Shiseido, The Skincare, Day Essential Moisturizer Light SPF 10 (Lekka esencja nawilżająca)

Lekka emulsja z serii the Skincare na dzień zapewnia natychmiastowe i trwałe nawilżenie w ciągu dnia ( Xylitol ). Wzmacnia naturalne bariery ochronne cery ( Tiotauryna ) i chroni ją przed szkodliwym promieniowaniem UVA/UVB. Optymalizuje komunikację pomiędzy naskórkiem a skórą właściwą. Zapewnia skórze stały, optymalny poziom nawilżenia, gładkość i miękkość przez cały dzień. Rekomendowana dla cer normalnych, mieszanych i tłustych. Emulsję nakłada się rano na oczyszczoną skórę twarzy i szyi.

super

Krem jest cudowny, bardzo mi odpowiada,
-skóra nawilżona,
-skóra rozświetlona,
- skóra wygląda na wypoczętą
polecam!!!
jeżeli chodzi o cenę to warto , krem jest bardzo wydajny, wystarczy niewiele kremu aby cała buźka była zadowolona

Używam tego produktu od: od 3 miesięcy

emulsja nie krem

Bardzo ale to bardzo chcialam pokochac sie z tym kremem..boska butelka, po prostu czego chciec wiecej ;-)

Niestety mozna chciec wiecej:
- lejaca konsystencja - mi nawet bardzo nie przeszkadzala jesli chodzi o twarz, bo dobrze sie wchlaniala ale...
.. jako ze zakupilam probke 30 ml nie miala, owa probka, porecznej pompki wiec uzeralam sie z wylewajaca i rozlewajaca konsystencja kosmetyku, ktora doprowadzala mnie do lez, a lubego z atakow smiechu - bo raz to to nie chcialo wyleciec w ogole a innym razem upierniczylam pokoj od gory do dolu.
- o konsystencji dalej: mimo tego ze dobrze sie wchlania, a i moja kosmetyczka po 2 miesiacach uzywania nie zauwazyla pogorszenia sie kondycji skory wrecz pochwalila ze dobrze dbam - mozna uznac ze splenial wiec krem swoje zadanie, ale...
.. skora pozostawala po niej dziwnie lepka. Rozwiazaniem okazalo sie przetrzymanie do chlodnych miesiecy jesienno zimowych, stanowczo lepienie sie zmniejszylo, ale na zime zdecydowanie jest za lekki..i masz babo placek!
- zapach - bardzo dyskretny taki...bawelniany - to moj ogolny zarzut do serii calej skincare, jest mocno nijaka zapachowo, jak dla mnie clinique ma bardziej zdecydowany zapach ( in minus niestety).
- nie uczulila i nie zapchala

aha, do tego , przez konsystencje jest super wydajna, jakis nie moge wykonczyc tych 30 ml, coz powroce do niej nawiosne jak zrobi sie cieplej.... moze zrewiduje bardziej na plus swoje przemyslenia, moze po prostu oczekiwania byly zbyt wysokie.
Natomiast bardzo plecam pianke do oczyszczania z tej serii, szkoda ze nie ma jej w tej slicznej butelce ;-)

Świetny kosmetyk

2 lata temu poszłam do Douglasa, niestety miałam tego dnia straszny katar i mój nos był strasznie przesuszony. Generalnie mam twarz mieszaną. Powiedziałam pani że szukam kosmetyku pod make up. Pani zasugerowana moim noskiem, dała mi krem nawilżający. A nawet super nawilżający.
ZALETY:
- jak wyżej, nawilża :)
- jest suuuuuuper wydajny, używam codziennie a wystarcza na rok
- opakowanie higieniczne, estetyczne, praktyczne, uzyskujemy odpowiednią ilość
- posiada filtr (nie za wysoki bo 10, ale posiada)
- nie zatyka porów

