Farmona, Szampon `Skrzyp polny`

Farmona, Szampon `Skrzyp polny`

Polecamy ten szampon zwłaszcza do częstego mycia każdego rodzaju włosów.

Jest doskonały również dla dzieci. Dzięki podwójnej ilości ekstraktu ziołowego jest bardzo łagodny, nie wysusza włosów i ma przyjemny zapach.

Po umyciu szamponem Skrzyp Polny włosy łatwo się rozczesują i układają.

Trochę się zawiodłam

Dziwna sprawa z tym szamponem. Zakupiłam go idąc za ciosem po szamponie ziołowym z Green Pharmacy. Początkowo sprawował się dobrze, jak na ziołowy i ze stosunkowo małą ilością chemii. Porównywalnie z w.w.
Włosy mam przyzwyczajone więc uniknęłam kołtunienia i szorstkości.
Plusy i minusy z początku używania szamponu:
+spokojny zapach
+niezły skład
+dobrze się pieni
+bardzo tani
+mył dość dobrze

-butelka z zakrętką, niepraktyczna

+/- świeżość włosów przez 2 dni, czyli u mnie zupełnie przeciętnie

Pod koniec opakowania, a po ok 2 miesiacach zaczęły się schody z używaniem tego szamponu.

- włosy po wysuszeniu są mam wrażenie niedomyte, niemiłe w dotyku i wyglądają nieswieżo
-zaczął obciążać włosy do tego stopnia, że muszę myć włosy codziennie ponieważ wyglądają koszmarnie.

Dodam, że nie zaczęłam stosować nowych kosmetyków do pielęgnacji włosów, które mogłyby wpłynąć na stan włosów czy też skóry głowy.
Dziwi mnie taka zmiana, zwłaszcza, że jest to szampon ziołowy.
W związku z tym jest to jednorazowy zakup.

Lubię, jest bardzo ok

Szampon dokładnie myjący włosy, nie podrażnia skóry głowy, włosy są dokładnie domyte, świeże, czyste i lśniące- mnie się bardzo po nim błyszczą. I to zasługa szamponu a nie odżywki- bo odżywkę nakładam niżej.
Nie mam takich włosów,żeby stosować do nich tylko szampon, odżywka musi być.
Uważam, że jest bardzo dobry, bo oczyszcza włosy i skórę, nie podrażnia, nie niszczy.
Włosy są sypkie i czyste.
tak jak było to dawno temu zanim szampony były naładowane silikonami i innym syfem.
Myślałam, że szampon oczyszczający to szampon oczyszczający.. ale ostatnio trafiło mi się takie świństwo od którego na skórze wyszły mi jakieś gule. Czerwone. Nie mam alergii na nic nie wiem jakim cudem szampon mógł takie coś zrobić. Cebulowy,żółty zza wschodniej granicy.
Wracam do Farmony, nie widzę sensu przepłacania za szampon. za zaoszczędzone pieniążki kupię sobie jakiś fajny olej.
Polecam ten szampon.
Dodatkowo zauważyłam, że z Farmoną moje włosy są dłużej świeże.

Ilość zużytych opakowań: 1 pełne opakowanie i będzie więcej

w duecie z odżywką geniuszują

Kupiłam go w biedrze bo ku memu zdziwieniu się pokazały 3 warianty.
Używam odżywki do kompletu takiej samej bez spłukiwania.
Kocham ten duet.
Jak byście widziały moje włosy, jakie są geste, grube i mimo farbowania nie kruszą się ani nie wypadają- byście były w szoku ze to ten szampon z odżywka.
Trzeba go troszkę więcej nałożyc to fakt, ale właściwie gdzie jest powiedziane że daje się pół łyżki albo 2 łyżki?
każdy daje ile chce. Ja nalewam na dłoń i mi wystarczy. Pieni się genialnie jeśli włosy byly wcześniej zmoczone.
Po nałożeniu zostawiam na kilka minut. Płuczę wodą letnią.
Wychodzą cuda:)
płacę koło 6-7 zł.
Wystarczy mi na 1,5miesiaca :)

Ilość zużytych opakowań: koło 3

Bardzo dobry, polski, naturalny szampon

Zalety:
Polski produkt
Zapach - delikatny, ziołowy, mi odpowiada.
Skład- naturalne składniki, nie zawiera silikonów, nie obciąża włosów.
Szampon bardzo dobrze usuwa zanieczyszczenia z włosów i naprawdę poprawia ich kondycję.
Włosy pięknie się błyszczą już po pierwszym użyciu.
Po miesiący widać wyraźne wzmocnienie włosów.

Wady:
Po umyciu, bez zastosowania odżywki są problemy z rozczesywaniem - mnie to nie przeszkadza, szampony bez silikonów już tak mają.
Butelka z nakrętką jest niepraktyczna.

fajny ale...

Fajny ale bardzo plącze włosy, bez odżywki ani rusz więc rano gdy zśpię odpada.

Zapach miły, lubię takie naturalne ziołowe, nienachalne, zwłaszcza takie jak ten - znika po wysuszeniu włosów.

Włosy po tym szamponie sa błyszczące i puszyste, konieczność użycia odżywki/ balsamu nieco przyklepuketę puszystość, ale bez niej/ niego nie da się szybko i bez męczenia się rozczesać włosy.
Dlatego nie wiem czy ponownie kupię ten szampon.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Lubię

Szamponów z firmy farmona używam od lat. Miałam taki okres, że tylko te kupowałam i byłam zachwycona. Przy regularnym stosowaniu włosy wyraźnie się wzmocniły, były puszyste, sypkie i nie rozdwajały się, ale to akurat może być zasługą odżywki.
Mimo wszystko byłam bardzo zadowolona, cena rewelacyjna, jednak szampon jest troszkę mało wydajny. Jednak za taką cenę warto spróbować.
Ogólnie do szamponów z farmony mam jakiś sentyment ;-) Co prawda teraz nie kupuję ich częto, ponieważ chcę przetestować inne.
Nie zmienia to faktu, że dla mnie ten szampon jest idealny. Z pewnością kupię nieraz, bo naprawdę warto.

