Estee Lauder, Double Matte (Puder prasowany matujący)

Estee Lauder, Double Matte (Puder prasowany matujący)

Matujący puder prasowany, który reguluje wydzielanie sebum i zamyka pory, nie wysuszając przy tym skóry. Przedłuża trwałość makijażu, w tym szczególnie podkładu i różu. Przeznaczony do skóry tłustej i normalnej ze skłonnością do przetłuszczania się. Nadaje delikatne matowe wykończenie. Kolor pozostaje długo w stanie niezmienionym. Beztłuszczowy, bezzapachowy. Testowany dermatologicznie. Nie powoduje powstawania trądziku.

prasowany
tłusta, normalna, mieszana
matujące, utrwalające
oil – free / nietłusta
Krycie
średnie

Ulubieniec

Estee Lauder Double Matte Oil-Control Pressed Powder puder w kompakcie.

Puder zamknięty w prześlicznym kompakcie, w środku znajduje się lusterko oraz gąbeczka do nakładania produktu.
Przystosowany jest do cery tłustej. Główne zadania :
-redukuje wydzielania sebum
-zmniejsza widoczność porów
- matowe wykończenie
-zapewnia długotrwały kolor, który nie znika
-beztłuszczowy
-bezzapachowy

Osobiście bardzo go uwielbiam, uważam ze jest idealny do poprawek makijażu w ciągu dnia, jest super matujący. Kolor który używam to 01 Light.

Pierwszy raz spróbowałam pożyczając od koleżanki. I już wtedy wiedziałam, że będzie mój! Jest świetny! Na skórze twarzy utrzymuje się cały dzień, pięknie matuje. Nie tworzy maski (no chyba, że ktoś przesadzi). Kolory są fajne - każdy coś znajdzie dla siebie. Przyjemny w użyciu. Bardzo eleganckie i stylowe opakowanie. Wart każdej złotówki, choć ciut za drogi, myślę. Gąbka jest jedyną wadą - po kilku użyciach coś się z nią dzieje, trzeba by mieć na zapas inne. Polecam, idealny na zimę ale na lato to podstawa każdej imprezy, wyjścia na plażę w makijażu (jak ktoś lubi), na randkę, do pracy. Zawsze mam w torebce. Polecam.

Super pudel

Bardzo dobrze maskuje rozszerzone pory. Matuje na długo. Na twarzy wygląda bardzo dobrze. Nie zapycha. Zawsze do niego wracam. Odcień light na zimę i medium na lato.

Zawsze w torebce ,pod ręką ..

W odróżnieniu od podkładu DW E.Lauder ,które nie znoszę - ten puder bardzo lubię i mam go zawsze pod ręką . Nie stosuję go jako wykończenie (tu Guerlain Meteorites) tylko jako "przypudrowanie noska" w ciągu dnia. Przyzwoity :)

Całkiem całkiem

Ładne przykłuwające uwagę, solidne opakowanie. Prosta aplikacja. Dobrze zlewa się i dopasowuje do karnacji. Bardzo wydajny. Przy cerze mieszanej trwałość i krycie mogłoby być lepsze. Nie podrażnia i nie uczula. Aczkolwiek osadza się w zmarszczkach mimicznych. Cena niezbyt zachęcająca. Napewno dla osób z cerą bezproblemową.

Dobry

Kupiłam go w czasach, kiedy eksperymentowałam z pudrami i próbowałam jakiś dopasować do podkładu, taki, który razem z nim nie tworzył maski. Używałam go z różnymi podkładami, z Double Wear Również EL po Max factory, Loreale i inne smarowidła.

Zalety:
-Jest przyjemnie lekki, jednak przy tym dobrze kryje, ma aksamitną konsystencję
-Jako samodzielny puder nie wysusza, gładko się rozprowadza, nie ma efektu mąki na twarzy, nawet na brwiach
-Jest supertrwały, jedna poprawka w ciągu dnia i zero błyszczenia
-Pięknie stapia się z podkładem, nie ma efektu maski, nałożony sam idealnie wchodzi w skórę
-Naturalne odcienie
-Perfekcyjnie matuje
-Jest bardzo wydajny
-Ma przyjemny, typowo pudrowy zapach
-Nie zapycha jak to mają w zwyczaju inne pudry, porów pod nim prawie nie widać
-Pancerna puderniczka, spadł mi kilka razy, Sensai po drugim upadku pokruszył się w proch, ten ani drgnie
-Spore lusterko i przyjemny aplikator
-Cena dla mnie jest dobra, jakościowo jest to rewelacyjny kosmetyk, dużo lepszy niż te ze standardowej półki, więc cena nie gra dla mnie dużej roli za taką jakość

Używałam go długo i namiętnie. Jednak znalazłam lepszy i o dziwo 10 razy tańszy, bo za 14 zł. I odkąd go używam, nie używam również podkładu. Komu cena nie straszna polecam z czystym sumieniem.

Ilość zużytych opakowań: 6 może 7, może więcej

Bardzo lubię

Kupiłam ten puder przez przypadek, zachęcona przez konsultantkę Sephora. Na początku przeraziła mnie cena ale zaryzykowałam.

