Lumene, Skin Couture Powder (Puder prasowany)

Lumene, Skin Couture Powder (Puder prasowany)

Pojemność 14,5 g

Aksamitny puder o ultra-delikatnej konsystencji, który zapewnia długotrwały, ale naturalnie wyglądający mat bez zbytniego obciążenia cery. Wystarczy niewielka ilość pudru, by uzyskać efekt subtelnego satynowego wykończenia. Puder zamknięty jest w estetycznym granatowym opakowaniu z lusterkiem, posiada też nowy mięciutki "puszek". Przeznaczony jest do każdego rodzaju cery. Można poprawiać nim makijaż wielokrotnie w ciągu dnia.

lekki i niewidoczny

Wcześniej używałam poprzednika tego pudru, czyli Airlight. Ten również mi bardzo odpowiada. Jako posiadaczka b. bladej cery, wręcz białej, wybrałam kolor 01, transparentny i tylko taki kolor idealnie mi pasuje. Skin Couture jest b. lekki, jeszcze lżejszy w konsystencji od Airlighta. Matuje w moim przypadku na 6-7 h, tak jak poprzednik. Zaznaczam, że mam skórę od jakiegoś czasu dość suchą, kiedyś była mieszana. Puder jest praktycznie niewidoczny na twarzy, cera wygląda b. naturalnie. Potrzebna jest 1 lub 2 poprawki w strefie T pod koniec dnia. Mam wrażenie, że Airlight był bardziej wydajny, bo starczał mi czasem na ponad 4 miesiące, a Skin Couture tylko na 3. Może to od nabierania pudru pędzlem tak szybko się zużywał. Gąbka dołączona do pudru jest przyjemna i miękka, ale wolę używać pędzla. Jestem z tego produktu b. zadowolona, choć cena nie jest najniższa (ok. 44 zł, z tego, co pamiętam), no i mógłby być wydajniejszy. Polecam zwłaszcza bledzioszkom:) i tym, którzy szukają lekkiego i trwałego, a przy tym dyskretnego pudru.

KWC

Doskonały!
Po baaaaaaardzo długich i nieudanych poszukiwaniach wreszcie trafiłam na kosmetyk, który mnie zadowala. Jest bardzo wydajny, ma wspaniałą konsystencję, dobrze się rozprowadza i ma świetne kolory. Miałam odcień nr 2 i 3.
Dobrze matuje, trwałość średnia, ale mam mieszaną skórę i to pewnie dlatego. Dobry do poprawek, dołączona gąbka jest w porządku. Nie ciemnieje nawet jak nakłada się kilka warstw. Naprawdę godny polecenia :-)

Używam tego produktu od: kilkanaście miesięcy

dośc widoczny na twarzy

Mam odcień Nr 4

Poreczne opakowanie z gąbeczka i lusterkiem

Konsystencja jest taka raczej jak podkladu w kompakcie niz pudru,

przy nakładaniu dołaczoną gabeczka, puder jest bardzo widoczny na twarzy , osadza sie w porach i zmarszczkach

przy nalozeniu pedzlem jest lepiej

puder nie matuje, nawet jakby lekko rozświetla
jest srednio trwaly , kazda kolejna poprawka pogarsza sytuacje i puder jest coraz bardziej widoczny

Używam tego produktu od: roku, sporadycznie

Bardzo dobry puderek

Ten puder doskonale matuje, jest idealny do poprawek w ciągu dnia. Jest niewidoczny, leciutki, przyjemny w dotyku, a twarz po jego użyciu jest jakby ożywiona i miękka. Polecam!

