La Roche-Posay, Effaclar Matt Active Moisturizer (Nawilżający krem matujący)

La Roche-Posay, Effaclar Matt Active Moisturizer (Nawilżający krem matujący)

Naukowcy z laboratorium farmaceutycznego LRP opracowali technologię, która stopniowo reguluje wydzielanie łoju i jednocześnie daje efekt nawilżenia. Technologia Ciblage Sebum - pod tą nazwą kryją się mikrocząsteczki, które wnikają do środka porów, są mikroskopijne i przenoszą głęboko witaminę CG oraz cynk. Te składniki regulują pracę gruczołów łojowych, a witamina E dodatkowo hamuje działanie czynników zewnętrznych stymulujących gruczoły łojowe. Ta unikalna technologia znalazła zastosowanie w nawilżającym kremie matującym Effaclar.

średni

Ten krem był u mnie następcą SVR Lysalpha Matifiante i powiem szczerze, że nie wniósł żadnych zmian na lepsze, na gorsze raczej też nie, ale mam wrażenie, że poprzednik chyba lepiej matowił, zaś ten chyba lepiej nawilża.
Może się rolować.
Efekt matowienia u mnie na ok. godzinę, czyli całe nic.
Myślę, że zwykłe drogeryjne kremy "matujące" są gorsze od tego, ale od dermokosmetyku lepszej firmy wymagałabym czegoś więcej.
Wrażenie ogólne: trochę zawiedziona.

Ilość zużytych opakowań: jestem w połowie pierwszego

Matuje, ale sie roluje i szybko konczy

Ze tak zaczne prostacko i z buta; jest taka mozliwosc, ze ten krem dobrze dziala wspol z innymi kremami La Roche Posay serii Effaclar, kiedy stosowane jako kuracja i jesli sie mieszka na stale w piwnicy; bowiem nie ma tu nawet sladu filtrow przeciwslonecznych. Krem rzeczywiscie matuje, nawilza skore wielkiego nawilzenia nie potrzebujaca (bo takie sa skory tluste) i wystarcza na srednio miesiac. Nie szczypie, no, o ile sie nie stosuje Retin-A (ale to juz moja wina) i sie roluje jesli nalozony w nadmiarze. Jednak rzeczywisty plus za to, ze matuje. Jesli to jest twoj problem, ten krem dziala.

Bardzo polecam!

To narazie najlepszy krem matujący jaki miałam. Dla porównania używałam i tych powszechnie dostępnych w drogeriach (ziaja, garnier itd.) i tych aptecznych (vichy, iwostin, siquens) i w tym zestawieniu LRP Matt wypada najlepiej.

-lekka konstystencja
-przyjemny zapach
-miłe uczucie po aplikacji
-naprawde matuje

Zauwazyłam takze negatywne opinie na temat tego produktu, jednak chce zaznaczyc ze kazde cera jest inna wiec jednoznacznie nie wskazemy jednego najlepszego kremu matujacego. Zalecam zwracanie uwagi na podklad ktory pozniej nakladamy. Nawet najlepszy krem matujacy nie poradzi sobie ze zla pielegnajca i ciezkim podkladem :)

Używam tego produktu od: od 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: kilka probek i w trakcie jednego

troche lipka

Testowałam próbki z apteki. Chciałam przetestować Effaclar K, jednak pani w aptece nie miała próbek. Wzięłam z ciekawości matt, jako że mam tłustą cerę. Trądziku raczej nie posiadam, czasem tylko coś drobnego mi wyskoczy.
Zaraz po aplikacji, krem daje przyjemne uczucie na twarzy. Wygładza na pewno. Wydawało mi się, że zmniejsza pory i oczyszcza je. Ku mojemu zaskoczeniu po paru dniach stosowania pojawiły mi się drobne krostki w okolicy policzka przy nosie oraz pryszcz na czole (tam gdzie dawno już nic mi nie wyskakiwało).
No i widzę zatkane pory, także nie zużyje pozostałości z trzech saszetek, które dostałam.

Dla osób z bardzo tłustą cerą i skłonnością do zapychania: nie polecam tego kremu.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

to nie to....

