Pharmaceris, N, Nutri - Capilaril (Intensywny krem odżywczy) (stara wersja)

Pharmaceris, N, Nutri - Capilaril (Intensywny krem odżywczy) (stara wersja)

Krem odżywczy i regenerujacy do codziennej pielęgnacji cery suchej i mieszanej z problemami naczynkowymi. Zawiera rutynę, witaminę C, wyciąg z arniki, alantoinę i olej arachidowy. Krem może być stosowany zarówno na dzień jak i na noc. Zmniejsza zaczerwienienia i zapobiega powstawaniu nowych "pajączków". Łagodzi, odżywia, regeneruje i natłuszcza. Polecany także do ochrony skóry zimą. Opakowany w słoiczek z dozownikiem.

Idealny na zimę!

Posiadam co prawda jego nową wersję, ale prawie niczym się nie różnią :)
A więc tak: Posiadam cerę mieszaną, bardziej ze skłonnościami do suchości. Krem bardzo dobrze nawilżył moją skórę, nie przesuszała się, nie spowodował żadnych wyprysków, pomimo, że stosowałam go dwa razy dziennie przez około 2 miesiące w zimie.
Idealny pod puder :)
Na pewno skuszę się na niego znowu w okolicach jesieni/zimy bo na lato jest niestety za tłusty, a moja cera nie potrzebuje wtedy aż takiego nawilżenia.
Odejmuję pół gwiazdki za to, że przez swoją gęstość ciężko jest go nałożyć, żeby nie przesadzić z ilością :P
Co do powstawania nowych pajączków - nie zauważyłam, zaczerwienienie po regularnym używaniu rzeczywiście było mniejsze
Ilość zużytych opakowań: jedno prawie całe

Dobry, ale na zimę lub na noc

W związku z tym, że jest to krem odżywczy, nie jest zbyt lekki, a zatem dla osób z tłustą lub mieszaną skórą - raczej na dzień się nie nadaje (no, chyba że na zimę). Ja stosuję zwykle na noc, bo przetłuszcza mi cerę, ale za to rano twarz wydaje się dzięki niemu ładnie rozświetlona. Poza tym stosowałam go zeszłej zimy i bardzo sobie chwaliłam.

Co do właściwości związanych z pękającymi naczynkami... No cóż, nowych nie ma, a te które mam i tak nie znikną ;)

Używam tego produktu od:ok. roku

Hit na jesień/zimę

Używany w okresie jesienno-zimowym bardzo natłuszczał i koił skórę (bez efektu błyszczenia się, nawet w największe mrozy ;)). Dobry pod makijaż. Zupełnie nie podrażniał. Dobry krem ochronny, nie powstawał w czasie jego stosowania rumień ani nie pojawiły się nowe "pajączki". Trudno powiedzieć czy radził sobie z już istniejącymi.
Dobrze się wchłania mimo gestej konsystencji.
Plus za pojemnik z dozownikiem.
Minus za brak filtra UV na zimę ;).

Używam tego produktu od:kilu lat

całkiem, całkiem

Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona kremem. Jakoś do tej pory apteczne kosmetyki Eris nie powalały mnie na kolana, a zdarzało się, że i uczulały.

Ten nie uczula i nie podrażnia.

Krem kupiłam na chłodne poranki - jest gęsty, treściwy, dobrze spełnia przypisaną przeze mnie funkcję ochronną. Warto rozgrzać krem nieco w palcach przed nakładaniem - wtedy łatwiej go nałożyć, bo jest ciut tępy. Tuż po aplikacji twarz się trochę świeci, jednak kosmetyk wchłania się w zadowalającym mnie tempie. Nie daje natychmiastowego efektu kojącego, ale skóra jest po nim bledsza.

Nadaje się pod makijaż.

Jest dla mnie dobrą zimową alternatywą dla mojej ulubionej aptecznej serii naczynkowej od Ziaji (ZiajaMed), bo tam niestety nie ma w ofercie półtłustego produktu.

Plus dla producenta także za opakowanie - bardzo wygodne, higieniczne i pancerne (nie raz mi spadło, a wycieczki w torebce też znosi dzielnie :)

dobry krem

Krem jest dedykowany dla cery suchej - tłusty, gęsty, odżywczy. Polecany na zimę. Mimo tego dobrze sie wchłania - ja używam go teraz (czyli w środku lata), na noc. Skóra jest ładnie odżywiona, gładka, nie błyszczy się. Używam w komplecie z kremem pod oczy i bardzo jestem zadowolona.
Opakowanie niezbyt piękne ale bardzo fukcjonalne.
Krem umiarkowanie wydajny - mimo "ciężkiej" kosystencji świetnie sie wchłania.
Z przekonaniem rekomenduję go do cery suchej.

