne, z nie pękającą nakrętką oraz dość rozsądną cenę. Delikatność dla skóry i oczu - również, kredka jest delikatna, nie wywołuje dyskomfortu czy podrażnień.

Podsumowując - jako zwykła kredka na co dzień, jak najbardziej. Ma świetną pigmentację (przynajmniej kolor czarny), wzdłuż linii rzęs dobrze się trzyma. Niestety jeśli szukacie czegoś prawdziwie wodoodpornego i bardzo trwałego w miejscach bardziej problemowych, jak kąciki oczu - warto postawić jednak na coś innego.

BIAŁA KREDKA

posiadam biała kredke tej serii.
Nie jestem zadowolona.
Kolor jest prawie że nie widoczny.
NIE TRWAŁY W OGOLE!
wodoodporny??? Ha zabawne.
Plusem jest dla mnie to że jest miękka, łatwa w użyciu, nie podrażnia, miła.
Biały kolor - odradzam, zdecydowanie nie sprawdza się. Bardzo słabo.

Może inne kolory są ok, biała wersja niestety ale nie.

Tragedia :/

Zachęcona pozytywnymi recenzjami i cudownym kolorem kupiłam w poprzedniej promocji rossmana. Nie użyłam jej jednak ani razu bo... nie da się nią malować. Na ręce i owszem cudownie się maluje. Na oku już gorzej. I próbowałam naostrzoną bardzo i z bazą i z cieniem i bez tego... Nic, zero, null. Nie da się narysować kreski na oku. A jak się daje to efekt jest tragiczny, bo kreska zamiast przy rzęsach ląduje na środku powieki. Ma-sa-kra!

Zdecydowanie tak

+pigmentacja
+trwałość
+wodoodporność
+dostępność
+łatwość aplikacji
+wydajność
-dość wysoka cena, jak na tak mały produkt

Ilość zużytych opakowań: kończę 1