Yves Saint Laurent, Teint Mat Purete, Transfer Resistant Fluid Foundation Oil Free SPF 15

Specjalnie w odpowiedzi na potrzeby cery mieszanej i tłustej YSL stworzył Teint Mat Purete, płynny i trwały podkład. Skóra pozostaje świeża i świetlista, pozbawiona błysku, mat osiągnięty bez najmniejszego uczucia ściągania skóry, perfekcyjna trwałość.

Już w momencie nakladania podkład spełnia funkcję bibułki - sebo-gąbki pochłaniają namierną warstwę tłuszczu na skórze, zaś ekstrakt z grejpfruta pomaga zmniejszyć powstawanie zaskórników i drobnych niedoskonałości. Cera jest matowa, czysta i pełna świeżego blasku.

Specjalny polimer Aquafix zapewnia skórze specjalnie zaadaptowane do jej potrzeb nawilżenie. Uaktywnia się on w momencie kontaktu ze skórą, tworząc na jej powierzchni ochronny film, który wychwytuje wilgoć i zatrzymuje ją w skórze, zapewniając jej długotrwały komfort.

Producent twierdzi iż podkład chroni skutecznie przed promieniami dzieki filtrowi SPF 15, zabezpiecza także przed szkodliwymi UVA.

Aby wydobyć blask ze skóry zapobiegając przy tym błyszczeniu, Teint Mat Purete zawiera nową generację mikropigmentów rozświetlających światło, które optycznie wygładzają i wyrównują koloryt skóry. Beztłuszczowa formuła zawiera specjalnie nieokluzyjne żywice aby zoptymalizować przyczepność makijażu - w ten sposób uzyskano trwały podkład, który nie zostawia śladów.

Podkład dostępny jest w kilku twarzowych kolorach (ilu dokładnie nie udało mi się doliczyć), zapakowany w gustowny flakon z wygodnym dozownikiem. Po nałożeniu podkładu na twarz zaleca się odczekać parę chwil alby uzyskać w pełni trwały rezultat.

Producent zapewnia iż podkład jest hypoalergiczny i nie zatyka porów. Szczególnie polecany dla cery tłustej i mieszanej.

POLECAM...:)

PODKLAD KUPILAM PRZYPADKIEM, W DUTY FREE JUZ DLUZSZY CZAS TEMU;
KOLOR JEST DOSC CIEMNY, WIEC UZYWAM GO LATEM, KIEDY BUZIA JEST OPALONA, NA WYJSCIA WIECZORNE;
Z CZYSTYM SUMIENIEM MOGE NAPISAC, ZE JESTEM BARDZO ZADOWOLONA I NAPRAWDE POLECAM PRODUKT, PONIEWAZ:
1)NIE POWODUJE PODRAZNIEN ANI NIESPODZIANKE NA TWARZY
2)LANIE MATUJE BUZIE,CO TRUDNO OSIAGNAC PRZY TLUSTOSCIACH W STREFIE "T"
3)PIEKNIE POKRYWA, NIE DAJAC EFEKTU MASKI
4)NIE WYSUSZA SKORYU
5) LATWY W UZYCIU, DZIEKI DOZOWNIKOW
UZywam tego produktu od: 1 ROKUIlość zużytych opakowań: 1-BUTELECZNKA

CUDO

Wspaniały produkt. Wart swojej ceny. Daje efekt bardzo naturalnego wykończenia. Wspaniale stapia się ze skórą i bardzo długo na niej utrzymuje. Opakowanie wprost przepiękne, ekskluzywne. Aplikator bardzo higieniczny. Szczerze polecam !

Ilość zużytych opakowań: 1 duże pełnowymiarowe

30ml a jak cieszy ;-)

Kupiłam jakieś dwa tygodnie temu i już pierwszego dnia byłam zachwycona...jego zapachem !
Przepiękny zapach, przyjemnością jest rozprowadzanie go na buzi :-)
Opakowanie także całkiem całkiem.
Wybrałam bardzo jasny kolor - więc odkładam go jak opalenizna zejdzie.
Mam kolor nr 5.
Ładnie kryje niedoskonałości, jednak trzyma tak do 5godzin...a mam fluidy takie, które trzymają dłużej...także trzeba mieć puderniczkę w torebce, gdy wybieramy się na długą randkę ;-)
Ze względu na ten cudny zapach, kupię go jeszcze kiedyś ;-)

Używam tego produktu od:2tygodni

trochę się rozcarowałam

Na początku było wszystko w miarę ok. Byłam dość zadowolona tym podkładem. Chociaż za taką cenę oczekiwałam raczej czegoś więcej. Przy mojej mieszanej skórze na początku sprawdzał się dobrze , nieźle krył , nie robił efektu maski , w miarę dobrze też matowił partię T i dobrze się rozprowadzał na skórze. Ale po około dwóch tygodniach używania zauważyłam , że nieco wysuszył mi skórę i niestety po następnym tygodniu musiałam już go odstawić.:/ Więc raczej się trochę na nim zawiodłam.

