Dr Irena Eris, Young & Unique, Doskonalący cerę krem na dzień z Carosome

Dr Irena Eris, Young & Unique, Doskonalący cerę krem na dzień z Carosome

Doskonalacy cerę krem na dzień poprawiający gładkość i karnację skóry o zapachu grejpfruta i kolorze budyniu brzoskwiniowego. Zawiera Carosome - składnik "odszarzający" naszą cerę oraz nawilżający czynnik Hydra-Pro, wosk z oliwek oraz olej z chilijskiej dzikiej róży i masło shea. Wyposażono go również w wysoki filtr SPF 25 (UVA 7,6)

Kremiku, gdzie jesteś?

Piszę tę recenzję, choć wiem, że tego kremu nie ma już ofercie marki Dr Irena Eris. I nie ukrywam, że żałuję. Mam nadzieję, że coś na jego kształt wróci niebawem do oferty tej firmy.

Mam cerę mieszaną. Rzadko uda mi się znaleźć krem, z którego jestem tak zadowolona, jak byłam z tego.

Krem był dostępny w tubie 75 ml (czyli 1,5 standardowego opakowania kremu do twarzy!). Tuba była wygodna i pozwalała na wydobycie produktu do końca.

Zapach kojarzył mi się z budyniem czy kremem waniliowym. Bardzo apetyczny. Przyjemnie było zacząć dzień z tym kremem.

Krem wchłaniał się szybko i nie pozostawiał tłustego filmu. Współgrał z serum do twarzy i podkładem. I rzeczywiście doskonalił cerę. Odżywiał ją, pielęgnował i nawilżał. Nie tworzyły się po nim żadne zaskórniki. Skóra wyglądała na bardziej rozświetloną.

Ogromny plus za wysoki filtr SPF20. To ważne, zwłaszcza latem.

No i tyle zachwytów, a kremu nie ma. Udało mi się zużyć jedną tubkę i chciałam więcej. Nie wyszło...

Używam tego produktu od: około 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 tubka 75 ml

fajny

polecam wszystkim mającym problemy z poszarzałą cerą, ale przed 30 rokiem życia, ponieważ słabo nawilża.
Plusy:
+ naprawdę odszarza cerę
+ wyrównuje koloryt cery (zwłaszcza po zaczerwienieniu po trądziku)
+ nie zapycha porów
+ cena umiarkowana
+ duża pojemność (75ml)
+ wydajność (niewielka ilość pokrywa cała twarz)

Minusy:
- słabo nawilża
- trudno dostępny na rynku (ja kupiłam na allegro)
- bardzo podkreśla rozszerzone pory (i to główny minus!!!!)

Napaliłam się na ten produkt bardzo, ale raczej nie kupie go ponownie, bo oczekuje czegoś więcej od kremu.

Średniak

Dziwny krem. Nie zauważyłam żadnego działania, które obiecuje producent.
-słabo nawilża
-nie matuje do końca
-skóra jest po nim lepka, tak jakby się nie wchłaniał do końca
-zapach też taki średni
-nie wyrównuje kolorytu
-nie zamyka porów skóry
-źle się nakłada na niego podkład (nie do końca da się go rozetrzeć)
Dodałam gwiazdkę za wysoki filtr 25 spf i tylko to w nim doceniam. Zbyt drogi jak na tak słabe działanie.

Używam tego produktu od:3 cmy
Ilość zużytych opakowań:0,5

dobry krem na dzień

Miałam już kiedyś ten krem, ale nie byłam z niego zadowolona; nie używałam mazideł, tylko same kosmetyki apteczne i leki; wtedy ten krem nie zapewniał mi dostatecznego nawilżenia i czekałam na bardziej spektakularne zbrązowienie (wg opisów)
ale jakiś czas (chyba pół roku!jest go b.dużo jak na krem do twarzy) temu kupiłam go znowu i jestem b.zadowolona:
+mam mieszaną cerę ale nie używam kremów matujących; rano używam serum z sylimaryną i kw.hialuronowym, potem ten krem - szybko się wchłania, (wieczorem olejek do demakijażu i ostatnio żadnego nawilżacza - a skóra piękna!) nie zostawia tłustej warstwy jak inne filtry o tym wskaźniku SPF (LRP, Avene), nie napina jednak twarzy jak np. Sinskin; nie powoduje przetłuszczania skóry w letnie dni;
+zrezygnowałam z kwasów i filtrów 50+ - ten krem zapewnia mojej bardzo wrażliwej na słońce skórze wystarczającą ochronę codzienną
+nie zapycha mnie, nie podrażnia, a mam do tego ogromne skłonności;
+bardzo dobrze łączy się z minerałami
+po jakimś czasie można zauważyć lekką zmianę kolorytu skóry, ale jest ona baardzo subtelna
-jedyny minus to zapach który się nie zmienił i średnio mi się podoba - taki jakby marchewkowy...no ale za to przecież nie odejmuje się gwiazdek
godny polecenia krem na dzień

Używam tego produktu od:kilku lat z przerwami

nie dla mnie

mam cerę mieszaną, naczynkową. Krem kupiłam zachęcona pozytywnymi recenzjami i na początku byłam zachwycona- bardzo podobał mi się zapach, konsystencja, miło rozprowadzał się. Niestety po kilku dniach zauważyłam oznaki wprost przeciwne do udoskonalonej cery- czerwone plamki, które zaczęły się łuszczyć. Mnie uczulił /po odstawieniu oznaki zniknęły/. Żałuję, bo używanie go było b. przyjemne.