INNE CECHY:
- przy pierwszym użyciu...myślałam, że to jakiś żart. Ma on konsystencje takiego mleczka w zasadzie. jest bardzo rzadki, ale nie spływa z twarzy, wystarczy niewielka ilość dla pokrycia całej twarzy
- trzeba się nauczyć używać niektóre podkłady w konfiguracji z tym produktem, przy bardzo gęstych podkładach sprawdza się super, ułatwia rozprowadzanie, przy tych rzadszych należy poczekać do wchłonięcia
- przez całe użytkowanie nigdy nie miałam wysuszonej skóry na twarzy
- po użyciu twarz się świeci, trzeba użyć matującego pudru.
- cena...wysoka, ale pojemność duża, wystarcza naprawdę na rok :)

Używam tego produktu od: 2lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2giego

Zakup doskonaly

Produkt idealny.
Dla mojej cery - super suchej i wrazliwej, sprawdza sie w 110%.
Plusy:

- praktyczna pompka, pozwalacjaca na zuzycie, tylko takiej ilosci produktu jaka jest potrzebna. Nie trzeba maczac palcow w kremie.
- 75 ml, zawarte w smuklej butelce, nie zajmuje duzo miejsca w lazience i ladnie wyglada.

Emulsja:
- uwazam, ze juz pol nacisniecia pompki daje wystarczajaca ilosc kremu aby pokryc cala twarz - jest wiec bardzo wydajny.
- nie klei sie - lekka konsystencja
- nie pozostawia zadnego filmu - szkopul tkwi w nalozeniu odpowiedniej ilosci kremu. Nawet najlepszy krem jak sie go nalozy za duzo, pozostawi ochydna warstwe na twarzy.
- perfekcyjnie nawilza - nie musze uzywac go kilka razy dziennie.
- nie powoduje "rolowania" podkladu na nim
- nie podraznia, nie szczypie
- nie zatyka porow

Inne:
Wyznaje jedna zasade: nawilzaj, nawilzaj, nawilzaj. I ta emulsja sprawdza sie doskonale. Zaspokaja potrzeby skory. Zauwazylam, poprawe kondycji mojej skory. Jest gleboko nawilzona, bruzdki ulegly splyceniu ( dzieki nawilzaniu), twarz jest promienna i nie wysycha.
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: 1male i troche duzej butelki

Nie dla mnie

Produkt owszem, nawilża przyzwoicie. Niestety wraz z nawilżaniem idzie w parze bardzo mocne świecenie się skóry i nieprzyjemna lepkość, co dziwi, biorąc pod uwagę, jak rzadką konsystencję ten produkt ma. Dłuższe stosowanie spowodowało u mnie i podrażnienie skóry (alkohol na drugim miejscu w składzie), i zapchanie porów (gliceryna).
Opakowanie podoba mi się, ciężka, szklana, a może porcelanowa butla z pompką.
Podsumowując, nie polecam ani wrażliwcom, ani osobom z cerą skłonną do zapychania.

Używam tego od produktu: kilku miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: 1.

Sredniak

Za taka cene nic nadzwyczajnego.Uzywalam latem,ze wzgledu na lekka konsystencje.Emulsja nawilza,ale pozostawia dziwnie lepki film na skorze i niestety buzia sie swieci.Nie pozostanie w gronie moich ulubionych kosmetykow.Używam tego produktu od:3 miesiace
Ilość zużytych opakowań:niecale jedno

nawilża ale mocno się świeci

Rzeczywiście emulsja jest nawilżająca, skóra jest dobrze odżywiona, ale też mocno się po tej emulsji świeci i to błyszczenie nie znika po szybkim czasie.
Konsystencja jest mocno wodnista bliżej jej do mleczka do demakijażu niż do kremu.
Opakowanie jest metalowe z pompką, z jednej strony higieniczne, ale z drugiej ani nie widac ile emulsji zostało ani nie wybierze się jej więcej niż przewidział producent, a co on przewidział tego nikt nie wie.
Jestem trochę rozczarowana, nie oczekiwałam cudu, ale przynajmniej że błyszczenie nie będzie aż takie.