Używam tego produktu od: trzy tygodnie
Ilość zużytych opakowań: jedno niedokończone

Jest ok, ale...

Zdecydowałam się na zakup tego podkładu, gdyż mam bardzo duży problem, żeby dobrać odcień do mojej bladolicej skóry :D. W przypadku tego podkładu udało się i to już duży plus:D Ogólnie podkład jest ok, niby spełnia swoje zadania, ale... jest dosyć drogi, więc oczekiwałam więcej. Kiedy go nakładam na twarz mam wrażenie, że on jest strasznie ciężki, taki "tępy". Ale na szczęście na twarzy nie tworzy maski, którą widać z odległości pół kilometra:D Kryje średnio, to raczej podkład nastawiony na osiągnięcie naturalnego efektu, a nie photoshopa. Jego bardzo dużą zaletą jest to, że jest wydajny (na szczęście, bo przy tej cenie...)

Moja cera wymaga poprawek po kilku godzinach (5-6).

Ogólnie: jestem zadowolona, ale mógłby być lepszy:D

Używam tego produktu od: 6 misięcy

kapryśny

zacznę od tego, że to moje drugie opakowanie, zakupione po roku wspaniałego korzytania z pierwszej buteleczki. Może to magia pierwszego razu;) ale poprzednio byłam zachwycona i gdybym wypelniala te ankiete rok temu na pewno dostałby max *. teraz...coż, niby ten sam, nadal nr 6, ale do poprzedniego sie nie umywa (czyzby moja skóra zmieniała sie tak bardzo?).
A teraz konkrety:
+ naturalnie wyglada na twarzy przy pokryciu cienka warstwa
+ kolor dobrze sie stapia ze skóra, nie widac "przejscia", sprawdza sie zarowno zima jak i latem (za wyjatkiem śródziemnomorskiej opalenizny)
+ przyjemnie sie rozprowadza, chociaz trzeba uważa, bo czasem lubi zostawiac smugi gdy probujemy nałozyc zbyt gruba warstwe
+ rewelacyjnie pachnie
+ swietnie prezentuje sie na polce - opakowanie na 6
+/- krycie porzadne ale nie przesadne, w sytuacjach kryzysowych sobie nie radzi i nie przepada za towarzystwem korektora
+/- pompka wydziela odpowienie porcje kosmetyku, jednak po paru tygodniach zdarza jej sie popsuc
- po paru godzinach "znika" z czola...i tu niemiłe zaskoczenie, bo przy pierwszym opakowaniu nie było takich sytuacji, a teraz zachwycona pieknym i trwałym kryciem policzkow ze zgroza obserwuje swiecace czoło, na ktorym ostał sie tylko puder (nie ma znaczenia czy z baza czy bez...znika i juz)
- nieładnie wyglada w problematycznej strefie brody - podkresla pory, tworzac dookoła nich nieestetyczne otoczki
- zdarza mu sie podkreslac przesuszone skrzydełka nosa

Mam jeszcze pół buteleczki i zapowiada sie ze predzej sie podkład zestarzeje niz zuzyje. nie mam serca sie go pozbyc ze wzgledu na sentyment do pierwszego opakowania, ktore sni mi sie po nocach jako kosmetyk doskonały:(

Używam tego produktu od:2007
Ilość zużytych opakowań:2, ale jakoś opornie mi idzie i coraz częściej zdradzam YSL z dolnopółkowcami

Średni, nie polecam

Był to pierwszy górnopólkowy podkład, który nabyłam. Niestety ogromne rozczarowanie, okazał się gorszy od tańszych podkładów których używałam przed nim.