Używam tego produktu od:1 miesiąca

naprawdę polecam

świetny krem. co prawda nie mam jeszcze 30 lat (niewiele mi brakuje ;-), ale po przeczytaniu opinii na Wizażu zdecydowałam się na jego kupno.

jest naprawdę lekki, idealny na cieplejsze miesiące. cieszę się, że kupiłam go właśnie w maju i używałam przez całe lato. dzięki temu, że ma dość spory filtr, nie stosowałam już dodatkowego kosmetyku do opalania na twarz, a tylko smarowałam się tym kremem np. kolejny raz przed opalaniem.

cudowny, świeży zapach to jego kolejna zaleta. ma też ładny żółty kolor.

ponadto faktycznie mam wrażenie, że cera po tym kremie jest promienna. już samo jego nakładanie sprawia codziennie rano radość :)

dlaczego zatem odejmuję jedną gwiazdkę? nie zauważyłam działania przeciwzmarszczkowego. może zbyt wiele oczekiwałam.

generalnie bardzo dobry krem, godny polecenia. z chęcią wrócę do niego, jeśli zacznie się robić ciepło (oczywiście pod warunkiem, że nie natknę się na coś lepszego)

Używam tego produktu od: 5 m-cy
Ilość zużytych opakowań: prawie 1

Boski zapach !!!

Genialnie pachnie!!! -zużyłam właśnie drugie opakowanie i głównie dla tego zapachu zastanawiam sie nad kupnem trzeciego; również dlatego, ze szybko sie wchłania, jest wydajny, moja cera nie świeci sie przez kolejną połówkę dnia. Jedyny malutki minusik to fakt, ze opakowanie jest śliskawe i trudno wyciskać resztki kremiku gdy ten się kończy.
Martwi mnie wiec bardzo, że niedawno dostałam straszliwego wysypu krost na twarzy i niestety bede musiala kremik pewno na jakiś czas zastapić leczniczym preparatem ...Na 99,9% krostki to nie wina kremu bo uzywam go już dobre kilka miesiecy a wysypka pojawiła się dopiero teraz, po kuracji z pewnością do kremiku powrócę !!! :)

Dla mnie idealny

Mam skórę mieszaną, ale nie lubie kosmetyków matujących. Krem ten bardzo dobrze się wchłania, jest lekki i pięknie pachnie. Wystarczy odrobina i moja skóra od razu jest świetnie nawilżona, wygładzona, ukojona i zapezpieczona przed promieniowaniem (krem ten ma filtr 25, co jest rzadkością wśród kremów pielęgnacyjnych). Krem ma duzą pojemność (75ml) i nakładam go również na szyję, którą też wygładza:)

Wg mnie to jeden z najlepszych polskich kremów. Uwielbiam jego zapach, kolor, konsystencję i efekty jakie przynosi.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

świetny krem

Pięknie pachnie, jest lekki, świetnie nawilża, poprawia w widoczny sposób koloryt.
Świetny krem dla osób po 20 roku życia, myślę, że dla trzydziestolatek byłby niewystarczający. Mam suchą skórę jednak potrzebuję kremu który jest lekki tak jak ten gdyz w przeciwnym razie tworza mi sie różne paskudztwa na twarzy. Pod tym względem ten krem jest dla mnie wręcz idealny - żadnych niespodzianek na skórze a zwłaszcza na nosie co się przedtem zdarzało nagminnie.
Cena dość wysoka ale po kilkakrotnym jego zastosowaniu wybaczyłam mu to ;) zwłaszcza ze jest bardzo wydajny.

Ilość zużytych opakowań:zaczynam drugie

porażka

Jedna gwiazdka więcej za sympatię do Erisu, bo sam krem jest beznadziejny. Przede wszystkim nie zauważyłam żadnych objawów doskonalenia cery. Poza tym ma fatalny zapach zepsutych cytrusów, wylewa się z tubki (to raczej emulsja/fluid niż krem, więc dlaczego nie w butelce z dozownikiem?), do tego jest koszmarnie drogi w porównaniu do jakości. Na plus trzeba mu zapisać wydajność i wysoki filtr UV. Po tej firmie i serii spodziewałam się czegoś lepszego.

Przeciętny

A ja jakoś nie podzielam zachwytów poprzednich recenzentek. Dla mnie ten krem jest po prostu przeciętny i tyle. Ani nie poprawia wyglądu ani nie działa na cerę jakoś specjalnie.
Zatę cenę - oczekiwałabym czegoś lepszego.

idealny latem

Juz bardzo długo uzywam tego kremu ,ale czasami go zdradzam ze względu na duzą wydajnosć.wiem to jest jego jeden z wielu plusów, ale ma tak duzą tube, ze ja juz czasmi nie moge na niego patrzec:)))jest mega wydajny. Jest prawie idealny dla mojej tlustej cery, szybciutko sie wchlania i nie zostawia żadnej tłustej czy błyszczącej warstwy, makijaz rzeczywiscie trzyma sie na nim cały dzien, nie wałkuje sie na nim zaden podkład. Co do zmiany koloru twarzy czy chociazby ujednolicenia cery-nic nie zauwazylam, ale i tak bedzie moim ulubionym kremem, ale cały czas szukam ideału. jedyny mały minusik to ,ze rzeczywiście nie nawilza wsytarczająco skóry w mojm wieku:)) 31 lat.Niech sie chowają za nim kremy z wysokiej półki