Auriga, Auriderm XO Gel (Żel do twarzy i ciała)

Auriga, Auriderm XO Gel (Żel do twarzy i ciała)

Żel do twarzy i ciała. Zawiera aż 2% witaminy K w nowej formule (metabolit - tlenek fitonadionu). Aktywny metabolit witaminy K jest substancja litofilną. Jest bardziej aktywny niż czysta postać witaminy K. Działa 2 razy szybciej i ma lepszą tolerancję skórną. Aby zwiększyć skuteczność preparatu Auriderm XO Laboratorium Auriga wykorzystało nowoczesną technologię nanosomów. Aktywny metabolit witaminy K uszczelnia naczynia krwionośne, zmniejsza nadmierne krwawienie z uszkodzonego naczynia, działa przeciwobrzękowo oraz zapobiega powstawaniu siniaków. Natomiast dodatek witamin C i E daje efekt antyoksydacyjny i wzmacnia lecznicze działanie witaminy K. Skuteczność preparatu Auriderm OX została potwierdzona klinicznie. Wskazania: jako preparat zmniejszający rumień, likwidujący zmiany pourazowe (siniaki) oraz zaczerwienienia, po zabiegach zamykania naczyń (skleroterapii), po zabiegach laserowych, po zabiegach estetycznych np. wypełniania zmarszczek, po zabiegach chirurgii plastycznej, przy trądziku różowatym. Profilaktycznie jako terapia wzmacniająca ścianki naczyń krwionośnych cery naczyniowej. Dostępny w tubie o pojemności 30 i 75 ml.

na dzień, uniwersalne
ochronne, regenerujące, na zaczerwienienia
lekkie
żel
50 – 100ml, <50ml
w tubce
naczynkowa, trądzikowa

Działa

Jest to jeden z lepszych kosmetyków do walki z naczynkami i zaczerwienieniami. Działa jak lekarstwo, bardzo pomógł moim policzkom wrażliwym na zmiany temperatur. Myślę,ze nalezy go stosować pod krem, gdyż poza świetnymi włściowściami antyrumieniowymi nie ma raczej własciwości odżywczych. Sczególnie sucha skóra będzie wymagała szybkiego nałożenia jakiegoś kremu nawilzającego.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 tubki 75 ml

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

słaby na siniaki

Kupiłam w dni operacji ,żeby pozbyć się siniaków po operacji plastycznej nosa, mija jutro 3 tygodnie a siniaki są ogromne zilono-żółte :( szkoda pieniędzy

Nie pomógł, ani nie zaszkodził

Tego produktu używam już ponad pół roku, więc myślę, że minął już odpowiedni czas, aby powiedzieć co o nim sądzę. Długo zastanawiałam się nad zakupem tego żelu z uwagi na cenę, ale w końcu skusiłam się na jego zakup przez internet, gdzie ceny są dużo niższe niż stacjonarnie. Mój problem dotyczy naczynek na policzkach, które mam odkąd pamiętam. Są rozszerzone i widoczne,a buzia pod wpływem ciepła/stresu/wysiłku ma tendencję do zaczerwienienia, a więc typowa cera naczyniowa. Pokładałam spore nadzieje w tym specyfiku, ale z drugiej strony podchodziłam do niego z dystansem, ponieważ wiem, że żaden kosmetyk nie jest w stanie od zewnątrz uporać się z problemem naczynek na dobre. Żel stosowałam codziennie rano i wieczorem tylko na policzki. Z uwagi na alkohol w składzie używałam po nim zawsze innego kremu przeznaczonego do cery naczynkowej, czy nawilżającego. Produkt ten ma konsystencję wodnistą i jest koloru białego. Łatwo rozprowadza się na skórze i całkiem szybko wchłania. U mnie nie powodował żadnych podrażnień, ani nie przesuszał skóry. Dział lekko chłodząco z uwagi na konsystencję. W trakcie używania nie zauważyłam właściwie żadnych zmian. Pojawiło się kilka nowych naczynek, ale zazwyczaj na drugi dzień od razu znikały. Nie wiem, czy to zasługa tego kremu, ponieważ kiedy stosowałam inny było tak samo. Żel nie sprawił, że naczynka zniknęły, ale nie liczyłam na to. Moja skóra nadal lekko się czerwienie pod wpływem różnych czynników zewnętrznych. Właściwie to ten żel nie zrobił nic, ale nie pogorszył też stanu mojej cery. Jestem trochę rozczarowana, bo liczyłam chociaż na drobne efekty za taką cenę.

