Dr. Hauschka, Gesichtsöl (Olejek do twarzy)

Dr. Hauschka, Gesichtsöl (Olejek do twarzy)

Naturalna pielęgnacja na dzień o działaniu regulującym. Olejek do twarzy dzięki specjalnie dobranym wyciągom olejowym pomaga skórze w regulacji produkcji sebum. Poprawia elastyczność porów skórnych, przyczynia się do widocznego wysubtelnienia obrazu skóry. Stany zapalne ulegają złagodzeniu, skóra wygładza się, ulega normalizacji i promieniuje zdrowym blaskiem.

mieszana, tłusta
matujące, na rozszerzone pory, nawilżające, ujędrniające
z pompką
bogate
olejki
olejek

od czasu do czasu

Kupiłam ten olejek rok temu, skuszona recenzjami, i na początku mnie zachwycił. Uspokoił, ukoił cerę, ujednolicił jej kolor, hamował powstawanie wyprysków, ograniczył produkcję sebum. Cera wyglądała świeżo, przestała się przetłuszczać. Jednak po pewnym czasie przestałam dostrzegać jego dobroczynne działanie, miałam wrażenie, ze skóra nie jest dostatecznie nawilżona, więc go odstawiłam. Powróciłam do niego po ok. miesiącu, i historia znowu się powtórzyła. Wiec tak go używam, przez dwa-trzy tygodnie, potem przerwa i znowu. Stosuję go na noc, na dzień jest dla mnie zbyt tłusty i nie nadaje się pod podkład. Świetnie pachnie, doskonale nadaje sie do masażu twarzy i szyi, który bardzo wspomaga jego działanie. Bardzo wydajny, kupiłam go w poprzednie wakacje, używam od września 2006, i jeszcze mam 1/3 buteleczki. Butelka ciężka, solidna, pompka średnia, trzeba się nauczyć z niej korzystać, zeby dozować odpowiednią ilość olejku i żeby nie ściekał on po butelce.

Używam tego produktu od: wrzesień 2006

jeden z ulubieńców - domowe spa

Serdecznie polecam ten olejek. Mam skórę mieszaną, wrażliwą i mocno odwodnioną. Używam go samodzielnie na serum wieczorem, lub samodzielnie. Mimo wrażliwości i uczucia suchości mam ogromną tendencję do powstawania zaskórników i stanów zapalnych. Ten olejek zapewnia mi odżywienie, bez zapychania. Uwielbiam go! Za dodatkowy atut uznaję przepiękny zapach, nieco ziołowy, kojarzy mi się z zabiegami kosmetycznymi w eko-luksusowym spa. :)
Dodatkowo jest bardzo wydajny. Minusów oprócz sporej ceny nie widzę. Mimo wszystko uważam, że warto zapłacić za niego tyle.

Cierpliwość popłaca

Używałam tego olejku przez kilka lat z przerwami - obecnie wracam co jakiś czas, kiedy moja skóra zaczyna sprawiać jakieś większe niespodzianki. Nie ma co się oszukiwać - to jest kosmetyk pielegnujący, który nie zdziała cudów po jednym zastosowaniu ale DZIAŁA. I to jak!

Pięknie uspokaja przetłuszczoną cerę z wypryskami, reguluje wydzielanie sebum oraz sprawia, że cera staje się mniej ziemista, nabiera zdrowszego koloru. Tu nie ma żadnych silikonowych wypełniaczy, więc nie widać efektów od razu - najlepsze rezultaty są po kilku, kilkunastu tygodniach regularnego stosowania. Potrafi wchłonąć się do matu i być świetną baza pod makijaż, ale nie pierwszego dnia i nie po 2 minutach. Kosmetyk dla cierpliwych :)

W bardzo upalne dni był dla mnie zbyt cięzki na dzień, więc stosowałam na noc. Rano skóra zawsze była miękka i matowa, mniej zaczerwieniona. Generalnie bardzo polecam ten kosmetyk wszystkim z przetłuszczającą sie cerą i niedoskonałościami.