Mam cerę mieszaną, wrażliwą, odwodnioną a ostatnio także naczyniową z tendencją do wyprysków.

+ nie zapycha
+ nadaje się jako wykończenie makijażu (na fluid)
+ nadaje się jako kosmetyk samodzielny
+ nadaje się jako wykończenie na krem tonujący
+ ładnie pachnie
+ nadaję skórze ładny wygląd
+ poręczne pudełko
+ nie kończy się (używam 7 miesięcy i brzegów nadal da się wygrzebywać pędzlem puder, więc wystarczyłby jeszcze na 2 misiące)

- cena, ale mimo niej jest wart swojej ceny

Podoba mi się... :)

+ pięknie matuje;
+ nie potrzebny jest podkład, wystarczy sam puder;
+ wytrzymałe i podręczne opakowanie;
+ mnie osobiście urzekło samo w sobie jego opakowanie;
+ wieczny, nigdy się nie kończy, wygląda na to, że jego wcale nie ubywa mimo, że stosuje go codziennie i to po mniej więcej trzy razy dla odświeżenia twarzy;

- jedyny minus za to, że zastosowanie go "na mokro" jest mało fajne, nie rozchodzi się równomiernie po twarzy.

Cena jest wysoka, ale na prawdę warto zainwestować w coś tak porządnego!

Ilość zużytych opakowań: 0, normalne

Idealny

Uwielbiam pudry prasowane i jak każda pudernica miałam ich już wiele w swoim życiu. Ten jest idealny!!! Leciutki, ładnie matuje nie robiąc przy tym efektu maski. Cera jest po nim jak atłas. Mam odcień 02 Light/Medium delikatny beż. Opakowanie to rarytas dla każdej pudernicy :) Solidne, z wygodnym lusterkiem i całkiem dobrą gąbeczką do nakładania. W domu zawsze używam pędzla i pudru sypkiego ale ten puder do poprawek w ciągu dnia nadaje sie idealnie. Puderniczka jest piękna ciemnogranatowa z eleganckim logo marki, uwielbiam takie cudeńka :) Zdecydowanie wart swojej ceny.

Matuje jak peeling

U mnie podziałał baaaaaaaardzo intensywnie. Nakladalam go czasami na leciutkie podklady typu chanel Vitaluminare ( Aqua ) gł w strefie t która u mnie obejmuje brodę i czoło( nos daje radę). Lubię w makijażu taki efekt jaki daje wspomniany podkład tj iluzję braku makijażu. Czymś tam się maźniemy ale generalnie ciężko powiedzieć czym i czy aby napewno.
Ten puder z moich ulubionych delikatnych podkładów robi Clarinsa Everlasting .... Totalny i b.widoczny mat. Okropieństwo... W dodatku przesusza niczym puder ryżowy.. Chyba tylko dla cer b.tłustych. Dla mieszanych za mocny.
Chyba wolę 2 raz zrobić makijaż niż uzyskiwać taki efekt...
Kombinowałam na różne sposoby. Gdy się skończy dam sobie spokój.

Jesteśmy nierozłączni.

Mam dwa odcienie: rattan i cashew. Używam ich zamiennie, w zależności od stopnia opalenizny; jednakże mój faworyt to cashew.
Zimą używam w komplecie z podkładami Estee Lauder, latem bezpośrednio na krem. W zestawieniu zimowym jest IDEALNY, chociaż wiem, że dla wielu osób taki zestaw może odstraszać ze względu na efekt maski.
Latem- matowienie w strefie T pozostawia wiele do życzenia, chociaż po latach poszukiwań wiem, iż zmatowienie tej strefy na dłuższy czas przy temp. powietrza ok. 30 stopni nie jest możliwe. W tym okresie używam go tylko na popołudniowe wyjścia i daje radę.
Duży plus za kolory, konsystencję, dobre "sprasowanie" i lusterko. Minus- opakowanie. Chociaż estetyczne, zamykanie zepsuło się u mnie po pierwszym upadku :( Jedno opakowanie wystarcza mi na około 6-8 miesięcy.

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 całe i pół drugiego

Nie polecam

Zachęcona mega pozytywnymi opiniami na temat tego podkładu, stwierdziłam, że skoro rzeczywiście jest tak dobry jak mówią, to warto w niego zainwestowac, ale niestety to był duży błąd.
Mam bardzo duży problem z wydzielaniem sebum i tak naprawdę z działania niewielu pdkładów kosztujacych w granicach 50-60 zł bylam zadowolona, dlatego po pudrze w cenie 150 zl spodziewalam się mega szału, ale niestety spotkal mnie duży zawód. Moim zdaniem o niebo lepszy jest podkład l\'oreala, notabene, tańszy 3 krotnie i matujący również 3 krotnie lepiej i zdecydowanie na dłużej.

Puder nałożylam dzisiaj po raz pierwszy i juz po godzinie świeciłam się jak lustro, także przyznam, że przeżyłam lekki szok. W ciągu dnia musialam matowic się kilkukrotnie, a co gorsze wyskoczyły mi jeszcze malutkie krostki :/

Używam tego produktu od: dziś
Ilość zużytych opakowań: 1 duże