Jego największe minusy to:
- jest nietrwały, z mojej tłustej wtedy cery poprostu po kilku godzinach spływał, wyglądało to koszmarnie :(
- ciemnieje na twarzy, a to w połaczeniu ze spływaniem równa się koszmar, nieestetyczny efekt był zauważany przez osoby trzecie :(

W sumie to nie wiem co zaliczyć na jego plus, może to że zaraz po aplikacji twarzy wygląda ładnie oraz zapach luksusu :)Używam tego produktu od: używałam przez ok 2 tyg. jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań: 1, ciągle leży na półce

zawod

ten kosmetyk okazal sie wielkim zawodem. zakupilam go po namowie sympatycznej ekspedjentki. produkt na moje nieszczescie byl nie tani, tak tez oczekiwania w stosunku do niego byly odpowiednio wygorowane.
owszem kryje i matuje, ale z pewnoscia nie w naturalny sposob. widac gruba, nieefektowna tapete na twarzy. co szczegolnie razi w dziennym swietle. ale nawet wieczorowa pora podklad nie zdawal egzaminu. pouzywalam pare razy i zanlazlam szczesliwa kolezanke, ktorej wcisnelam to niezwykle piekne opakowanie:-))

Używam tego produktu od: trudno powiedziec
Ilość zużytych opakowań: 1 napoczete

bardzo lubię

Mam odcień 5 - chłodny bardzo jasny beż, który idealnie stapia się z moją skórą wyrównując jej kolor oraz lekko rozjaśniając.
Aplikuje się go wygodnie dzięki opakowaniu z pompką. Samo opakowanie bardzo ładne, chociaż obawiam się, że pod koniec będzie trudno wybrać kosmetyk do końca.
Podkład rzeczywiście matuje, ale nie jest to płaski pudrowy mat, tylko naturalnie świeża cera. Po ok. 5 godzinach wymaga odświeżenia jakimś pudrem, ponieważ zaczyna błyszczeć za bardzo.
Zapach kosmetyku dość ładny, ale i tak nie przebije pudru sypkiego Clarins :)

Używam tego produktu od:2 mies.
Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie

zadowolił mnie

Podkład pięknie pachnie :) chciałabym mieć takie perfumy..
Pani w perfumerii poleciła mi ten podkład, zachwalając że będzie idealny na lato, że matuje i długo sie utrzymuje..
Po 3 tygodniach używania przekonałam sie iż miała racje, choć na początku nie byłam nim jakoś szczególnie zachwycona..

Podkład nakłada sie dość ciężko, trzeba uważać by nie zrobić sobie plam na buzi, jednak gdy dokładnie go rozprowadzimy efekt jest wręcz idealny - tzn nie widać go wcale a twarz wygląda bardzo naturalnie.
Trwałość określę jako dość dobra, jednak w połowie dnia buzia wymaga lekkich poprawek (przypudrowanie)
I uwaga!! Podkład przyciemnia buzie - warto wiec przetestować go przed zakupem w świetle dziennym.

niezwykła lekkość

Mam odcień 4

bardzo eleganckie i poręczne opakowanie z pompką

łatwo wydobyć odpowiedna ilość podkładu

Niesamowity, swieży, ożywczy zapach.kojarzy mi się z zapachem wody morskiej w letni poranek, później przechodzi w zapach swiezo scietych roslin ;)

konsystencja lekka, dośc rzadka, w dotyku lekko pudrowa

kryje słabo

matuje zadawalajaco, choć nie jest to mat absolutny

łatwo sie rozprowadza, bez smug.mozna nakładac wiele warstw a nie bedzie efektu maski

najpiekniejsze jest to, ze po nałozeniu mam odczucie niezwykłego komfortu i lekkosci.Jakbym nie miała podkładu. I odczucie to trwa cały dzień.
Podkład w trakcie dnia nie zmienia konsystencji, koloru, pozostaje na swoim miejscu

Używam tego produktu od:3 tyg

nic specjalnego

Od razu zaznacze, ze mialam 2 butelki podkladu, pierwsza kupilam w lato, druga w zime. Sama nie wiem dlaczego drugi raz skusilam sie na ten podklad, bo to tak naprawde nic specjalnego. Pierwsza buteleczke uzywalo sie calkiem przyjemnie, ale przy drugiej zauwazylam sporo minusow. Po pierwsze po nalozeniu bardzo ciemnieje! Jesli ktos bedzie chcial kupic ten podklad to trzeba koniecznie wziac probke zeby przetestowac w domu. Ja tego nie zrobilam i to byl moj blad. Poza tym u mnie bardzo podkreslal pory, w dodatku pompka jest mega niewygodna. Mozna wycisnac tylko okreslona ilosc podkladu, tak wiec jesli chce sie tylko odrobinke zeby nalozyc wiecej na jakas krostke to podklad sie marnuje. Naprawde nie jest wart tych pieniedzy. Matu nie zauwazylam.

Używam tego produktu od: 1,5 roku