Zamiast kremu

Przekonałam się do niego rok temu przechodząc na metodę"beztłuszczowych nocy". Główną zaletą jest nie tyle skład - bo przy olejkach ciężko raczej o parabeny SLSy czy konserwanty - ale jego formuła. Nakładając go na twarz towarzyszy mi uczucie świeżości, a nie olejowania śliską cieczą. Szybko się wchłania a mimo to czuję, że jest ze mną cały dzień chroniąc cerę. Gdyby nie cena...obecnie próbuję znaleźć mu zastępstwo i wypróbowuje olej z pestek malin z Ministerstwa Dobrego Mydła.

zadowolona

Nie wierzyłam w regulujące działanie olejków do skóry przetłuszczającej się ale kupiłam na próbę małe opakowanie 5 ml - bez większego przekonania. Olejek jest tłusty, pachnie ziołowo, nałozony rano powodował ogromny błysk na twarzy, makijaż z niego zwyczajnie spłynął.
Myślałam już, że to totalny niewypał ale... może nada się pod krem na noc? Spróbowałam, dwie kropelki wmasowane w skórę, potem krem. Po tygodniu cera mniej sie przetłuszczała! Cuda ;) Bingo! Faktycznie przez cały okres używania olejku zauważalna była mniejsza produkcja sebum.

Ilość zużytych opakowań: 5 ml ( chyba kupie pełnowymiarowe)

Calkiem przyjemny ,ale niestety nie uregulowal przetluszczania,porow

Ogolnie to uwielbiam kosmetyki DR.Hauschka -bo nigdy nie szkodza ..niekoniecznie pomaga wszytsko ,ale nie zaszkodzi :) bardzo inteligentne kosmetyki :)
Bo wiekszosc innych ,innych marej jak niby na cos pomaga to z koleji szkodzi na cos innego(przesusza,badz zapycha,podraznia)
Mialam chyba wszystko :) oprocz seri regeneracyjjnej

Wracajac do olejku

plusy:

-skora elastyczna,miekka,jedrna po jego dluzszym stosowaniu
-mniejsza ilosc niespodzianek

******************************************************************************************************-
-nie uregulowal przetluszczania skory tlustej
-nie zmniejszych zbytnio porow
-mialam wrazenie ,ze troche jakby zwiekszyl ilosc wagrow..
-czasami jakby troche podraznil skore...

Nie jest zly ALE ZA DROGI jak na nasze polskie zarobki ..
Ale pewnie do niego wroce

Używam tego produktu od: 3 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 1 standart

mi nie pomogl

Olejek jak olejek, tlusty, zmiekcza naskorek, natluszcza, zatrzymuje wilgoc. Poprawil ogolny koloryt cery, ktora z ziemistej stala sie taka brzoskiwniowa. Nie wplynal korzystnie na wielkosc porow, mam wrazenie, ze nie zapychal jakos tragicznie, chyba sa gorsze zapychacze - bardziej na zaskorniki wplywa niestety dieta w moim przypadku. Ale tez nie regulowal ilosci produkowanego loju.
Aplikowany rano uniemozliwial mi wykonanie makijazu, wszystko doslownie splywalo. Lzejszy i moim zdaniem lepiej nadajacy sie na dzien jest olejek z nasion herbaty. Pielegnacja kosmetykami dr. Hauschka nie przynioslo oczekiwanych rezultatow, dlatego nie moge ich polecic osobom z problemowa cera. Pozostalosci olejku zuzylam do ciala. Buteleczka urocza.

Używam tego produktu od: Przez okolo 3 miesiace

Warto spróbować

Kupiłam ten olejek i od razu przy zakupie dostałam polecenie od farmaceutki, żeby do skóry mieszkanej używać go wraz z kremem nawilżającym, kremem z pigwy lub słynnym kremem różanym Dr. Hauschki. schemat jest taki że krople olejku miesza się na dłoni z kropła kremu, wielkość kropelek dobiera się oczywiscie indywidualnie do potrzeb. W taki sposób to działa bardzo dobrze, zimą mieszam go z kremem z róży, a latem z nawilżającym, ponieważ sam olejek moją skóre troche wysusza. nie działa jakoś szczególnie ani na pory, ani na zaskórniki, ale ogólnie polepsza wygląd cery i nie psuje jej stanu. dobrze się wchłania, i jest dość wydajny. wciaż szukam idealnego kosmetyku do twarzy, więc dostaje 4 gwiazdki :)

Używam tego produktu od: dwuch lat

NIe spełnił moich oczekiwań

Mam cerę mieszaną, w strefie T dosć tłustą, problemową z rozszerzonymi porami i krostami szczególnie na brodzie. Kupiłam olejek zachęcona pozytywnymi ocenami na wizazu i używałam ponad 4 miesiące regularnie. NIestety po 4 miesiącach nie zauważyłam żadnej poprawy w wyglądzie cery. Fakt, że skóra po wchłonięciu olejku była miękka i wygładzona, ale nic poza tym. Nie pozbyłam się rozszerzonych porów, bez zmian pozostała produkcja sebum.
Opakowanie estetyczne, ale olejek wylewał się na zewnętrzne ścianki butelki.
Gwiazdka za zapach, nawilżenie i wydajność.