Cala serie Effeclar kupilam po poleceniu przez pania dermatolog, niestety ten krem jesdyny z calej serii nie spelnil moich oczekiwan odnosnie matowienia skory. Mam naprawde tlusta cere i to nie tylko w strefie T i szukalam czegos co choc na troche bedzie powodowalo ze moj makijaz nie bedzie splywal po godzinie, niestety tak sie nie stalo...
Daje swie gwiazdki za fajna konsystencje , zapach i to ze kocham kosmetyki LRP ale za nic wiecej. Ten kosmetyk nie sprawdzil sie u mnie

Używam tego produktu od: sprobowalam i nie uzywam
Ilość zużytych opakowań: jedno prawie nie naruszone

super kremik

Krem polecila mi dermatolog. Dla mojej cery mieszanej a tlustej w strefie T sprawdza sie w 100% . Nawilza i matuje i jest idelany pod fluid. Plus bardzo wygodny w uzyciu.

Ilość zużytych opakowań: hmm... 6

Yes yes yes!

Najlepszy z przetestowanych kremów matujących. Matuje i w przeciwienstwie do wiekszosci produktow tego typu nie wysusza skóry. Wrecz przeciwnie, doskonale ją nawilża, dzięki czemu stanowi idealną bazę pod fluid. Ma lekką konsystencję i bardzo szybko się wchłania. Jego zapach moze nie należy do najprzyjemniejszych, ale chyba jednak działanie w przypadku kremów jest najwazniejsze. Ponadto sprawia, że pory się zwezaja i stają sie mniej widoczne. Jest tez bardzo wydajny. Zdecydowanie polecam :)

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

krem ok

Krem byl dobry, i to tyle.
Bez zadnych rewelacji, i fajerwerkow.
Nawilzal tyle, o ile.
Z matowieniem tez bywalo roznie.
Fajnie sprawowal sie pod podkladem, nie zapychal- to jego plus.

Tylko ze to potrafi tez znakomita wiekszosc nieaptecznych kremow :)
I wcale nie trzeba placic zanie 50 zl.
Ja wiecej sie chyba nie zdecyduje.

Używam tego produktu od: nie wiem
Ilość zużytych opakowań: dwa

NIE

Krem niezbyt dobry. Jego działanie to jedynie słabe nawilżenie. Mojej skórze wcale nie pomógł, już nie mówiąc o jakimkolwiek matowieniu.
Za tą cenę spodziewałam się czegoś o wiele lepszego (kremy z niższej półki są o niebo lepsze).
Wahałam się czy dać mu jedną czy dwie gwiazdki, ale daję dwie bo przynajmniej nie podrażniał skóry.

Używam tego produktu zimą

omijać szeroki łukiem!

Jest zdecydowanie za drogi jak na działanie, które oferuje. Bardzo słabo nawilża - a to powinno być podstawą w pielęgnacji cery mieszanej. Aby nie czuć suchości na buźce należy zużyć naprawdę dużą ilość kremu, przez co również minus za wydajność. Szybko się wchłania, powodując lekkie pieczenie/szczypanie(?!). Matuje - owszem, choć nie za długo.
Daję dwie gwiazdki za "pompkowe" opakowanie.

Używałam tego produktu przez: 4 miesiące

mega natluszczacz !!!

Bardzo jestem rozczarowana tym kremem,ponieważ nie działa tak jak powinien. Nie dość, że nie matuje to jeszcze wzmaga tłuszczenie skóry. Po godzinie od użycia cera jest mega tłusta i jeszcze nigdy nie miałam tak z żadnym kremem. Zwykłe nawilżające kremy nawet do cery normalnej czy suchej nie robią takiego paskudztwa na twarzy jak ten. Na domiar złego jak przypomnę sobie ile zapłaciłam za to coś...
Szkoda, że taka renomowana firma wypóściła takie coś...

Jest malutki plusik - higieniczne opakowanie z komfortowym dozownikiem i przyjemnie smaruje się go na skórze i jednogodzinne uczucie matowej skóry

Ilość zużytych opakowań: pierwsze i ostatnie

Nie polecam.

Odsyłam do mojej recenzji o żelu Effaclar, w skrócie: wysusza, co za tym idzie, nie matuje, pryszcze są, a wągrów przybyło!
Zbyt ostry dla każdej cery, killer w duecie z żelem do mycia, bo w końcu łój to reakcja obronna na wysuszenie, nie tylko efekt trądziku.Używam tego produktu przez pół roku