Używam tego produktu od: 6 lat ( z przerwami)
Ilość zużytych opakowań: bardzo, bardzo dużo

4 ****

Szampon nie uczula i świeżo pachnie.
Włosy są miękkie, lekkie.
Jest tani.
Włosy są świeże cały dzień (o ile jest to zaleta szampony, a nie skóry głowy)
Zdecydowanie polecam, póki co najlepszy z tych co do tej pory używałam.

Używam tego produktu od: 4/5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: około 5

nie dla mnie

kupilam bo nie bylo mojego szamponu, jakos tak posdowabalo mi sie opakowanie, niestety okazalo sie rownie ladne co niepraktyczne - odkrecanie zatyczki bylo dosyc duzym uniedogodnienem, otwor duzy za duzo szamponu sie wylewa, do tego jak dla jakis taki za rzadki przez to malo wydajny niby 300ml a schodzilo w zastrszajacym tempie

poza tym slabo sie pienil no i mialam wrazenie ze bardziej piore wlosy niz je myje no i po splukaniu szorstkie i skoltunione duzo bardziej niz po innych szamponach

Używam tego produktu od: miesiaca

Gdyby nie wysuszał :-(

Odkąd pamiętam moje włosy zawsze były dość cienkie, delikatne, puszące się i oklapnięte. Ich stan pogorszył się kiedy zaczęłam je farbować, codziennie myć i suszyć suszarką. Nie są one bardzo zniszczone, ale postanowiłam na jakiś czas zrezygnować z kosmetycznych szamponów naładowanych "cennymi składnikami" na rzecz bardziej naturalnych, ziołowych. Mój wybór padł właśnie na Skrzyp polny Farmony. No i nie zawiodłam się, choć efekty zauważyłam dopiero po trzeciej butelce, a w sumie zużyłam ich 5. Bardzo dobrze myje włosy, oczyszczając je z kurzu, brudu i środków do stylizacji; choć przyznaję, że bardzo słabo się pieni, czasem musiałam myć włosy trzy razy przez co był bardzo mało wydajny. Włosy zaraz po spłukaniu szamponu były dość tępe, szorstkie; ich rozczesanie byłoby niemożliwe bez nałożenia odżywki. Ale szampon ten przyczynił się do faktycznego wzmocnienia włosów. Stały się mocniejsze, grubsze i nie wypadł mi nawet jeden. Kosmetyk ma jednak dwa poważne minusy: z czasem bardzo wysuszył włosy, a farba płowiała w ekspresowym tempie. Dodatkowo włosy nabrały dziwnej zielonkawej poświaty, której dziwiła się nawet moja fryzjerka.
Jeśli kiedyś będę miała potrzebę wzmocnienia włosów, to może do niego wrócę, ale już nie na tak długo.

No niestety mnie nie zachwycił

Niestety ,ale zawiodł moje oczekiwania.nie jest tragiczny,ale spodziewałam się wiecej.przedewszystkim ,że moje włosy troche mniej się będą przetłuszczać no i ,że będą mnie wypadać..
Niestety nie poradził sobie z tym i mi nie pomógł.
Opakowanie mi nie przeszkadza,zapach w porządku.
Ma jedna wielką zaletę,włosy pięknie po nim błyszczą.

Używam tego produktu od:1 miesiaca
Ilość zużytych opakowań:połowa jednego

mój szamponowy kwc.

witam.

od pewnego czasu, kiedy dzięki namowom mojej mamy zaczęłam rozcieńczać szampony, pojawiły się problemy z łupieżem - każdy szampon był dla nich za mocny, nawet rozcieńczony :( skusiłam się na ten będąc ostatnio na zakupach w naturze.

tak:

*bardzo przyjemny skrzypowy zapach ;) chociaż cytryna-miód to mój faworyt, ten też jest zacny...taki naturalny :)
*swietnie się pieni
*włosy są leciutkie, wydają się być w lepszym stanie niż kiedy męczyłam je brązowym gliss-k.
*zero podrażnień i łupieżu!

- nie używam odżywek do włosów, więc po myciu jest lekki problem z rozczesaniem, jestem pewna że z odżywką problem zanika, a dla mnie to żadna wada - wolę rozczesać powoli włosy niż mieć na głowie przyklapniętą tłustość.
-wielki otwór w butelce, ale wystarczy go przelać i problem z głowy ;)
-trochę mało wydajny, ale podejrzewam, że to wina tego że tyle go wylewam;)

polecam, polecam z całego serca;)Używam tego produktu od:

edit: odejmuję gwiazdkę za problemy z dużym otworem w butelce, reszta zachwytów aktualna;-)

bardzo dobry

Jestem z niego bardzo zadowolona (jak ze wszystkich szamponów Farmony). Dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy. Nie podrażnia i nie powoduje łupieżu. Ma dużą zawartość wyciągu ze skrzypu, który wzmacnia włosy.
Jego wady są typowe dla wszystkich szamponów tej firmy: słabo się pieni i jest rzadki (choć to pewnie wynik małej zawartości "chemii"). No i przede wszystkim to wręcz prostackie opakowanie (jakaś nieudolna stylizacja na "szampon babuni"?), z którego na dodatek odłazi etykietka. Ale cóż, liczy się piękne wnętrze...