Używam tego produktu od: ponad 4 miesiące

Tłuściochy i mieszańce- nie bójcie się olejków

Dowiedziałam się o jego istnieniu z wizażu, z wątku dla cer mieszanych, odwodnionych. Po opanowaniu sceptycznych pierwszych myśli: że jak to tak, olejek do cery problemowej??? Totalna zapychajka na bank...

Lecz postanowiłam zakupić sobie próbeczkę 5ml (koszt 3,5euro), nabyłam ją w legendarnym domu handlowym KaDeWe w Berlinie, a co najlepsze sprzedawczyni okazała się Polką:) I zalecała stosować olejek na dzień (???).

Stosowałam olejek oczywiście na NOC, naprzemiennie z żelem Duac. Starczyła mi ta miniaturka na prawie 2,5 msc takiego używania, a więc wydajny. Bardzo fajny zapach, świeży, leśny. Za dobrze się niestety nie wchłaniał, bo gęba mi się świeciła jak psu j...;-) Ale nie zapchał! Rano twarz po jego użyciu była taka elastyczna, jędrna, odżywiona.

Używam tego produktu od: sierpień- listopad
Ilość zużytych opakowań: 1 miniaturka 5 ml

średni

Powiem szczerze, że nie wiem co o tym olejku myśleć. Na pewno działa. Pory ładnie się zwężały, krostek było mniej. Olejek ładnie nawilżał buzię, śliczny miał zapach, wydajny. Niestety samo używanie tego produktu jest dość wymagające. Według dr.Hauschki kosmetyki pięlęgnacyjne stosujemy TYLKO na dzień. Jednak jak tu używać olejku, który nie wchłania się całkowicie. Jak tu zrobić makijaż? Minerałkami jeszcze, ale przy użyciu tradycyjnego podkładu nawet na bazę było dla mnie niewykonalne! Jest jeszcze jedna poważna wada tego olejku - na mojej buzi pojawiły się przebarwienia. Używając olejku koniecznie trzeba nałożyć krem z filtrami (który nawiasem mówiąc na tym olejku po prostu spływa) Zatem olejek działa, ale nie potrafiłam go używać.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwie

To nie to

Mam cere mieszaną,problemową dlatego skusiłam sie na nature i kupiłam całą serie by efekt był lepszy.No niestety choć po pierwszych dniach było super i nawet sie zachwyciłam to zaraz potem wróciłam na ziemie bo dostałam wysypu małych krostek,jednak nie przestałm używać bo myslałam że tak ma być,że skóra sie oczyszcza,po 2 tygodniach skóra sie wreszcie uspokoiła,nawet musze powiedziec,że pory sie zwęziły,ale niespodzianki pojawiały sie nadal i skóra strasznie sie świeciła po nim.
na plus
+mniej zaskórników
+pory zwęzone
na minus
-powstają krostki
-potworne świecenie
-niezdrowe ściągniecie skóry

Używam tego produktu od: 2 m-ce
Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego nie zużyje go juz do końca

Nie.

Uzywam serii kosmetyków D.Hauschki

Mam cere jasna,wrazliwa na policzkach,problemowa w strefie T.
Jezeli chodzi o strefe T ,mam tendencje do blyszczenia sie,zaskórników oraz od czasu do czasu do stanów zapalnych.
Na wrazliwych policzkach mam rumience oraz tendencje do pekajacych naczynek.

Olejek,faktycznie normalizuje wydzielanie sebum,w tych partiach,które tego potrzebuja oraz nawilza partie wrazliwe.
PLUSY:
+pachnie przyjemnie
+zweza pory

Używam tego produktu od: kilku miesiecyIlość zużytych opakowań: jedna butelka

EDYCJA!!!!!
Przstalam uzywac kosmetyków Hauschki,
zapchaly mnie niesamowicie,w cwili obecnej lecze skóe :(
Nie polecam .