Używam tego produktu od: paru lat

Naprawdę bardzo dobry

Mam baaardzo jasną, praktycznei trupio blada cerę. :D I mało który producent średniej półki produkuje cokolwiek, co by się nadawało dla mojej jasnej skórki. A Lumene tak, i to co sprzedaje jest naprawdę całkiem niezłe. Przede wszystkim puder jest ładnie zmielony, nie zbryla się ani nie sypie, ładnie się rozprowadza. Na dodatek matuje mnie na cały dzień! A to nie jest wcale takie proce, bo mam mieszaną cerę. Nie wysusza jednak policzków, co liczy mu się na plus.
Pewne zastrzerzenia mam tylko do dodawanej gąbeczki i dlatego 4 a nie 5 gwiazdek. Mianowicie narzędzeim tym nabiera się na raz zbyt dużo pudru, przez co szybko sie on zuzywa. Rozprowadzić się go da bez problemu nawet w większej ilości - wystarczą dwa ruchy więcej. Ale mogliby dodać lepszą gąbeczkę. :)
Ogólnie polecam, zwłaszcza dla bladolicych. :]

Szukałam jak najjaśniejszego koloru i koleżanka poleciła mi właśnie Skin Couture Lumene. Od razu zakupiłam i już po 1 użyciu byłam bardzo zadowolona.
Nie zatyka porów.
Kolor idealny, lekko matuje (choć ja mam tłustą skórę, wiec nie na długo). Ma fajna gąbeczkę. Opakowanie mi się nie bardzo podoba, ale plusem jest lusterko.

Jak na razie to jeden z najlepszych pudrów prasowanych dla mnie. Ale wciąż szukam swojego KWC, dlatego 4 gwiazdki ;)

Używam tego produktu od: nawet nie wiem ile ;)

NIE ZNAM LEPSZEGO - NA RAZIE

Kupiłam puder, ponieważ kosmetyków Lumene używała moja przyjaciółka i wyglądała zachwycająco. Najpierw zachwyciło mnie, że translucent jest po prostu jasny i przejrzysty (już nie raz zdarzyło mi się kupić puder translucent, który był ciemny, o zgrozo). Puder rozprowadza się idealnie i nadaje twarzy naturalny wygląd. Podczas dnia nie utlenia się i nie zmienia koloru. Oczywiście po paru godzinach warto drugi raz lekko się przypudrować. Kolejne przypudrowanie dodaje świeżości i nie pozostawia ani smug ani plam na twarzy. Właściwie jest tak dobry, ze można go stosować z krem matującym, pomijając podkład.
Puszek do nakładania jest tak samo znakomity jak sam puder, no i bez problemu można go umyć mydłem z wodą, pomimo tego nie traci nic ze swoich wartości - jest to dla mnie ważne, ponieważ mam mieszana cerę, przez co puszek szybko się brudzi.
Oczywiście nie zmiennie od lat daję firmie Lumene ogromny plus za estetykę. Puderniczka jest w pięknym granatowym kolorze i ma piękny kształt. Wygodnie trzyma się w ręce i ma duże, wygodne lusterko.
Plus ponadczasowy, że firma ma zawsze w swojej ofercie kosmetyki dla jasnej karnacji, bo jej klientkami są przede wszystkim Finki, aż szkoda, że niektórzy Polscy producenci o tym zapominają.

Używam tego produktu od: 2
Ilość zużytych opakowań: od 3 lat

dobry, ale nie zachwycił mnie

dzisiaj wyrzucam opakowanie i zauważyłam, że nie oceniłam tego pudru. Kupiłam go pod wpływem pozytywnych opinii na tym forum. Jak go ocenić??
Sam w sobie puder jest drobny, ładnie się nakłada, nie wysusza. Lusterko wygodne i poręczne. Minus jaki zauważyłam podczas używania - z czasem zrobił się z niego kamień i nie mogę go nakładać pędzlem rano. Powiedziałabym, że jest dobry, ale bez jakiś specjalnych zachwytów. Wolę jednak Revlona.Używam tego produktu od:1,5 roku
Ilość zużytych opakowań:1 skończone

dla jasnych karnacji cudowność

To jest dobry puder - nie wysusza, nakłada się równomiernie (w domu pędzlem, a na mieście używam załączonej gąbeczki, która jest trwała - przeżyła pranie w mydle ;)), MATUJE skutecznie.