nic nadzwyczajnego

zakupilam ta emulsje pod wplywem impulsu, podczas zakupu maseczki sprzedawcy udalo sie "wcisnac" takze w/w emulsje...powiedzmy sobie szczerze, ze jak na swoja cene nie reprezentuje soba nic nadzwyczajnego, nie nawilza wystarczajaco i jest taka wlasnie "lejaca", a jak zostalo juz jej malo na dnie nie moglam niczym jej "wydlubac", wole jednak kremy...jedyne co to jest taka wlasnie leciutka wiec uzywalam ja latem

Używam tego produktu od: 3 m-ce

przyjemna

Emulsja nie jest tania, ale jest jej bardzo dużo i dodatkowo jest wydajna. Ma delikatny, przyjemny zapach, płynna konsystencję. Dobrze się rozsmarowuje, szybko wchłania. Nawilża bez wrażenia tłustosci czy klejenia sie, pozostawia tylko delikaty film. Oczywiście - jest to po prostu dobry nawilzacz bez innych ambicji, filtry tez ma niskie, ale jest przyjemna w stosowaniu i efektywna. Polecam!

Używam tego produktu od:ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań:w trakcie

warto, bardzo fajny :))

Jest naprawdę bardzo dobry. Mam wersję enriched, i mimo mojej mieszanej cery, używam go na dzień. Bardzo ładnie nawilża, niweluje cienie i nierówności, cera jest wyraźnie nawodniona, jakby od wewnątrz. Fajna konsystencja, nie klei się, nie lepi i dobrze się wchłania. Dodatkowy plus - relacja pojemności do ceny :) To cieszy. Przy odrobinie szczęścia, np przy okazji jakiejś promocji można mieć super kosmetyk za całkiem przyzwoitą cenę. Może nie jest dla mnie tak dobry jak Hydra Zen Lancome, Hydra Urgency HR czy kiedyś Vinefit Lancome, ale cóż. Na pewno kupię go jeszcze raz.

Używam tego produktu od: początku grudnia 2007
Ilość zużytych opakowań: jedno (w ponad 3/4)

Nie radzi sobie z nawilżeniem

Tak to jest jak zaufa sie mężczyźnie :( Poprosiłam mojego chłopaka by kupił mi na lotnisku całą serię Shiseido Bio-performance. Możecie sobie wyobrazić moje zdumienie, gdy otwierając torebkę zobaczyłam serię The skincare :( która zupełnie nie jest przeznaczona dla mojego typu cery i jej potrzeb.
Moja opinia jest bardzo subiektywna, ale mam na uwadze to, że to nie jest krem adresowany do mnie.
W sumie to nie byłby taki zły w upały, bo wtedy mimo suchej skóry bogate kremy ze mnie spływają a skóra domaga się nawilżenia. Jednak zimą nie radzi sobie z dostatecznym nawilżeniem, zwykle stosuję go dodatkowo na inny krem jeśli czuję, że skóra jest ściągnięta. Dla mnie ten krem jest zbyt wodnisty, mam wrażenie jakbym smarowała się mleczkiem do demakijażu, irytuje mnie to jak przecieka między palcami. Potrzeba wielu dawek by zaspokoić potrzeby mojej skóry. I dlatego mimo większej pojemności ubywa w błyskawicznym tempie. Stosowałam wiele lepszych i tańszych kremów, które dawały dużo bardziej spektakularne efekty w nawilżaniu. Raczej nie polecam.
Krem raczej dla młodych. I dlatego emulsje na noc i krem pod oczy oddam mojej młodszej siostrze, która ma tłustą skórę. Powinna być z niego zadowolona :)

Używam tego produktu od:.......

Niezastapiony

Dla mnie esencja jest niezastąpiona. Nie może się z nią równać Lancome Hydra Zen Neurocalm, ani Clinique DDML. Używałam jej i w lecie i w zimie i zawsze spisywała się wzorowa. Rzeczywiście jest baaardzo wydajna. Ładnie pachnie, szybko się wchłania. Przy mojej cerze wrażliwo - mieszanej nie uczula, nie przetłuszcza, nie ściąga, nie waży się. Kosmetyk godny polecenia.