zadowolona i to bardzo

na moich policzkach często (codziennie) pojawia się rumień czy to pod wpływem emocji, zmęczenia, reakcji na zmianę temperatury, z czasem zauważyłam, że rumień zaczyna się utrwalać i cera na policzkach coraz bardziej przechodzi w kolor czerwony, w poszukiwaniu kremu/maści, która mogłaby zahamować a najlepiej cofnąć ów proces trafiłam na żel auriga xo i już po tygodniu regularnego stosowania zauważyłam znaczną poprawę kolorytu skóry w obrębie policzków, po miesiącu moja skłonność do teleangiektazji wyraźnie zmalała, tzn. nie ustąpiła lecz pojawiający się rumień nie jest już tak intensywny i nie utrzymuje się długo (wcześniej do 1 godziny, po żelu auriga xo znika po ok. 30 min.), mój rumień to przypadłość naczyniowa i zdaję sobie sprawę, że żadne zewnętrzne specyfiki nie są w stanie go skutecznie zlikwidować lecz żel auriga zdecydowanie wpłynął na zmniejszenie widoczności zmian, cera jest bledsza i bardziej odporna na czynniki wywołujące "purpurę" na twarzy, moja skóra na policzkach jest raczej normalna i ten żel jej nie wysuszył, dobrze się wchłania, skóra po nim jest delikatnie lepka, w zapachu czuć alkohol, ale mimo iż obecnie stosuję serum z retinolem i moja cera jest mocno uwrażliwiona żel auriga krzywdy jej nie robi, polecam na rumień

Porządny

Krem stosowałam jako przygotowanie skóry do zabiegu mezoterapii - wzmocnienie naczynek, uniknięcie ewentualnych siniaków. W mojej ocenie spisał się dobrze. Używałam go także po zabiegu, aby zmniejszyć podrażnienia. Jestem bardzo zadowolona. Konsystencja jest lekka, produkt dobrze się wchłania. Za istotny uważam też apach stosowanego produktu i tutaj zapewne będą zdania podzielone. Mnie początkowo nie przypadł do gustu i uwagą podzieliłam się z mężem, który stwierdził, że według niego krem pachnie bardzo ładnie i przypomina mu lukrecję :-) Niezależnie od gustu zapach nie jest intensywny, wiec nie ma problemu. Opakowanie jest estetyczne, choć wolałabym zamiast zakrętki inne rozwiązanie, to ta lubi się gubić :-) Cena nie jest niska, ale mamy do czynienia z wysoką jakością dermokosmetyku (cena nie wyższa niż innych aptecznych marek). Polecam!

Przyzwoity

Tego kremu używałam po zabiegu laserowym, pani dermatolog poleciła mi go, miał zmniejszyć zaczerwienienie po zabiegu i jak najszybciej doprowadzić skórę do jej naturalnego stanu.
W rzeczywistości efekt był taki, że skóra była bardzo nawilżona i ukojona. Miejsce po zabiegu było czerwone i ciepłe, a krem faktycznie załagodził ten stan. Był przyjemny w używaniu, dość szybko się wchłaniał.
Skóra po laserze goiła się jednak bardzo długo, ślad był widoczny przez długi czas, liczyłam, że ten krem temu zapobiegnie, jednak tak się nie stało.
Myślałam, że za tą cenę działanie kremu będzie lepsze.

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: trzy

Działa, ale...

Kupiłam ten krem ze względu na zawartość witaminy K. Krem działa, przynosi efekty i to bardzo szybko. Już chyba po tygodniu regularnego stosowania cera jest bardziej blada, twarz nie staje się tak szybko czerwona. Normalnie dałabym mu 5 gwiazdek i KWC, ze względu na efekty i szybki czas ich pojawienia się. Jest jedno ale, krem starsznie wysusza.

Po nałożeniu kremu nic się nie dzieje. Krem sobie wsiąka, zostawiając trochę lepką powierzchnię. Aż to po kilkunastu minutach na niektórych partiach twarzy wyskakują czerwone, gorące plamy!!! To jednak nie uczulenie. To efekt strasznego przesuszenia skóry (bo krem zawiera ALKOHOL - co jest nie do pomyślenia przy cerze naczynkowej!!!!). Bo na te partie kładę natychmiast maść z witaminą A, która natychmiast nawilża skórę i plamy znikają. Niekidy mnie trochę bardziej piekło, więc nałożyłam też żel chłodzący. I plamy znikały. Kładłam się tak spać i rano cera była już blada.

Chcę przy tym zaznaczyć, że plamy nie zawsze się pojawiają. Było tak raz czy dwa razy, że nic nie wyskoczyło. Poza tym palmy pojawiają się na różnych partiach twarzy, są różnej wielkości - raz większe, raz mniejsze. Naprawdę nie wiem od czego to zależy, ale chyba od poziomu nawilżenia skóry.

Moje odczucie jest takie, że krem strasznie wysusza, co jest dla mnie trochę nie do pomyślenia, bo cera naczynkowa zwykle jest bardzo sucha i potrzebuje nawilżenia.

Jednak mimo tej udręki lubię ten krem, bo daje efekty - mocniejsze naczynka i mniej zaczerwienień.