Posiadam jasną karnację i nr 2 jest dla mnie idealny, więc dla bladolicych zostaje jeszcze nr 0 i 1, rzadko kiedy spotyka się taką gamę kolorystyczną, fajnie.
Puderniczka jest funkcjonalna i nic poza tym, posiada lusterko. Cudem nie jest, ale puder w środku dobry. Chociaż za cenę regularną spodziewałabym się puderniczki, w której nie miotają się okruszki pudru ;>.
Mimo wszystko kupię kolejne opakowanie - kolor super, dla bladych.

Używam tego produktu od:4 miesiące
Ilość zużytych opakowań:1 niecałe

nie dla mnie

Kupiłam ten puder zachęcona waszymi recenzjami i niestety bardzo sie rozczarowałam, choc lubie firme lumene.Posiadam cere mieszaną, której zmorą jest jak wiadomo świecenie sie i od tego pudru oczekiwałam jakiegos matowienia...
Zakupiłam kolor uniwersalny translucid...poszłam do łazienki i nałozyłam od razu..mają oczywiscie juz wczesniej nałozony podkład...i sie przestraszyłam bo jakbym mąke sobie nałozyla...tak to wygladało w pierwszej chwili(puder był duzo jasniejszy niz kolor mojej cery tudziez podkładu)jak sie go zle rozłozy to napewno plamy beda, uwypukla wszystkie skórki...a gdzie to długie matowienie to ja nie wiem.
Podsumowują wydałam kupe kasy a zakup nie był tego wart...no ale cóz, bede musiala wrócic do starego Lantherica, tanszy i lepszy!!!

EDIT:05.04.2007- nadal twierdze, że jest do d***...
Używam tego produktu od:

nie dla mnie

Kupiłam go, bo bardzo lubię jego sypkiego brata. Niestety, ten jest dość nieudanym produktem.
Plus za kolor 0 translucid :)
Minus za:
- puder jest niestety grubo zmielony
- używam pędzla i bardzo ciężko go nałożyć - po przejechaniu pędzlem po puderniczce, wszystko wokół jest obsypane pudrowym śniegiem, puderniczka bardzo się brudzi - po każdym użyciu muszę ją dokładnie wycierać! Mimo to że wycieram i tak gdy otwieram ją ponownie lusterko jest przysypane pudrem...
- dość widoczny na twarzy (jak sądzę z racji na swoją wielkość
- nie umiem go nałożyć tak aby twarz wyglądała naturalnie - a na ogół nie mam z tym problemu :)
Ale fajnie że ma tu grono fanek, bo generalnie bardzo lubię kolorówkę lumene.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Cudo!

Zachecona pochlebnymi opiniami Wizazanek, siegnelam po ten puder i jestem b. zadowolona. Mam odcien 0-Translucent i jest on rzeczywiscie niewidoczny na buzi. Ma b.drobna, mialka, aksamitna konsystencje, co jest doskonala cecha- szczegolnie gdy ktos, tak jak ja, ma cala twarz pokryta malutkimi, jasnymi wloskami, na ktorych zle dobrane pudry tworza maske;)
Swietnie matuje, na 7-8 godzin. Latwo sie go aplikuje, zarowno pedzlem, jak i dolaczonym puszkiem- nie tworzy smug.

Używam tego produktu od:3 tygodni
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

najwspanialszy!

Najwspanialszy puder jaki miałam(a był to mój pierwszy),kupiłam na przecenie za 20zł. Nie kupiłam następnego opakowania,gdyż postanowiłam poszukać jeszcze innych dobrych,ale jeśli go nie wycofają za rok, czy 2 lata wrócę do niego!

Używałam tego produktu:5 miesięcy, a mogłam i dłużej,ale mama wyprała go ze spodniami :(