Używam tego produktu od: 6 m-cy

całkiem całkiem

Dobrze nawilża i odzywia skórę, rewelacyjnie chroni przed mrozem i wiatrem zimą. Jedyny minus za konsystencję, krem dość ciężko się rozsmarowuje. Co do działania na naczynka, to złudzeń nie miałam, szukałam czegoś co mi nie zaszkodzi na naczynka, a zabezpieczy skórę przed zimnem.

robi co ma robić

Krem jest calkiem całkiem . Fajne opakowanie i nienajgorsza zawartośc . Chroni , koi , zmniejsza zaczerwienienia w stopniu zadawalającym . . Dla mnie jednak zbyt tłusty , ciezki , nie wchlania sie . Polecam na zime .

Używam tego produktu od:kilku lat ( z przerwami )

płakac sie chce

Tak, jak w tytule recenzji, kiedy zaczełam go uzywac to chcialo mi sie płakac nad wyrzuconymi pieniedzmi w błoto, bo ten krem nic nie robił.

Nie zauwazyłam zadnej poprawy stanu mojej cery.
Ciagle jest sucha, łuszczaca sie i naczynka pekaja, jak oszalałe. Ten krem wcale nie zmniejszyl pekniec, nie zauwazyłam by rumieniec sie zmniejszyl, skora byla cały czas sucha i podrazniona po jego uzyciu. Faktycznie bedzie dobry na zime, jak kołderka, bo jest dosc tłusty, ale za to ciezko sie wchłania i zostawia tłusty film i lepiej uzywac go na noc niz na dzien. Plusy ktore zauwazyłam to wydajnosc i higieniczne opakownie z dozownikiem za to dostaje 2gwiazdki, bo obietnic producenta to on nie spełnia.

Używam tego produktu od:kilka lat temu

dobry na zimę

Używałam go zamiennie z Active-Capilaril na mroźniejsze dni i byłam z niego zadowolona. Dobrze odżywiał, chronił, pomomo ciężkiej konsystencji całkiem nieżle się wchłaniał i pozostawiał na twarzy taką w sam raz warstewkę ochronną.
Niestety nie zadziałał na rozszerzone naczynka i dlatego z niego zrezygnowałam. Myślę że jego działanie kończy się na profilaktyce a ja nie tego oczekiwałam.

Używam tego produktu od:pół roku

Porządny krem

Ma fantastyczną konsystencję na zimową porę. Dobrze się wchłania, zapobiega przed przesuszeniem skóry. Fantastyczne opakowanie i aplikator - wyciska krem do ostatniej kropli. Jeśli chodzi o naczynka - nie leczy, ale chroni w czasie mrozów przed powstawaniem nowych.
Polecam - uważam że to porządny kosmetyk.

Używałam tego produktu: 1.5 sezonu zimowego

jest ok

Krem dobrze natłuszcza i odżywia policzki. Pięknie pachnie, ma bardzo gestą i trochę toporną konsystencję, ale w sumie dość dobrze można go rozsmarować. Bardzo mocno natłuszcza, stosuje go albo na noc albo w bardzo mroźne dni, kiedy to moja biedna skóra potrzeuję mega ochrony. Z naczynkami nie zrobił niczego dobrego, to znaczy ani ich nie wzmocnił, ani nie spowodował mniejszego czerwienienia się. Ot krem odżywczy, który dodatkowo nie szkodzi naczynkowej cerze. Fajne opakowanie, za to duży plus.

Używam tego produktu od:kilku lat
Ilość zużytych opakowań:kilka

Na 5 :)

Zacznijmy od opakowania. Jest b. ładne, apteczno-sterylne, nie ma możliwości dostania się do środka buteleczki!! Sam krem baaardzo gęsty. Świetnie zachowuje się na noc. Naprawdę rozjaśnia siateczkę naczynkową. Polecam zwłaszcza zimą. Super wydajny. Napewno będę używała zimą gdy cera narażona jest na drastyczne zmiany tempratury. Jedyna wada to, że się okrutnie świeci i raczej długo wchłania. Za to efekty widać już po 2-3 tygodniach. Naczynka jak za sprawą czarów znikają bezpowrotnie. Trzeba tylko uważać na oczy. Jak się dostanie to płacze się jak bobrzyca :)

Używam tego produktu od: roku i ciut więcej
Ilość zużytych opakowań: końcówka 2-go