Cena nieadekwatna do jakości

Zachęcona pozytywnymi komentarzami uznałam, że się wykosztuję i wypróbuję. Niestety się zawiodłam. Kupiłam, ze względu na &#8222;pajączki&#8221; na nogach (mam też na twarzy ale na te partie nie stosowałam). Niestety krem nie zmniejszył widoczności popękanych naczynek. Nie liczyłam na cud, wiem, że żaden produkt nie sprawi, że znikną, ale miałam nadzieję, że chociaż będą mniej widoczne. Owszem była minimalna różnica po zastosowaniu tego kremu, ale uważam, że jak na produkt &#8222;z wyższej półki&#8221; efekty powinny być bardziej spektakularne.
Używałam go również, gdy na ciele pojawił się jakiś siniak (często mam duże siniaki w miejscach, z których była pobierana krew). Muszę przyznać, że przy takim zastosowaniu krem sprawdził się o wiele lepiej. Siniaki dużo szybciej znikają, można powiedzieć, że nawet o kilka dni krócej się utrzymują.

Produkt szybko się wchłania, nie jest tłusty, ma postać bardziej żelu niż kremu. Niestety jest drogi zapłaciłam za niego 80-90 zł (75 ml). Zapach jest dosyć specyficzny, lekko drażniący. Jednak po rozsmarowaniu ulatnia się i jest niewyczuwalny.

Biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy nie jestem zadowolona z tego produktu. Z pewnością do niego nie wrócę i nikomu nie polecę.

Używam tego produktu od: dwa lata temu

Jak dla mnie skuteczny:)

Mnie auriderm xo poleciła lekarka, gdy przechodziłam operację i przy szwie pojawiły się krwawe wybroczyny i wylewy. Zapewniła, ze szybko pomoże w ich likwidacji i faktycznie nie mijała się z prawdą.
Kosmetyk ma postać gęstego, przeźroczystego żelu i ostry, jakby cytrynowy zapach. Smarowałam nim zaognione miejsca i rzeczywiście dość szybko pomógł im się wchłonąć. Tak też było calkiem niedawno, gdy wylało mi naczynko pod okiem i pojawiła się bordowa plamka. Po systematycznym smarowaniu auridermem- zaczęła blednąć, ażw końcu wchłonęła się. Jedynym minusem jak dla mnie jest to, że w potraktowanym nim miejscu wysusza mocno skórę ( to chyba przez alkohol denat na II miejscu w składzie). Natomiast nie uzywałam go na naczynka- bo zwyczajnie u mnie nie są aż tak widoczne. Traktowałam go wyłącznie jako środek doraźny i SOS dla niespodziewanych wylewów. Pod tym względem u mnie sprawdził się doskonale:)

Używam tego produktu od: od 2011 roku z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 2-3 opakowania

najlepszy kosmetyk, jaki dotąd stosowałam

Auriderm XO Gel używam od jakichś sześciu miesięcy, i z powodzeniem zastąpił droższy i tłustszy Clinique Redness Solution. Ma lekką konsystencję, powiedziałabym, że to bardziej żel-krem niż żel. Szybko się wchłania, nie jest tłusty, nie pozostawia nieprzyjemnego filmu na twarzy. Nie szczypie, nie podrażnia, nie uczula, aplikacja jest bardzo przyjemna, a żel wydajny. A przede wszystkim - świetnie działa przeciw czerwienieniu się. Na pewno zakupię kolejne opakowanie, kiedy już to skończę :)

Ilość zużytych opakowań: w połowie 1-szego

Prawie ideał.

Kilka lat temu,uzywalem go dosc intensywnie i zuzylem kilka tubek.Bylem z niego bardzo zadowolony.Swietnie dzialal na naczynka,potrafil bardzo skutecznie zlikwidowac rumien.Jedyna jego wada moze byc alkohol w skladzie,ale dobry krem nawilzajacy nalozony na (lub pod) niego zalatwia sprawe.Do tego jest lekki i nie zapycha porow.

Używam tego produktu od: kilka opakowan w latach 2008-2011
Ilość zużytych opakowań: nie pamietam

ani nie pomógł, ani nie zaszkodził

Z początku wydawało mi się, że pomaga i jest to mój wybawiciel od licznych zaczerwienień, jednak po jakimś czasie skóra przestała na niego reagować :(

Plusy:
+ z początku działa i zmniejsza zaczerwienienia
+ szybko się wchłania
+ mega wydajny

Minusy:
- drogi - zapłaciłam około 60 zł
- ciężko dostępny (kupiłam w aptece internetowej)
- jakoś średnio mi pasuje konsystencja żelu
- po nałożeniu skóra jest napięta, należy nałożyć krem

Ogólnie można spróbować, ale za tę cenę... chyba nie warto.

Używam tego produktu od: około 2-3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Tragedia - pokrzywka !!!

Krem stosowałam na nogi (na całe szczęście) na rozszerzone naczynka, zmiany po laserze i skleroterapii. Krem uczulił mnie trzykrotnie, byłam przekonana że swędząca pokrzywka wystąpiła po zjedzeniu truskawek, jednak wysypane miałam wyłącznie miejsca gdzie stosowałam auriderm. Krem używam od kilku miesięcy, jednak dopiero po 3 uczuleniu zajarzyłam że mi nie służy. Nie zanotowałam zmniejszenia widoczności naczynek, żadnych zmian na plus. Skończyło się na lekach antyhistaminowych, sterydach i lekach immunosupresyjnych. Dodam, że jest to pierwszy kosmetyk, na który mam uczulenie kontaktowe. U mnie tragedia, nie polecam.