Eau Thermale Avene, Neutraliseur Creme Correctrice Anti-Rougeurs SPF15 (neutralizator zielony do korekcji zmian rumieniowych SPF15)

Krem wskazany do maskowania zmian rumieniowych, pooperacyjnych, blizn, trądzika różowatego, wrodzonych plam.
Krem ma zielone zabarwienie. Dzięki wyjątkowej zdolności krycia bez pozostawiania nieprzyjemnego efektu maski, tuszuje rozległe niedoskonałości skóry, mające przewagę koloru czerwonego. Chroni skórę wrażliwą przed szkodliwym działaniem słońca (ekran SPF 15). Jest odporny na wodę. Nie zawiera substancji zapachowych.
Neutralizator zielony stosuje się przed położeniem podkładu. Nałożyć na przeznaczone do korekcji obszary skóry i rozprowadzić poprzez delikatne wklepywanie za pomocą palców lub gąbki, następnie nałożyć podkład.

Skład: Titanium Dioxide, Dimethicone, Talc, Squalane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyglyceryl-3-Diisostearate, Isodecyl Isononanonate, Nylon-12, Chromium Oxide Greens (CI 77288), Microcrystalline Wax (Cera Microcrystallina), Euphorbia Cerifera (Candelillia) Wax (Cera), Tricaprylin, Octyldodecanol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Copernicia Cerifera (Carnuba) Wax (Cera Carnuba), Kaolin, Silica, Ascorbyl Palmitate, Butylparaben, Ethylene/Methacrylate Copolymer, Iron Oxides (CI 77492) Isobutylparaben, Isopropylparaben, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate.

Cena: zł / 5,9 g

Raczej nie...

Mam mu trochę do zarzucenia... Przede wszystkim to, że nie bardzo daje sobie radę z sebum - mam tłustą cerę i po jakimś czasie od nałożenia korektora zaczyna on się na niej "warzyć", co bardzo nieładnie i sztucznie wygląda. A drugi minus to taki, że trzeba go sporo nałożyć, żeby naprawdę zamaskował problem (trądzik różowaty, wersja intensywnie czerwona). A jak się go dużo nałoży, to trzeba go przykryć grubszą warstwą podkładu, bo inaczej przebija spod tegoż - no i maska gotowa. W dodatku jak już nałożę go sporo, to ludzie mnie pytają, czy nie jest mi słabo, bo jakaś taka blada jestem...

Pozycja obowiązkowa

:czytaj:

Przyznam, że trochę się bałam tego produktu, sama pewnie bym się na niego nie zdecydowała, ale dzięki wymianie z Paulą78 (jeszcze raz dzięki) mogłam go sobie spokojnie wypróbować.
Korektor ma konsystencję miękkiej zielonej plasteliny, jest bardzo wydajny. Wystarczy odrobina, a nakładam go na całe policzki i brodę. Należy delikatnie wklepać, bo kiedy próbowałam wsmarowywać, wchodził w pory i nie stapiał się tak ładnie z cerą. Dobrze kryje rumieńce, nie przebija spod podkładu. Tzn. zawsze widać lekkie zarumienienie, ale nie jest to "buraczek", wygląda delikatnie i naturalnie.
Kosmetyk jest bardzo wytrzymały, no i te filtry :)
Polecam każdej dziewczynie z problemami naczynkowymi.

Niestety, są duże problemy z jego kupnem, ponoć dystrybutor nawala, tak się dowiedziałam w jednej z aptek.

Jest świetny*****

Sabrin
Jak już wcześniej zauważyła jedna z koleżanek korektor spełnia wszystkie obietnice producenta. Po nałożeniu idealnie wtapia się w skórę. Na początku pozostawia na skórze lekko zielonkawy odcień, który po rozsmarowaniu w skórę staje się mniej widoczy, a po nałożeniu podkładu znika zupełnie wraz z wszelkimi niedoskonałościami na skórze. Osobiście korektora używam w zimie (mam wrażliwą cerę) w tym okresie sprawdza się szczególnie dobrze. Na mojej twarzy znikają wszelkiego rodzaju zaczerwienienia. Uważam, że jest to bardzo dobry kosmetyk, doatkowym jego plusem jest to, że posiada filtry ochronne. I jeszcze jedno jest naprawdę bardzo wydajny.

Zaskoczył mnie

Od razu uprzedzam, że nie mam cery naczynkowej, nie używam kosmetyków do takiej przeznaczonych, a i zielony korektor jest to mój pierwszy, więc nie mam kompletnie żadnego porównania.

Nie wpadłam też na to, żeby coś takiego sobie z własnej woli nabyć - dostałam go jako promocyjny dodatek do innych zakupów.

Poleżał sobie w szufladzie, aż kiedyś przydał mi się bardziej niż bym chciała: otóż przeholowałam z kwasami :( Któregoś poranka wstałam z twarzą w czerwone, piekące plamy, a tu trza było się udać między ludzi i to zaraz na ważne spotkanie! Panika!

"Z pewną taką nieśmiałością" ;) ostrożnie przyklepałam czerwień korektorkiem (na podkład a pod puder) - z bardzo bliska było widać coś między zielenią a szarością (może nałożyłam za dużo, nie mam wprawy), ale już z pół metra nic, więc uznałam, że jest OK, przypudrowałam i możecie mi wierzyć, po godzince nie było śladu ani po zieleni ani po czerwieni!

Wnioskuję, że albo korektor się tak idealnie wtopił w podkład, albo ma cudowne właściwości kojące - stawiam jednak na to pierwsze, choć ja byłam mniej czerwona pod koniec dnia, ale to chyba samo przeszło. Ale nawet jeśli to tylko zabieg kosmetyczny i tak jest godny uwagi, nie do pogardzenia są kosmetyki, które w makijażu same pozostają niewidoczne; myślę, że naczynkowe Wizażanki też będą zadowolone, a ja trzymam na "nagłe wypadki".

świetny i wydajny

korektor spełnia wszytskie obietnice producenta ,super kryje ,nie ściaga skóry ,nie tworzy maski ,pięknie wtapia sie w skórę ,nie przebija spod podkładu ,jest bardzo wydajny .